I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych

  • 8 Odpowiedzi
  • 2462 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« dnia: Styczeń 20, 2009, 16:43:35 »
Mam pytanie jak wyłączyć połączenie GPRS/3G bez wyłączania modułu telefonicznego? Dziwne jest dla mnie to, że po ustanowieniu takiego połączenia nie widać go w Wireless Manager'ze. Dodam że mam wgranego WM 6.1
W moim Glofiishu M700 również z WM 6.1 po ustanowieniu połączenia GPRS, widoczne jest ono tak jakby w "podzakładce" do zakładki Phone i wchodząc w Menu (prawy softkey) można je wyłączyć. Nie jest to jedyna różnica pomiędzy Wireless Manager'ami gdyż w Glofiishu pod lewym softkey'em mam Done a w I-mate nie ma nic.
Nie bawiłem się dużo telefonem przed upgradem do WM 6.1 ale zauważyłem że w WM 6 był inny Wireless Manager (taki z kółkami) a teraz jest klasyczny Windows. I nie wiem czy zmienili Managera czy coś mi się "nie dograło" przy upgrade.

*

Dżeju

Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2009, 16:52:42 »
Mam pytanie jak wyłączyć połączenie GPRS/3G bez wyłączania modułu telefonicznego? Dziwne jest dla mnie to, że po ustanowieniu takiego połączenia nie widać go w Wireless Manager'ze.

Aby całkowicie to wyłączyć, to należy usunąć ustanowione połączenia w Settings/Connections w sekcji My ISP oraz My Work Network.

Nie bawiłem się dużo telefonem przed upgradem do WM 6.1 ale zauważyłem że w WM 6 był inny Wireless Manager (taki z kółkami) a teraz jest klasyczny Windows. I nie wiem czy zmienili Managera czy coś mi się "nie dograło" przy upgrade.

Teraz taki jest i dograło Ci się wszystko  :)

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:07:13 »
Wchodzę Settings=>Connections=>Connections=>My ISP=>Manage existing connections i tam owszem mogę włączyć ale nie mogę wyłączyć połączenia bez usuwania ustawień połączenia. Dłuższe tapnięcie na połączenie rozwija menu gdzie jest tylko Connect i Delete. Logiczne by było dla mnie gdyby przy działającym połączeniu zamiast Connect było Disconnect. A tu nic.

*

Dżeju

Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 20, 2009, 17:17:24 »
No niestety jest tak jak widziałeś w zakładce :(

Zajrzyj jeszcze tu: http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=122802.msg879513#new
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2009, 18:34:31 wysłana przez Dżeju »

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:27:40 »
Dzięki za odpowiedź, sprawdzę ten programik. Ale i tak nie rozumiem ludzi z i-mate, dlaczego przyjęli takie rozwiązanie.  :-| Może kiedyś to zmienią.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 20, 2009, 19:34:47 »
poszukaj "datadisconnect.exe" od jakiegoś htc
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:06:07 »
Jednak można wyłączyć szybko połączenie GPRS. Wystarczy "tapnąć" podczas aktywnego połączenia na literę oznaczającą rodzaj połączenia na górnej belce na Today'u. Pojawia się wtedy zakładka z nazwą aktywnego połączenia i opcją Disconnect.
Czasem warto poczytać FAQ na stronie producenta  :).

*

Dżeju

Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:53:23 »
To się nie zrozumieliśmy  :)  Ty chciałeś wyłączyć istniejące połączenie ? To trzeba było napisać to WIELKIMI LITERAMI  :D 
Ja zrozumiałem, że chodzi o całkowite wyłączenie transmisji i tak Ci odpowiadałem, a to co napisałeś to jest od zawsze  :E

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: I-mate Ultimate 9502 i pakietowa transmisja danych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2009, 13:59:06 »
Też się z siebie śmieję. Bo faktycznie jest to standardowe rozwiązanie z Windowsa Mobile. Po prostu wcześniej robiłem to inaczej korzystając z większej funkcjonalności Wireless Manager'a w moim poprzednim telefonie i jakoś dostałem zaćmienia - stąd ten w sumie niepotrzebny wątek.  :grin: