Modowane ROMy, a realia użytkowania

  • 11 Odpowiedzi
  • 18703 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline LoRk

  • 27
Modowane ROMy, a realia użytkowania
« dnia: Sierpień 08, 2011, 21:51:12 »
Witam.

Mam zainstalowany już któryś z kolei ROM i cały czas nie mogę powiedzieć, że cieszy mnie stabilność mojego systemu. Ciągle mam jakieś problemy z aplikacjami, szczególnie często zdarzają mi się takie rzeczy jak Force Close, źle pracujące widgety (nie wyświetlają informacji, plują wyjątkami) i gry w których w ogóle nie ładuje sie grafika (samo białe tło - jak w latarce). Przez  to uzytkowanie mojego telefonu staje się strasznie irytujące. Chciałem się spytać was - innych użytkowników czy też tego doświadczacie i jest to chleb powszedni i cena za szybsze działanie smartfona (od takiego z oryginalnym ROMem), czy udaje wam się jakoś to zwalczyć? Przytoczone przeze mnie sytuacje nie występują na smartfonie mojej żony -  LG GT540, który ma oryginalny ROM. Mój kernel to Leshak 2.6.29, Wersja systemu ECLAIR.XXJH1/SamdroidMod 1.3.1.d. Wybrałem go ze względu na dobre recenzje użytkowników w temacie stabilności.

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:08:28 »
Ja po walkach z andkiem w wersji 2.2 wróciłem właśnie do Samdroida 1.3.1 plus mody Qbanina. I jest to zestaw optymalny, nie ma problemu z FC, raz na jakiś czas tylko (nie wiem czemu) przywiesi się Opera Mini, i pomaga jedynie wyjęcie baterii... Szybkość jest zadowalająca, działa sprzętowe wspomaganie DivX, a czas pracy na baterii jest co najmniej zadowalający.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 22:19:46 »
Niestety. Dziś posiadanie Spicy jest jak ... no na pewno nie opłacalne. Może jak Tom3k na Samdroidzie napisze nowy sterownik, a w konsekwencji ruszą prace nad CM7 to może będziemy się cieszyć stabilnym systemem :) 

*

Offline LoRk

  • 27
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2011, 19:45:09 »
Czyli jednak to chleb powszedni...  :-| @zając : To gdzie można znaleźć te mody Qbanina?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2011, 19:47:29 wysłana przez LoRk »

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2011, 14:04:10 »
Moim zdaniem nie ma sensu sie pchać na 2.2, właśnie z racji niestabilności...
Mody są na samdroidzie: http://forum.samdroid.net/f51/2011-03-12-qbaninmod-eclair-edition-2836/

*

Offline LoRk

  • 27
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2011, 17:04:29 »
Dzięki

Edit:

@Zajac:  Zainstalowałem mody qbanina, ale kom mi wpadł w bootloopa. Zrobiłem wipe wszystkiego i działa, ale jakoś dziwnie wolno. Zwłaszcza wolno przeskakuje między poziomami menu Ustawienia i długo zajmuje odpowiedź na kliknięcie jakiejś opcji. Też tak miałeś? Nie wiesz może co z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2011, 09:24:45 wysłana przez LoRk »

*

Offline lukasso007

  • 27
  • Sprzęt: Samsung Spica i Nokia n73
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 14, 2011, 19:12:03 »
Witam wszystkich. Postanowiłem zmnienić rom w mojej spicy i zastanawiam się co wybrać. Obecnie mam wgranego CM 2.2.1 ale filmy na YT sie tną i ogólnie telefonik słabo chodzi. I tutaj mam pytanie co polecacie? Najlepiej podajcie z czego sami korzystacie, jakie mody, kernele, itp. i jak to chodzi.

*

Offline adiko96

  • ***
  • 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • No HTC, no cry...
  • Sprzęt: Eldżikałkę Nexusiałkę Cztery :mrgreen:
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 14, 2011, 20:47:09 »
Możesz najbardziej dopracowanego Samdroida na 2.1 albo rozwijającego skrzydła CM 2.3.x. IMO to są chyba najkorzystniejsze rozwiązania.

*

Offline lukasso007

  • 27
  • Sprzęt: Samsung Spica i Nokia n73
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 14, 2011, 21:14:22 »
Dzieki za odpowiedz. A ten NextGenerationMod to na bazie 2.2 czy wlasnie tego 2.3? Czy to calkiem inny mod?

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2011, 22:30:59 »
NextGenMod jest na 2.2, póki co 2.3 jest we wczesnej fazie alfa, sporo jest jeszcze do zrobienia, ale ponoć co do prędkości nie ma sobie równych.

*

Offline lukasso007

  • 27
  • Sprzęt: Samsung Spica i Nokia n73
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 15, 2011, 00:13:29 »
A wiecie moze czy Tomek napisal juz te stery 3d? I co lepsze nextgenmod czy 2.1? Chodzi mi glownie o stabilnosc i szybkosc dzialania. I zeby divixy chodzily.

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Modowane ROMy, a realia użytkowania
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 15, 2011, 11:04:19 »
Sprzętowe wspieranie DivX jest tylko w 2.1