Bluetooth w i-mate 8502

  • 8 Odpowiedzi
  • 1932 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bluetooth w i-mate 8502
« dnia: Sierpień 26, 2009, 23:04:57 »
Czesc. Od niedawna jestem posiadaczka i-mate 8502. Nie radze sobie z bluetoothem. Pomimo wlaczenia bluetootha w i-mate i wybrania opcji, aby i-mate byl widoczny dla innych urzadzen bluetooth, i-mate nie "widzi" mojej sluchawki Sony Ericsson, ktora dotad radzila sobie z roznymi telefonami. i-mate'a nie "widzi" tez moj laptop, co sugerowaloby, ze cos jest nie tak z bluetooth w i-mate. A moze to przedwczesny wniosek? Bede wdzieczna za rade, co sprawdzic i jak, zeby przekonac sie, czy nowe urzadzonko ma feler, czy tez to ja nie umiem czegos wlaczyc? skonfigurowac? pzdr. anemon

*

Offline saenta

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N8, Xda Zest, TG01 i inne zabawki
Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 27, 2009, 07:53:44 »
Być może jakiś software namieszał w ustawieniach/plikach bluetooth (miałem tak kilka lat temu w Acerze n300 przez TomToma). Zrób hard reset.
prawdziwy facet jest jak dziecko...

Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2009, 12:36:55 »
Być może jakiś software namieszał w ustawieniach/plikach bluetooth (miałem tak kilka lat temu w Acerze n300 przez TomToma). Zrób hard reset.

 Nie wgrywalam absolutnie żadnego dodatkowego software'u. Zrobilam tylko synchronizacje danych z Outlookiem z laptopa. Zreszta sluchawka bluetooth nie chciala sie polaczyc juz przed synchronizacja. Jesli nie ma innego wyjscia, zrobie hard reset ... ale nie lubie tego, bo zawsze sie zapomni o jakis danych i potem sa nie do odzyskania :-(

*

Offline saenta

  • **
  • 105
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N8, Xda Zest, TG01 i inne zabawki
Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:15:10 »
Czeka Ciebie pewnie serwis :(... Sprawdź jeszcze jaką masz wersję WM. Jak 6.0, to zamiast hard resetu lepiej zrobić upgrade do 6.1, bo przy okazji jest sprawdzana pamięć- poprzez poprawność zapisu nowych danych ( bo ona też może być przyczyną kłopotów z BT) .
prawdziwy facet jest jak dziecko...

Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2009, 13:55:33 »
Czeka Ciebie pewnie serwis :(... Sprawdź jeszcze jaką masz wersję WM. Jak 6.0, to zamiast hard resetu lepiej zrobić upgrade do 6.1, bo przy okazji jest sprawdzana pamięć- poprzez poprawność zapisu nowych danych ( bo ona też może być przyczyną kłopotów z BT) .

Sprawdzilam. Jest 6.0. Ale powiem, ze tego upgrade'u boje sie bardziej niz hard resetu. "Dzieki" samodzielnie, za instrukcja wykonywanemu upgrade'owi usmiercilam mojego iPAQa - w trakcie wgrywania calosc sie zawiesila i koniec. Żaden serwis nie podjal sie uratowania ... Jak to zrobic bezpiecznie? Musze tez sprawdzic, czy samodzielny upgrade nie narusza warunkow gwarancji. Chyba, ze dac go do serwisu ...

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2009, 16:59:24 »
Czesc. Od niedawna jestem posiadaczka i-mate 8502. Nie radze sobie z bluetoothem. Pomimo wlaczenia bluetootha w i-mate i wybrania opcji, aby i-mate byl widoczny dla innych urzadzen bluetooth, i-mate nie "widzi" mojej sluchawki Sony Ericsson, ktora dotad radzila sobie z roznymi telefonami. i-mate'a nie "widzi" tez moj laptop, co sugerowaloby, ze cos jest nie tak z bluetooth w i-mate. A moze to przedwczesny wniosek? Bede wdzieczna za rade, co sprawdzic i jak, zeby przekonac sie, czy nowe urzadzonko ma feler, czy tez to ja nie umiem czegos wlaczyc? skonfigurowac? pzdr. anemon

wprowadziłaś słuchawkę w tryb "parowania" ??

aigel

Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2009, 17:35:06 »

wprowadziłaś słuchawkę w tryb "parowania" ??

aigel

Rety! Nie wierze, ze wykazalam sie taka skleroza   :shock: Jesli to podziala to bedzie super. Choc nie dzialalo tez parowanie z laptopem. Sprawdze i moze wroce z podziekowaniami  :)

Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 28, 2009, 09:50:12 »
wprowadziłaś słuchawkę w tryb "parowania" ??
aigel

aigel, dzięki - poprostu trzeba bylo uruchomic tryb parowania w sluchawce i juz dziala, pozdrawiam i dziekuje za pomoc

anemon

*

Offline aigel

  • ***
  • 299
Odp: Bluetooth w i-mate 8502
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 28, 2009, 11:47:56 »
wprowadziłaś słuchawkę w tryb "parowania" ??
aigel

aigel, dzięki - poprostu trzeba bylo uruchomic tryb parowania w sluchawce i juz dziala, pozdrawiam i dziekuje za pomoc

anemon

prosze bardzo
i nie przejmuj sie to najczęstszy błąd robiony przez użytkowników w tym temacie ...

laige