Spica - ekran wariuje pod ładowarką

  • 9 Odpowiedzi
  • 4372 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« dnia: Listopad 15, 2010, 16:44:31 »
Witam! Jestem nowy na forum, więc wszystkich witam

Trzy dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem spicy, ale mam z nią mały problem Otóż sprawa ma się z dotykiem, gdy telefon jest odłączony od ładowarki dotyk śmiga wzorowo. Jednak sprawa zmienia się kiedy pracuję na ładującym sie telefonie.. dotyk wariuje.. Pisanie na swypie jest niemożliwe... działa tylko "pojedyncze kliknięcie", nie ma szans żeby coś przesunąć... tak samo ma się sprawa kiedy na pulpicie chcę włączyć widgety (przytrzymuje palec w miejscu) również zero reakcji...

Ogólnie używanie telefonu jest bardzo utrudnione.. pisanie smsów to katorga, nawet na fabrycznej klawiaturze. Przytrzymując klawisz p, czasami załącza się literka q, itp

Telefon jest nowy, wersja andka to 2.1.

Z góry dzięki za pomoc

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2010, 18:08:20 »
A jaką masz dokładnie wersję softu? Proponowałbym aktualizację programem ODIN do najnowszej wersji. wszystko jest objaśnione w tematach przyklejonych.

Zanim jednak tego dokonasz może pomóc wipe, czyli factory reset.

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2010, 18:25:25 »
Użytkownicy Milestona mieli podobne problemy. Jeśli nie trzymasz telefonu w ręce, to ekran pojemnościowy nie musi działać poprawnie (nie do końca przewodzi wtedy ten opór el. palca). Spróbuj w czasie korzystania z ekranu trzymać telefon za ramkę wokół ekranu.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15

Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2010, 18:59:47 »
Tylko, że ja podczas ładowania normalnie telefon trzymam :wink: Kurde wkurzające to jest, bo przez te 3 godziny co telefon sie ładuje, praktycznie jest bezużyteczny, słyszeliście gdzieś o takich przypadkach czy mogę czuć się "wyjątkowy"?  :P

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2010, 19:28:20 »
o ładowarce nie, ale mi wariowała Spica podpięta kablem do laptopa

Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 15, 2010, 20:00:18 »
Wariowała? To co już nie wariuje? Wgrywałeś coś, czy samo przeszło?  :P

*

notosiup

Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 15, 2010, 20:12:13 »
Mialem dwie spice i zadna nie miala takich problemow z ekranem.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2010, 10:02:52 »
przeszło, nie wiem do dziś o co chodziło
więcej tutaj

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2010, 10:18:12 »
To nie taki prosty temat jak sie wydaje, sprawa rozbija sie o sterownik warstwy dotykowej i regulacje jego filtrowania, Kapitanie Ty masz o ile sie nie myle Samdroida tak? jak tak to masz przyczyne czemu problem zanikl - LeshaK na poczatku, potem kilka innych osob, w tym miedzy innymi Qbanin zaczeli poprawiac ten sterownik, zniwelowano bardzo duza ilosc szumow poprzez regulacje filtrow, ogolnie ustabilizowano jego zachowanie, Qbanin w swoim kernelu dodatkowo stuningowal jego "wrazliwosc", przez co ekran Spicy na jego sterowniku i jego kernelu reaguje na najmniejsze musniecie, ale bez efektu zabich skokow, tak jak to potrafilo byc na oryginalnym sofcie... to nie jedyna niedorobka producenta w systemie/sterownikach niestety....

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Spica - ekran wariuje pod ładowarką
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2010, 10:39:31 »
to prawda, teraz mam Samdroida, a Spica wariowała jeszcze na 1.5