Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..

  • 5 Odpowiedzi
  • 3432 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Posiadam telefon I-mate Jama (wiem wiem, małoznany…)

Mam z nim problem tzn tak jak jest w większości PDA. Ostatnio rozładowałem baterię na maxa i teraz aby ją naładować niestety nie da się tego zrobić przez palmfona. Telefon nie reaguje, po podłączneiu do ładowarki jak i do USB-komputer.
Co mogę zrobić? Jak naładować beterię ??


*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2008, 22:08:12 »
Metoda czasami stosowana polega na chilowym podaniu na styki akumulatora wyższego napiecia na chwilę w celu ruszenia elektroniki akumulatora ( zgodnie z biegunowością) - ale jest to niebezpieczne
potrzebna zgoda

Odp: Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2008, 22:10:19 »
Nie znam się na tym, a nie chcę sobie popsuć sprzętu... więc wolałbym coś innego ...

Z tego co wyczytałem w necie na angielskich stronach to na 100% pomoże zewnętrzna ładowarka. Ponoć wiele palmfonów/PDA ma problemy takie jak ja tzn po całkowitym padnięciu baterii i wyłaczeniu sie telefonu nie da się go nałądować, trzeba to zrobić zewnętrzną ładowarką...To prawda czy tylko mity ??

*

Offline Keys

  • 5
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: wizard, motka, n5110
Odp: Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2008, 06:24:31 »
wyjąć z urządzenia-bateria 9 podłączona na chwile-zgodnie z biegunami-pisał o tym już wyżej user-aby pobudzic-tez o tym pisal ;) następnie spowrotem do urządzenia na lądowanie ;) aha-nigdy więcej nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania bakterie, konsekwencje-kupno nowej ;) 

Odp: Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2008, 09:10:08 »
OK!

A jak mam to zrobić...??

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Całkowicie rozładowana beteria - nie chce się nałądować..
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2008, 12:01:32 »
OK!

A jak mam to zrobić...??
proponuję : wyjmij baterię , podłącz Jame do ładowania i włóż baterie . Następnie poczekaj chwile, powinna ruszyc  po max 1-2 min.
aigel