Htc Wing - problem z GPRS

  • 1 Odpowiedzi
  • 2080 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline donas

  • 22
Htc Wing - problem z GPRS
« dnia: Wrzesień 22, 2008, 22:36:26 »
Witam, posiadam telefon T-mobile Wing czyli Herald i mam taki problem mam ten telefon z simlockiem i korzystam z niego przez turbosim i korzystam z sieci orange.
Wszytsko działa oprócz połączenia z internetem i byle jak mam ustawione występuje błąd :
"There is a problem connecting to the GPRS service in the roaming network you are in"

Wie ktoś może czy to jest spowodowane tą kartą co omija simlocka czy może jest inny problem?? Ustawiałem Połączenie GPRS i MMS ze strony orange i nic więcej nie robiłem.
Proszę o pomoc.
Z góry dziękuje.

*

Offline sebecco

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Typografia niecodzienna
  • Sprzęt: RIM Blackberry 8820 (OS 4.5 PL), Nokia 6310i
Odp: Htc Wing - problem z GPRS
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2008, 15:39:47 »
Witam :)

Przeszukałem forum pod kątem swojego problemu, ale niestety nie znalazłem. Postanowiłem się podłączyć pod ten wątek.

Posiadam HTC Wing (Hera110) z sieci T-Mobile USA. Sprzęt jest bez SIMLOCKA. Korzystam z niego w sieci ERA. Dość dużo w ostatnim czasie miałem podróży (czeka mnie ich jeszcze trochę) podczas których korzystam z HOTSPOTÓW przez WIFI - i tu jest problem, bo sprzet ma oryginalnego WM6 Eng i ustawienia T-Mobile i jeśli chodzi o WIFI to nie chce się łączyć z HOTSPOTAMI normalnie, tylko zaczyna odpalać GPRS poprzez roaming Ery dla T-Mobile do sieci Era (mam nadzieję, że jasno się wyraziłem...). Próbowałem kontaktować się z operatorem, by otrzymać od niego konfigurację sprzętu dla GPRS i dla HOTSPOTów, ale okazało się, że sprzęt którego nie mają w ofercie nie są w stanie skonfigurować. Myślałem o wgraniu czystego (nie konfigurowanego przez T-Mobile) Windowsa Mobile, ale się na tym nie znam i nie do końca rozumiem takie sprawy. Czy ktoś z Was mógłby w jakiś sposób mnie pokierować co i jak zrobić. Flashowanie sprzętu robiłem ale dla starszych wersji Nokii. Z tym sprzętem mam od niedawna do czynienia (a po lekturze forum już wiem, że bardzo łatwo uzyskać z takiego sprzętu ozdobę półki).

Dysponuję kablem do połączenia HTC Wing do komputera przez USB, co powinienem jeszcze posiadać, żeby spróbować zmienić swoją obecną sytuację jeśli chodzi o sprzęt. Czy myślicie, że zmiana oprogramowania (wyczytałem, że to ROMy) pomoże w rozwiązaniu kwestii łączności.

Dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc w rozwiązaniu sprawy

Witam :) Ponownie po jakimś czasie

Chciałbym prosić Was o pomoc...

Otóż mam konfigurację GPRS i MMS oraz innych usług dla różnych Windows Mobile. Otrzymałem je od swojego operatora (ERA). Jedyny szkopuł w tym, że to co otrzymałem od Ery jest dla WM PL. Na tyle ile sam znam angielski - przetłumaczyłem sobie to na angielski, gdyż mam WM ENG. Jednak przy próbach konfiguracji coś jest nie tak, bo wielu opcji po prostu nie moge znaleźć. I tu moja prośba pomóżcie mi odnaleźć gdzie poszczególne opcje są w HTC Herald z WM6 Eng. Poniżej mail z konfiguracją do ERY:


Konfiguracja dostępu do internetu dla urządzeń z systemem operacyjnym WINDOWS MOBILE 6.0:


Z ekranu startowego wybierz START -> USTAWIENIA -> zakładka POŁĄCZENIA -> ikona POŁĄCZENIA -> zakładka ZAAWANSOWANE -> WYBIERZ SIEĆ -> pod pierwszą listą rozwijalną wybierz NOWE

 *   Wprowadź nazwę dla tych ustawień - wpisz dowolna nazwę (np. Internet) i wybierz zakładkę MODEM -> a następnie NOWE..., pojawi się:
 *   Wprowadź nazwę połaczenia - wpisz dowolna nazwę (np. Erainternet)
 *   Wybierz modem - z listy wybierz "Łącze komórkowe (GPRS)" -> wybierz DALEJ
 *   *Nazwa punktu dostępu - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "erainternet" -> wybierz DALEJ
 *   Nazwa użytkownika - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "erainternet"
 *   Hasło - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "erainternet"
 *   Domena - pozostaw puste pole
 *   Wybierz ZAKOŃCZ

Konfiguracja zakończona


________________________________


Konfiguracja usługi MMS dla urządzeń z systemem operacyjnym WINDOWS MOBILE 6.0:



Z ekranu startowego wybierz START -> USTAWIENIA -> zakładka POŁĄCZENIA -> ikona POŁACZENIA -> zakładka ZAAWANSOWANE -> WYBIERZ SIECI -> pod pierwszą listą rozwijalną wybierz NOWE..., pojawi się:

 *   Wprowadź nazwę dla tych ustawień - wpisz dowolna nazwę (np. MMS) i wybierz zakładkę MODEM -> NOWE, pojawi się:
 *   Wprowadź nazwę połaczenia - wpisz dowolna nazwę (np. Era MMS)
 *   Wybierz modem - z listy wybierz "Łącze komórkowe (GPRS, 3G)" -> wybierz DALEJ
 *   Nazwa punktu dostępu - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "eramms" -> wybierz DALEJ
 *   Nazwa użytkownika - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "eramms"
 *   Hasło - wpisz (UWAGA: KONIECZNIE MAŁYMI LITERAMI) "eramms"
 *   Domena - pozostaw puste pole
 *   Wybierz ZAKOŃCZ

Po powrocie do ekranu startowego wybieramy START -> OBSŁUGA WIADOMOŚCI -> SMS\MMS -> MENU -> OPCJE MMS -> zakładka SERWERY -> NOWE, pojawi się:

 *   Nazwa serwera - wpisz dowolną nazwę (np. Era MMS Server)
 *   Bramka - wpisz 213.158.194.226
 *   Numer portu - wpisz 8080
 *   Adres serwera - wpisz http://mms.era.pl/servlets/mms
 *   Połączenie przez - wybierz MMS
 *   Limit wielkości wysyłania - wybierz 300K
 *   Wersja WAP - wybierz WAP 2.0
 *   Wybierz OK
 *   Zaznacz stworzony serwer i wybierz Ustaw jako domyślny
 *   Wybierz OK

Konfiguracja zakończona

« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2008, 11:12:16 wysłana przez sebecco »