iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST

  • 53 Odpowiedzi
  • 10867 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:47:08 »
Cytat: "b98"
Cytat: "Cavallino"
Za to optymalne są trasy które wyznacza sam, więc nie ma potrzeby wyznaczać tras alternatywnych.



mój Boże Ty to widzisz i nie grzmisz :)))))))

złociutki  :)  to wytycz sobie trasę gdzieś dalej niż z Otwocka do Pcimia :)))))))


1500 km może być?
I-go nie zawiódł ani razu.

Obecnie mam wytyczone 700 km po Polsce, I-go wytyczył trasę nie gorszą niż AM mająca 3 razy większe pokrycie.
Nie zauważyłem ŻADNEJ potrzeby jej modyfikowania.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:49:00 »
Cytat: "Claude"
Nie moge caly czas sledzic wszystkich watkow a i tez nie chcialbym ustalac, ktory z piszacych bardziej odbiega od norm zwyczajowo przyjetych


Wystarczy sprawdzić przebieg i kto zaczął.
Ja tam złego dnia nie mam, ale i nie mam zamiaru nastawiać drugiego policzka, tylko dlatego że ktoś postanowił sobie poobrzucać mnie epitetami bez żadnego powodu.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:53:05 »
Cytat: "baton"
Z tego wniosek ze jak wytycze trase Katowice---> Chorwacja i chcialbym jechac przez Brno (I Go jako szybsza wybiera trase przez Slowacje) to poprowadzi mnie przez centrum Brna... przez Wieden tak samo?


Masz dwa wyjścia - pierwsze to pogodzić się z jego wyborem.
Z doświadczenia wiem że I-go ma rację, a nie Ty, trasa przez Słowację jest dużo lepsza (większość autostradą), winietka tańsza, a wjazd na autostradę w Wiedniu o niebo lepszy.

Ale możesz się uprzeć i wyznaczyć własne punkty pośrednie, tylko jeżeli nie chcesz jechać przez Brno, to nie wstawiaj mu punktu w Brnie, tylko na skrzyżowaniu autostrady z drogą na Mikulov (pod Brnem).

A jeszcze lepiej każ mu jechać przez Breslav - lepsza trasa.

A co do Wiednia - zależy Ci aby Cię poprowadził przez środek Wiednia?
Jeśli nie, to po co mu wstawiać Wiedeń jako punkt pośredni?

*

Offline baton

  • **
  • 190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN , Nokia N73 , Palmax
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:53:53 »
Cytuj
baton napisał:
Z tego wniosek ze jak wytycze trase Katowice---> Chorwacja i chcialbym jechac przez Brno (I Go jako szybsza wybiera trase przez Slowacje) to poprowadzi mnie przez centrum Brna... przez Wieden tak samo?


niestety
oczywiście ręcznie to można zmienić ale ile roboty ((


To rzeczywiscie do d***
W takim razie I Go wprowadza troche w blad... Wybierajac opcje VIA CITY (czyli przez jakies miasto) NIE powinien traktowac tego w domysle ze chcemy pakowac sie przez centrum miasta, a wyznaczac w miare najszybsza (obwodnica, trasa przelotowa, etc.) trase PRZEZ to miasto.

Ktos tu wczasniej troche zamieszal z VIA CITY CENTER ---> Taki wybor rzeczywiscie oznaczalby ze chcemy miec trase przez CENTRUM miasta (taka dla zwiedzajacych  ;) ), ale z tego co widze nie dotyczy to I Go...

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:54:13 »
Cytat: "Cavallino"
1500 km może być?
I-go nie zawiódł ani razu.


silnik dopiero się rozgrzewa do temperatury roboczej :))))))

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 10, 2006, 12:57:37 »
Cytat: "baton"
Ktos tu wczasniej troche zamieszal z VIA CITY CENTER ---> Taki wybor rzeczywiscie oznaczalby ze chcemy miec trase przez CENTRUM miasta (taka dla zwiedzajacych  ;) ), ale z tego co widze nie dotyczy to I Go...


tak pewien znany program nazywa opcję inteligentnego punktu VIA

mój Boże :))))) ciężko, ciężko

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:04:54 »
Cytat: "baton"
Cytuj
baton napisał:
Z tego wniosek ze jak wytycze trase Katowice---> Chorwacja i chcialbym jechac przez Brno (I Go jako szybsza wybiera trase przez Slowacje) to poprowadzi mnie przez centrum Brna... przez Wieden tak samo?


niestety
oczywiście ręcznie to można zmienić ale ile roboty ((


To rzeczywiscie do d***
W takim razie I Go wprowadza troche w blad... Wybierajac opcje VIA CITY (czyli przez jakies miasto)


Tyle że on nie ma takiej opcji.....

*

Offline baton

  • **
  • 190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN , Nokia N73 , Palmax
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:05:26 »
Cytuj
Masz dwa wyjścia - pierwsze to pogodzić się z jego wyborem.


Zgadza sie. Moge tez niby pogodzic sie z jego wyborem, a jechac przez Czechy, az zrobi 'route recalculating' na trase tylko przez Czechy i nie bedzie mnie pchal juz na Slowacje... :)

Cytuj
Z doświadczenia wiem że I-go ma rację, a nie Ty, trasa przez Słowację jest dużo lepsza (większość autostradą), winietka tańsza, a wjazd na autostradę w Wiedniu o niebo lepszy.


Moze i lepsza, ale trasa przez Czechy jest mi lepiej znana, odpada dodatkowe przejscie graniczne, dodatkowa winietka...

A tak na serio to najbardziej mi zalezy aby jechac przez Poysdorf (Austria, zaraz za granica z Czechami) i zaopatrzyc sie tam w zestawa win  ]:>  ... I tym sposobem chyba znalazlem rozwiazanie: Wybiore trase Via Poysdorf (nie Brno) i wowczas nie powinien mi kazac zwiedzc Brna... Przez centrum Poysdorfu i tak bede jechal... Hmmm, zaraz lookne jak to bedzie wygladac...

Cytuj
Ale możesz się uprzeć i wyznaczyć własne punkty pośrednie, tylko jeżeli nie chcesz jechać przez Brno, to nie wstawiaj mu punktu w Brnie, tylko na skrzyżowaniu autostrady z drogą na Mikulov (pod Brnem).



Niby tak, ale wowoczas moge cos zle zrobic i bedzie gorzej niz jazda bez nawigacji...  :]

Cytuj
jeszcze lepiej każ mu jechać przez Breslav - lepsza trasa.


Tej opcji szczerze mowiac to nie znam...

Cytuj
A co do Wiednia - zależy Ci aby Cię poprowadził przez środek Wiednia?
Jeśli nie, to po co mu wstawiać Wiedeń jako punkt pośredni?


To byl teoretyczny przyklad  ;)  A tak przy okazji: Poprowadzi mnie nowa obwodnica Wiednia? Ponoc od czerwca jest czynna...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:11:34 »
Cytat: "baton"
Cytuj
Masz dwa wyjścia - pierwsze to pogodzić się z jego wyborem.


Zgadza sie. Moge tez niby pogodzic sie z jego wyborem, a jechac przez Czechy, az zrobi 'route recalculating' na trase tylko przez Czechy i nie bedzie mnie pchal juz na Slowacje... :)

Cytuj
Z doświadczenia wiem że I-go ma rację, a nie Ty, trasa przez Słowację jest dużo lepsza (większość autostradą), winietka tańsza, a wjazd na autostradę w Wiedniu o niebo lepszy.


Moze i lepsza, ale trasa przez Czechy jest mi lepiej znana, odpada dodatkowe przejscie graniczne, dodatkowa winietka...

 A tak przy okazji: Poprowadzi mnie nowa obwodnica Wiednia? Ponoc od czerwca jest czynna...



Jadąc przez Słowację nie potrzebujesz drugiej winietki (czeskiej).
Jak znam trasę, to sobie radzę tak jak napisałeś - pozwalam mu na rekalkulację trasy po tym jak pojadę inaczej niż on każe.
W Wiedniu raczej nie poprowadzi Cię obwodnicą której nie ma na jego mapach, musiałbyś mieć nowe.
A gdzie jest dokładnie ta nowa obwodnica?

*

Offline baton

  • **
  • 190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN , Nokia N73 , Palmax
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:11:40 »
Cytuj
baton napisał:
Cytat:
baton napisał:
Z tego wniosek ze jak wytycze trase Katowice---> Chorwacja i chcialbym jechac przez Brno (I Go jako szybsza wybiera trase przez Slowacje) to poprowadzi mnie przez centrum Brna... przez Wieden tak samo?


niestety
oczywiście ręcznie to można zmienić ale ile roboty ((
 


To rzeczywiscie do d***
W takim razie I Go wprowadza troche w blad... Wybierajac opcje VIA CITY (czyli przez jakies miasto)


Tyle że on nie ma takiej opcji.....


Sorry za niescislosc. Nie ma opcji VIA CITY, ma opcje VIA (Przez) , a bedac w 100% precyzyjnym ADD VIA (dodaj Przez). Oczywiscie nie musi byc to miasto...

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:11:52 »
przypominam niektórym, że cały wątek dotyczy

Cytat: "pawel_b"
Witam jak ustawic iGO aby prowadzil trase przez lub obok podanych miast nie wjezdzajac do ich centrum.

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:14:48 »
Cytat: "baton"
Sorry za niescislosc. Nie ma opcji VIA CITY, ma opcje VIA (Przez) , a bedac w 100% precyzyjnym ADD VIA (dodaj Przez). Oczywiscie nie musi byc to miasto...


Dokładnie.
To jest ZAWSZE punkt na mapie, w TT jest po prostu inaczej (przyznam że w tym przypadku sensowniej).
Warto sprawdzić co instrukcja mówi o wyborze samego miasta, może wprost zaznacza że chodzi właśnie o punkt w centrum miasta?

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:15:42 »
Cytat: "Cavallino"
To jest ZAWSZE punkt na mapie, w TT jest po prostu inaczej (przyznam że w tym przypadku sensowniej).


przyszła koza do woza :))))))))))))))))))))))))

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:17:42 »
:))))))))))))))))

*

Offline baton

  • **
  • 190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN , Nokia N73 , Palmax
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:18:35 »
Cytuj
Jadąc przez Słowację nie potrzebujesz drugiej winietki (czeskiej).


Fakt, ale ponoc ostatnimi czasy Czescy policjanci sa bardzo upierdliwi i kochaja karac Polakow... kara za brak winietki to ok. 14KPLN, to samo za nieaktualna winiete na szybie... Pomimo tego ze na tym odcinku nie jest konieczna, to chyba bym ja kupil dla swietego spokoju...  :P

Informacje pochodza z forum Cro (temat o zmianach przepisow w Czechach)

Cytuj
Jak znam trasę, to sobie radzę tak jak napisałeś - pozwalam mu na rekalkulację trasy po tym jak pojadę inaczej niż on każe.


Chyba najlepszy sposob  :)  Skuteczny chyba na wiekszosc programow do nawigacji...

Cytuj
W Wiedniu raczej nie poprowadzi Cię obwodnicą której nie ma na jego mapach, musiałbyś mieć nowe.
A gdzie jest dokładnie ta nowa obwodnica?


Nie wiem dokladnie. Wiem ze jest oddana do uzytku od czerwca. Info z forum Cro...

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:21:24 »
Cytat: "baton"
Jak znam trasę, to sobie radzę tak jak napisałeś - pozwalam mu na rekalkulację trasy po tym jak pojadę inaczej niż on każe.


tylko wtedy kiedy wiesz kiedy i gdzie zjechać - sorry sam to zaznaczyłeś

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:23:33 »
Cytat: "baton"
Jadąc przez Słowację nie potrzebujesz drugiej winietki (czeskiej).

Fakt, ale ponoc ostatnimi czasy Czescy policjanci sa bardzo upierdliwi i kochaja karac Polakow... kara za brak winietki to ok. 14KPLN, to samo za nieaktualna winiete na szybie... Pomimo tego ze na tym odcinku nie jest konieczna, to chyba bym ja kupil dla swietego spokoju...  :P


Nawet jak pojedziesz przez Cieszyn nie ma tam w Czechach żadnej drogi, na którą miałbyś mieć winietkę.

*

Offline baton

  • **
  • 190
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC TyTN , Nokia N73 , Palmax
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:24:04 »
Hmmm, a moze zamiast Add Via nalezy wybrac Continue?Musze looknac do instrukcji o co w tym chodzi...

*

Offline Cavallino

  • ****
  • 664
  • Sprzęt: Eten G500+
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:26:02 »
Cytat: "b98"
Cytat: "Cavallino"
To jest ZAWSZE punkt na mapie, w TT jest po prostu inaczej (przyznam że w tym przypadku sensowniej).


przyszła koza do woza :))))))))))))))))))))))))


Jestem obiektywny, jak coś jest do pochwalenia to chwalę.
Co nijak nie zwalnia od obowiązku czytania intrukcji do programu którego się używa.

*

Offline b98

  • ****
  • 541
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 10, 2006, 13:33:26 »
baton

a wiesz, że nie probowałem robić Continue !!!

może to działa lepiej na punkty pośrednie w iGO ?

iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 10, 2006, 19:51:00 »
Cytat: "baton"
Z tego wniosek ze jak wytycze trase Katowice---> Chorwacja i chcialbym jechac przez Brno (I Go jako szybsza wybiera trase przez Slowacje) to poprowadzi mnie przez centrum Brna... przez Wieden tak samo?


NIESTETY "BATON" TAK TO WLASNIE BYLO W MOIM PRZYPADKU DLATEGO POSTANOWILEM ROZWINAC TEN WATEK NA FORUM, WYDAJE SIE ZE JEDYNYM SLUSZNYM ROZWIAZANIEM W TEJ SYTUACJI JEST TZW METODA  "SKOKAMI NA PRZOD" CZYLI DOJEZDZAJAC DO KONKRETNEJ MIEJSCOWOSCI TREBA PODAC "ZNAJDZ I IDZ " NASTEPNA ITD...

POZDRAWIAM

I MALA UWAGA MILI MOI SKORO TAKIE FORUM POWSTALO TO TAK JAK JA, WIELU W NIM SZUKA POMOCY I PORADY WIEC TRZEBA KOSNRTUKTYWNIE SKLADAC WATKI BEZ ZLOSCI I WZJAMENYCH OSZCZERSTW

*

Offline emisiu

  • Ekspert AutoMapa
  • *****
  • 2362
  • Płeć: Mężczyzna
iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 10, 2006, 22:08:55 »
Cytat: "b98"
przypominam niektórym, że cały wątek dotyczy

Cytat: "pawel_b"
Witam jak ustawic iGO aby prowadzil trase przez lub obok podanych miast nie wjezdzajac do ich centrum.


Nieźle się uśmiałem czytając ten wątek. I ponieważ przejechałem do dziś na iGo ok. 3800 km pozwolę sobie zasugerować pewną dość oczywistą rzecz: przeczytaj kolego dokładnie i ze zrozumieniem instrukcję obsługi tego programu – szczególnie dział o konfiguracji parametrów wyznaczania trasy.

iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 11, 2006, 09:53:24 »
Cytat: "emisiu"
Cytat: "b98"
przypominam niektórym, że cały wątek dotyczy

Cytat: "pawel_b"
Witam jak ustawic iGO aby prowadzil trase przez lub obok podanych miast nie wjezdzajac do ich centrum.


Nieźle się uśmiałem czytając ten wątek. I ponieważ przejechałem do dziś na iGo ok. 3800 km pozwolę sobie zasugerować pewną dość oczywistą rzecz: przeczytaj kolego dokładnie i ze zrozumieniem instrukcję obsługi tego programu – szczególnie dział o konfiguracji parametrów wyznaczania trasy.


SYMPATYCZNY "EMISIU" CIESZE SIE Z TWOJEGO DOBREGO HUMORU JEDANK SKORO UDALO CI SIE ROZWIAZAC TEN PROBLEM TO PROSZE PODZIEL SIE TYM NA FORUM, UCIESZE SIE NIE TYLKO JA ALE WIELU KTORYM TEN TEMAT SPRAWIA KLOPOT

POZDRAWIAM

iGO-PO TRASIE WJEZDZA DO CENTRUM MIAST
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 11, 2006, 13:48:28 »
Sugeruje przestać używać dużych liter w wypowiedziach, to niezgodne z netykietą...