I-mate Jaq3 + windows 6.1

  • 1011 Odpowiedzi
  • 133993 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ultras

  • 17
  • Sprzęt: Samsung i5700
I-mate Jaq3 + windows 6.1
« dnia: Maj 29, 2009, 12:50:21 »
Mam pytanie, posiadam i-mate jaq3 z WM 6, słyszałem, że można zainstalować 6.1, ma ktoś namiary na windowsa 6.1 do jaq'a3 ?
Dodam, że WM 6 nie chodzi zbyt szybko na tym telu...

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2009, 19:32:15 »
Jaq3 to nie rakieta. A ja słyszałem że 6.1 nie pójdzie bo za duże ma wymagania. Ja bym został przy 5 ale jest już troszkę za stara trzeba iśc z duchem czasu.

*

Offline ultras

  • 17
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2009, 08:31:30 »
Wiem, że nie rakieta, ale przykładowo HTC Touch (Elf) ma ten sam procesor TI OMAP 850 (btw podobno świetnie sie podkręca na elfach) i na nim WM 6.1 śmiga aż miło, więc czemu miałby na starym jaqu nie śmigać ?  :) Tyle, że ciężko takiego windowsa znaleźć.
W tej chwili mam WM 6.0 i jego prędkość działania pozostawia wiele do życzenia   :S Jak nie znajde 6.1 to chyba wgram starego WM 5 i będzie gitara :grin:

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2009, 10:03:13 »
Ciekawe. Ja się za podkręcanie nie brałem narazie nie mogę uruchomić karty 4gb bo ona już sdhc i mi sterownik nie działa.

*

likom87

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 18, 2009, 17:53:13 »
Cześć, możecie dać jakieś namiary na WM5? Kupiłem telefon z WM6.0 i jest rzeźnia, krótko powiedziawszy. Nie mogę nigdzie w sieci znaleźć, a nie chciałbym wgrać jakiegoś złego romu ^^

dobra znalazłem rom:
ftp://ftp.clubimate.com/../

Tak jakby komuś był potrzebny;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2009, 21:47:29 wysłana przez likom87 »

*

likom87

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2009, 01:26:01 »
Jeszcze tak dla zainteresowanych znalazłem rom z wm6.1. Niestety jest po chińsku, ale z ciekawości można go zainstalować, u mnie działa. Troszkę długo się odpala sama winda, ale wrażenia są pozytywne, chodzi o niebo lepiej od 6.0 i ładniej się prezentuje.

http://rapidshare.com/files/212581744/i8rom_tool_for_jaq3.rar

*

Offline ultras

  • 17
  • Sprzęt: Samsung i5700
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2009, 13:24:04 »
Hehe po Chińsku to ja podziękuje, chyba że by była jakaś łata na która zmienia język na angielski.
BTW podkręciłem swojego jaq3 do 234mhz i śmiga aż miło :-)

*

Offline damist

  • ***
  • 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAsite.pl
  • Sprzęt: HTC Mozart, HTC Universal, x10mp, i masa innych
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2009, 13:46:42 »
A ja słyszałem że 6.1 nie pójdzie bo za duże ma wymagania. Ja bym został przy 5 ale jest już troszkę za stara trzeba iśc z duchem czasu.
Tak, duże wymagania...
Wiesz o tym że Windows Mobile 5.0 to chyba najwolniejszy system w historii Windows Mobile ?
Windows Mobile 5.0, 6.0 czy też 6.1 mają takie same "wymagania" i mało tego w przypadku upgrade"u z WM5.0 do WM6.0 czy WM6.1 jest odczuwalne znaczne przyspieszenie działania sprzetu i tu nie ważne czy na PDA z Intel PXA czy jakimś gniocie z TI OMAP.

W przypadku takich mułów jak Wizard czy Charmer, jedynym ratunkiem by te urządzenia zaczęły działać był właśnie upgrade do nowszej wersji systemu. Windows Mobile to nie system z desktopów że z wersji na wersję wzrastają wymagania.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2009, 14:08:17 »
Cytuj
Windows Mobile to nie system z desktopów że z wersji na wersję wzrastają wymagania.
dokładnie, można nawet powiedzieć, że titanium zżera mniej zasobów niż romy z manilą, co tylko świadczy o poziomie większości produkcji na xda-dev (20MB RAM free ok)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2009, 16:17:53 »
podobno jest ang win mobile 6.1 do jaq3
link do xda : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484113

jednak sprawa ucichla i juz pewnie nie dostaniemu nowszego windowsa niz 6:/

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2009, 22:19:39 »
Tutaj świeży ROM, znalazłem dzisiaj, nie jestem pewien, czy to WM 6.1, może być 6.0, ale mimo wszystko próbować :D.
http://rapidshare.com/files/256866339/WM6.1___English.rar.html

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2009, 23:48:07 »
sprawdzal to juz ktos? wie ktos wogole jak to wgrac?:)

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 18, 2009, 09:59:14 »
sprawdzal to juz ktos? wie ktos wogole jak to wgrac?:)

Wgrać to dosyć łatwo, ściągasz chiński rom, wypakowujesz i zamieniasz dwa pliki z mojej paczki. Flasha można dokonać programem RUUShop.exe, mi się to nie udało, może dlatego, że używam W7. Później spróbuję na laptopie z XP :D. Pisać, jak działa ;).

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:40:17 »
to daj jeszcze linka do tego chińskiego ROMu

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 19, 2009, 11:59:51 »

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 20, 2009, 10:14:46 »
Mogłby ktoś kto pobrał już te dwa pliki wrzucic je na jakis inny serwer niz rapishare np odsiebie?

*

Offline tomcug

  • ***
  • 499
  • Sprzęt: HTC Blue Angel
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 20, 2009, 20:11:57 »
Dzisiaj próbowałem wgrać rom na XP, ale niestety się nie udało, wyskakuje błąd, że obraz jest uszkodzony :(. No cóż, chyba już WM 6.1 nie dostaniemy :(.

*

Offline FrEeZz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Jaq3         Diamond   LG GT540
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 03, 2009, 18:59:30 »
też sprawdzałem ten rom  z wątku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=484113&page=2

jest taki problem z blokada SPL lub IPL zależny jaka ma Jaq3 tak czy tak  wersja wm 6.1 istnieje rom  http://forum.pdasite.pl/ogolnie-22/rom%27y-dla-i-mate-jaq3-%28do-zbadania!%29/  tyle że  chiński  przydał  by się ktoś  kto portował  romy Wm pod urządzenia np HTC  w celu tłumaczenia  z chińskiego na PL lub chociaż Eng

http://www.hi-pda.com/forum/viewthread.php?tid=450146

jaq3 występuje także  pod innymi nazwami i dlatego istnieją chińskie romy  

Zenum Opus , ubiquio 501,  techfaith pebble <-( ten to  sprzedawany jest na allegro w dużej ilości )

znalazłem pewien wątek o tłumaczeniu dowolnego romu   http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311078  jesli by przetłumaczyc rom  I8 to działał by Wm6.1 na Jaq3

« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2009, 22:45:57 wysłana przez FrEeZz »

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:23:57 »
Wiesz co mnie zastanawia... Dlaczego rom 6.1 zrobili chińczyki? Przecież sama marka Windows kojarzy się z wujkiem Bilem i ameryką i co do rzeczy maja chińczycy? Jak windows to produkt microsoftu i on sie tym powinien martwić i dawać wersje Eng a znająć powszechność windowsa na świecie to powinien na większość języków być tłumaczony.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 06, 2009, 12:26:49 »
Cytuj
Dlaczego rom 6.1 zrobili chińczyki?
Bo chcieli mieć po swojemu?

Cytuj
Przecież sama marka Windows kojarzy się z wujkiem Bilem i ameryką i co do rzeczy maja chińczycy?
Bo tam nikt nie pomyślał o nieoficjalnym upgradzie do tego.

Cytuj
znająć powszechność windowsa na świecie to powinien na większość języków być tłumaczony.
Bo jest. Chcesz mieć po polsku, to sobie zrób.

//sorry za nadużywanie "bo"
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline FrEeZz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Jaq3         Diamond   LG GT540
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:30:46 »
szczerze mówiąc to  po prostu  w chinach jest dużo posiadaczy Jaq3 oraz jego klonów kwestia softu  hardware ten sam  i w tym cała sprawa  w europie gorzej z tym  po prostu  jaq3 nie okazał się takim sukcesem  i dlatego zapewne i-mate  nie suportuje już tego sprzętu  dodatkowo minęło troszkę czasu od premiery urządzenia

a co do samego windowsa to  wystarczyło by  chińską wersje przetłumaczyć  są poradniki  do tłumaczenia Windows mobile kwestia taka ze nie jestem koderem ;p bo sam  bym się tym zajął  bo ubolewam nad funkcjonowaniem WM6.0 który jest sprzedawany na allegro  razem z jaq3 a tym bardziej  jeśli się posiada wersje 5.0

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=311078 watek dotyczący tłumaczenia wm   są także emulatory wm na pc w celu testowania upieczonego romu ;)

może  ktoś kto się zajmował  gotowaniem romów do Wizzarda oraz innych z HTC ? by się zajął  jaq3 ;) w końcu są użytkownicy którzy  grzebali w zawartościach romów zapewne i na tym forum


*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:43:06 »
Cytuj
a co do samego windowsa to  wystarczyło by  chińską wersje przetłumaczyć  są poradniki  do tłumaczenia Windows mobile kwestia taka ze nie jestem koderem ;p bo sam  bym się tym zajął  bo ubolewam nad funkcjonowaniem WM6.0 który jest sprzedawany na allegro  razem z jaq3 a tym bardziej  jeśli się posiada wersje 5.0
łatwiej jest mieć jakąś wersję w swoim języku i portować na wyższy. Wiem co mówię...

Cytuj
są także emulatory wm na pc w celu testowania upieczonego romu
akurat do tego nie służą i nie działają w ten sposób.

Cytuj
może  ktoś kto się zajmował  gotowaniem romów do Wizzarda oraz innych z HTC ? by się zajął  jaq3  w końcu są użytkownicy którzy  grzebali w zawartościach romów zapewne i na tym forum
może i są, być może źle szukasz.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline FrEeZz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Jaq3         Diamond   LG GT540
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:47:11 »
jeśli posiadasz jakaś wiedzę na ten temat ;) w kwestii tłumaczenia romów to milo by było jeśli byś się podzielił  z nami 

bo jednak troszkę użytkowników w Polsce tego sprzętu jest i tu uśmiech do allegro :D

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 06, 2009, 21:56:13 »
Zasadnicze pytania
macie działające romy? zbierajcie wszystkie wersje, mogą się przydać (te oryginalne mogę powiedzieć jak ściągnąć na dysk z urządzenia i zrekonstruować)
Macie metodę na sflashowanie z bootloadera? Ze stanu w którym system nie startuje...
Chce wam się? Macie na to czas?
Jak chcecie do dostarczcie materiały, a ja tam coś postaram się złożyć (ewentualnie za 2 tyg). Czasami mam farta i rusza od razu, czasami się nie udaje.

Cytuj
w kwestii tłumaczenia romów to milo by było jeśli byś się podzielił  z nami
tłumaczenie samego systemu (odpalenie na polskim sys) to krótki czas. Potem aplikacje producenta...
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:02:36 »
Czyli microsoftowi to wisi. A jak sobie sam nie zrobisz to nie bedziesz miał... Proste. Jaq3 jest spoko. To moje pierwsze urządzenie tego typu i nie narzekam. Chociaz się tnie na muzyce filmów nie odtwarza i nie daje się MMs skonfigurowąć... Ale już można złapać smak tego typu urządzenia. Ale jeżeli chce się więcej to trzeba wydac więcej niż 200zł i kupić coś lepszego. Z marki która jest powszechniejsza u nas na rynku.

*

Offline FrEeZz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Jaq3         Diamond   LG GT540
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:13:25 »
http://rapidshare.com/files/212581744/i8rom_tool_for_jaq3.rar  to jest ten rom  który by trzeba było przetłumaczyć  odpala  i był testowany kwestia tłumaczenia z chińskiego ;)

co do Flashu  w środku jest ruushop oraz bootloader  można jaq3 wprowadzić w bootloader mode aby wgrać  ten oto rom nie ma wtedy  konfliktu  IPL / SPL to jest jedyny rom ktory odpala z wm6.1  kwestia czy  z chinskim bys dał rade ?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:14:38 »
jakbym dostał jakikolwiek oryginalny rom z tego urządzenia w normalnym języku to bym się nie obraził.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline FrEeZz

  • *
  • 81
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I-mate Jaq3         Diamond   LG GT540
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 06, 2009, 22:19:46 »

Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 08, 2009, 18:54:56 »
Powiedz jak zrzucić z urządzenia rom to zgram WM 6.0 ENG

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: I-mate Jaq3 + windows 6.1
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 08, 2009, 18:59:54 »
+- tak samo jak tu (nie chce mi się teraz tłumaczyć)
http://asuspda.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=198&Itemid=30
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal