Jak poruszać się po Androidzie

  • 11 Odpowiedzi
  • 5882 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline artudud

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, MIO P550
Jak poruszać się po Androidzie
« dnia: Sierpień 11, 2010, 00:02:43 »
Witam. Od niedawna jestem użytkownikiem Spicy z Androidem 2.1, problem polega na tym że nigdzie nie mogę znaleźć jakiegoś poradnika jak korzystać z tego systemu. Wszędzie piszą że ten fon z oprogramowaniem 2.1 powinien mieć dziewięć pulpitów u mnie są tylko 3  i nie wiem jak uruchomić pozostałe. Ponad to, po naciśnięciu ikony ,,LUNCHER PRO" fon wychodzi z menu do pulpitu, nie wiem czy to jest normalny objaw, czy może jest to wada oprogramowania. Telefon kupiłem w komisie i nie wiem czy ktoś w nim grzebał. A swoją drogą przydał by się mały poradnik poruszania się po ANDROIDZIE. Dla stałych użytkowników może to wydaje się śmieszne, ale ja zaraz po zakupie tego aparatu straciłem niepotrzebnie prawie 150 zł. Nikt mi nie powiedział że Android tak często używa transmisji danych, zanim się zorientowałem ze 150zł.  na koncie został debet w wysokości 25 zł (Era)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2010, 00:13:38 »
Pusc mi na pw swoje gg, chetnie Ci pomoge, ale niestety jutro.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2010, 07:11:29 »
artudud
takich poradników jest kilka poczytaj poświęć trochę czasu, skorzystaj z tego co juz jest na forum
zajrzyj też do działów ogólnych:
http://pdaclub.pl/forum/android/
http://pdaclub.pl/forum/oprogramowanie-android/

*

Offline artudud

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, MIO P550
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2010, 09:31:01 »
Marcinl. Przejrzałem prawie całe to forum wiele się z tego dowiedziałem o "Antku" ale odpowiedzi na moje pytania niestety nie znalazłem. Może kłania się czytanie ze zrozumieniem :wink: ale nie sądzę.

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2010, 10:48:30 »
Większość odpowiedzi jest na forum, wystarczy trochę poszukać i poczytać :ok:
Jeśli czegoś nie będziesz wiedział, to postaram Ci pomóc.
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline artudud

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, MIO P550
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2010, 13:39:19 »
pHarel chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego ostatniego postu. Chodzi mi o to, że wszędzie czytałem o androidzie w wersji 2.1 (a takiego posiadam) że można uruchomić 9 paneli (pulpitów) mój nie wiedzieć czemu ma ich tylko trzy, nie wiem jak uruchomić pozostałe. Ponad to jak nacisnę ikonę LUNCHER PRO to jedyną reakcją jest wyjście z menu do pulpitu i na tym koniec
Oto moje dane o wersji softu:
Wersja oprogr. 2.1 -update 1
Wersja pasma podst. I570EXXJD1
Wersja jądra 2.6.29 leshak@i5700-dev7 #105
Nr wersji LK2.05.1/SamdroidMod 1.2.x[samdroid.net]

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2010, 14:03:20 »
Czyli masz juz samdroida nawet :) Pogadamy na gg, tak jak napisales, ze bedziesz ok. 22. Pomoge Ci.
Ilosc pulpitow o jakich czytales to jest wartosc obslugiwana przez system. Sama ich ilosc zalezy od launchera. Nie wiem na jaka ikone Launcher PRO naciskasz, jesli chodzi Ci o domek- to powinien on powracac do ekranu glownego. Jesli wejdziesz w ustawienia Launchera PRO (bo przypuszczam, ze taki masz) czyli wcisniesz przycisk menu i wybierzesz preferencesz to mozesz tam ustawic ilosc pulpitow w zakladce homesreens, oraz wskazac, ktory ma byc pulpitem glownym.

*

notosiup

Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2010, 17:26:09 »
Launcher pro obsłuży najwięcej 7 pulpitów. 9 pulpitów jest dostępnych na standardowym romie z pantheonem - system bez modyfikacji. Wtedy będąc na pulpicie trzeba wcisnąć menu i chyba dostosuj (dawno nie miałem czystego oryginalnego systemu), efekt będzie taki, że dostępne 3 pulpity będą widoczne na całym ekranie, w prawym górnym rogu krzyżyk do skasowania pulpitu i plusy do utworzenia nowego ekranu. Można dołożyć do obecnych 3 aż 6 dodatkowych.

*

Offline artudud

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, MIO P550
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:24:51 »
Problem częściowo rozwiązałem. Pobrałem z marketu nowego LUNCHER PRO 0.7.4.0. Efektem tego było to że zniknęła ikonka z MENU (żółty domek) a dostęp do lunchera jest tylko poprzez lewy górny klawisz i ikonkę "preferencje", z anglika jestem noga (z racji wieku) i jeśli ktoś może mi podpowiedzieć co oznaczają poszczególne zakładki będę wdzięczny (chyba że są namiary na polską wersję tego programu). A cha jeszcze jedno przy poprzednim luncherze po wciśnięciu klawisza (Domek) pojawiały się w pomniejszeniu  wszystkie pulpity teraz tego nie ma.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 11, 2010, 22:55:15 »
Te wyswietlane pulpity ustawiasz w preferences->behavior settings->home key action i tam wybrac.
Co rozumiesz poprzez dostep do launchera?

*

Offline artudud

  • 23
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire S, MIO P550
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2010, 15:26:33 »
Wczorajsza a właściwie dzisiejsza sesja na GG z re_wyjaśniła wiele spraw, mam 7 pulpitów i orientuję się trochę więcej w ustawieniach LUNCHER PRO. Szkoda że nikt nie pokusił  się o to, aby napisać do niego spolszczenie, są tam naprawdę ważne rzeczy poprawiające funkcjonalność urządzenia i jego dostosowanie do własnego "widzi mi się". Wpadł mi do głowy pomysł aby na podstawie mojego czatu na GG z re_ stworzyć taką mini instrukcję do luncher pro, ale na to potrzebuję  jeszcze zgody re_ bo generalnie on jest tu źródłem wiedzy. Tematu jeszcze nie zamykamy może ktoś ma jakieś ciekawe sprawy lub triki z androidem związane.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Jak poruszać się po Androidzie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2010, 17:11:57 »
Jak dla mnie to mozesz tworzyc, choc Launcher PRO nie jest jedynym launcherem. Moze znajda sie inni, uzywajacy innych launcherow, wszak nie kazdy rozumie po angielsku, to moze to byc przydatne :)