JAQ3 IPL Invalid

  • 3 Odpowiedzi
  • 16156 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Mesaj

  • 7
  • Sprzęt: M5000 (XDA Exec)
JAQ3 IPL Invalid
« dnia: Listopad 22, 2011, 19:30:26 »
Cytuj
error
the IPL image file is invalid, please contact with the operator to fetch a new one.
jest to błąd, który pojawia się przy flashowaniu RUUShop.
Podłączam jaq3 przez USB, Async go wykrywa, w RUUShop akceptuje te ptaszki, wykrywa urządzenie, po czym przechodzi w bootloader. Jest zielony napis na białym tle, za chwilę zmienia się na cały biały ekran i wisi. Jak dam update to właśnie jest powyższy błąd.
Przez kartę też nie działa.
błąd
Cytuj
Tflsh card update error
Robiłem też, że najpierw wmipl.dip a dopiero później wmupdat.dip, ale też nic. Próbowałem na 3 kartach i to samo.

Aktualnie mam ROM WM6 Deloitte OS Build 17936.

Jak mogę zaflashować WM6.1 final 8mb pp tomcug'a?

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: JAQ3 IPL Invalid
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2011, 09:59:11 »
Postaramy się rozwiązać ten problem, mogę przygotować WM 6.1 angielski (taki niestety tylko mam) w wersji do flashowania z karty pamięci :).

*

Offline Mesaj

  • 7
  • Sprzęt: M5000 (XDA Exec)
Odp: JAQ3 IPL Invalid
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2011, 21:08:41 »
Odpowiadam dość późno, ale lepiej późno niż wcale.
Już się uporałem z problemem. Dzięki za chęci tomcug  :wink:
Przywróciłem WM5, a po tym dopiero mogłem flashować RUUShop'em twój ostatni WM6.1, oczywiście na WinXP w VirtualBox, bo na Win7 się nie da.
---
Hmm, wyjdę już poza temat, ale w paczce z ROMem były narzędzie, którymi wypakowałem go i zrobiłem płaski dump, bez sortowania XIP i SYS, ale jak chcę zbudować z powrotem WMUPDAT.DIP to po prostu usuwa mi cały dump. Chciałem wgrać sobie polski język i nowszy build i zrobiłem wszystko, ale za każdym razem jest to samo (mam kopię zapasową na wypadek :)). W trybie kompatybilności czy też przez VBox jest to samo, a najgorsze w tym jest to, że narzędzia są w jednym .exe, a nie podzielone na wypadek, gdyby aktualna wersja nie działała zastąpić ją inną.

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: JAQ3 IPL Invalid
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 25, 2011, 11:34:42 »
Język polski masz już tutaj od razu ;).

http://www27.zippyshare.com/v/92430922/file.html

Wszystkie narzędzia używane przez kuchnię są w folderze Tools, to normalne, że Dump znika, od razu masz jego nową zawartość w pliku WMUPDAT.DIP :). Nie zapomnij oczywiście wykonać realokacji modułów przed odbudową. Natomiast co do nowszego buildu, nie polecam, sam gotowałem kiedyś WM 6.1 na nowszych wersjach (21052/4) i działało to znacznie wolniej, wręcz koszmarnie wolno pomimo licznych prób optymalizacji. Polecam natomiast zabawę z rejestrem, dołączonymi programami itp ;).