odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600

  • 23 Odpowiedzi
  • 12763 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline bobej

  • 14
odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« dnia: Wrzesień 23, 2008, 15:06:22 »
Witam.
przeglądałem forum godzinę w poszukiwaniu odpowiedzi jak odblokować moja nawigacje CarTrek 600 i nie znalazłem nic konkretnego. próbowałem sposobów w odblokowywaniu innych modeli innych firm ale dalej nic. proszę o pomoc
pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2008, 16:29:55 »
Witam.
przeglądałem forum godzinę w poszukiwaniu odpowiedzi jak odblokować moja nawigacje CarTrek 600 i nie znalazłem nic konkretnego. próbowałem sposobów w odblokowywaniu innych modeli innych firm ale dalej nic. proszę o pomoc
pozdrawiam
O modelu 600 chyba faktycznie nic nie było, ale zdaje się co nieco o 200 i 400 da się znaleźć. Na początek powiedz, czy masz komunikację po Activesync (a tym samym dostęp do pamięci flash)? Jeśli tak, to ustal gdzie znajduje się orginalny program nawigacyjny (flash czy karta) i jaki to program.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2008, 18:32:23 »
mam ActiveSync. caly windows itd jest na flashu a program nawigacyjny na karcie zalezy mi zebym mogl po przez nawigacje wlaczyc jakis inny program wejdz do eksploatora, auto mapy itd. CosmicNavigation to program ktory jest tam aktualnie.

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2008, 19:13:33 »
Znajdź plik exe programu nawigacyjnego, albo dowolny inny exek odpalany z przycisków ekranowych. Jeśli znajdują się na karcie, to sytuacja jest luksusowa i można eksperymentować bez najmniejszego ryzyka. Jeśli zaś są we flashu, to ryzyko jest odrobinę większe. Jak już namierzysz odpowiedni plik exe uruchamiany przyciskiem ekranowym (zamiast nawigacji może być np. mp3player, czy inny - do wyboru), to podstawiasz za niego explorera (na początek). Jeśli się okaże, że siedząca w pamięci nakładka w czymś przeszkadza, to przygotuje się skrypcik, który tą nakładkę zamknie.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2008, 13:06:48 »
znalazlem plik exe odpowiedzialnego za program do nawigacji który jest na karcie SD. mam go podmienić za plik Explorer.exe który znalazłem na Flashu w katalogu \Windows ? jak tak to ja nie mogę go przekopiować bo nie mam do tego dostępu a jak nie to proszę podaj mi z kad mogę ten program ściągnąć. pozdrawiam

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 13:20:49 »
Wrzuciłem całą "paczkę" przydatną do odblokowywania sprzętów tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=109735.msg765402#msg765402 . Zacznij od explorera oczywiście i daj znać, czy działa.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2008, 15:48:26 »
a wiec podmieniłem te pliki i jak na urządzeniu włączam po przez przycisk nawigacji to na chwileczkę na sekundkę pojawia się tjb. explorer plików i potem się wyłącza i wraca do normalnego stanu z tym ze ten przycisk już nie działa. plik który podmieniłem ma nazwę MobileNavigator.exe

jednak odblokował się po zamienieniu tego pliku na Itask który tez ściągnąłem w twojej paczce :) teraz będę się bawić w zainstalowaniu na karcie jakiekolwiek automapy. moze mi tez w tym pomożesz ? ale i tak już bardzo dziękuje za pomoc w odblokowaniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 17:40:52 wysłana przez bobej »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2008, 17:41:02 »
Tak jak wspomniałem, złośliwa nakładka lubi czasem zasłaniać ekran. Proponuję podstawić Itaska zamiast explorera i zobaczyć, czy też go zasłoni, czy też będzie się dało coś zrobić.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2008, 17:47:04 »
no to wyprzedziłem Twój post i zrobiłem to wcześniej :) ale jednak nie dziala tak jak powinno tylko za pierwszym razem bylo dobrze ze pod taskiem pokazal sie normalnie exploer i moglem smigac po dyskach itd. a tak to za taskiem jest dalej menu i nie da sie wejsc do exploera. moze da sie jakos przez taska wylaczyc ta nakladke? .

a co do automapy to jest jakis pomysł ? ja na moim Mio a701 mam zainstalowana na karcie automape 4.1.2 czy da się na ta kartę w CarTreku wrzucić ta sama automape ?? czy program na Wm nie działa tak jak na win Ce.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 17:59:01 wysłana przez bobej »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2008, 18:37:12 »
Oczywiście że da się przez itaska zamknąć nakładkę (po to jest). Wyszukujesz na liście procesów w itasku te podejrzane (np z shell, albo menu w nazwie) i zamykasz przez terminate. Jeśli explorer idzie w tle, to w pewnym momencie pojawi się pulpit, jeśli explorer nie jest domyślnie uruchamiany, to trzeba będzie ze skryptem pokombinować. Na początek spisz listę wszystkich procesów z Itaska. Co do Automapy - wersja 4 to zabytek, jeśli masz jeszcze ważną licencję zrób upgrade do wersji 5.1.1. Jeśli licencja jest przypisana do karty, a nie do urządzenia, to programu będzie można używać na dwóch sprzętach na zmianę.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2008, 18:53:06 »
podmieniłem jeszcze GSFinder+ który działa i mogę uruchamiać programy ale bardziej zależy mi na tym żeby jak włączam urządzenia zawsze widziec pulpit pasek i ikony. a to lista procesów w Itasku
udp2tcp.exe
rnaapp.exe
MobileNavigator.exe
rapisrv.exe
CPITGuider.exe
repllog.exe
GPSMC.exe
OVL_Manager.exe
explorer.exe
gwes.exe
shell.exe
device.exe
filesys.exe
NK.exe

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2008, 19:16:45 »
Ewidentnie nakładką jest shell.exe i jego trzeba ubić. Explorer idzie w tle, dlatego po ubiciu shell'a powinien się pulpit pokazać. Być może będziesz jeszcze musiał zamknąć CPITGuidera, ale z tym to akurat różnie bywa. Zacznij od Shell.exe.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2008, 19:49:05 »
jak wylaczylem shell'a to nic sie nie stalo a jak wylaczylem CPITGuidera to cale urzadzenie sie zacielo.. ;/ a moze po przez system da sie to jakos wylaczyc ?? ja moge dojsc po przez GSfindera do menu do ustawien windowsa prawie do wszystkiego. tylko chce tego ze jak wylacze urzadzenie zrobie reset to nie pojawi sie juz menu tylko pulpit ktorego jesczze nie widzialem w ogole...

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 24, 2008, 20:58:06 »
jak wylaczylem shell'a to nic sie nie stalo a jak wylaczylem CPITGuidera to cale urzadzenie sie zacielo.. ;/ a moze po przez system da sie to jakos wylaczyc ?? ja moge dojsc po przez GSfindera do menu do ustawien windowsa prawie do wszystkiego. tylko chce tego ze jak wylacze urzadzenie zrobie reset to nie pojawi sie juz menu tylko pulpit ktorego jesczze nie widzialem w ogole...
Nic nie "wyłączysz przez system". Trzeba zacząć od tego, że w wielu urządzeniach, w których po resecie przywracany jest rejestr NIE DA SIĘ osiągnąć tego co byś chciał (po resecie zawsze załaduje się nakładka). W systemach w których rejestr jest na stałe z kolei, jeden błąd w modyfikacji rejestru (sekcja INIT) i sprzęt możesz sobie powiesić na lusterku w aucie, jako błyskotkę (tak by się stało jak byś na przykład zamiast w Itasku, to w rejestrze wyłączył Cpitguider). Tak, że jak jesteś początkujący, a nie znalazłeś 100% sprawdzonej gotowej metody NIE BIERZ SIĘ ZA REJESTR. Trzeba spokojnie dojść do tego, które procesy jeszcze wyłączyć, by wszystko zadziałało. Cała nakładka to w sumie 3 procesy (OVL_manager, CpitGuider i shell.exe) na niektórych urządzeniach wystarczy wyłączyć Shell.exe i pokazuje się pulpit, na innych trzeba wyłączyć Cpitguidera, albo OVL_managera (spróbuj tego). Może się jeszcze na koniec okazać, że w Cartreku masz explorera bez pulpitu (są i takie). W paczce masz jeszcze taskbar.exe do przetestowania.

*

Offline bobej

  • 14
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 24, 2008, 22:59:14 »
bardzo Ci dziękuje ze tak bardzo zainteresowałeś się moim tematem. Naprawdę nie spodziewałem sie tak szybkiej i bardzo profesjonalnej porady.

Moze naprawdę nie ma tego pulpitu w tym CarTreku bo nie pokazuje sie po wyłączeniu tych aplikacji które mi podałeś ale dam sobie rade dzięki temu GSFinder'owi. Taskbar mi nie działa tutaj niestety wyświetla się komunikat "Could not find taskbar window!".

Myślę ze sobie już dalej dam rade powrzucać program nawigacyjne. pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.  :ok:

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 25, 2008, 08:48:25 »
Ten komunikat o którym piszesz w przypadku Taskbara świadczy właśnie o problemie z wbudowanym Explorerem. Jest on celowo (przez producenta sprzętu) pozbawiony paska i może nawet pulpitu (złośliwe - nie? :) ). Miałem już do czynienia z czymś takim i udało mi się uzyskać pulpit i pasek, ale kosztowało to sporo pracy. Zrobiłem skrypt, który zamykał nakładkę (coś jak shell.exe u Ciebie) a następnie zamykał wbudowanego explorera (to jedyna metoda!). Następnie odpalał drugiego, dogranego explorera z karty czy flasha (ten explorer był specjalnie przygotowany, tak by nie korzystał z wbudowanych, celowo uszkodzonych bibliotek, tylko z dołączonej pełnej wersji. Metoda działała i być może zadziałała by też u Ciebie.

*

Offline nospamhe

  • 38
  • Sprzęt: Toshiba G900, HTC DIAMOND
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2008, 18:27:36 »
Ja przy pomocy paczki dałem sobie rade z odblokowaniem tego urządzenia. Instaluje auto mape i zobaczymy jak to będzie chodzić.
Auto mapa 5.2 chodzi cacy tylko ile się ona wgrywała na mój g900 to 9 minut polska a na car treka 600 to 55 minut. Ale ważne ze działa.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2008, 22:17:55 wysłana przez angler22 »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 02, 2008, 22:20:04 »
Skleiłem dwa posty w jeden - staraj się nie pisać dwóch wiadomości jedna po drugiej. Automapę wgrywasz przez Activesync? To połączenie niestety nie jest zbyt szybkie... dużo lepiej jest instalować automapę bezpośrednio w czytniku kart.

Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 05, 2008, 18:17:03 »
Witam. Wgranie mapy na tego CarTrek'a 600 jest proste jak konstrukcja cepa. Wystarczy zainstalowac np. Automape (ja instalowalem 5.0.5) na karcie pamięci (program i pliki mapy) a następnie zmienic nazwe folderu z Automapa na  nazwe MobileNavigator . A plik uruchamiający automape  Automapa EU.exe na MobileNavigator.exe. Powodzenia i życze udanych przerobek ;]

*

Offline ΠΟΝΤΙΚΟΣ

  • ***
  • 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • GPS-service.pl
  • Sprzęt: HTC Athena x7500 + co sie trafi ;)
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 18, 2008, 20:06:23 »
Dokladnie - wiekszosc chinskich Navi ma to na dzien-dobry - wiec wystarcza cztery klikniecia mysza by b"odblokowac" ;)
Nigdy nie bedziemy jak Bonnie i Clyde, ani orłem i reszką
Będziemy jak ten deszczowy maj, jak ci wszyscy brzydcy ludzie z Tesco..

Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 24, 2009, 16:27:51 »
ja nie wiem co wy za kombinacje alpejskie robicie stworzcie na karcie sd katalog wielkimi literami EXPLORER.EXE zaznaczam katalog a nie jakis tam plik zmieniac i nawigacja jest odblokowana dzialaja igo8 i tomtom pozdrawiam ;].zadnych plikow sie nie wrzuca tylko katalog pod ta nazwa stworzyc podobny patent dziala na nawigacjach manta itd.
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 16:29:36 wysłana przez Mackbet »

*

Offline angler22

  • Redaktor
  • *****
  • 4803
  • Sprzęt: Blow 50YBT, Goclever 5010, Wayteq X960, AM XL
Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 24, 2009, 16:57:19 »
Sprawdzałeś na Cartreku 600 tak? To, że działa na Mantach i niektórych Gocleverach, to wiemy, ale Cartreka nie miałem okazji testować :)

Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 24, 2009, 17:28:09 »
wlasnie sie bawie cartrekiem600 od kolegi i dziala tomtom z windowsa ce ktorego caly czas instaluje wppolnie z igo8 na ipaq 314 ktory wydaje mi sie najlepsza nawigacja pod sloncem dualcore 600mhz odtwarzasz divixy gry masz ale to tylko nawigacja aha i wysokiej rozdzialki wyswietlacz jest ale.Powracajac do tego cartreka600 to to samo co manta tylko obudowa inna.
kwestiaale jak i w wiekszosci odblokowanych jest po stronie zegarka nie wiem moze ktos poruszal ten chyba jedyny problem ale reszta to dziala bez zarzutu
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2009, 17:30:10 wysłana przez Mackbet »

Odp: odblokowanie win ce 5.0 a CarTrek600
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 24, 2009, 18:26:45 »
sprawdzalem zegarek dziala jak wiadomo po kazdym zimnym restarcie trzeba ustawiac  a ustawia sie jak wiadomo w panelu sterowania ;]. przy okazji pomoge w razie problemow w prawie kazdym ipaq od modeli rw wzwyz rx w problemie dzwieku z tomtoma ;]. Mam dostep do duzej ilosci HP ipaqow, htc itd