Akcesoria do naszej spicy :)

  • 26 Odpowiedzi
  • 7965 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Akcesoria do naszej spicy :)
« dnia: Lipiec 08, 2010, 10:59:20 »
Jako, że tematu takiego jeszcze nie ma to zakładam :) Co polecacie, jakie kabury, uchwyty, folie etc. Ja zakupiłem sobie futerał:

http://allegro.pl/item1086050446.html

Zastanawiam się nad folią, ale beju stwierdził, że nie trzeba. Na ekranach dotykowych zawsze miałem, nie wiem jak się to sprawdza na pojemnościowych.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:01:36 »
No stwierdziłem, bo mój służbowy latał jak głupi po kieszeniach z kluczami i monetami a jedyny element który się porysował to ta wystająca ramka naokoło ekranu, a nie sam ekran :)

W pracy robiliśmy testy spinaczem biurowym z metalu i widelcem i żadnej ryski...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2010, 11:03:27 »
o folii mozesz zapomnieć zwłaszcza z pokrowcem

*

Offline justman

  • 1
  • Sprzęt: I5700
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:28:32 »
Witam

Chciałbym z kolei poruszyć sprawę rysika.
Z I5700 natrafiłem na drugi rysik nie współpracujacy z wysietlaczem. Jeden oryg rysik u kolegi Nokia (z gabką), u kolegi pracował doskonale z HTC.
Dziś sprowadziłem rzekomo dedykowany no name, niestety wydałem 20zł na kawałek bezuzytecznego plastiku. Przy okazji może zróbmy listę przetestowanego sprzętu.
http://allegro.pl/show_item.php?item=1129196441
A może trzeba coś ustawić w menu...? :S

Pozdr

 

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 26, 2010, 13:32:32 »
Jak nie działa to odeslij, masz prawo. Nie wiem czy rysik jest potrzebny, raczej strata kasy - ale jak ktoś testował lub ma jakiś to niech napisze.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:23:30 »
Mnie ciekawi w jaki sposob ma taki rysik wykonany z plastiku dzialac... po czym pojdzie impuls elektryczny? Reklamuj ten chlam, nie ma prawa to dzialac, a to, ze jest on gruby nic nie znaczy. Rysik do pojemnosciowki powynien miec element przewodzacy od palca do ekranu(najczesciej metalowy), stad rzadko sie je spotyka i najczesciej ludzie jesli juz potrzebuja, to sa to samorobki :)

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 26, 2010, 14:36:31 »
Koreańczycy odkryli, że pakowane pojedynczo kiełbaski dobrze się spisują jako rysiki pojemnościowe. Może warto spróbować?  :grin:
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline romulus

  • ******
  • 2929
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mam to gdzieś
  • Sprzęt: LG OPTIMUS 4X HD P880
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2010, 18:29:52 »
dziala podobno folia antystayczna od opakowan plyt glownych, ale nie bylo jak przetestowac bo brakuje u mnie takiej folii
Po co pytać człowieka, gdzie idzie. Jak ktoś idzie, to gdzieś idzie, sam wie najlepiej, gdzie idzie, nie muszą zaraz wszyscy wiedzieć, gdzie idzie.

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2010, 19:02:21 »
Działa, działa potwierdzam. Kupiłem nowy dysk twardy w folii i rzeczywiście telefon reaguje na dotknięcie folią. Na upartego można wyciąć kawałek takiej folii, owinąć czubek normalnego rysika i będzie działać.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2010, 20:44:49 »
Chyba owniecie samego czubka nie wystarczy, powinno byc polaczenie z tym czego dotyka reka :)

*

Offline Trolu

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG P920, Nexus 4
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2010, 15:11:03 »
Przeprowadziłem mały test.

W lewej ręce Spica, w prawej prowizoryczny rysik, czyli folia antystatyczna złapana plastikowym opakowaniem od płyty cd (prawa dłoń dotyka tylko tego opakowania). Efekt? Ekran reaguje na dotknięcia "rysikiem".

Druga próba. Wyciąłem mały kawałeczek folii i próbowałem coś tapnąć, niestety, ekran nie reagował.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Przy pierwszej próbie na pewno nie dotykałem folii.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2010, 23:18:37 »
Możesz także dotykać ekranu np. nakrętką od śruby. Też będzie reagował :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline Jeremy

  • ****
  • 616
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire Z
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 28, 2010, 09:49:16 »
Przecież wcale nie musi być połączenia z palcem  :grin: To materiał "dotykający" musi mieć odpowiednią pojemność elektryczną. Jedynym problemem może być to, że każdy materiał ma tę pojemność ograniczoną i przydałby się jakiś "odprowadzacz". Człowiek nieustannie czegoś dotyka, ociera się, uziemia - ładunki z niego spływają. To ten sam problem, jak operowanie telefonem leżącym na stole (złapanym w uchwyt samochodowy) a nie trzymanym w rękach - po pewnym czasie ekran przestaje reagować.

To wszystko - żadne czary mary. Rysik musi mieć zdolność gromadzenia ładunku elektrycznego i to wszystko. Dlatego folia się do tego nadaje.
Nie pytaj mnie, jak zrobić roota, jak wgrać nowy rom itd. Jeżeli nie potrafisz znaleźć tych informacji samemu lub też nie rozumiesz znajdujących się w Sieci i na tym forum instrukcji, to znaczy, że nie powinieneś się za to zabierać...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2010, 10:04:41 »
dokładnie tak, co potwierdza fakt że nawet folia sama z siebie też nie działa - musi nabrać ładunków choćby z ręki człowieka
sprawdzone na starej folii która długo leżakowała w szufladzie - zaskoczyła dopiero po pewnym czasie macania przez nią ekranu

nie rozumiem tylko jednego - dlaczego nie działa linijka potarta o rękaw (pamiętacie zabawę z podstawówki "naelektryzowaną" linijką przyciągającą papierki).

*

Offline efazeti

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Spica v2.1
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:22:39 »
Jako, że tematu takiego jeszcze nie ma to zakładam :) Co polecacie, jakie kabury, uchwyty, folie etc. Ja zakupiłem sobie futerał:

http://allegro.pl/item1086050446.html

Zastanawiam się nad folią, ale beju stwierdził, że nie trzeba. Na ekranach dotykowych zawsze miałem, nie wiem jak się to sprawdza na pojemnościowych.

i jak? zadowolony jesteś z tego futerału? bo też myślę o jakimś dla mojej spicy :)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:26:34 »
Już nie mam spicy, ale jako futerał był idealny. Gorzej wyglądała sprawa dzwonienia ponieważ etui otwiera się na dół w stronę ust i wygląda jak telefon z wielką klapą :)
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline lukasso007

  • 27
  • Sprzęt: Samsung Spica i Nokia n73
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 08, 2010, 18:40:09 »
Polecam ten futerał. Dzięki niemu na spicy nie mam jeszcze ani jednej ryski, a moge dać głowe że bez niego spica wyglądałaby dużo gorzej. A z tym, że wygląda po otworzeniu jak wielki telefon z klapką to prawda. Już kilka osób pytało się mnie dlaczego dzwonie z laptopa :D

*

notosiup

Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 09, 2010, 08:58:07 »
ja mamm folie na ekranie, nie mam zadnego etui na telefon, a mimo to wyglada wciaz jak nowka :) zero sladow uzytkowania, wiec niee jest tak tragicznie z obudowa w tym modelu :)

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 09, 2010, 09:34:29 »
hmmm bez folii, bez zadnego etui, wala sie w kieszeni z kluczami i nic... jedyne co, to odciski paluchow zostaja :)

*

Offline efazeti

  • 8
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy Spica v2.1
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 09, 2010, 11:26:03 »
Polecam ten futerał. Dzięki niemu na spicy nie mam jeszcze ani jednej ryski, a moge dać głowe że bez niego spica wyglądałaby dużo gorzej. A z tym, że wygląda po otworzeniu jak wielki telefon z klapką to prawda. Już kilka osób pytało się mnie dlaczego dzwonie z laptopa :D

to z laptopa nie chcę dzwonić :)

a co myślicie o takim wynalazku? http://allegro.pl/campa-pokrowiec-satynowy-samsung-i5700-galaxy-i1205788663.html
będzie telefon działał w takim ubranku?
ewentualnie zaopatrzę się w jakiś pokrowiec-wsuwkę i tyle :]

*

notosiup

Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 09, 2010, 12:01:16 »
mam pokrowiec na telefon do paska. lezy nieuzywany, moge sprzedaz po taniosci.

*

Offline Rubinos

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp tx 2650ew, XB4, Ezio CE240W, Logitech mx1100,
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2010, 17:16:05 »
zastanawiam się nad kupnem takiego futerału jak tomasz, jednakże czytając instrukcję obsługi na kiblu (pierwsza instrukcja do telefonu którą przeczytałem)
znalazłęm informację ażeby nie urzywać pokrowcó.kbaur z klipsem magnetycznym z racji rodzaju wyświetlacza reagującego na pole elektromagnetyczne...

co o Tym myślicie, na necie nie znalazłęm alternatywy w stylu tego pokrowca, a żadnego silikonowego ubranka jej nie bede montował...bo dupiato wyglada  :O~

proszę o opinię urzytkownika owego itema i opinię mądrych głów...
jakie lubicie kiełbaski? ja lubię parówki :D

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 15, 2010, 00:22:27 »
Co prawda miałem taki pokrowiec w i900 dosyć długi okres czasu i nie zauważyłem nic niepokojącego. Także jako ochrona dla telefonu jak najbardziej  :ok:
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline Rubinos

  • 11
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: hp tx 2650ew, XB4, Ezio CE240W, Logitech mx1100,
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 15, 2010, 01:27:50 »
no ja wiem, też widziałem u znajomej, ale czy to był ten sam rodzaj wyswietlacza a w zasadzie digitalizera ? capative czy cos tam....

kurde bo boje się o moje cacko a folie miałem od nowosci krzywo, bajdełej można ją odkleić i coś zrobić żeby przykleic spowrotem? mówie o tej na wyswietlacz....

jakie lubicie kiełbaski? ja lubię parówki :D

*

Offline maryush

  • *****
  • 1847
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://maryush.pdaclub.pl/
  • Sprzęt: i5700, HTC TyTN, FS LOOX 720, Palm III
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 15, 2010, 09:06:03 »
a po co folia? moja Spica nie ma folii, jezdzi codziennie w kieszeni z kluczami - zero sladow...

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2010, 12:20:02 »
Wyświetlacze pojemnościowe są dużo wytrzymalsze od oporowych jeśli chodzi o zarysowania.
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline Kozak

  • ****
  • 517
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Desire HD
Odp: Akcesoria do naszej spicy :)
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2010, 18:30:15 »
Ta fabryczna folia tylko przeszkadza w użytkowaniu - nie warto jej trzymać. Jedyna sensowna folia to taka matowa, bo lepiej po nie ślizga się palec i mniejsze smugi powstają na ekranie, ale bez niej i tak rys nie uświadczysz.
Hermes -> BB 8310 + N810 -> i780 + N810 -> i5700 -> HD2 -> DHD @ Android Revolution HD 5.1.11 & no-Sense 0.15