Stwórz własny ROM!

  • 108 Odpowiedzi
  • 79703 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

notosiup

Stwórz własny ROM!
« dnia: Sierpień 11, 2010, 18:47:24 »
Leshak z forum samdroid.net udostępnił narzędzie do zbudowania własnego romu, zawierającego tylko te elementy, które chcesz mieć, bez niepotrzebnych aplikacji. Nie tylko z tego powodu warto zainteresować się tworzeniem własnego romu. Mimo nieodbiegającego zbytnio od oficjalnego systemu wyniku w linpacku, system chodzi wyraźnie szybciej, płynniej, po prostu lepiej pod każdym względem (przynajmniej w mojej konfiguracji ;) ). Jak stworzyć własny ROM i co dają poszczególne aplikacje dostępne w kuchence? Czytaj dalej, wszystkiego się dowiesz.

1. Przygotowanie sprzętu.
Musisz mieć wgrany ROM z androidem w wersji 2.1 oraz mod LK2.XX. Polecam najnowszy dostępny oficjalny system, lista oficjalnych romów jest tutaj. Jak zmienić rom - przeczytasz tutaj. Zalecam mod LK2.08, sam go używałem i wszystko działa jak należy, cały proces wgrania modu opisany jest tutaj. Po tych wszystkich procesach zrób wipe (factory reset) w recovery. Przejście do recovery - wyłącz telefon i uruchom go w trybie recovery (wciśnięte jednocześnie klawisze zmniejszenia głośności + zielona słuchawka + czerwona słuchawka)

2. Gotowanie
Najnowsza kuchenka jest dostępna pod adresem samdroid kitchen v2 (adres podał zuli007). Starszą, pierwszą wersję udostępniono pod linkiem samdroid kitchen v1. Dostęp do obu mają tylko zarejestrowani użytkownicy forum samdroid.net.

    Zamieszczony opis dotyczy najnowszego wydania, które jest po prostu lepsze - przede wszystkim jest możliwość zaaplikowania multitouch, mod jest oparty na nowszych romach, są nowsze wersje programów i inne.
    • Wybór samdroidmod w odpowiedniej wersji - polecam samdroid mod v1.3.1 deodexed
    • Wybór kernela (jądra systemu) - polecam LK 2.09.4, posiada multitouch!
    • Aplikacja stanowiąca o interfejsie użytkownika - osobiście mam launcher pro, oczywiście wg preferencji można wybrać sobie inną
    • Aplikacja do telefonowania  - odpowiednio do wyboru:
      standardowa - jak w oficjalnym systemie,
      XDA phone.apk - aplikacja modyfikowana na forum XDA, oferująca dodatkowe opcje jak wibracja przy nawiązaniu połączenia czy czarna lista, powiększenie zdjęcia dzwoniącej osoby
      wersja bez phone.apk
    • Standardowe aplikacje, odpowiednio kalkulator, galeria (można pominąć, niżej jest galeria 3d), zegar, Email (aplikacja do odbierania maili innych niż gmail), emulator java, eksplorator plikow (można pominąć, dalej jest Estrongs, który jest lepszy), przełączniki, nagrywanie głosowe
    • Klawiatury -  LatinIME.apk - klawiatura systmowa, pozostałe wybieramy wg uznania
    • Rozszerzone składniki SamdroidModa, wybieramy w zależności od potrzeb, polecam szczególnie:
      EStrongs File Explorer - lepszy eksplorator plików, spod którego można instalować apk - nie trzeba więc ściągać choćby Astro i oszczędzamy miejsce w pamięci,
      Wifi Tether - udostępnianie internetu ze spicy przez wifi,
      Galeria 3D - zdjęcia mogą być obrócone, trzeba będąc na liście zdjęć wcisnąć klawisz menu, na górze ekranu wybrać zaznacz wszystko, potem na dole ekranu więcej i obróć w lewo. Od tej pory zdjęcia będą wyświetlane poprawnie
      Barcode Scanner - program do skanowania kodów, przydatny przy przeglądaniu zasobów np. androlib.com, nie trzeba powtórnie szukać programu w Markecie
      CoolS - aplikacja do likwidowania błędu - blokowania taktowania procesora na 800mhz po włączeniu aparatu
      Adobe Flas Lite
    • Usługi Google - koniecznie wybierz wszystkie
    • dostępny theme - wybór opcjonalny
    • animacja startowa - do wyboru do koloru :)

    Dostępne dodatkowe komponenty - Sterowniki zoptymalizowane pod procesor Spicy, do wgrania już po zmodowaniu systemu.

    Po kliknięciu na
Generate SamdroidMod otwiera się nam okienko z plikiem *.zip - paczka z naszym ROMem.

3. Wgranie modyfikacji
Wrzuć paczkę z twoim ROMem na kartę pamięci, bezpośrednio na kartę w katalogu głównym, nie w żadnym innym głębiej.
Wyłącz telefon i uruchom go w trybie recovery (wciśnięte jednocześnie klawisze zmniejszenia głośności + zielona słuchawka + czerwona słuchawka).
W recovery wybierz apply any zip, potem wybierz plik z paczką SamdroidMod, którą stworzyłeś.

Gotowe! Pierwsze uruchomienie może potrwać dość długo, trzeba poczekać.

Paczka oparta na kitchen v2 z multi touch, samdroid 1.3.1 deodexed, LK2.09, launcher pro, xda phone.apk, kalkulatorem, zegarem, email, nagrywaniem głosowym, klawiaturą HTC IME, EStrongs, Wifi Tether, galerią 3d, cools, Rmaps, Green Eye Boot animation do ściągnięcia tutaj


Paczka z moją wersją systemu opartą o kitchen v1 z kernelem 2.07, superuser, launcher pro, XDA Phone.apk@315x315 + Contacts.apk, aplikacjami google, kalkulatorem, galerią, zegarem, email, klawiaturą, javą, eksploratorem plików, przełącznikami, dyktafonem oraz wyszukiwaniem głosowym, wifi tether, live wallpapers do ściągnięcia dostępna jest tutaj. Spica chodzi na tym stabilnie, bardzo szybko (ze standardowymi tapetami) i płynnie, bez dodatkowego dogrywania JIT czy zmienionych bibliotek i sterowników. Jedyne co trzeba zrobić, to ściągnąć z marketu aktualizację launcher pro, bo dostępna w kuchni wersja jest już stara i po jakimś czasie w ogóle nie będzie działać.

Dogranie dodatków (opcjonalne) dzięki tomaszkap - dostępne w kitchen v1

Należy wybrać opcję without base package i następnie z dodatków dostępnych na samym dole:
#  JIT 7.1 [author] Linpack ~5MFlops
# Standart DVM Linpack ~3MFlops
# JIT ARM11 optimized (sdx) Linpack ~7,5-8MFlops - Polecam tą wersję, stabilna
# DVM ARM11 optimized (sdx) Linpack ~4,5MFlops
# JIT 8.13 (with OpenGL drivers from Moment) [details]

Po przygotowaniu paczki przez kuchenkę wystarczy wrzucić ją przez recovery, tak jak jest to opisane wcześniej.

Paczka _re kitchen v1 - http://pdaclub.pl/forum/i5700/stworz-wlasny-rom!/msg1351906/#msg1351906

Wgranie modyfikacji może uszkodzić sprzęt. Nie biorę odpowiedzialności za jakiekolwiek uszkodzenia wynikłe z ingerencji w oprogramowanie, robisz wszystko na własne ryzyko.
[/list]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 08:41:18 wysłana przez notosiup »

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2010, 18:50:29 »
wow
to chyba pierwsza publicznie udostępniona kuchenka na Androida?
przyklejam

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2010, 18:59:25 »
Ja tylko dodam, że można również w ten sposób dograć same sterowniki jit. Na samym dole:


  • JIT 7.1 [author] Linpack ~5MFlops
  • Standart DVM Linpack ~3MFlops
  • JIT ARM11 optimized (sdx) Linpack ~7,5-8MFlops - Polecam tą wersję, stabilna
  • DVM ARM11 optimized (sdx) Linpack ~4,5MFlops
  • JIT 8.13 (with OpenGL drivers from Moment) [details]

Żeby zadziałało trzeba w pierwszej opcji zaznaczyć:

without base package

« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2010, 19:01:35 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2010, 19:08:41 »
wow
to chyba pierwsza publicznie udostępniona kuchenka na Androida?
przyklejam
Znana juz jakis czas, wtracilem o niej tu http://pdaclub.pl/forum/i5700/samdroidmod-v-1-0-3/  jak rowniez zdaje sie umiescilem swoja paczke z JIT-em i zmienionym kernelem na ten z nowym recovery :) bardzo dobry opis.

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2010, 20:58:42 »
_re, podaj link do paczki i do tego co zawiera, to dorzucę link do pierwszego postu :)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:45:46 »
Notosiup fajny opis, ale przyczepie sie do jednej sprawy - nie *.rar a zip... recovery ma opcje wgrywania uatualnien z paczek zip - drobna roznica - ale kogos moze wprowadzic w blad :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:56:40 »
_re, podaj link do paczki i do tego co zawiera, to dorzucę link do pierwszego postu :)
Wrzuce jeszcze raz udoskonalona wersje z rana.

*

Offline kozunio12

  • ***
  • 318
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sukces ma wielu ojców, porażka żadnego.
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2010, 23:23:58 »
Co do JIT, to polecam paczkę ze sterami od grafiki. Wyniki w Linpacku to ~8,5MFLOP. Szczerze mówiąc, to bardziej opłaca wgrać się oficjalny ROM+LK 2.08+JIT 8.13.
Było:SPV E650, LG KS20, Samsung Omnia

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 12, 2010, 00:05:47 »
Szczerze mówiąc, to bardziej opłaca wgrać się oficjalny ROM+LK 2.08+JIT 8.13.
Tu mozna ugotowac dokladnie to, co napisales, i wgrac to za pomoca recovery. Jest to dokladnie to samo, nie trzeba wybierac zadnych opcji w kuchni poza tymi, ktore nas interesuja. A dla niektorych przydatne moze byc np. wgranie JIT-a i zarazem sogranie sobie fajnej aplikacji jaka sa przelaczniki. Mod z tej kuchni jedynie dogrywa, nie kasuje nam tego co juz mamy.

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2010, 10:29:48 »
Ale czasami po wgraniu SDM trzeba zrobić wipa jak nie chce się uruchomić.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 22:35:04 wysłana przez pHarel »
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2010, 11:12:01 »
po wgraniu jit'a trzeba _zawsze_ wyczyscic dalvik-cache - jest dedykowana opcja do tego w recovery... o innych przypadkach nie slyszalem, by wipe bylo potrzebne

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2010, 11:55:36 »
JIT jest bardzo niestabilny i po pewnym czasie używania bardzo zwalnia telefon. Polecam dogranie :
# DVM ARM11 optimized (sdx) Linpack ~4,5MFlops
Na najnowszym kernelu 2.07 linpack pokazuje ~5.1- 5.2. Jest to zdaje się jedyna stabilna modyfikacja.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 12, 2010, 13:45:26 »
Moja paczka: http://www.sendspace.com/file/bgaruc

Zawiera: Linux Kernel LK2.07.beta1 z nowym recovery, launcher pro, htc ime mod, przelacnziki oraz JIT 8.13 z opengl.

Sam uzywam tego JIT-a, nie mam poodow do narzekan, konfiguracja jaka posiadam jest stabilna.

Instalujemy paczke oczywiscie przez reocvery, po wgraniu(najlepiej wgrywac na czysty system bo potrafi sie posypac) w recovery wchodzimy w opcje wipe i wybieramy wipe dalvik cache.

Po uruchomieniu sie urzadzenia najlepiej wykonac 4-6 restartow, powoduje to stabilizacje JIT-a.
Sam JIT bedzie stabilizowac sie przez pewien czas, jest to kwestia paru dni, tak bylo u mnie. Teraz nie narzekam ani na predkosc, ani na stabilnosc.
JIT ze sterownikami open gl lub same te sterowniki, o ktorych pisalem pewien czas temu to w tej chwili najlepsza rzecz jaka mozna miec by podniesc wydajnosc urzadzenia.

Jezeli ktos nie chce ?JIT-a z obawy o niestabilnosc, to zamieszczam tu sama paczuszke ze sterownikami open gl: http://www.sendspace.com/file/zjt6kt
odczucie przyspieszenia jest widoczne od razu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 13:47:23 wysłana przez re_ »

*

Offline zuli007

  • **
  • 179
  • Płeć: Mężczyzna
  • Milestone+X8
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:11:42 »
Leshak udostępnił dzisiaj nową wersję kuchenki opartą o nowszy soft JH1 :

http://forum.samdroid.net/f28/samdroidmod-kitchen-v-2-all-one-samsung-spica-i5700-en-1901/

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2010, 12:53:49 »
Z czystej ciekawosci- czym sie rozni wersja deodexed od resigned?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 18, 2010, 13:50:59 »
deodexed to wersja pozbawiona plikow odex - zostaja zdekodowane i wrzucone do apk
resigned to wersja z powtornym podpisaniem wszystkich pakietow nalezacych do romu

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2010, 14:02:08 »
A jak to opisać mniej technicznie? Co to da przeciętnemu użytkownikowi i jak wpłynie na pracę urządzenia?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 18, 2010, 16:45:02 »
Juz wiem- deodexed umozliwia po prostu uzywanie aplikacji typu metamorph :)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2010, 10:27:22 »
dokladnie i nie tylko to - pozbywa sie w ten sposob podpisanych cyfrowo przez producenta pakietow - latwiej wymienic poszczegolne elementy w romie na inne, natomiast resigned powoduje dwie rzeczy:
- pakiety mozna aktualizowac (to jest in plus)
- pakiety aktualizacyjne musza byc podpisane tym samym kluczem (to jest in minus)

czyli krotko mowiac - jak jest oficjalny pakiet x ktory dodany zostal do romu nie modyfikowany i ma oryginalny podpis - market wykryje aktualizacje (przynajmniej powinien - vide LauncherPro z SamdroidMod), ale jezeli zostal zmodyfikowany pakiet i podpisany na nowo innym kluczem (np. wymienione graficzki) to w tym momencie market wykryje aktualizacje, ale nie bedzie umial jej zainstalowac - beda komunikaty o niezgodnosci aktualizacji, a w logu  info o niezgodnosci certyfikatu i wtedy jedyna metoda to pobranie w inny sposob apk i podmiana tej co jest w romie...


*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 19, 2010, 16:22:08 »
Dodam od siebie że nie powinno się wgrywać skórek graficznych (themy) na wersję resigned bo może być boot loop po restarcie.
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 28, 2010, 20:17:21 »
Leshak zaktualizował kuchnię, dodano nową wersję adw launcher i kolejną nową animację startową.

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2010, 01:05:11 »
Jako ciekawostkę dodam, że gdybyście na przykład odznaczyli wszystkie launchery (z nadzieją, że "sam" się wgra standardowy) to później można po prostu dorzucić apke do ROMu (\system\app).Tak samo oczywiście można zrobić z każdą inną app.
Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wynikające z użycia tej "ciekawostki".

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2010, 18:21:32 »
kolejna aktualizacja w kuchni. tym razem dodano nowy lk2.09.4 likwidujacy blad ciemego zdjecia w aparacie.

*

Offline Allwar

  • *
  • 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2010, 19:11:18 »
Jako ciekawostkę dodam, że gdybyście na przykład odznaczyli wszystkie launchery (z nadzieją, że "sam" się wgra standardowy) to później można po prostu dorzucić apke do ROMu (\system\app).Tak samo oczywiście można zrobić z każdą inną app.
Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody wynikające z użycia tej "ciekawostki".

Próbował ktoś dorzucić? I jeśli tak to czy wszystko działało :wink:

*

Offline Flameman

  • *
  • 68
  • Sprzęt: Samsung Spica,Nokia E71,n810,HP iPAQ h1940
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 03, 2010, 00:45:05 »
Ja próbowałem dorzucić i działało (dlatego też napisałem).Myślę, że wszystkie aplikacje, które wrzuca się do tego folderu są po prostu automatycznie instalowane, ale raczej nie lecą na kartę tylko do pamięci wewnętrznej urządzenia.

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 04, 2010, 20:54:48 »
Nie działa mi kuchenka :( Ustawiam sobie wszystko co mi się podoba, klikam na cook, zapisuję plik, download dochodzi do 1% i... staje w miejscu :( Też tak macie?

*

Offline kaluza21

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750, P526 ,P565
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 04, 2010, 23:36:17 »
U mnie działo wszystko pięknie, przed chwilą gotowałem :)
Wyślij mi na pw co chciałeś z kuchni to ugotuje i Ci prześlę :)
Pozdrawiam

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 05, 2010, 00:08:32 »
Na innym przegladarkach probowales?

*

notosiup

Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 05, 2010, 14:13:08 »
Próbowałem na 3 przeglądarkach, ff, opera, chrome, na wszystkich jest to samo :| Może są jakieś ograniczenia co do downloadu? Nie wiem. Chciałem sobie zrobić wypiek z:
Samdroidmod 1.3.1 deodexed full package

kernel 2.09.4

launcher pro

standard phone apk

calculator
gallery
deskclock
email
myfiles
voicerecorder

latinIME
HTC IME

Maps
Google Services

Estrongs File Explorer
Wifi Tether
Barcode Scanner
CoolS
Adobe Flash Lite
Twitter client

Samsung Energy Loop

Jak ktoś mi udostępni plik z wypiekiem, będę wdzięczny.

*

Offline lukasso007

  • 27
  • Sprzęt: Samsung Spica i Nokia n73
Odp: Stwórz własny ROM!
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 05, 2010, 19:06:24 »
Ja mam jeszcze pytanie czy jest możliwość zmiany języka w ugotowanym romie na polski?
Niby angielski znam i nie jest to dla mnie problem ale zawsze to lepiej mieć w ojczystym języku menu gdyby ktoś inny (np. mama) chciał skorzystać z mojego telefonu :D