Nowe mapy 8.15.xxxx

  • 38 Odpowiedzi
  • 10071 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Nowe mapy 8.15.xxxx
« dnia: Listopad 11, 2008, 14:14:08 »
witam wszystkich
czy ktos ma moze informacje na jakiej wersji map multinet bazuja te mapki?????

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 11, 2008, 14:40:46 »
witam wszystkich
czy ktos ma moze informacje na jakiej wersji map multinet bazuja te mapki?????

Prawdopodobnie na TA Multinet 2008.07

 :smile:

Pozdrawiam

Dariusz-s
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 16:11:16 wysłana przez dariusz-s »

*

Offline corona

  • ***
  • 251
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 11, 2008, 14:59:46 »
Ciekawy jest fakt, że mapa ta jest równoczesnie dostępna do urządzen TTxxx jak i TT7.

Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2008, 23:45:45 »
Ciekawy jest fakt, że mapa ta jest równoczesnie dostępna do urządzen TTxxx jak i TT7.

wydaje mi się że jest jeszcze bardziej ciekawszy fakt ... na mapie 8.15 działa wybieranie głosowe adresów w naszym ojczystym języku :)

pozdr
S

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2008, 00:12:16 »
A czy podciągnęli A1 do Nowych Marz, albo DTŚ-kę do Rudy Śl.?
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2008, 09:07:34 »
Ciekawy jest fakt, że mapa ta jest równoczesnie dostępna do urządzen TTxxx jak i TT7.

wydaje mi się że jest jeszcze bardziej ciekawszy fakt ... na mapie 8.15 działa wybieranie głosowe adresów w naszym ojczystym języku :)

pozdr
S

Dziwne bo ja tej funkcji szukałem i nie znalazłem. Możesz podać procedurę?  :ok:

Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2008, 10:29:40 »
A czy podciągnęli A1 do Nowych Marz, albo DTŚ-kę do Rudy Śl.?

mapy 815 bazuja na materiale TeleAtlasa 2008.07 wiec:
- A1 do Nowy Marz nie ma (zostala oddana 17.10.2008) wiec mam spore obawy czy bedzie rowniez w materiale 2008.10, (pomijajac fakt "dziwnej" polityki mapowej TomToma jako wlasciciela TeleAtlasa)
- DTS, konczy sie w Rudzie Slaskiej przy stacji PKP Chebzie rondem z ulica Niedurnego i Dworcowa, jest oznaczona jako droga 902,

- tak jak juz napisali koledzy IQ Routes jest dla Polski w wersji 2, czyli pyta o dzien i godzine wyjazdu i faktycznie drogi sie roznia (nie tylko w ramach aglomeracji miejskich),
- funkcjonuje asystent pasa ruchu na znanych mi drogach wskazywal stan zgodny ze stanem faktycznym,

pozdr
S
Napisane: Listopad 16, 2008, 10:25:20
Ciekawy jest fakt, że mapa ta jest równoczesnie dostępna do urządzen TTxxx jak i TT7.

wydaje mi się że jest jeszcze bardziej ciekawszy fakt ... na mapie 8.15 działa wybieranie głosowe adresów w naszym ojczystym języku :)

pozdr
S

Dziwne bo ja tej funkcji szukałem i nie znalazłem. Możesz podać procedurę?  :ok:

mozna jej uzywac na dwa sposoby:
1) dluzszy
- Przejdz do ...
- adres
- Adres mówiony lub Adres mówiony (dialog)

2) krotszy
- dodajesz w Ustawienia menu skrotow, Naw. do wymawianego adresu, (czynnosc jednorazowa)
- menu skrotow -> Naw. do wymawianego adresu i ognia,

jesli jest taka wola i zainteresowanie z Waszej strony to moge wrzucic na youtube jak to dziala ale potrzebuje na to chwile czasu wiec wole wiedziec czy kogos to interesuje

pozdr
S

*

Offline saenta

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N8, Xda Zest, TG01 i inne zabawki
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2008, 11:35:18 »
Prośba o sprawdzenie obecności obwodnic: Chynowa, Pilzna, Wojnicza.
prawdziwy facet jest jak dziecko...

*

Offline lion77

  • **
  • 104
  • Sprzęt: TT GO LIVE 1005 HDT&M EUROPE
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2008, 12:01:29 »
Chynow-Drwalew [50] - brak
Pilzno [E40] - jest
Wojnicz [E40] - brak
Napisane: Listopad 16, 2008, 11:44:40
dodatkowo brak obowodnicy Poborszowa, brak estakady Kwiatkowskiego w Gdyni do S6, brak obowodnicy Jablonny k/Warszawy, obwodnica Minska Maz. nadal niekompletna - brak odcinka w kierunku Ostrowii Maz. za skrzyzowaniem z E30 (nie ma wiaduktu)
sa za to: obowodnica Slawna [E28], ronda w Warce, ronda w Ostrołęce.

prosze innych uzytkownikow o dopisywanie zauwazonych zmian na mapach...

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2008, 13:03:40 »
smiodus:
wszystko ładnie pięknie ale u mnie zarówno w Go730 jak i Go920 ikony do wybierania głosowego nie są aktywne  :-?
Mapa najnowsza, oprogramowanie też.

Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2008, 13:46:23 »
smiodus:
wszystko ładnie pięknie ale u mnie zarówno w Go730 jak i Go920 ikony do wybierania głosowego nie są aktywne  :-?
Mapa najnowsza, oprogramowanie też.

mam soft 8.300 i mape 815, sprawdz czy w katalogu mapy masz pliki z *POL*, i w katalogu ASR tez cos podobnego,

pozdr
S

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2008, 14:23:24 »
smiodus:
wszystko ładnie pięknie ale u mnie zarówno w Go730 jak i Go920 ikony do wybierania głosowego nie są aktywne  :-?
Mapa najnowsza, oprogramowanie też.

mam soft 8.300 i mape 815, sprawdz czy w katalogu mapy masz pliki z *POL*, i w katalogu ASR tez cos podobnego,

pozdr
S

Niestety nie mam nic oznaczonego POL ani w mapie ani w ASR... Dziwne...

*

Offline qenq

  • 46
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 16, 2008, 18:53:55 »
smiodus - powiedz mi proszę czy wybieranie głosowe działa Ci prawidłowo po pobraniu mapshare
u mnie jak przywrócę ustawienia fabryczne to działa wszystko ok, ale po pobraniu mapshare mam problemy z wybraniem nazwy ulicy
miasto wybieram bez problemów, lecz po przejściu na nazwę ulicy nie mogę już wybrać jej głosowo
wskaźnik w górnym prawym rogu jest "wyszarzały" i mogę wprowadzić tylko z klawiatury, nawet jak kliknę ponownie wybieranie głosowe nie da się wybrać ulicy

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 16, 2008, 19:59:56 »
Trochę OT - zrzuty ekranu w TT najlepiej robić systemowo:
  • W głownym katalogu urządzenia zrobić katalog o nazwie "screen" - najłatwiej gdy jest podłączony do peceta
  • Następnie w katalogu screen utworzyć pusty plik o  nazwie "capture"
  • Każde kliknięcie w lewy górny róg (pomiędzy + do powiększania a krawędzią ekranu) spowoduje wygenerowanie pliku ze zrzutem aktualnej zawartości ekranu - są one zapisywane w katalogu screen


Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 16, 2008, 20:48:42 »
smiodus - powiedz mi proszę czy wybieranie głosowe działa Ci prawidłowo po pobraniu mapshare
u mnie jak przywrócę ustawienia fabryczne to działa wszystko ok, ale po pobraniu mapshare mam problemy z wybraniem nazwy ulicy
miasto wybieram bez problemów, lecz po przejściu na nazwę ulicy nie mogę już wybrać jej głosowo
wskaźnik w górnym prawym rogu jest "wyszarzały" i mogę wprowadzić tylko z klawiatury, nawet jak kliknę ponownie wybieranie głosowe nie da się wybrać ulicy

ale z tego co widze to wybrales wybieranie glosowe bez dialogu (wybierz opcje dialog) na tym ekranie zeby wybrac ulice glosowo tapnij palcem guzik z ustami,

pozdr
S
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 20:24:30 wysłana przez smiodus »

*

Offline qenq

  • 46
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 16, 2008, 21:19:15 »
wybieram "adres mówiony (dialog)"  foto 1
mówię nazwę miasta np warszawa foto 2
TT wyszukuje mi warszawę - potwierdzam mówiąc "jeden"  foto3
TT przechodzi do ekranu, gdzie powinienem powiedzieć nazwę ulicy foto4, ale opcja w górnym prawym rogu jest wyszarzała - nie aktywna
nie reaguje na wypowiadanie nazwy ulicy, nawet kliknięcie u dołu ikony wybierania głosowego powoduje od razu przejście do foto4

dziwne jest to, że jak przywrócę ustawienia fabryczne to wszystko działa ok, a po podłączeniu do TT home i aktualizacji mapshare przestaje działać

jakieś sugestie ?


Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 16, 2008, 21:33:46 »
jakieś sugestie ?

support?

pozdr
S

*

Offline dariusz-s

  • ***
  • 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG-E900 (WP7) > TomTom Go 940 Live > TomTom Go 720
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 16, 2008, 22:26:11 »
Cytuj
jakieś sugestie ?

Spróbuj inne miasta, w Warszawie rzeczywiscie nie wybiera ulicy, ale np. Jelenia Góra, Zgorzelec, itd działa wybierabnie ulic głosem

Pozdrawiam


*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 16, 2008, 22:55:06 »
wszystko ładnie pięknie ale u mnie zarówno w Go730 jak i Go920 ikony do wybierania głosowego nie są aktywne  :-?
Mapa najnowsza, oprogramowanie też.

Sprawdź w katalogu ASR czy masz plik support_asr.dat - jeśli nie to w pliku z załącznika zmień rozszeżenie na dat


Cytuj
Niestety nie mam nic oznaczonego POL ani w mapie ani w ASR... Dziwne...

Są one spakowane razem z mapą - w pliku *.zip - ale widocznie TT Home ich nie dogrywa gdy ASR nie było aktywne.
Dograj plik cspeech_POL.dat do katalogu w którym jest mapa. Można wgrać oczywiście inne cspeech_XXX.dat jeśli cię interesują adresy w innych krajach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 00:18:12 wysłana przez sbi »

*

Offline qenq

  • 46
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 16, 2008, 23:19:44 »
Cytuj
jakieś sugestie ?

Spróbuj inne miasta, w Warszawie rzeczywiscie nie wybiera ulicy, ale np. Jelenia Góra, Zgorzelec, itd działa wybierabnie ulic głosem

Pozdrawiam


to nawet nie chodzi o rozpoznanie nazwy ulicy, bo nie wchodzi mi w ten tryb

u mnie po wybraniu głosowym misata zamiast foto1, pojawia się foto2  ;-(

zastanawia mnie dlaczego przestaje to działać po pobraniu mapshare




*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 17, 2008, 08:51:18 »
Rzeczywiście TomTom Home nie dogrywa cspeech PL. Trzeba rozpakować z mapy. Dzięki sbi.
Co do wybierania. Rzeczywiście Warszawa jest ale ulic już nie wbija. Łatwo to zobaczyć, przy wybieranych mamy cyferki przed nazwą, gdy nie ma wiadomo iż nie ma szans na dalsze wybieranie.
Zgorzelec o dziwo jest wszystko, podobnie Jelenia Góra, Kalisz, Konin, Wodzisław :) U mnie nie ma ulic min. Warszawy, Chorzowa, Poznania, Częstochowy, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 09:21:46 wysłana przez Waszko »

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 17, 2008, 09:38:46 »
Co do wybierania. Rzeczywiście Warszawa jest ale ulic już nie wbija. Łatwo to zobaczyć, przy wybieranych mamy cyferki przed nazwą, gdy nie ma wiadomo iż nie ma szans na dalsze wybieranie.
Zgorzelec o dziwo jest wszystko, podobnie Jelenia Góra, Kalisz, Konin, Wodzisław :) U mnie nie ma ulic min. Warszawy, Chorzowa, Poznania, Częstochowy, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa ...

Gdy na mapie nie ma poprawek Map Share to wybieranie głosowe działa wszędzie. Być może po zainstalowaniu poprawek przestaje działać w miastach w których były naniesione zmiany, natomiast tam gdzie poprawek nie ma jest wszystko ok z wybieraniem głosowym. ???
W końcu jest to pierwsza mapa z polskim wybieraniem głosowym, ale trzeba będzie to zgłosić do supportu TT.
BTW sprawdziłem wyrywkowo za granicą w dużych miastach, gdzie prawdopodobnie jakieś poprawki mogą być - tam wybieranie działa ok - czyżby tylko w Polsce było coś nie tak.
===============================
Jednak nie w Lizbonie też przestało działać, czyli chyba to Map Share  w tych miastach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 09:43:28 wysłana przez sbi »

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2008, 10:55:15 »
Co do wybierania. Rzeczywiście Warszawa jest ale ulic już nie wbija. Łatwo to zobaczyć, przy wybieranych mamy cyferki przed nazwą, gdy nie ma wiadomo iż nie ma szans na dalsze wybieranie.
Zgorzelec o dziwo jest wszystko, podobnie Jelenia Góra, Kalisz, Konin, Wodzisław :) U mnie nie ma ulic min. Warszawy, Chorzowa, Poznania, Częstochowy, Katowic, Piotrkowa Trybunalskiego, Krakowa ...

Gdy na mapie nie ma poprawek Map Share to wybieranie głosowe działa wszędzie. Być może po zainstalowaniu poprawek przestaje działać w miastach w których były naniesione zmiany, natomiast tam gdzie poprawek nie ma jest wszystko ok z wybieraniem głosowym. ???
W końcu jest to pierwsza mapa z polskim wybieraniem głosowym, ale trzeba będzie to zgłosić do supportu TT.
BTW sprawdziłem wyrywkowo za granicą w dużych miastach, gdzie prawdopodobnie jakieś poprawki mogą być - tam wybieranie działa ok - czyżby tylko w Polsce było coś nie tak.
===============================
Jednak nie w Lizbonie też przestało działać, czyli chyba to Map Share  w tych miastach.


Wielkie dzięki. Dograłem te pliki i działa. Akurat się przyda, bo jutro jadę w trasę :)
Przy okazji może sprawdzę, czy działa TMC na tym nowym sofcie (oczywiście nie w Polsce :) ).

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 17, 2008, 11:38:43 »
Zatem nie pozostaje nam nic więcej tylko nagminnie zgłaszać ten problem do supportu TomTom. Wysyłamy wszyscy!

*

kichu1979

Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 17, 2008, 13:50:37 »
czy ktos moglby wystawic gdzies do sciagneicia polskiego cspeecha... wywalilem juz zipa z mapa z home :(

*

Offline sbi

  • ****
  • 592
  • Sprzęt: 6630, Tungsten T3, N73, GO930, 5800XM, HTC Hero
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 17, 2008, 14:39:36 »
czy ktos moglby wystawic gdzies do sciagneicia polskiego cspeecha... wywalilem juz zipa z mapa z home :(

poszło na priv

*

Offline qenq

  • 46
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 17, 2008, 19:58:31 »
rzeczywiście, w miastach, gdzie prawdopodobnie nie ma poprawek mapshare głosowe wybieranie działa

ustawiłem mapshare, aby pobierał poprawki wszystkich krajów oprócz polski i  po aktualizacji wybierane głosowe działa bez problemów,
jednak po aktualizacji polski, znów nie działa...

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2008, 21:17:24 »
Jest to udokumentowany błąd aplikacji.

*

Offline Waszko

  • *****
  • 1330
  • Sprzęt: TomTom Go 5200 WiFi, Discover
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2008, 22:28:57 »
Problem zgłoszony do TomTom. Pani zrobiła wielkie oczy że da się wybrać ustnie adres w Polsce...

*

Offline Bankier

  • ****
  • 763
  • Sprzęt: TomTom 1015
Odp: Nowe mapy 8.15.xxxx
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 21, 2008, 10:18:10 »
witam wszystkich
czy ktos ma moze informacje na jakiej wersji map multinet bazuja te mapki?????

Prawdopodobnie na TA Multinet 2008.07

Podobno TA 2008.08. To by tlumaczylo dlaczego pojawily się tak późno....
http://yournav.com/content/n/491/TomTom-Map-update-for-download.html
The material is based on the Tele Atlas August release ( version 2008.8 ).