Ładownie i-mate 9502 ładowarką samochodową od HTC TyTN II

  • 3 Odpowiedzi
  • 1992 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zyxell

  • **
  • 193
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Raphael,Rhodium
Witam, mam pytanie ponieważ elektronikiem żadnym nie jestem. A mianowicie czy mogę ładować i-mate 9502 ładowarką samochodową od HTC TyTN II ? (5V, 2A) jeżeli tak to jaki to będzie miało wpływ na baterię? a może wogóle nie będzie miało ?
arbeit macht frei!

*

Dżeju

Odp: Ładownie i-mate 9502 ładowarką samochodową od HTC TyTN II
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2008, 18:01:51 »
Standardowo powinno być 5V i 1A, przy dwóch będzie się bardziej grzać i skraca się żywotność baterii.

Odp: Ładownie i-mate 9502 ładowarką samochodową od HTC TyTN II
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2008, 16:08:22 »
Ja mam trochę inne zdanie:
Możesz podłączac spokojnie, urządzenie i tak weźmie tylko tyle prądu ile potrzebuje (oczywiście jeśli to jest stabilizowane 5V).
Na wszelki wypadek, żeby potwierdzić podłączyłem swojego 9502 pod zasilacz labolatoryjny 3A, ustawiłem 5V i odczyt był następujący:
niezależnie od tego czy jest włączony, wyłączony ma uruchomiony GPS, Wifi i BT i przy skrajnych wartościach podświetlenia pobiera 0,41 A.
W czasie testu miałem baterię naładowaną w 63%.

Swoją drogą jestem troche ździwiony bo kupiłem jakąś tanią ładowarkę 800mA i przy pełnym podświetleniu urządzenia dioda z ładowania na pda gaśnie.
Wniosek - nie kupować badziewia.

Odp: Ładownie i-mate 9502 ładowarką samochodową od HTC TyTN II
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2008, 12:31:04 »
Rozwinę jeszcze. Może się przydać przy zakupie ładowarki.
9502 na 100% i prawdopodobnie inne urządzenia ładowane przez miniUSB rozpoznają co się do nich podpina.
I tu mamy 2 możliwości:
pin1 +5V, pin5 masa - urządzenie ładuje się prądem 450mA (malejącym w trakcie ładowania)
pin1 +5V, pin4 i pin5 masa - urządzenie ładuje się prądem 950mA (malejącym w trakcie ładowania)
Rozwiązanie to ma na celu ograniczenie prądu przy podłączeniu do PC (przeważnie gniazdo USB komputera ma wydajność prądową 500mA).
Wniosek: kupując ładowarkę z gniazdem USB i podłączając PDA kabelkiem USB - miniUSB nie uzyskamy szybkiego ładowania (aby uzyskać szybkość ładowania jak w dołączonej do 9502 ładowarkce sieciowej pin4 i pin5 wtyku miniUSB muszą być zwarte).
Przetestowałem to na swoim urządzeniu.