Wide Screen w Spicy?

  • 15 Odpowiedzi
  • 4859 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Wide Screen w Spicy?
« dnia: Październik 14, 2010, 09:02:33 »
Temat troszke przewrotny, bo trick tez jest przewrotny, no ale by nie byc goloslownym to ponizej macie zrzuty ekranu z mojego telefonu, tak - 5 rzedow ikon, tak wszystkiego duuuuzo wiecej niz normalnie widac na erkanie, ale na jednym widac tez problem jaki jest, co gorsze kilka programow nie umie poprawnie sie wyswietlac po tej modyfikacji, dla tego na razie nie podam jak to sie robi, patent jest interesujacy i co smieszniejsze mozna zastosowac go do kazdego sprzetu z Androidem na pokladzie... Gdyby tylko autorzy uzywali prawidlowych jednostek w swoich programach to bylby miod - przyznam sie tez bez bicia, ze sam sie tego nie ustrzeglem... No ale czlowiek uczy sie przez cale zycie :)

Oto obiecane zrzuty ekranowe:


*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2010, 09:05:35 »
do każdego?
wow zaraz powiększę rozdziałkę Milki, nie będzie Retina kuła w oczy  :D

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2010, 09:36:51 »
no do kazdego :) ale mozesz miecp roblemy z apkami takie jak pokazalem

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2010, 13:06:32 »
Nie jestem specjalistą i jak palne głupotę to wybacz, czy ten trick polega na zmianie dpi? :O~

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2010, 15:07:44 »
problem jest z nakładaniem się widgetów? przesunięciem czcionki?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2010, 16:05:28 »
Flameman poniekad :)  w sumie to troszke po prostu eksperymentowalem sobie i wyszlo co wyszlo... nie tylko sama zmiana dpi, ciagle mi chodzi po glowie jeden hack na kernela, ale to bym musial przeanalizowac zrodla sterownika fb ino czasu notorycznie brak....

Beju nie tylko, jak na razie to jest tylko jedna apka ktora jest "nieuzywalna"  - to Aldiko... co smieszniejsze wszystkie inne readery nie maja problemow - chyba do autorow napisze info ze taki problem moze wystapic i dobrze byloby jak by fixneli renderowanie ksiazki (tylko tam jest - ale to jak by nie patrzec podstawowa funkcjonalnosc) w FBreaderze, Lapucie, iReaderze problemow nie ma... Co do bugow z przesunieciami i cala reszta - jedynie AudioManager wariuje jak widac na screenach, tak reszta dziala w miare poprawnie - zreszta to byl na szybko hack zrobiony - zobaczymy czy cos sie z tego da wiecej wycisnac :) a masz jakies pomysly na takie cus jak przesuniety font? ;)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2010, 16:17:15 »
nie mam pomysłów - nie jestem programistą :)

Ciekawi mnie jakby to się sprawowało na ekranie milestone. Bo tam jest już od początku widescreen, to byłby podwójny?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2010, 00:41:01 »
Ktoś Cię chyba uprzedził maryush :wink: ale z tego co widzę, dalej nie doszli do tego jak naprawić niepoprawnie wyświetlające się aplikacje.
http://forum.samdroid.net/f42/more-resolution-screen-2139/

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2010, 09:50:28 »
Flameman ja mam sposob juz - Aldiko juz dziala - wszystko praktycznie chodzi ok, poza tylko jednym widgetem ktory juz zmienilem na inny - fix na niepoprawnie wyswietlane apki jest banalny, wystarczy wylaczyc tryb kompatybilnosci ze starym androidem w Spare Parts - no i trzeba niezle pokombinowac z ustawieniami launchera by ekran wygladal normalnie - po ustawieniu to jedyna wada jaka jest to to ze widget styka sie z tlem bara jesli ma sie w launcherze pro na dole wyswietlone ikony na tle - ale z tym sie da zyc ;)

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2010, 10:22:23 »
@maryush użyłeś do tego LCD Density Changer?
Z tego co wiem to on daje taką możliwość, witać to na poniższych obrazkach...

       
   
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 10:25:28 wysłana przez pHarel »
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 15, 2010, 12:43:40 »
pHarel nie - uzylem do tego po prostu polecen ;) setprop i qemu.sf.lcd_density (to zmiana jednorazowa, po tym trzeba ubic system_server co spowoduje restart dalvika z nowymi ustawieniami) a jak sie chce finalnie to w /system/build.prop wstawic trzeba ro.sf.lcd_density i wartosc oczywiscie - na dzien wczorajszy imho najoptymalniejsza jest 144, tylko ze trzeba jeszcze popoprawiac framework-res.apk ;) dla tego pisalem ze to nie sama zmiana density... (w framework-res brak kilku grafik, niektore nie sa dostosowane do tego trybu i tak dalej i tak dalej) jak ktos jest kamikadze to moze zobaczyc dla wartosci 120 choc lepszy efekt powinien byc dla 128 - ale przy tej wartosci to juz moze byc na prawde niezla kaszana... - ja pozostaje przy 144 i w wolnych chwilach (ktorych niestety brak) bede sobie szlifowal framework-res.apk, poza tym trzeba troche jeszcze spare parts'em sobie z czcionkami pokombinowac, no i sie przygotowac na to ze w kazdej chwili mozna miec dziwna niespodzianke z jakims softem - na razie nie stwierdzilem wiekszych problemow...

ps. co to za ikonki w notify? ;)

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2010, 18:34:02 »
Hmm.. nie mam pojęcia co to za ikonki bo to nie ja robiłem te screeny.
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2010, 11:46:59 »
te ikonki w notify to stockowe ikony z GT540...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2010, 09:04:06 »
czyli kolejni co zmodyfikowali framework... heh to sie robi ciekawie :) nie dziwie sie ze Google chce zunifikowac wyglad...

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2010, 23:02:56 »
@maryush to co zrobili na samdroidzie to to samo co Twoja praca czy zostawiłeś "tricka" dla siebie? :)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Wide Screen w Spicy?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2010, 09:31:29 »
Flameman podobne, ja jeszcze usiluje jedna rzecz sprawdzic w wolnej chwili, ale nie mam kiedy (potrzebuje przebudowac pelne sdk z odblokowaniem kilku rzeczy do tego - ktos chetny?) - jesli to co wyniuchalem zadziala, to wtedy po dopieszczeniu finalnym calego themesa bedzie mozna myslec o dokladnym opisie - bo w przeciwienstwie do Samdroida to mam pewna dzialajaca dosc dobrze metode podania prawidlowego density dla roznych urzadzen - sprawdzane na Spicy i SGS - o takiej wartosci by zminimalizowac ilosc problemow z wyswietlaniem.