najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania

  • 17 Odpowiedzi
  • 39766 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:17:23 »
Witajcie.
Mam Spice z Plusa

Najpierw był Android 1.5. Po pewnym czasie, każde pobieranie z Marketu kończyło się komunikatem:
"Pobieranie nie powiodło się"
Przed oddaniem do serwisu, nagle, samo z siebie pobieranie się "odblokowało".

Wczoraj odebrałem tel z serwisu, wgrano mi Androida 2.1 i570EXXJC1.
Spróbowałem coś ściągnąć z Marketu i pojawił się komunikat:
"Błąd pobierania"

Fakt, że poprzednio problem się sam rozwiązał mógłby świadczyć o tym, że problem leży "poza" Spicą, ale tym razem nie chce już znowu czekać albo ponownie oddawać tel do serwisu ?

Poradźcie proszę,
Qlex

*

notosiup

Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 09:35:30 »
Też tak miewałem, pomagał restart.

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:51:44 »
a dokladnie problem jest wtedy kiedy zapchana jest pamiec, np. za wiele softu wgranego i system nie ma mozliwosci zapisu tymczasowo pobranego apk do katalogu z cache - jesli restart nie pomoze to zrob wipe, powinno po nim wszystko zaczac dzialac

Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 10:55:25 »
Dzięki za sugestie.
Po resecie, wprowdziłem dane jeszcze raz i już przypuszczam, że problem leży po stronie google !

Otóż, gdy jako pierwsze konto podam moje konto z własną domeną (z google apps) to Market nie działa.
Natomiast jak podałem najpierw konto gmail.com i potem dopiero jako drugie z własną domeną, to Market zadziałał.

Pzdr
Qlex

EDIT: Znów mam "Błąd pobierania" - czy ktoś się może spotkał z tym problemem i odzywał do Google ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2010, 11:04:09 wysłana przez qlex23 »

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:14:16 »
Wyczysc cash marketu.
To znana przypadlosc marketu w samsungach,  mam to samo w Galaxy S.
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:39:30 »
ekhm Beju no comments - siakos u mnie chodzi bez problemow - nie mialem problemow z pobieraniem z marketu od momentu przejscia na 2.1... na 1.5 zdarzalo sie - potwierdzam :) ale w 2.1 jakos cisza...

Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:59:32 »
beju: dzięki, spróbuje jak znów będzie problem.
Czytałem sugestie aby kasować cache Android Marketu, ale także "Download Managera" i "Google Apps". Choć to ostatnie pewnie spowodowałoby wykasowanie treści maili.

pzdr
qlex

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2010, 21:29:53 »
Mam dokladnie ten sam problem. Po odebraniu sprzetu zmienilem od razu ROM na 2.1.
 Wg. urzadzenia mam 65MB wolnej pamieci, cache Marketu wyczyszczone, restarty nie pomagaja. Najgorsze jest to, ze juz wszystko poinstalowalem i nie chce robic wipe. Zaraz sie zdenerwuje i rozwale druga Spice dzisiejszego dnia.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 18, 2010, 18:25:43 »
ten sam problem - "Pobieranie nie powiodło się" - ale dotyczy tylko jednej aplikacji. Poza tym market działa normalnie. Aplikacja figuruje w spisie jako zakupiona (jest to płatny soft) ale nie chce się pobrać. O co może chodzić? Inne pliki z marketu się ściągają...

*

Offline kaluza21

  • 34
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus P750, P526 ,P565
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 18, 2010, 21:22:28 »
Też mam czasem ten problem ale tylko wyłącznie na Wi-Fi pomaga wyjęcie baterii odinstalowanie jednej aplikacji i działa normalnie :) (problem zaczął występować dopiero po aktualizacji marketu ;/  Rom ofc. samdroid

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 19, 2010, 09:30:56 »
dzięki, spróbuję
ten problem nie występuje u mnie, tylko na znajomym Galaxy S, nie rootowanym, ze starym romem i wypchanym na maxa różnymi śmieciami, a ja tylko mam "coś z tym zrobić"  :worried:

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 19, 2010, 11:53:08 »
Kapitanie - najskuteczniejsza metoda, wlaczyc debugowanie w ustawieniach, podpiac telefon do kompa, adb logcat i jedziemy z koksem - w wiekszosci przypadkow slicznie w logu widac rzeczywista przyczyne nie moznosci pobrania czegos z marketu...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2010, 13:53:58 »
tym razem wyjaśniło się bez przeglądania logów  :wink:
zawinił czynnik ludzki  :P  problem był z transakcją o czym Google poinformowało na maila, ale adresat przeczytał to dopiero dzisiaj. Wystarczyło kliknąć na link w mailu by program kupił się jeszcze raz i poszło natychmiast - dosłownie, bo klikał na PC a Galaxy w tym samym momencie ożył i zaczął ściągać plik. Inna rzecz że market cały czas pokazywał że program jest kupiony, jakaś tam weryfikacja przechodziła i wykładało się na pobieraniu...

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2010, 14:16:25 »
bo Market to taka dziwna glupiutka istota - jak sobie cos w bazie zapisze swojej lokalnej to sterczy przy tym uparcie az do wipe, lub recznego wyedytowania wpisu... (prosty przyklad - potrafi zwisnac na Instalowanie, i tak wisiec i wisiec i wisiec bez konca... pomaga tylko wyedytowanie bazy)

*

Offline kaczor13134

  • *
  • 57
  • Płeć: Mężczyzna
  • " Nieważne skąd pochodzisz , ważne dokąd zmierzasz
    • FM Group - Biznes dla Ludzi
  • Sprzęt: HTC Kaiser
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 25, 2010, 18:12:46 »
To samo mialem na Wildfire i to samo jest w Spicy wie troche dziwne to jest , fakt ze za ntym razem pojdzie ale wkurza to czasami a restart nic nie pomaga

[Edit]

Znalazłem sposób na Spicy nawet całkiem dobry . Po przeczytaniu kilometrów postów na różnych forach z androidem doszedłem do wniosku że najlepiej będzie zrobić coś innego . A mianowicie miałem Samdroida i kolejne próby wgrywania nowych wersji nic nie daly bo cos zawsze było nie tak. Wkurzyłem się  i za pomocą odina wgrałem oryginalny soft http://pdaclub.pl/forum/i5700/nowy-rom-jh6/ to jest do tej pory jak mi wiadomo najnowszy soft JH6. Nastepnie ROOT metodą nr2. Późnej WIPE i instalacja Samdroida przeze mnie ugotowanego na kuchni http://forum.samdroid.net/f9/samdroidmod-kitchen-v-2-all-one-samsung-spica-i5700-en-1901/#post30461 , później znów WIPE wszystkiego i śmiga bez zadnego problemu każda aplikacja. Co prawda mialem pare prób ugotowania samdroida i nie na kazdej to działało poprawnie. Wydaje mi sie ze moze byc to glownie problem tego że nie było wszystko wyczyszczone. A wgrywajac czysty soft przez odina jak wiadomo wszystko jest zerowane , poniej root i samdroid smiga az milo :D
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2010, 17:59:12 wysłana przez kaczor13134 »
Historia : Wizard->Hermes->Kaiser ->iPhone 3Gs->Touch Diamond->Samsung i5700 -> iPhone 3G -> Nokia N97 Mini -> HTC Touch HD -> iPhone 3G 16GB -> HTC Dream (G1) & BlackBerry 9000c -> HTC Touch HD & Nokia N97-> KAISER i jakiś dualim

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 03, 2010, 08:21:51 »
Kapitanie - najskuteczniejsza metoda, wlaczyc debugowanie w ustawieniach, podpiac telefon do kompa, adb logcat i jedziemy z koksem - w wiekszosci przypadkow slicznie w logu widac rzeczywista przyczyne nie moznosci pobrania czegos z marketu...

Tak też zrobiłem. Mam Samdroida z app2sd. Adb wypluwa mi błąd:

Cytuj
D/DownloadManager(19373): download aborted - not enough free space in internal storage

App2sd pokazuje mi ponad 55MB wolnego storage i 450MB wolnej powierzchni programowaej na karcie pamięci. Nie wiem dlaczego market się wygłupia i nie pozwala podbarć małej aplikacji  :mysli:
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 03, 2010, 09:55:55 »
problem zwie sie cache prawdopodobnie, zrestartuj telefon, wejdz w recovery, daj wyczyszczenie cache (chodzi o partycje cache) i sprawdz po tym, jak to nie pomoze to albo masz w ekhm wgrane softu i faktycznie brakuje miejsca, albo cos narabane z /data... (przy rfs tak niestety sie zdarza...)

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: najpierw Pobieranie nie powiodło się, teraz Błąd pobierania
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 03, 2010, 19:07:06 »
problem zwie sie cache prawdopodobnie, zrestartuj telefon, wejdz w recovery, daj wyczyszczenie cache (chodzi o partycje cache) i sprawdz po tym, jak to nie pomoze to albo masz w ekhm wgrane softu i faktycznie brakuje miejsca, albo cos narabane z /data... (przy rfs tak niestety sie zdarza...)

Właśnie to się działo zaraz po wgraniu samdroida, ale teraz po wyczyszczeniu cache wydaje się działać. Dzięki!  :ok:
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone