app2sd na Eclair 2.1 dla i5700

  • 55 Odpowiedzi
  • 46708 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« dnia: Kwiecień 06, 2010, 15:10:11 »
Malo sie udzielam, ale w tym wypadku podziele sie moim wlasnym osiagnieciem (pod namowa niektorych osob ;p). Tak podobno nie ma app2sd dla Spice z romem 2.1:



jak widac da sie, jest tylko jeden maly problem - wszystko trzeba z reki robic, nie udalo mi sie opracowac jeszcze automatu ktory to by robil, zaleta - ma sie rownoczesnie dostepne i nowy storage i stary.

Przepis w skrocie (root wymagany):
- robimy partycje na karcie sd (mozna znalezc na sieci jak to sie robi)
- podlaczamy telefon do kompa i teraz:
adb shell
su
mkdir /data_old
mkdir /data_new
mount -t ext2 /dev/block/vold/179:2 /data_new

i teraz najgorsza zabawa, trzeba zrobic kopie wszystkich plikow z /data - nie jest to proste - czemu? bo root na spice ma jakis dziwny problem z uprawnieniami, chownem trzeba zmieniac uprawnienia by przechodzila kopia, ale potem jest zabawa z nadawaniem ich z powrotem. Ja to zrobilem w inny sposob:
cat /dev/stl5 > /sdcard/data-stl5.img

przegranie pliczku na kompa, pod linuxem podmontowanie tak:
mount -o loop data-stl5.img /punkt/montowania

nastepnie spakowanie zawartosci /punkt/montowania (do tar.gz), przegranie go na telefon, wypakowanie, i zabawa z chownem

ostatni krok to wydanie polecenia pod adb:
# mount -o bind /data_new /data

i sprawdzenie czy wszystko dziala, jak nie, uruchamiamy ddms'a z sdk i patrzymy w logi, jesli sa problemy z uprawnieniami, zaczyna sie zabawa w nadawanie - mi na szybko pomoglo zmienienie wszystkich uprawnien dla katalog /data/system i /data/apk oraz /data/apk-private na 777...

kwestia otwarta jest jeszcze dodanie montowania partycji z karty do startu systemu i binda, jak to rozwiaze to postaram sie moze zrobic skrypt ktory ulatwi migracje, ale nie obiecuje - zalezy to od mojego wolnego czasu (tak swieta byly ;p)

Połączone: Kwiecień 07, 2010, 00:25:11
ok poprzednia wersja sprawiala pewne problemy (np. zapetlone wykladanie sie panteonu ;p), oto nowa wersja, sprawdzona i dziala - plik z zalacznika nalezy rozpakowac na karte pamieci i nastepnie wydac polecenia:
cp /sdcard/app2sd.sh /data/local/tmp/
cp /sdcard/app2sd.mount /data/local/tmp/
chown root.root /data/local/tmp/
chmod 775 /data/local/tmp/app2sd.sh
a nastepnie:
cd /data/local/tmp/
./app2sd.sh

po skonczeniu pracy skryptu trzeba sprawdzic czy istnieja wszystkie pliki w /data_new/app/, /data_new/app-private i /data_new/dalvik-cache

o tym ze karta pamieci musi miec partycje ext2 dodatkowa nie bede wspominal - jedynie jedna bardzo wazna sprawa - ta partycja musi byc za partycja fat, czyli jako druga. Testowalem na 512MB partycji - dziala bez problemow.

W razie problemow z dzialaniem systemu nie trzeba robic wipe, wystarczy podczas bootowania ze podlaczymy telefon do komputera, w momencie jak zniknie animowane logo samsunga wpisujemy:
adb shell
su
remount rw
cd /system/etc/
cat install-recovery.sh | grep -v bind > install-recovery.sh-clean
cat install-recovery.sh-clean > install.recovery.sh
rm install-recovery.sh-clean
remount ro

jesli zrobimy to wystarczajaco szybko zanim uruchomi sie sam dalvik i odpali launcher'a - mamy dzialajacy poprawnie system bez restartu :) w innym wypadku mozna zrobic sobie profilaktycznie restarta telefonu (shell -> reboot)

dodatkowa porada - jesli w testach wyjdzie ze wszystko dziala poprawnie, to mamy na karcie przygotowana przez skrypt kopie bezpieczenstwa plikow z /data/app i /data/app-private (stan sprzed modyfikacji), dzieki temu mozna wyczyscic sobie /data_old/app i /data_old/app-private ze zbednych plikow i zwolnic troszke miejsca dodatkowego. Miejsce to jest przydatne podczas instalacji apk - jesli system wyswietli komunikat o bledzie otwarcia pliku apk i braku pamieci to znaczy ze brakuje wolnego miejsca na /data_old - wtedy jedyna metoda to przeczyszczenie tych katalogow w tamtym miejscu. Przywracania z kopii nie bede podawal bo chyba kazdy na googlu znajdzie jak rozpakowywuje sie pliki tar.gz.

Aha to wersja beta, nie biore odpowiedzialnosci za ewentualne uszkodzenia systemu/telefonu (nie powinny miec miejsca - ale rozne przypadki sie zdarzaja). W wypadku tej modyfikacji nie wgrywamy niczego na stale do romu, wiec po wipe wszystko powinno dzialac po staremu.

I jeszcze jedno - jesli pojawia sie jakies problemy z dzialaniem skryptu - piszcie smialo :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 00:25:12 wysłana przez maryush »

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2010, 12:41:16 »
Niestety u mnie nie działa  :( wywala mi #!/system/xbin/busybox: not found z terminala telefonu jak i z adb shell,  polecenia echo i "#" jak wpisuje "exit" skrypt zaczyna pracowac jednak na wiekszość komend dostaje : brak dostępu.
Oczywiście mam tel z rootem , przed odpaleniem skryptu próbowałem remount rw.

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:00:59 »
a masz utworzona partycje na karcie sd tak jak pisalem? (jako druga)
i masz rom 2.1? bo jak nie znajduje busybox'a to bedzie problem :) - ogolnie - u mnie busybox na i570exxjcb jest w /system/xbin/busybox,
i uruchamiales skrypt jako root? (adb shell, su, dopiero skrypt)

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:25:58 »
tak mam partycje ext2 druga, za  fat32, oczywiscie 2.1  jce z kernelem LkKernelDevTest ale probowalem tez na standardowym z JCE, busyboxa mam bo mam moda lkmod 2.5.1 jest remount itd. no i to jest dziwne bo u mnie tez busybox jest w /system/xbin/   "ls | grep busybox" tak wypluwa. Próbowałem jako root "su" i probowałem remount rw przed odpaleniem. Może coś przeoczyłem muszę iść do pracy wieczorem jeszcze spróbuję. Dzięki tak czy inaczej dobra robota z taka iloscia pamieci jak ma spica app2sd jest niezbedne.

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2010, 13:52:17 »
Jak by co to pisz - w najgorszym wypadku zrob tak, otworz sobie ten pliczek na kompie, i linijka po linijce wykonuj polecenia, gdzie cos sie wywali to daj znac (ofcoze pomin pierwsza linijke ;p) wraz z dokladnym bledem, moga byc problemy z uprawnieniami - dla tego jak pisalem na poczatku u mnie skonczylo sie raz robieniem chmod 777 /data/data/* i tak samo dla /data/app i /data/app-private - druga metoda jest bezpieczniejsza i daje cos czego nie daje pierwsza - wystarczy zmienic jedna linijke w pliku /system/etc/recovery-install.sh (ta z mount -o bind) i mamy po staremu :)

W sumie ciekawi mnie jak duzo danych system robi na dziendobry po pierwszym starcie na /data i jakie to dane - bede musial kiedys zrobic wipe i zerknac - to moze uda sie jeszcze bardziej odchudzic ten skrypt, albo zrobic jeszcze inna metode na app2sd :)

Ogolnie ta metoda jest posrednim app2sd - tzn. mamy aplikacje na karcie sd ale jest jedno powazne ale - w starym /data zostaje i jest uzywany na bierzaco katalog data - w momencie kiedy byl na karcie to telefon krzyczal przy starcie o tym ze uid instalacji jest niezgodny, a nastepnie pantheon wpadal w nieskonczona petle restartow - pojawialy sie dolne ikony, dwie nad nimi i restart przy ladowaniu widgetow - stad druga metoda, ciekawe jak to wygladalo by w wypadku calkowicie czystego systemu i zrobienia wipe (za duzo ustawien mialem... stad pojscie w zaparte i robienie bez koniecznosci wipe)

To ma jedna wade - jesli mialo sie zapchana partycje /data oryginalna to app2sd moje duzo nie zmieni - tzn. mozna bedzie instalowac soft (hehehe do ilosci 134 app - wiecej pantheon nie pokaze, ale mam juz hacka na niego - ktos zainteresowany? ;p), telefon pokaze wiecej pamieci, ale w pewnym momencie dojdzie do zapchania sie oryginalnej i bedzie wtedy komunikat o braku miejsca w pamieci by wykonac instalacje... Stad najbezpieczniej jest robic tego typu zmiane jak ma sie jak najwiecej miejsca wolnego na prawdziwym /data, albo po zrobieniu reczne kasowanie apk z /data_old/app/ i dex'ow z /data_old/dalvik-cache/

ps. czy jest ktos kto jest gotowy zrobic wipe i sprawdzic najkrotsza mozliwa wersje:
- utworzyc partycje na karcie (druga!) i w ramach kontroli czy wszystko jest ok:
adb shell
$ su
# mkdir /data_new
# mount -t ext2 /dev/block/vold/179:2 /data_new
# df
<tu powinno pojawic sie to data_new wraz z podana wielkoscia wolnego miejsca i zajetego>
jezeli jest ok to mozna dodac wpis ponizszy do /system/etc/install-recovery.sh:
if [ ! -d /data_new ];
then
   mkdir /data_new
   mkdir /data_old
   chmod 771 /data_old
   chmod 771 /data_new
   chown system.system /data_old
   chown system.system /data_new
   mount -t rfs /dev/stl5 /data_old
   mount -t ext2 /dev/block/vold/179:2 /data_new
   mount -o bind /data_new /data
fi;

zapisac, i wipe (o ile sie nie myle to ten plik nie jest tykany przy restore - jak jest to na dzien dzisiejszy innej metody niz druga nie ma (w 100% skutecznej - caly czas jade na tym app2sd i kurde mam wrazenie jak by szybciej instalacja programow przebiegala, ogolnie jak by szybkosc operacji wzrosla wzgledem tego systemu rfs Samsunga)

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2010, 18:19:07 »
Witam
Próbowałem tego drugiego sposobu i niestety mam taki oto problem, gdy wpisuje w terminalu na telefonie tą komendę:
cp /sdcard/app2sd.sh /data/local/tmp/
to wyskakuje mi komunikat:
cp: can't create '/data/local/tmp/app2sd.sh'
Pliki z załącznika mam wrzucone na kartę SD a na karcie mam utworzone 2 partycje, pierwsza fat 32 i druga ext2. W czym może tkwić problem??

Połączone: [time]Kwiecień 09, 2010, 19:24:22[/time]
okey teraz próbowałem mając podłączony telefon do kompa i robiłem przez abd shell, mam ten sam problem co abigor82. Mi też wywala: #!/system/xbin/busybox: not found


Połączone: Kwiecień 09, 2010, 19:29:21
DZIAŁA!!! pomimo tego że wyskoczył wyżej wymieniony błąd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2010, 19:29:21 wysłana przez Luki1904 »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2010, 23:09:30 »
Hmm to wygląda na to, że trzeba będzie dodać chmod 777 /data/local/tmp, poprawie to w nowej wersji która będzie dużo łatwiejsza w instalacji i miała pewną fajną właściwość :-) ciekawi mnie tylko ten komunikat z busybox'em...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 10, 2010, 00:17:21 »
ja mam problem z montowaniem linijka 24 i 25 odpowiednio mount: device or resource busy ; mount: invalid argument , polecenie "su" (linia 15) zatrzymuje skrypt loguje na roota nawet jak juz mam roota i skrypt czeka "#" jak wpisze exit startuje.  Wywala blędy o braku dostępu ale myślę ,że spowodowane jest błędami z montowaniem .

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2010, 10:58:51 »
hmmmm mozesz mi podac ls -l /dev/block/vold/?
i usun to su ze skryptu - nie powinno go tam byc - na dniach opublikuje nowa wersje, nie wiem czy dzisiaj czy jutro - zalezy jak mi jedna rzecz bedzie szla...

Połączone: Kwiecień 13, 2010, 09:44:15
Ok oto nowa wersja (nie udalo mi sie jeszcze zrobic tego co zaplanowalem - ale to tylko dodatek nie majacy wplywu na dzialanie ponizszego, jak skoncze to go udostepnie). Instalacja:
adb push app2sd_v2.txt /sdcard/
adb shell
su
cat /sdcard/app2sd_v2.txt >> /system/etc/install-recovery.sh

i po tym reboot, powinno wszystko dzialac, moze ktos sprawdzic to? Jeszcze jedna sprawa - jesli ktos uzywal wczesniejszej wersji - musi wywalic wszystkie dodane linijki do /system/etc/install-recovery.sh

Zmiany w tej wersji sa dosc znaczne:
- automatyczne kopiowanie danych z rzeczywistego /data na /data na karcie (czyli z /data_old do /data_new)
- sprawdzenie spojnosci systemu plikow przy starcie urzadzenia
- mozliwosc startu sprzetu bez uruchomionego app2sd (wiecej ponizej)

i teraz dodatkowe mozliwosci ;)

Ci co zgladna do zrodla zobacza pewna linijke touch /data_new/app2sd_by_maryush - to marker po ktorym skrypt poznaje ze app2sd zostalo juz zainstalowane na karcie (czytajcie przegrane na karte wymagane katalogi). Marker powstal w jednym celu, z tego co wiem obecnie nie ma app2sd ktory mozna dosc bezproblemowo wylaczyc - moja wersja ma taka mozliwosc - wystarczy wydac polecenia:
adb shell
su
chmod 444 /data_new/app2sd_by_maryush

i zrestartowac urzadzenie - wystartuje w trybie normalnym - bez podpinania partycji z karty pamieci (oczywiscie dostepne beda tylko te aplikacje ktore byly zainstalowane w systemie przed zrobieniem app2sd) :) tak samo jak skrypt nie znajdzie tego markera - nie montuje partycji z karty pamieci, wiec mozna bezpiecznie po wylaczeniu sprzetu wyjac karte i odpalic go bez ryzyka totalnej rozsypki systemu. Aby wlaczyc z powrotem app2sd robimy to samo co wyzej, tylko zmieniamy chmod 444 na chmod 777 (skrypt automatycznie przy starcie montuje partycje do /data_new niezaleznie czy uruchamiany jest sam app2sd czy tez nie)

Prosil bym odwaznych o testy jak najbardziej gruntowne (czyli sprawdzenie wszystkich opcji ktore opisalem wyzej, samemu jak sie testuje to wiadomo - wszystko dziala...)
skrypt nie powinien uszkodzic w zaden sposob systemu - ale jak wszystkie modyfikacje systemu - niesie pewne ryzyko...

Aha jeszcze jedno - skrypt zaklada ze partycja ext2 na karcie widoczna jest w systemie jako /dev/block/vold/179:2 (czyli druga partycja podstawowa na karcie - mam dwie partycje podstawowe fat32 i ext2, jesli ktos ma jako rozszerzona - musi zmienic numeracje 179:2 na prawdopodobnie 179:5 albo nawet 179:6, mozna to sprawdzic wydajac polecenie ls /dev/block/vold/ jako root), jesli z jakiegos wzgledu jest u Was inaczej - trzeba zmienic w zalaczonym pliku sciezki... Co lepsze prawdopodobnie skrypt bedzie dzialal na kazdym Eclair (a calkiem mozliwe ze na kazdej wersji Androida) z root'em i busybox'em (o ile kernel ma wsparcie dla ext2) po wprowadzeniu powyzszej zmiany...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2010, 09:44:15 wysłana przez maryush »

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:28:37 »
hmmm...
cos nie bardzo startuje ten skrypt wklejony do install-recovery.sh
mam JD1 + mod LK2.01

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:39:46 »
a masz jakies bledy? przyznam sie ze nie mam jd1 a tym bardziej nie wrzucam sobie modow Leshak'a, moze byc wlasnie konflikt z tym modem (ten mod przypadkiem nie ma juz recovery i calej reszty?)

no i najwazniejsze - czy na partycji ext2 na karcie sd jest ten plik marker? jak go nie ma to skrypt nie wystartuje w zaden sposob, zawsze mozna tez zrobic prosty test recznie - wziasc go zapisac jako skrypt.sh, dodac na poczatek to:

#!/system/xbin/busybox sh

nadajac mu prawa wykonania przez chmod 777 skrypt.sh i uruchomic go jako root recznie - potem mount, i bedzie widac co i jak po katalogach - u mnie dziala...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:48:43 »
no tez tak pomyslelem o tym modzie.
sflashowalem juz mam czysty JD1 + Root_LkUpdate_v3
testujemy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 11:52:25 wysłana przez maciunio »

*

Offline seur

  • **
  • 182
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:50:43 »
Ja bym radził darować sobie zabawę z robieniem wszystkiego ręcznie i zainstalować to:
http://pdaclub.pl/forum/i5700/%28mod%29-spica-v-lk2-01-root-recovery-apps2sd-busybox-wifi-tether/

Szybciej i ;) sprawdzone, że działa bez problemu a i przy okazji pełen Recovery dostajemy.
Palm Pilot Pro > Palm m125 > Ipaq m3850 > Medion > IPAQ 1940 > Palm T3 > ACER N35 > HP rz1710 > Samsung i600 > Sony Clie UX50 > iPod touch 1G> Nokia N770 > iPhone 3G > iPod touch 2G > HTC Diamond > iPhone 3G > HTC Hero > HTC Magic > SAMSUNG i5700

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:53:45 »
Ja bym radził darować sobie zabawę z robieniem wszystkiego ręcznie i zainstalować to:
http://pdaclub.pl/forum/i5700/%28mod%29-spica-v-lk2-01-root-recovery-apps2sd-busybox-wifi-tether/

Szybciej i ;) sprawdzone, że działa bez problemu a i przy okazji pełen Recovery dostajemy.

no fajnie, ale jakos nie widze po LK2_01 rozniwy w dostepnej pamieci i jakos nie widze zeby cos sie instalowalo na SD :(
ale moze zle patrze
wiesz jak zweryfikowac skutecznosc instalacji apps2sd ?

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 15, 2010, 11:56:59 »
wiem, we wlasciwosciach systemu, ale musisz miec odpowiednio "przygotowana" karte sd - musza na niej byc dwie partycje, dla mojego skryptu w tej kolejnosci:
- partycja vfat (ak fat32)
- partycja ext2

Pod Linuxem zrobic je nie jest problemem, pod windowsem pozostaje uzycie wersji demo paragon partition manager.

Dla mojego skryptu bardzo wazne jest by partycja ext2 byla po vfat, chyba ze sie zmieni sciezki co wyzej pisalem.
Jezeli nie masz przygotowanej w ten sposob karty, partycja ext2 nie zostala sformatowana to nie ma co sie dziwic ze skrypt nie dziala...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:06:09 »
czytam ze zrozumieniem ;)
takie partycje byly zrobione.


Połączone: [time]Kwiecień 15, 2010, 12:28:28[/time]
ok, przeflashowalem do JD1 + mod LK2.02 (wlasnie sie pojawil) i wyglada, ze ext2 z SD jest zamontowane jako /system/sd
sprawdzam instalacje appsow

Połączone: Kwiecień 15, 2010, 12:34:24
POTWIERDZAM - dziala i instaluje appsy na /system/sd
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 12:34:24 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2010, 12:41:08 »
Maciunio mozesz mi wkleic ls /system/sd ? zobaczymy czy bez problemow mozna przejsc z mojego na to cus...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:08:21 »
# ls /system/sd
ls /system/sd
lost+found
app
app-private

i dalej
# ls /system/sd/app
ls /system/sd/app
com.rerware.android.MyBackupPro.apk
com.bwx.bequick.apk
com.androidapps.widget.weather2.apk
com.appdroid.videoplayer.apk
com.arron.taskManager.apk
com.dataviz.docstogo.apk
com.dataviz.docstogoapp.apk
com.farproc.wifi.analyzer.apk
com.freeandroidsoft.UnZip.apk
com.htc.android.htcime.apk
com.androidiani.MarketEnabler.apk
com.betterandroid.openhome2.apk
org.slideme.android.v2.manager.apk
com.fingertipaccess.ultimatevr.apk
com.google.zxing.client.android.apk
com.rechild.advancedtaskkiller.apk
com.google.android.apps.maps.apk
com.google.android.stardroid.apk
com.google.android.apps.unveil.apk
com.google.code.apndroid.apk
com.handcent.nextsms.apk
com.mgeek.android.DolphinBrowser.Browser.apk
com.tokasiki.android.voicerecorder.apk
com.slideme.sam.manager.apk
org.zwanoo.android.speedtest.apk
com.androidapps.weather.forecastaddon.apk
org.openintents.filemanager.apk
com.betterandroid.launcher2.addon.gchrome.apk
net.schuemie.GroceryList.apk
de.anno.android.missedCall.apk
se.alexanderblom.gmailunreadcount.apk
com.google.android.apps.updates.widget.apk

i jeszcze
# mount
mount
rootfs / rootfs rw 0 0
tmpfs /dev tmpfs rw,mode=755 0 0
devpts /dev/pts devpts rw,mode=600 0 0
proc /proc proc rw 0 0
sysfs /sys sysfs rw 0 0
tmpfs /sqlite_stmt_journals tmpfs rw,size=4096k 0 0
/dev/stl6 /system rfs ro,codepage=utf8,vfat,fcache(blks)=128,xattr,check=no 0 0
/dev/stl5 /data rfs rw,nosuid,nodev,codepage=utf8,vfat,fcache(blks)=128,xattr,check=no 0 0
/dev/stl7 /cache rfs rw,nosuid,nodev,codepage=utf8,vfat,fcache(blks)=128,xattr,check=no 0 0
/dev/stl10 /efs rfs rw,nosuid,nodev,codepage=utf8,vfat,fcache(blks)=128,xattr,check=no 0 0
/dev/bml8 /xbin squashfs ro 0 0
/dev/block/mmcblk0p2 /system/sd ext2 rw,noatime,nodiratime,errors=continue 0 0
/dev/block//vold/179:1 /sdcard vfat rw,dirsync,nosuid,nodev,noexec,uid=1000,gid=1015,fmask=0702,dmask=0702,allow_utime=0020,codepage=cp437,iocharset=iso8859-1,shortname=mixed,utf8,errors=remount-ro 0 0

i na koniec
# df
df
/dev: 82380K total, 12K used, 82368K available (block size 4096)
/sqlite_stmt_journals: 4096K total, 0K used, 4096K available (block size 4096)
/system: 201132K total, 154480K used, 46652K available (block size 4096)
/data: 150856K total, 44840K used, 106016K available (block size 8192)
/cache: 80796K total, 4424K used, 76372K available (block size 4096)
/efs: 7729K total, 777K used, 6952K available (block size 512)
/xbin: 3840K total, 3840K used, 0K available (block size 131072)
[b]/system/sd: 468331K total, 23003K used, 445328K available (block size 1024)[/b]
/sdcard: 1450996K total, 23564K used, 1427432K available (block size 4096)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 14:10:43 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:20:46 »
hmmm no to jest jedna jedyna roznica miedzy moim sposobem a Leshak'a - ja na karte przerzucilem tez dalvik-cache poza app i app-private, no i inne sciezki montowania sa i urzadzenia... a system podaje ilosc wolnej pamieci ktora? z wbudowanej? czy z partycji na karcie?
bo wczesniej jak probowalem zrobic app2sd tez wlasnie rozwazalem tamta lokalizacje do montowania, ale jakos mi to nie do konca dzialalo, to zrobilem w ten sposob + dodajac wszystkie brakujace katalogi jako linki, przez co system widzi rozmiar partycji na karcie a nie tej "sprzetowej"

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:44:12 »
ilosc pamieci pokazuje z wbudowanej
aktualnie okolo 100MB wiec wydaje sie, ze we wbudowanej tez cos instaluje
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 14:53:50 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:16:31 »
no musi :) hmmm a pokaz ls -l /data/ i tylko to jak mozesz, jesli zrobil to tak jak mysle to po prostu padne...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:30:51 »
# ls -l /data
ls -l /data
---------- root     root       131072 2010-03-16 19:46 $RFS_LOG.LO$
-rwxrwxrwx root     root           21 2010-03-16 19:46 lmfilter.txt
-rwxrwxrwx root     root          485 2010-03-16 19:46 stream_headset.txt
-rwxrwxrwx root     root          485 2010-03-16 19:46 stream_speaker.txt
-rwxrwxrwx root     root           98 2010-03-16 19:46 situation.txt
-rwxrwxrwx root     root          110 2010-03-16 19:46 eqfilter.txt
drwxr-x--- root     log               2010-04-15 13:09 dontpanic
drwxrwx--t system   misc              2010-04-15 12:59 misc
drwxrwx--x shell    shell             2010-04-15 13:09 local
drwxrwx--x system   system            2010-04-15 14:13 data
lrwxrwxrwx root     root              2010-04-15 12:25 app-private -> /system/sd/app-private
lrwxrwxrwx root     root              2010-04-15 12:25 app -> /system/sd/app
drwx------ root     root              2010-04-15 12:31 property
drwxrwxrwx root     root              2010-04-15 12:47 log
-rw-rw-rw- root     root          855 2010-04-15 02:07 sdparted.log
drwxrwx--- root     root              2010-04-15 13:09 lost+found
drwx------ root     root              2010-04-15 13:09 Syncml
drwxrwx--x system   system            2010-04-15 13:10 anr
drwxrwxr-x system   system            2010-04-15 15:29 system
drwx------ system   system            2010-04-15 13:11 backup
-rw-rw-rw- system   system         11 2010-04-15 15:06 delay
drwxrwx--x system   system            2010-04-15 14:14 dalvik-cache
-r---wx-w- system   system      36165 2010-04-15 13:35 xtra.bin

hehe - ln ;)

Połączone: Kwiecień 15, 2010, 15:33:44
ok, jade do domku. jakby cos jeszcze trzeba pomoc, to pisz - przeczytam wieczorkiem
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2010, 15:33:44 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 15, 2010, 15:38:50 »
no wlasnie ln... tak cos czulem... czyli to app2sd poza latwiejszym odpaleniem nie rozni sie w metodologi dzialania od mojego, zapisuje wszystkie ustawienia apps'ow na wewnetrznej pamieci, tylko nie rozumiem jednego - po co dalvik-cache jest na wewnetrznej, toc to jest tylko raz generowane... a zzera w diably miejsca... co lepsze /data/data zostalo na pierwotnej lokalizacji tylko i wylacznie ze wzgledu na to ze mi system delikatnie powiedzial spadaj bo id instalacji jest inne...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 15, 2010, 22:16:32 »
moze cache zostawil na wewnetrznej, bo szybsza?

Połączone: [time]Kwiecień 16, 2010, 08:51:43[/time]
hehe, mialem racje: http://forum.samdroid.net/threads/624-Spica-v.LK2.02-Root-Recovery-Apps2SD-Busybox-Wifi-tether-etc-04-15-2010-EN?p=8518&viewfull=1#post8518
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 08:52:28 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:22:43 »
nie koniecznie - cache jest tworzone tylko przy pierwszym starcie albo instalacji, potem pliki sa nie tykane - mam karte class 4 i nie zauwazylem znaczacego spadku wydajnosci, a nalezy pamietac ze karty pamieci sa duuuzo szybsze w odczycie niz zapisie, dla tego u siebie przenioslem i app i dalvik-cache, to daje tez jeszcze jeden efekt - u niego wyjecie karty pamieci = tylko defaultowe programy (o ile nie bedzie jakiegos kosmosu z powodu braku app i app-private, u mnie natomiast spowoduje to uruchomienie sprzetu z zestawem app ktore byly zainstalowane przed uruchomieniem app2sd...

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 16, 2010, 10:39:07 »
no tak, koncepcja nie glupia. moze mu napisz o tym? moze polaczcie sily i razem zrobcie moda?
albo moze ty zrob swojego ale z uzyciem jego 'automatyki' z recovery?
moge ci pomoc testujac ;)

Połączone: Kwiecień 16, 2010, 10:41:27
i ile sie orientuje 'bricka' nie jest latwo zrobic dopoki nie grzebie sie w ROMie ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2010, 10:41:27 wysłana przez maciunio »

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 16, 2010, 13:48:44 »
inaczej bricka nie jest latwo zrobic dopoki dziala bootloader i mozna wejs w tryb flashowania :)
wiesz myslalem o zrobieniu tego w formie update ale nie udaje mi sie zrobic plikow rfs... moze teraz jak rozszyfruje w wolnej chwili jak robi update przez pliki zip, czy tam jest cos poza plikami, czy znowu felerny rfs a moze jakos inaczej to sie pokusze :)

co do pisania, rozwazymy :) bo mam jeszcze kilka pomyslow zwiazanych ze Spice i kilka trickow (np. malo osob wie ze pantheon ma ograniczenie ilosci "ekranikow" ikon w menu - tez 9 jak i ekranow glownych, mozna to zmienic... 11 glownych? zadne problem, 25 na ikony? zaden problem...)

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:26:17 »
ok. dzialaj :) jak potrzeba testera to sie polecam ;)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2010, 14:36:18 »
ok, dzieki za chec pomocy - jak cos zrobie nowego to dam znac :) (tylko pytanie czy to nie bedzie kolidowalo z tym co Leshak robi - w ogole mozesz jedna rzecz zrobic dla mnie jeszcze? zrzucic obraz partycji system, np. cat /dev/stl6 > /sdcard/system.img i spakowac ten plik i wystawic? (nie ma tam zadnych prywatnych danych - a skrypt ktory mialem nie umie rozkodowac nowszych wydan romow (zmienial rfs na fata32 :P)) - chodzi glownie o to ze chcialbym zobaczyc czemu kazal usunac install-recovery.sh, czy jest nowa wersja, czy tez moze jest inaczej rozwiazany problem montowania partycji przy starcie systemu, domyslam sie jedynie ze mogl uzyc /system/etc/vold.conf, chociaz wcale bym sie nie zdziwil jak by to wszystko robil na poziomie initrd...)

Odp: app2sd na Eclair 2.1 dla i5700
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2010, 15:42:42 »
a jak tu wsadzic 62MB?