Klawiatura na BT

  • 0 Odpowiedzi
  • 1880 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Klawiatura na BT
« dnia: Wrzesień 02, 2010, 12:06:38 »
Witam!

Trochę niewygodnie piszę się na klawiaturze ekranowej, więc myślę nad czymś co pomogłoby mi rozwiązać ten problem. Klawiatury na USB odpadają, i5700 nie ma USB w trybie host. Pozostają klawiatury na bluetooth.

Z tego co zdążyłem doczytać to dzielą się one na takie, które podłącza się za pomocą portu szeregowego i takie, które działają jak HID. Żeby wszystko chodziło potrzebny jest jeszcze jakiś program, który mówiłby, że wciśnięte "a" na klawiaturze, oznacza, że mam napisać "a", tak? Więc do klawiatur podłączanych za pomocą wirtualnego portu szeregowego jest program KayPro. Do HIDów jest program BlueInput.

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem klawiatury diNovo mini, którą udało mi się sparować z Samsungiem (w opcjach bluetooth jest "powiązano, ale nie podłączono"), ale niestety program BlueInput nie działa, twierdzi, że moduł bluetooth jest wyłączony. Na oficjalnym forum programu doczytałem, że po prostu oprogramowanie odpowiedzialne za pracę modułu nie jest kompatybilne z programem. Tak więc jestem w kropce. Czy jest jakiś zamiennik tego programu?

pozdrawiam 12nala34
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone