Żadna rewelacja

  • 42 Odpowiedzi
  • 10937 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dtech

  • **
  • 205
Żadna rewelacja
« dnia: Lipiec 04, 2006, 15:18:11 »
Cały iGO miał zdobyć rynek mapami, których w innych programach nie ma a cała nasza wschodnia sciana nie ma nawet szczątkowego potrycia.
To juz w destinatorze i w TT jest więcej. :(
Jestem zawiedziony :(

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 04, 2006, 23:54:05 »
nie przesadzaj  :terrified:
 :O~
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline Moi (Adam Kubicki)

  • ******
  • 6498
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moje linki do stron o GPS (i nie tylko)
  • Sprzęt: SGS2, iP3GS, Lumia 800, Note 3
Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2006, 00:50:22 »
Cytat: "dtech"
cała nasza wschodnia sciana nie ma nawet szczątkowego potrycia.To juz w destinatorze i w TT jest więcej.

Czy faktycznie TT ma lepsze pokrycie dla wschodniej Polski?
Na których obszarach/w których miastach?
Która wersja mapy TT?
Pytam, bo nie chce mi się sprawdzać i porównywać.

*

Anonymous

Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2006, 08:40:10 »
Cytat: "dtech"
Cały iGO miał zdobyć rynek mapami, których w innych programach nie ma a cała nasza wschodnia sciana nie ma nawet szczątkowego potrycia.
To juz w destinatorze i w TT jest więcej. :(
Jestem zawiedziony :(


jesli chodzi o wschodnia sciane Polski, to bardzo ciekawe co mowisz skoro korzystaja z tej samej mapy,
jesli zas chodzi o kraje, to jeszcze bardziej ciekawsze bo TT nie ma oficjalnych map na wschod od nas.
Co do destinatora - mapa Polski ma wieksze pokrycie co prawda, ale nie rozroznia on ulic od uliczek w parku (sluze przykladami), po zrobieniu poprawnej kategoryzacji ulic i restrykcji, ta mapa navteq'a bedzie pretendowala do bardzo dobrej.

pozdr
Sebastian

*

Offline dtech

  • **
  • 205
Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 05, 2006, 14:31:00 »
Troche mało precyzyjnie napisałem :) chodziło mi, że nie ma żadnych map naszych wschodnich sąsiadów.
W TT sa szczatkowe a tutaj nic.
Bardzo często jeżdze na litwe i jak narazie żaden program nie daje rozbudowanych planów tego kraju.

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 05, 2006, 15:36:54 »
polska jest traktowana po macoszemu przez producentow nawigacji a co dopiero kraje europy wschodniej :]
Dell X50v/Bt-359 --> BB

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2006, 21:51:07 »
dla mnie jest OK. Duże miasta (Warszawa) są odzwierciedlone bardzo dokładnie. Nie ma schematów budynków, ale dokładne wszystkie drogi i pełna baza numerów budynków. Mniejsze miasta to już inna bajka. Lokalizacja też jest dobra.

*

Offline dziegiel

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://money.ebiznes.waw.pl
  • Sprzęt: SPV M3000 + GPS + 1GB Kingston
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2006, 00:21:15 »
w Destinatorze sa mapy karajów za naszą wschodnią granicą ale nie wiem na ile szczegółowe

Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 13, 2006, 17:18:17 »
Cytat: "dtech"
Bardzo często jeżdze na litwe i jak narazie żaden program nie daje rozbudowanych planów tego kraju.

Postawiłeś na złego konia  ;)





- Automatinis maršruto sudarymas (Autorouting). Jums tereikės įvesti galutinį maršuto tikslą (adresą) ir visą maršrutą pagal nustatytus prioritetus paskaičiuos ir ekrane parodys pats GPS imtuvas;
- Detalūs 55 stambiausių Lietuvos miestų žemėlapiai su gatvių paieška;
- Daugiau kaip 4300 lankytinų vietų duomenų bazė (POI - Points Of Interest) su pilna jų indeksacija ir paieška:
. restoranai ir kavinės
. viešbučiai
. degalinės
. muziejai
. prekybos taškai
. bankai
. stovėjimo aikštelės
. autombilių nuoma  
. stacionarūs greičio matuokliai

Te dane pochodzą z tej stronki:

http://www.garmin.lt/lt/disp.php/lt_products/lt_cartography/lt_cartography_road/2630
 

*

Offline dtech

  • **
  • 205
Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2006, 12:47:51 »
Na PDA potrzebuje :) juz platformy nie będę zmieniać :)

Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2006, 00:53:30 »
Cytat: "dtech"
Na PDA potrzebuje

Zapewniam, że tę mapę - tak jak każdą inną dla Garmina - można uruchomić na PDA  :)
Cytat: "dtech"
juz platformy nie będę zmieniać :)

Wcale nie namawiam. Pozkazuję tylko (jako ciekawostkę), że są jednak porządne mapy Litwy.
 

*

Offline dtech

  • **
  • 205
Re: Żadna rewelacja
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2006, 09:55:25 »
A co kupic aby dzialalo ??
W sobote znowu na Litwe jade :) i przydalo by sie :)

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2006, 10:34:54 »
chłopy jak dotychczas tylko jedna osoba o tym napisała widziałem

Czy Wy nie macie też wrażenia jak ja, że iGo jest zawsze trochę spóźniony czasowo - tzn mówi jeszcze 100m do skrętu a jest 50 ???

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2006, 17:04:17 »
w ustawieniach jest gdzieś wajcha do regulacji tego efektu
To bardziej upierdliwe rozwiazanie niz to z AM (gdzie lag jest redukowany poprzez prognozowanie polozenia pojazdu na podtsawie danych o predkosci i keir jazdy) ale zawsze lepsze to niz nic (jak w Destinatorze)

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2006, 13:39:44 »
Cytat: "b98"
chłopy jak dotychczas tylko jedna osoba o tym napisała widziałem

Czy Wy nie macie też wrażenia jak ja, że iGo jest zawsze trochę spóźniony czasowo - tzn mówi jeszcze 100m do skrętu a jest 50 ???


U mnie tak właśnie zachowuje się TomTom (czasami gada już PO przejechaniu skrzyżowania, albo nie zauważa że na nim skręciłem).
Z I-go jest sporo lepiej, zwłaszcza że możesz ustawić czułość reakcji na takie zdarzenia.

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 26, 2006, 21:08:09 »
mniejsze miejscowości w "ajgoł" to porażka. Proponuje porownac sobie jak wyglada np DZWIRZYNO w AM, Desti i I-GO... Mozna tez zobaczyc miejscowośc pt ŁUBNICA ktora (wg I-GO) nie ma żadnego połączenia ze swiatem

*

Offline b98

  • ****
  • 541
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 26, 2006, 21:10:05 »
ale interfejs chłopie, interfejs

mapy opracować każdy potrafi :lol
jeszcze trochę i dopiero będzie ...

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 26, 2006, 22:57:00 »
bardzo ciekawe z tymi mapami  :mysli:
bo jak na razie to ajgoł nie jest w czołówce, nie mniej jednak interfejsik jest ekstra. pozdr.  :)
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 26, 2006, 22:58:30 »
Cytat: "michobo"
mniejsze miejscowości w "ajgoł" to porażka. Proponuje porownac sobie jak wyglada np DZWIRZYNO w AM, Desti i I-GO... Mozna tez zobaczyc miejscowośc pt ŁUBNICA ktora (wg I-GO) nie ma żadnego połączenia ze swiatem


Przykład Dźwirzyna to przykład nie mniejszej miejscowości, tylko po prostu dziury zabitej dechami.
Te 30% pokrycia które ma I-go (ale i np. TomTom) tak się właśnie przedstawia - są główne szlaki i wielkie miasta, ale wiochy to tylko nazwy na mapie.

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 27, 2006, 00:05:43 »
Dziura ? czy ja wiem ? to nadmorski kurort w ktorym niedawno bawiłem. Cale szczescie ze mialem AM bo pewnie godzine szukałbym posesji na ktorej mialem sie zatrzymac.
Jesli biore do reki program i 2 pierwsze miejscowosci z brzegu są potraktowane po macoszemu a do tego w trakcie jazdy program kieruje mnie "pod prąd"- trudno sie czyms takim podniecać. Ładny interfejs to nie wszystko.
Jedno jest pewne- na tą chwilę 1000zl za tak niedopracowane mapy to conajmniej nieporozumienie.

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 27, 2006, 09:20:22 »
Na zachodniom ełropem może być  ;)  Ale drugi sofcik trzeba mieć tak czy siak- do podpórki.  :)
U mnie to D6, który coraz cześciej wygrywa z ajgołem.
Po wsch. jeszcze nie testowałem w realu. Mam zamiar we wrześniu-może do tego czasu ajgoły "dopracują" "rodzime" w końcu mapy  :D
Pozdr.
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 27, 2006, 10:17:52 »
Cytat: "michobo"
Dziura ? czy ja wiem ? to nadmorski kurort w ktorym niedawno bawiłem. Cale szczescie ze mialem AM bo pewnie godzine szukałbym posesji na ktorej mialem sie zatrzymac.
Jesli biore do reki program i 2 pierwsze miejscowosci z brzegu są potraktowane po macoszemu a do tego w trakcie jazdy program kieruje mnie "pod prąd"- trudno sie czyms takim podniecać. Ładny interfejs to nie wszystko.
Jedno jest pewne- na tą chwilę 1000zl za tak niedopracowane mapy to conajmniej nieporozumienie.


Chyba nie bardzo rozumiesz co do Ciebie piszą.
Wszystkie (większość) zachodnich nawigacji ma mapy Polski na max. 30% pokrycia, AM ma ponad 90% - więc w ogóle to nie jest temat do porównywania.
Zadupi tego typu w nich nie ma - ot i wszystko.

I-go to konkurent dla Tom-Toma do jazdy po Zachodzie, nie dla AM.

*

Offline lordJim

  • ***
  • 260
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XDA IIs+SD 2GB, wm5,Nokia N73 Destinator 7/6.1, TT6
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 27, 2006, 10:45:04 »
A czy temat nawiązuje do porównań AM i iGO??? bo ja nie mam zamiaru porówywać obu softów. O ile się nie mylę to brzmi:" iGO żadna rewelacja".
Więc o so si chodzi..?? A "rodzime" mapy - miałem na myśli część wshodnią europy a nie Polskę. Programik wszak pochodzi gdzieś tam z byłych demoludów-nieprawdaż?? Więc więcej zainteresowania tymi terenami nie zaszkoziłoby ajgołom, no nie
 ;)
..Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy....    ;o)...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 27, 2006, 11:05:32 »
Cytat: "lordJim"
A czy temat nawiązuje do porównań AM i iGO???


Nie, ale oceniający ocenił i-go przez pryzmat AM (obejrzyj cytat).
A to jest oczywiste nieporozumienie.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 27, 2006, 13:46:04 »
Cytat: "Cavallino"
Te 30% pokrycia które ma I-go (ale i np. TomTom) tak się właśnie przedstawia - są główne szlaki i wielkie miasta, ale wiochy to tylko nazwy na mapie.


OK, tyle ze TomTom nie kieruje jednokierunkowymi ulicami pod prad, a z tego co czyta sie na forum, to jest to typowy problem dla iGO (niestety nie bawilem sie samemu tym softem)
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 27, 2006, 14:02:24 »
Cytat: "kwieto"
Cytat: "Cavallino"
Te 30% pokrycia które ma I-go (ale i np. TomTom) tak się właśnie przedstawia - są główne szlaki i wielkie miasta, ale wiochy to tylko nazwy na mapie.


OK, tyle ze TomTom nie kieruje jednokierunkowymi ulicami pod prad, a z tego co czyta sie na forum, to jest to typowy problem dla iGO (niestety nie bawilem sie samemu tym softem)


Jak do tej pory w I-go mnie to również nie spotkało, używałem go dużo częściej niż TomToma
A dziury w mapach zdarzają się wszędzie, np. Automapa każe mi zjeżdżać z dwupasmówki do domu przez pół metrowy rów.

Wyciąganie wniosków z pojedynczych przypadków dziur w mapie jest IMO całkowicie bez sensu.

*

Offline nocnyMarek

  • *****
  • 9913
  • Sprzęt: Palmax, viliv X70
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 27, 2006, 15:00:24 »
Cytat: "Cavallino"
... każe mi zjeżdżać z dwupasmówki do domu przez pół metrowy rów...


No cóż, to tylko kwestia wielkości kół  :)  :D  :lol:
AM3/4/5/6, DPN/D6, AP, N2/9, OM-free

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 27, 2006, 15:18:53 »
Ludzie może ktoś mi wyjaśni tę paranoję. Czytam że niby TT ma dobre kierunki ulic a IGO złe. Czy to ma oznaczać że Teleatlas lubi TT i daje poprawne mapy a IGO NIE i daje celowa zrypane???

*

Offline Jarojaw

  • ****
  • 549
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: |Galaxy S| Galaxy S2| Galaxy S3| ASUS-T101G
Żadna rewelacja
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 27, 2006, 16:33:04 »
Cytuj
Teleatlas lubi TT i daje poprawne mapy a IGO NIE i daje celowa zrypane???

Znowu nie przesadzaj. :D
Testowałem na sucho dzisiaj pożyczone iGO -( kupione na Węgrzech przez żone znajomego-jest węgierką osiadłą na stałe w Polsce :) ), specjalnie wyznaczałem trasę z jednego punktu w Jaworznie do miejsc,gdzie ulice są 1-kierunkowe aby "wjechał" pod prąd.Wszystko jak w najlepszym porządku.Zero omyłek.Wyznaczanie trasy 1-2sek.Nawet jak kazałem mu ominąć konkretny manewr aby spróbować zmusić go do wjazdu "od tyłu" pod prąd to Nie wykonał polecenia i nie zmienił trasy.Czyli nie ma możliwości wjazdu pod prąd.Wyjątek - zaznaczenie pojazdy na Emergency(Pogotowie,Służby Ratunkowe) i to nie zawsze,przeważnie zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
Nie wiem jak to wygląda w innych miastach,nie znam dokładnych lokalizacji i kierunkowości ulic, a na podstawie AM i porównania trasy wychodzą prawie identycznie a napewno nigdy nie "pod prąd".Innych opcji jeszcze nie testowałm - typu opisywanych "skoków" z mostu bo są widoczne na mapie jako skrzyżowania :).Przyjdzie na to czas.
[/b]
Pozdrawiam - Jarek

Żadna rewelacja
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 27, 2006, 22:26:25 »
Jaro ja trochę kpie. Przecież TT i IGO mają mapy Polski od Teleatlasu i to tę samą wersję zatem przynajmniej wg  mnie identyczne.