długie ładowanie SMS i GMail

  • 5 Odpowiedzi
  • 2881 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
długie ładowanie SMS i GMail
« dnia: Listopad 21, 2010, 11:11:59 »
Witam,

ostatnio moja Spica przestaje działać poprawnie: strasznie długo trzeba czekać na załadowanie programu SMS i GMail. Czyściłem cache - nic nie dało. SMSów nie mam dużo, GMail tylko tyle ile zsynchronizował (zawsze jest przecież tyle samo). Podejrzewam, że jakiś temp się zapełnił, ale nie potrafię zlokalizować jaki  :-| Aplikacje na karcie pamięci, ROM Samdroid (bez fix'a ext2/4 bo coś nie chciał działać  :S ).

dzięki!
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: długie ładowanie SMS i GMail
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2010, 21:29:04 »
Posiadasz JIT / FE/ ST ? Jesli tak, to wgraj je po prostu jeszcze raz. Jesli nie posiadasz takich bajerow...zostaje Ci wrzucenie samdroidmoda na nowo. A dalvik cache czysciles?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: długie ładowanie SMS i GMail
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2010, 11:28:17 »
prawdopodobnie uszkodzone sa pliki db, co zeznaje logcat?

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: długie ładowanie SMS i GMail
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2010, 20:18:51 »
Nie mam FE, to czysty Samdroid z wgranymi sterownikami grafiki i włączonym app2sd. Wszystko raczej działało dobrze, a później tak coraz gorzej :/

Z jakim filtrem uruchomić logcat? Czy to normalne, że jak odpalam adb logcat to komputer nie nadąża z wypisywaniem informacji  :mrgreen: ?
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: długie ładowanie SMS i GMail
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 23, 2010, 12:59:32 »
Tak to normalne, adb logcat wyrzuca wszystko co sie dzieje aktualnie w systemie, a niestety dzieje sie sporo, wiec komunikatow duzo.

Robisz tak: adb logcat > moj_log.txt

Potem jak chcesz zakonczyc to wciskasz ctrl+c albo zamykasz okno konsoli.

I masz w moj_log.txt wszystko zapisane :) potem zostaje tylko przegladniecie tego :) Popatrz czy masz jakie kolwiek bledy z SQLite zwiazane w nim (jak bedziesz mial aktywne adb logcat to odpal apki ktore robia problemy, zapisze sie w logu to co potrzeba). Jesli tak to sa dwie metody, albo wywalenie wszystkiego z bazy, albo proba przebudowy plikow, jednak czasem sie cos nie powodzi i wtedy calosc idzie do kosza niestety (o ile nie ma sie kopii zapasowej ;) - nie wiem czemu tak sie zdarza - raz mialem taka sytuacje)

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: długie ładowanie SMS i GMail
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 25, 2010, 16:45:36 »
Wydaje mi się, że zlokalizowałem problem: przeczyściłem cache różnych aplikacji i doszedłem do wniosku, że mam tylko ~20MB wolnego miejsca w pamięci telefonu. Odinstalowałem m.in. Operę i mam teraz jakieś 40-50MB i raczej wszystko chodzi normalnie. Teraz pytanie, dlaczego niektóre aplikacje instalują się w telefonie, choć partycja aplikacji na karcie pamięci jest w 80% wolna (ona ma ok. 500MB). App2sd oczywiście w opcjach włączone, programy z karty pamięci działają.
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone