I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"

  • 52 Odpowiedzi
  • 33728 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

olmeca

I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« dnia: Sierpień 18, 2009, 15:30:08 »
Kupując używane urządzenie spodziewałem się, że dostane sprzęt po licznych przejściach nie koniecznie całkowicie sprawny i kompletny. Ostatecznie po perypetiach z kurierem w moich rękach znalazł się JAQ3. Jakość wizualna sprzedawanego sprzętu jest dobra i nie wiem czy tłumaczyć to ładem korporacyjnym w firmie gdzie pracował czy może dbałością poprzedniego użytkownika – jakiegoś pracownika gdzieś w świecie załatwiającego biznesy dla korporacji za pomocą JAQ3.

Poszperałem jeszcze trochę w Internecie i wersja sprzedawana ostatnio na allegro – moja też pochodzi z tego źródła była dedykowana dla firmy Deloitte. Po krótkim dochodzeniu okazało się, że łącznie w tamtej firmie dla pracowników zostało zakupione 5200 sztuk I-mate JAQ3 i pewnie wraz ze zmianą sprzętu w korporacji zaczynają one wypływać w naszym kraju. Informacje o pochodzeniu tego sprzętu można znaleźć tu co tez wyjaśnia istnienie loga Deloitte na bootscreen`ie. I też się nie dziwie, że przy takim zamówieniu sprzętu można było wystrugać cenionemu klientowi system WM6.0, chociaż sprzęt był kupowany z obsługą WM5.0.

Wcześniej miałem okazje spotkać się kilkakrotnie z urządzeniami HP Ipaq serii HW – gdzie byłem zniesmaczony upchaniem w małe urządzenie dużej ilości elektroniki – GPS, WiFi, GSM i do tego wbudowana klawiatura. Znajomy nie raz starał się nie przekonać o wyższości i niezawodności jego pda, natomiast ja zawsze szyderczo wypowiadałem się o jego „kwadraciaku” z dużym naciskiem na jego mały ekran. Cóż, jak to się mawia tylko krowa nie zmienia poglądów, ale „kwadraciaków” dalej nie znoszę, za wbudowanymi klawiaturami nie przepadam i świadomie podjąłem decyzje o zakupie „naleśnika” z małym wyświetlaczem i układem klawiatury w systemie Black Berry.

Zestaw, jaki zakupiłem składał się jedynie z PDA, ładowarki oraz rysika. Jak na niewielką cenę, jaką zapłaciłem za ten sprzęt zawsze mogłem dostać mniej i gorszym stanie.
Po pierwszym włączeniu ukazuje się najpierw splash firmy, dla której był dedykowany ten model
I-mate. Następnie pojawia się już znajomy ekran startowy Windows Mobile 6.0. Samo załadowanie systemu zajmuje trochę czasu, ale ostatecznie po „zabawie s krzyżykiem” pojawia się ekran today z aktualna tapeta I-mate. Pierwsze pozytywne zaskoczenie poraziło moje oczy – nie spodziewałem się tak dobrego odwzorowania barw – wydawało mi się, że ich jakość będzie porównywalna ze starszymi urządzeniami HTC – Blue Angel, Alpina itp. Niestety system nie był wolny od aplikacji instalujących się po hard resecie – większości są to dodatki od producenta, a na sam koniec pojawiają się dogrywane opcje konfiguracyjne firmy, w której ten sprzęt wcześniej pracował. Oczywiście standardowe obejście procesu instalacji dodatków działa i tu – tak, więc soft reset pomaga nam nie dokańczać instalacji niepotrzebnych programów, aby zaoszczędzić, choć trochę pamięci, której JAQ3 nie ma za wiele.




Napisane: Sierpień 18, 2009, 13:52:34
I-mate JAQ3 na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem nieźle. Nie jest przesadnie grubym urządzeniem niezgrabie leżącym w ręce. Z wyczytanych wiadomości opisujących ten sprzęt znalazłem stwierdzenie, ze w czasie kiedy był wypuszczany na rynek zyskał sobie miano najcieńszego urządzenia PDA i ja nie mam zamiaru temu zaprzeczać.  Spodnia część obudowy daje wrażenie podgumowanej tak, więc nie wyślizguje się z łatwością z dłoni.
Wyświetlacz jest wymiarami zbliżony do tego, jaki jest zamontowany w Wizzardzie, ale w układzie landscape. Przyciski służące za sterowanie urządzeniem są ulokowane w dwóch grupach po obu stronach przycisku kierunkowego. Minus, jaki mogę od razu zaznaczyć – klawiatura sprzętowa nie jest komfortowa dla osób posiadających duże palce. Pisanie na niej nie jest uciążliwe – można w systemie ustawić czy ma ona pracować w trybie tekstowym czy jako klawiatura telefonu.
Mam wrażenie jakby do kompletu zabrakło jeszcze zaślepki na gniazdo synchronizacji i wyjście na słuchawki, ale z tego, co do tej pory zauważyłem to wszystkie, JAQ3 tak po prostu mają.
Na górnej części JAQ`a nad ekranem mamy zlokalizowaną dwukolorową diodę informującą nas o dostępności sygnału GSM zielonym miganiem, lub czerwonym światłem dla alertów i powiadomień. Przy włączonym bluetooth lub WiFi dioda ta nie zmienia swego koloru.
Na samej górze znajduje się slot kart pamięci – niefortunni są to karty minisd. Niekiedy ich wydłubanie ze slotu dla mało wprawnych lub dużych palców bywa męczące.

Napisane: Sierpień 18, 2009, 15:16:01
Sprzęt jest napędzany procesorem OMAP850 200MHz, jak na razie nie zauważyłem, aby był w jakimś momencie za wolny przy zainstalowanych już kilku programach i działającym SPB Plus. Nawet odpalona Automapa dość szybko przechodziła w tryb gotowości do podróży.
Mankamentem jest dostępna ilość pamięci, jaka zostaje dla użytkownika, co widać na załączonych zdjęciach


Napisane: Sierpień 18, 2009, 15:16:53
Moduł GSM działa w 4 zakresach. Maksymalna prędkość połączenia, jaką może nam zaoferować to Edge. W sumie do przeglądania stron, poczty i gadu z pewnością wystarczy. Jeżeli tego będzie za mało jest wbudowany moduł WiFi obsługujący standardy 802.11 b/g, co jest w zupełności doskonałym uzupełnieniem dla wcześniej wspomnianego modułu GSM. Bez problemu udało się podmienić systemową klawiaturę telefonu na skórki dedykowane do Wizzarda lub Kaisera. Niestety nie miałem tyle szczęście w podmianie wyglądy Common Managera. Jedyna skórka, jaka się zainstalowała nie działała poprawnie z włączaniem WiFi. Wiem, że można było poświęcić czas na grzebanie w rejestrach i dokładne zlinkowanie tego niedziałającego klawisza, ale ostatecznie zostałem na systemowym Wireless Managerze.
Standartowym oprogramowaniem do tego urządzenia, jakie wypuścił producent jest Windows Mobile 5.0, ale jak się okazuje na życzenie dużych korporacji pod maską może zagościć odpowiednio dobrany WM 6.0 w wersji Professional.
Z dodatkowego oprogramowania ze strony I-mate otrzymujemy program do zarządzania profilami telefonu., zarządzania kontaktami na karcie sim i program monitorujący synchronizacje z ActiveSynch.
Dobrym rozwiązaniem jest też dostępny w zakładce ustawień systemowych program do robienia hard resetu. Wystarczy wpisać kod odblokowujący i wcisnąć przycisk reset, bez potrzeby kombinowania z wciskaniem kombinacji kilku klawiszy na raz, gdzie zawsze brakuje nam trzeciej lub nawet czwartej ręki.
Kolejnym dodatkiem, jaki jest do tego sprzętu jest moduł aparatu, który ma aż całe 2 mega piksele, co jak na gadżet – zawsze traktuje wbudowane aparaty jak niepotrzebne gadżety. Dołączone oprogramowanie do zarządzania aparatem daje nam możliwość odpowiednio zarządzać trybami i jakością robionych zdjęć.



Napisane: Sierpień 18, 2009, 15:18:45
Następną rzeczą, która mnie pozytywnie zaskoczyła to umieszczenie na boku obudowy – po przeciwnej stronie od gniazda synchronizacji - pokrętło – znane już na przykład z HTC Trinity. Daje nam ono możliwość poruszania się po całym systemie oraz po uruchomionych programach – tak, więc rysik może okazać się zbędny lub używany w ostateczności.
Doceniłem rolkę w momencie podłączenia się do Internetu. Doskonale daje się nawigować po stronach internetowych za pomocą samej rolki, która po za poruszaniem się w górę i dół jest wciskana, – co daje nam zjawisko kliknięcia na interesującym linku.
Jeżeli już poruszać temat rysika – jest on teleskopowy – za tym rozwiązaniem też nie przepadam i jest on chowany w silosie na spodzie urządzenia. Mam nadzieję, że nie okaże się z czasem ze wraz z wyrobieniem się otworu będzie to powodować wypadanie rysika.
W moim JAQ3 dostałem baterie o pojemności 1250 MaH. Wspominając, że do urządzeń z większym LCD i mocniejszym procesorem dodawane są baterie mniejszej pojemności (Dell Axim serii x50/x51 1100MaH) lub nieznacznie większe (1450MaH HTC Blue Angel) to ta powinna zaspokoić zasilanie JAQ`a na kilka dni. Po naładowaniu baterii do pełna przez jeden dzień jej stan spadł mi do 68% - w między czasie korzystałem z WiFi, Bluetooth, instalowane było kilka programów, jak również zrobiłem kilka próbnych zdjęć i odpalony został benchmark, którego wyniki zamieszczę dalej. Moduł telefonu był cały czas pozostawiony na czuwaniu.
Klapka od baterii nie tylko zakrywa tylko jej, ale mamy pod nią zlokalizowany przycisk soft resetu i gniazdo umożliwiające podłączenie zewnętrznej anteny – przyznam się, że nie wiem, do czego miała ona być czy do modułu telefonu czy do sieci bezprzewodowej. Taka lokalizacja soft resetu już raz mi się przydarzyła w Toshibie G900 i wydaje mi się, że nie jest to najtrafniejsze rozwiązanie – bawienie się w zdejmowanie klapki i celowanie w przycisk, kiedy czasami na zrobienie soft resetu za dużo czasu nie mamy.


Poruszanie się po stronach internetowych w standardowym trybie ustawienia ekranu nie jest może komfortowe za pomocą wbudowanego Internet Explorer, ale strony w wersji mobilnej wyświetlają się dobrze i wspomniana wcześniej rolka doskonale pomaga w nawigacji. Po przełączeniu na standardowy wygląd strony już nie jest tak dobrze jak w wersjach dostosowanych do mobilnych okienek, ale w tym miejscu sprawdza się opera w wersji mini.

Po dłuższym używaniu nie odczułem tego, na co się negatywnie nastawiałem najbardziej – procesor nie da rady i będę wieki czekał na uruchomienie programów. Ani razu ta dwusetka Omapa nie dała mi poczuć, że ma już żałować wydanych pieniędzy i dołączyć do grona notorycznie skarżących się na procesor posiadaczy Wizzarda – przepraszam, jeżeli kogoś tymi słowami uraziłem.


Napisane: Sierpień 18, 2009, 15:20:41
Na sam koniec chyba najlepszym podsumowaniem po za moim wodolejstwem będzie zapuszczenie benchmarku dającego jakiś pogląd na całość urządzenia w cyfrach i procentach – tu ukłon dla tych, którzy uwielbiają cyferki, procenty statystyki i temu podobne atrakcje.


Prezentowane wyniki benchmarku nie pozostawiają na JAQ3 suchej nitki – w oparciu o te liczby urządzenie nie może konkurować ze starszymi sprzętami, ale to są liczby, a życie pokazuje, że nie zawsze mają one pokrycie w codziennym użytkowaniu pda.

Postarałem się rownież o zrobienie benchmarku video z napisami. Wynik - najlepiej byłoby go przemilczeć, ale przecież ni o to chodzi w testach. Poniżej osiągi JAQ3 na spreparowanym do testów trailerze Matrixa:

QVGA z napisami
| 35.62% | I-mate JAQ3 | OMAP 850@200 mhz | GAPI | SD | WM6|


Wynik ten uplasowuje JAQ3 na ostatnim miejscu tabeli z różnicą prawie 60 punktów do dotychczasowo najsłabszego urządzenia jakim był HP iPAQ H6340

Podsumowując mam wrażenie, że zakup I-mate JAQ3 był dobrym posunięciem głównie z zakresu cena/jakość. Dla wymagających użytkowników z pewnością może odstraszać pokazany wynik benchmarku, ale za to wydaje mi się, że do codziennych zastosowań jest to dobry sprzęt. Zakładając przed zakupem, że chce mieć tylko telefon z systemem, który znam i z jakimś drobnym zestawem gadżetów to jestem zadowolony. Opisywana wcześniej rolka jest bardzo pomocna przy obsługiwaniu urządzenia do tego stopnia, że możemy mieć wolną drugą rękę i nie zawsze sięgać po rysik, aby wystukać potrzebne informacje lub włączyć dany program. Po za tym uruchamiając ostatnią wersję Automapy 5.5.3 możemy za niewielkie pieniądze - po dokupieniu odbiornika GPS, mieć teoretycznie wszystkomające" pda za naprawde rozsądne pieniądze dla niewymagających użytkowników.
Podsumowując jednym słowem jestem zadowolony z tego, co do tej pory zaprezentował sobą JAQ3, chociaż pewnie swoje wadu wkrótce tez pokaże.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2009, 18:19:41 »
Hmmm po teście mam jedno pytanie na początek:
czy I-mate Jaq3 może spokojnie zastąpić i600 jako telefon?

cenowo są podobne, natomiast i600 ma w standardzie dużo więcej akcesoriów.
Jak działa ekran dotykowy? czy jest w miarę dokładny?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2009, 18:22:23 wysłana przez beju »
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 19, 2009, 19:08:24 »
Dla Ciebie odpowiedz jest jedna: NIE. Uzasadnienie JAQ3 ma tylko EDGE.
Zestawiajac go w porownanie z samsungiem powiedzmy ze sprzety sa zblizone do siebie tym co kryja pod maska http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=638&id2=621

Konczac jeszcze ta dluga rozpiske - wczoraj z premedytacja sciagnalem oficjalnie dostepny rom na stronie i-mate(dostepny po zarejestrowaniu i WM 5.0) i zainstalowalem. Efektem tego jest wieksza ilosc pamieci dostepnej uzytkownika, brak softu firm trzecich jak to bylo z WM6 i dodatkami z Deloitte. W bonusie do WM5 dostaniemy kilka sensownych gier od i-mate(black jack, belard, i gra na zasadzie 3 kubkow) na otarcie lez ze zdecydowalismy sie na downgrade - co osobiscie polecam.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 17:01:35 wysłana przez olmeca »

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2009, 16:30:29 »
Olmeca zamieściłbys moze ROM 5.0 od I-mate na jakims serwerze?


ps. ktos próbował podkrecac procek omap'em??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 16:59:56 wysłana przez zajac »

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 21, 2009, 17:20:03 »
Podlinkowalem dostep do romu na stronie i-mate

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 22, 2009, 13:56:59 »
A ktos moze mi łopatologiczne rozpisać ustawienia internetu i mms dla plusgsm? juz probowalem wielu ustawien i du*a nic nie chodzi...
edit: juz znalałzem. http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=132609.0
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2009, 14:18:07 wysłana przez zajac »

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 23, 2009, 14:08:45 »
Dobra znalazlem rom z WM5 na ftp i-mate dostepny jest bez rejestrowania sie ftp://ftp.clubimate.com/JAQ3_English_VER_2.08_S0612120944_10.158_RUU.zip

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2009, 00:39:52 »
Korzystajac z okazji nakladania folii na wyswietlacz dodaje jeszcze nagie zdjecia JAQ3

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 26, 2009, 00:33:20 »
pytanie z innej beczki:

udalo sie komus odpalic s2u2 na jaq3?

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2009, 15:43:13 »
witam. widze ze kolega robił testy video, zapewne w core player lub tcpmp. nie wiecie może dlaczego wymienione playery po uruchomieniu same zmieniaja połozenie z landscape na portrait. jest to strasznie denerwujące ponieważ po tej zmienie mam dwa paski startu a playera wogole nie widać(jest uruchomiony ale gui jest niewidoczy i musze operowac na ślepo), wie ktoś jak to wyłączyć? druga sprawa to ze w tcpmp nie ma obrazu gdy sterownik wideo jest ustawiony na directdraw, probowałem zmieniać różne ustawienia i nic... zero reakcji... obraz mam tylko gdy zmienie na gdi ale wtedy strasznie zwalnia. prosze o pomoc

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2009, 20:45:32 »
pytanie z innej beczki:

udalo sie komus odpalic s2u2 na jaq3?

Staralem sie odpalic ale niestety przy wchodzeniu w ustawienia konfiguracji mam zwieche urzadzeni i nic wiecej nie moge wykombinowac po za resetem

*

Offline cedek

  • 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dzieciaki spia... Napijemy sie liptona?
  • Sprzęt: Htc Pharos
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 28, 2009, 12:11:01 »
Ze sie tak zapytam. Zmienilem softa z 6 na 5 i nie powiem lepiej chodzi ale za kij nie moge go wylaczyc. Power moge i pol godziny trzymac a i tak tylko mi ekran wygasi. w win 6 tak nie bylo.
sx1 -> nokla e90 -> i-mate jaq3 -> asus p525 -> htc wings -> nokia 5510 -> nokia n91 -> htc pharos (wersja mocno skrocona)

*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2009, 13:36:01 »
Ponowie pytanie... Ktoś podkrecal procesor... kilka mHz wiecej by sie przydało...

*

Offline shakal3636

  • *
  • 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2009, 14:36:05 »
Ponowie pytanie... Ktoś podkrecal procesor... kilka mHz wiecej by sie przydało...

Ja podkrecałem. Udalo mi sie podniesc do 216MHz, wyzej system juz sie zawieszal. Dziwi mnie tylko to ze poczatkowy zegar pokazuje 180MHz a podobno mial miec 200.

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2009, 14:12:42 »
Mam pytanie w związku z telefonem JAQ3, a jestem zielona...czy aby cokolwiek wgrac do telefonu musze zakupić jakiś kabel? bo w zestawie jest tylko ładowarka, słuchawki, kabura. Chciałabym dokupić sobie karte pamieci z czytnikiem- czy karta wystarczy? czy msuze kupic też kabel- jesli tak to jaki?

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2009, 14:19:04 »
tak karta z czytnikiem wystarczy w zdecydowanej większości przypadków  :wink:

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2009, 16:00:27 »
...lub wystarczy standartowy kabel z koncowka na miniusb.

Aktualnie wrzucilem na Jaq3 SPB Mobil Shell i mam wrazenie ze dziala lepiej niz z spb pocket plus, ale czy tak jest to moze sie wypowiem za jakis czas jak jeszcze ten soft pomecze.


Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2009, 09:01:31 »
Czy jeśli mama telefon z wersja WM 5.0 to żeby zmienić na nowsza użyje kabelka na mini usb?

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:13:08 »
mozesz wgrywac rom z karty albo poprzez kabel - z tego co wiem nie bylo innego romu po za chinskim 6.1 aby udalo sie go wgrac do jaq3 - pojawial sie blad z niepoprawnym ispl

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2009, 13:31:34 »
Szukam jakiegoś futerału/kieszonki na JAQ3. Mam kaburę, ale wolałbym coś takiego podobnego do futerału(wsuwki) dla BlackBerry. Możecie polecić coś pasującego?

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 17, 2009, 21:49:15 »
na mój tel. pasuje kabura taka sama jak do nokii e61.

Mam jeszcze jedno " głupie" pytanie. Jaka kartę należy kupić do Jaq3 Micro SD czy Mini SD, bo nie widze różnicy w tych kartach a nie chce zamówić złej do telefonu.

*

olmeca

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 18, 2009, 10:49:08 »
Micro SD mini jest wieksza i nie bedzie pasowac

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2009, 08:55:14 »
omapa 850 mozna podkrecic na 247 Mhz pocket hack masterem...
jest moze na niego jakas kuchenka?
moze ktos by ugotowal na niego jakis romik po polskiemu?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline DaRaSWGM

  • **
  • 126
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Spica I5700 & I-Mate JaQ 3
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 23, 2009, 01:02:43 »
oj byloby bardzo milo widzec polska kuchenke w jaq3 szczegolnie z win 6.1 na pokladzie jednak ten telefon jest niestety za malo popularny zeby ktokolwiek sie tego podjal (mam nadzieje ze sie myle :P )

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 23, 2009, 05:43:02 »
mysle ze qsqa zrobilby to najlepiej ale jest dosc zajety...
jezeli jest kuchnia mozna zrobic zrzute dla globalbusa lub Tommiego na urzadzenie i mysle ze nie bedzie problemu.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 24, 2009, 00:02:12 »
A posiada ktos moze instukcje po polsku/ bo nie wiele potrafie zrobic, chcialabym usunac ustawienia gprs, bo wciaz mi laczy z internetem  w torebce i kasuje mi pieniadze z konta...



P.S. Po co blondynce za fajny telefon....hehehehe....

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 24, 2009, 18:17:59 »
Coż,blondynka czy nie powinnaś przekopać forum a konkretnie dział ogólnie.
Windows mobile we wszystkich urzadzeniach jest taki sam +/- kilka dodatkow...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 24, 2009, 19:08:21 »
hej daras    przeciez  chyba zdajesz sobie sprawe  ze kazdy proc inaczej sie podkreca .....   i jest  jescze wiele innych czynnikow jak napiecie zasilania  ....  wiec   ze  180 calkiem mozliwe  ze nie wykrecisz wiecej   jak 216  ....  byc moze  problem jest tez  w pamieciach  ktore  sypia  sie przy  105 mhz   ......

Generalnie  to chyba nie jest to  rewelacja  .... lepiej   dolozyc do czegos lepszego 

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2009, 18:54:49 »
omap to omap,swojego dzis podkrecilem na 237Mhz :P
fakt przy 247 zwiesza sie na teście :-|
puki co caly dzien juz prawie tak smiga i ciagle w uzytku i nie szaleje,pharos na tym samy procku robil mi ogromne problemy po podkreceniu.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline tranzystor

  • ****
  • 500
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry 9000, PlayBook 16GB OS2
Odp: I-mate JAQ3 - krotki opis jedniego dnia testow "naleśnika"
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:19:17 »
heheh  "daras" idac twoim rozumeiniem   kazdego athlona  podkrecimy  do xghz  lecz  nie na kazdej plycie  -- i wlasnie tak jest w tym przypadku   byc moze  producent ograniczyl napiecie zasilania do minimum  i  zmniejszyl czestotliwosc ponizej   nominalnej by   bateria dluzej trzymala  badz  tez zmniejszyc  pobor  mocy  ..... tak wiec  omap byc  moze jest  ok lecz  cos  go blokuje  ....