Recenzja Ultimate 8150

  • 11 Odpowiedzi
  • 2502 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Recenzja Ultimate 8150
« dnia: Listopad 25, 2008, 22:01:40 »
Pan Kańczugowski ogłaszając, że Unicom wprowadza do sprzedaży 8150 obiecał recenzję niebawem... I cisza...
Jestem bardzo ciekaw, czy dostał do testów wersję z nowym (zapowiedzianym już na stronie i-mate) romem z WM6.1... Może Pan Jakub by się wypowiedział?
Nokia 9210i, SEP800, P910, X1, HTC Charmer, TyTN, Jade, I-mate 9502, 8150, XDA Flame, iP3Gs, iP4, Nokia Lumia 920

*

Offline saenta

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N8, Xda Zest, TG01 i inne zabawki
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2008, 18:47:43 »
Jak Jakub obiecał recenzję, to napewno będzie...   :wink:Przecież On ma swoje życie,  pracę, dziewczynę lub rodzinę a nie tylko PDAclub. Moim bardzo skromnym zdaniem to fajny PDA (z VGA), wart żądanych za niego obecnie pięniędzy, jeśli miałby jeszcze GPS to byłby hit.
prawdziwy facet jest jak dziecko...

*

Offline Danae

  • 7
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:32:56 »
Witam, zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu - jakieś opinie?? Bo recenzji z prawdziwego zdarzenia nadal nie widzę.

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2009, 07:09:34 »
jak nie  :O
już prawie miesiąc wisi na głównej
i jak zawsze profesjonalna  :ok:
http://pdaclub.pl/index.php?view=article&id=14893:i-mate-8150&option=com_content&Itemid=88:52

*

Offline Danae

  • 7
  • Płeć: Kobieta
    • http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656
  • Sprzęt: Samsung Omnia
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2009, 21:17:42 »
Dzięki za linka, przeoczyłam, a jak wygląda z tymi błędami opisywanymi w recenzji - zawieszanie i dziwne zachowannie systemu - czy zostało w WM 6.1 poprawione?? W ogóle jakie są ogólne wrażenia odnośnie tego sprzętu...

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2009, 21:19:19 »
no to trzeba pytać właścicieli,
jeśli w ogóle jest ktoś na forum z 8150
jeśli chodzi o nowe romy to z Ultimate może być problem ponieważ to nie jest popularny sprzęt  :(

Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 21, 2009, 23:30:12 »
Nie było zwiech na 6.0, nie ma na 6.1. Ale to nie jest sprzęt dla hobbysty. Nie będzie ROMów gotowanych przez użytkowników. Natomiast za proponowaną cenę, nie ma nic lepszego. No chyba, że od ERY :).
Ja jestem bardzo zadowolony z tego telefonu - wybrałem go bardzo świadomie i kupiłem, zanim był dostępny w Polsce.
Nokia 9210i, SEP800, P910, X1, HTC Charmer, TyTN, Jade, I-mate 9502, 8150, XDA Flame, iP3Gs, iP4, Nokia Lumia 920

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2009, 07:28:11 »
zwłaszcza za tą cenę za którą ostatnio można było kupić nowego w sklepie  :)
bo w początkowej cenie rynkowej to nie za bardzo
choć nadal uważam, że Toshiby g900 i tak nie pobije z jej ceną  :P

Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2009, 09:22:00 »
Witam!
Jestem użytkownikiem I-mate Ultimate 8150....potwierdzam opinie Kaliszon to nie jest sprzęt dla hobbysty. Ten aparat  należy wybrać swiadomie...ja mialem wczesniej Nokie N82 i naprawde nie żałuje przesiadki..choć musiałem się przyzwyczaić do WM. Co do recenzji na PDA to roznica po WM 6.1 jest znaczna (choc również potwierdzam że na 6.0 też nie było specjalnie zawieszania się). Sprzęt pod WM 6.1 chodzi dużo szybciej..wydajniej...bateria trzyma do 5 dni normalnego użytkowania (nie intensywnego). Nie mogę potwierdzić również informacji co do obudowy (w recenzji była mowa o przetarciach) Ja mam swojego Ultimate 3 miesiąc i wszystko jak należy - jakość wykonania tego PDA (na marginesie) jest bardzo wysoka. Jedyny minus, który mam nadzieje zostanie naprawiony to brak obsługi SDHC nawet po update do WM 6.1....troche dziwne bo np inne modele np: 9502 maja tą obsługo po aktualizacji..mam nadzieje że pojawi się jakis patch. Generalnie polecam..w codziennym użytkowaniu i za te cene nie ma nic lepszego na rynku!! i to VGA - super  :)

Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 04, 2009, 18:29:20 »
Jako użytkownik U8150
Przyspieszenia z Windows Mobile 6.1. - nie zauważam.
Musimy ustalić co oznacza "normalne" a co "intensywne" użytkowanie  - tym niemniej moim zdaniem 5 dni zakrawa na baśń o żelaznym smoku.... trzeba chyba wyłączyć wystkie transmisje (powiedzmy oprócz telefonu) a aparatu nie dotykać i nie przemieszczać.
W moim po leżeniu na półce przez noc od 23 do 6:30 ( czyli ok. 6 godzin) "znika" ok. 15% poziomu baterii (czyli wychodziłoby ok 60 % na dobę/24 godziny) ....

Nie marudzę - wybrałem aparat z pełną świadomością również powyższych przywar.

OT. HTC Touch Dual z ekranem 320x240 wytrzymywał ok. 2 dni używania.

Aparat polecam. Jest porządnie wykonany - nie zauważam jakichś specjalnych oznak zużycia (3 m-ce).

VGA super  :ok:

Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2009, 21:05:31 »
Te 5 dni uzyskuje mając włączony tylko moduł GSM (w trybie GSM) inne transmisje tylko jesli potrzebuje....dziennie wykonuje kilka rozmów (5,6 minut) oraz wysyłam srednio 20 sms i kilka maili. Dodatkowo od ok 23 do 7 rano mam wyłaczony tryb GSM. Nie wiem jak u Ciebie ale po upgrade do WM 6.1 telefon szybciej sie wybudza z trybu uspienia...i chodzi stabilniej......od momentu aktualizacji ani razu mi się nie zawiesił. Podsumowując średnio dzienne z baterii ucieka mi 20%. Pozdrawiam

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Recenzja Ultimate 8150
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2009, 22:23:19 »
Te 5 dni uzyskuje mając włączony tylko moduł GSM (w trybie GSM) inne transmisje tylko jesli potrzebuje....dziennie wykonuje kilka rozmów (5,6 minut) oraz wysyłam srednio 20 sms i kilka maili. Dodatkowo od ok 23 do 7 rano mam wyłaczony tryb GSM. Nie wiem jak u Ciebie ale po upgrade do WM 6.1 telefon szybciej sie wybudza z trybu uspienia...i chodzi stabilniej......od momentu aktualizacji ani razu mi się nie zawiesił. Podsumowując średnio dzienne z baterii ucieka mi 20%. Pozdrawiam

Urządzenia z WM użytkuję od 2001 roku (pierwsze było z Windows Pocket PC 2002), wiec chyba takim bardzo nowicjuszem nie jestem. Nie kombinuje z rejestrami i innymi ulepszaczami ... Uzywam ich zarówno do pracy i do relaksu ...  Ultimate 8150 mam od ok pól roku  i musze powiedziec że do tej pory nie spotkałem sie z telefonem z WM równie bogato  wypasionym i stablnie działającym . Dla mnie to najlepszy sprzet jaki jest na rynku . Nie gadzet tylko użyteczny sprzet... Tyle ode mnie

aigel