8150 - Bluetooth - jako modem do Internetu, przesyłanie plików po BT

  • 1 Odpowiedzi
  • 2493 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline k4ml

  • 23
Mam już trochę doświadczeń windowsami mobilnymi, ale z tym ewidentnie sobie nie radzę i będę wdzięczny za jakąś wskazówkę.

Windows Mobile 6.1

Problem 1.
Połączenie GPRS skonfigurowane (Orange) - Internet Eksplorator widzi na 8150 połączenie i otwiera prawidłowo strony WWW.

Uruchamiam "Udostępnianie połączenia internetowego" po PAN Bluetooth. Połączenie danych zostaje połączone.
Na PC  łączę się do punktu dostępowego PAN Bluetooth realizowanego przez 8150. Połączenie jest nawiązane ale dostępne są tylko połączenia lokalne - żadnego dostępu do WWW.
Z FSC Loox konfiguruje połączenie do sieci PAN - połączenie jest realizowane i potem koniec - najczęściej otrzymuje komunikat że strona nie może być odnaleziona (jakiś problem z pobraniem adresu serwera DNS - ale nie wiem jak to sprawdzić).


Może to ma coś wspólnego z Problemem 2...


Problem 2.
Zatickowane Receive all incoming beams. - jak w FAQ i-mate.
Bluetooth włączony, włączona widoczność z zewnątrz.

Nie mogę przesłać żadnego pliku do 8150 po Bluetoothie; ani z PC, ani z FSC Loox, ani z SE W910.
Cały czas otrzymuje komunikat o niemożności nawiązania połączenia z 8150.


Takie same działania z HTC Touch Dual działały "od strzału".
Jakieś pomysły? Proszę.

Odp: 8150 - Bluetooth - jako modem do Internetu, przesyłanie plików po BT
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2009, 18:36:03 »
Problem 1
Rozwiązany - kolejne próby resetów i konfiguracji przyniosły pozytywny efekt - co było przyczyną?  nadal nie wiem.

Problem 2.
Część transmisji po kolejnym resecie zaczęła działać.
Tym niemniej U8150 ma jakiś problem z obsługą niektórych profili transmisji Bluetooth (słychać o tym też na WWW).
Z moich obserwacji wynika, że nie mogą się z nim połączyć urządzenia w Windows Mobile 2003SE (FSC Loox720), niektóre aparaty telefoniczne np. SE W910i.
SE K800 łączy się bezproblemowo.

Ode mnie tyle.