Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??

  • 132 Odpowiedzi
  • 45077 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline simon.jg

  • Ekspert FS z GSM
  • ***
  • 416
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Sprzęt: Motorola MOTOLUXE XT615
Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« dnia: Maj 02, 2008, 20:06:59 »
Wiem, ze sa jakies przekrety kupujac cos z Nigerii ale... czy jest mzliwosc naciagniecia / oszukania osoby wysylajacej cos do Nigerii??

W skrocie wyglada to tak;
1. Wystawilem na sprzedaz przedmiot na Allegro
2. O przedmiot pyta osoba zarejestrowana w www.aukro.ro (zero komentarzy, rejestracja tego samego dnia co zapytanie) i wspomina, ze ma to byc prezent dla syna
3. Odpisuje zainteresowanemu, ze moge wyslac za granice ale w takiej sytuacji jest mozliwa tylko wplata z gory na moje konto i jesli mu to odpowiada, zeby skorzystal z opcji Kup Teraz - wtedy podam mu nr. mojego konta
4. W odpowiedzi otrzymuje adres syna - Nigeria i prosbe o podanie numeru konta - jeszcze nie 'kupil teraz'

Moje pytania / watpliwosci;
- podac moj nr. konta czy 'nalegac', zeby najpierw kupil??
- czy jest mozliwosc, ze ktos probuje mnie naciagnac - jak??
- czy wogole przeprowadzic tranzakcje z taka osoba??
Nokia N-GAGE, O2 XDA Exec, FSC Pocket LOOX T830, HP iPAQ 914c

*

Offline suluf

  • 12
  • Sprzęt: O2 Xda mini s + Siemens SX1
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2008, 20:20:45 »
To jest przekręt stary jak internet. Praktycznie "podrecznikowy" przykład

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2008, 20:22:25 »
Chcesz stracić to podaj. To są słynne wałki nigeryjskie.
Działają na różne sposoby - wszystkich nie da się wymienić - po prostu olej i wprowadź na czarną listę.
potrzebna zgoda

*

Offline lemOOr

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IBM T42 |
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2008, 21:00:54 »
po prostu olej i wprowadź na czarną listę.

i zgłoś administracji allegro !! koniecznie !! Ja miałem ten sam wałek jak sprzedawałem PS2 gościu chciał mi dać za mój "item" 400 eu ;P
Pozdrawiam
lemOOr

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2008, 21:58:15 »
Na takie maile sie nie odpowiada, tylko zglasza od razu do allegro. Zreszta allegro o tym trabilo swego czasu na stronie glownej i w informacjach tez maja info o tych przekretach. Nie odpisuj na takie maile nawet.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

olmeca

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2008, 22:30:23 »


trzeba bylo wykorzystac szukajke na forum i wpisac nigeria - wtedy bys  mial juz wyjasnienie ze nie jestes pierwszy z tym dylematem na forum.

*

Offline dylek

  • **
  • 192
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2008, 22:40:26 »
a co może ten kolega o czarnej skórze zrobić ci złego jak mu zapodasz numer swojego konta?
pytam z czystej ciekawości bo ja swój numer konta podaje w opisie aukcji jak wielu innych allegrowiczow z reszta?

*

Offline lemOOr

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IBM T42 |
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 02, 2008, 22:46:47 »
po pierwsze to raczej nie są czarni chłopcy :P

więcej info można uzyskać po wpisaniu w gugla allegro + nigeria :)

Teoretycznie to mogą Ci tylko wpłacić kaskę :P praktycznie to pewnie są jakieś finezyjne sposoby łamania danych do konta poprzez jego numer ale to już matrix ;) Aczkolwiek ja bym nie podawał na ogólnej nr konta dopiero po zakończeniu aukcji w tym mailu wysyłanym z automatu
Pozdrawiam
lemOOr

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 02, 2008, 22:47:47 »
Podawaj tak dalej - aż ktoś Ci konto wyczyści -  jest wiele możliwości a ty jedną z informacji już podajesz złodziejom na tacy. Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację. 
potrzebna zgoda

*

Offline lemOOr

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IBM T42 |
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 02, 2008, 22:52:57 »
Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację. 

no już bez przesady :) biorąc pod uwagę jak wiele instytucji ma ten numer to może swobodnie zwalić ze wyciekły dane i tyle
Pozdrawiam
lemOOr

*

Offline dylek

  • **
  • 192
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 02, 2008, 22:53:58 »
Podawaj tak dalej - aż ktoś Ci konto wyczyści -  jest wiele możliwości a ty jedną z informacji już podajesz złodziejom na tacy. Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację. 

kurde to w takim razie muszę zlikwidować konto i gołębia po kasę wysyłać :)))))))))  :grin:

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 02, 2008, 23:02:15 »
Mnie okradli posługując sie moimi danymi z karty, którą fizycznie posiadałem ale Bank zwrócił mi pieniądze po mojej reklamacji.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline lemOOr

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IBM T42 |
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 02, 2008, 23:13:32 »
Mnie okradli posługując sie moimi danymi z karty, którą fizycznie posiadałem ale Bank zwrócił mi pieniądze po mojej reklamacji.

to jest inny przypadek skopiować kartę jest prosto :) chociaż coraz trudniej (wprowadzają chipy) ale po samym numerze konta to naprawdę trzeba się natrudzić żeby zmajstrować jakąś gotówkę
Pozdrawiam
lemOOr

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 02, 2008, 23:15:26 »
Ja się odniosłem do wypowiedzi Janusza:

Cytuj
Podawaj tak dalej - aż ktoś Ci konto wyczyści -  jest wiele możliwości a ty jedną z informacji już podajesz złodziejom na tacy. Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 02, 2008, 23:19:22 »
Naprawdę w dzisiejszych czasach niewiele siętrzeba natrudzić. Poczytaj co nieco o polityce bezpieczeństwa w transakcjach elektronicznych. A infromatycy z wielu krajów bez problemu dokonają wlamania na konta elektroniczne w naszych bankach używając prostych metod   
potrzebna zgoda

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 03, 2008, 11:26:46 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeryjski_szwindel

Polecam lekturę "Sztuki Podstępu" Mitnicka - to może się tak wydawać, że podanie samego numeru konta jest nieszkodliwe. Jednak tak właśnie zaczyna się praktycznie każdy scenariusz ataku zawarty w tej książce - od zdobycia informacji, która dla ofiary nie ma wielkiego znaczenia ("przecież i tak tyle osób ma do niej dostęp..."). Problem w tym, że ta informacja jest potem wykorzystywana do zdobycia następnych, dzwonią gdzieś dalej i używają tych elementarnych informacji do wzbudzenia zaufania rozmówcy, który podaje im już coraz bardziej poufne dane. Potem to już może iść jak lawina...

*

Offline simon.jg

  • Ekspert FS z GSM
  • ***
  • 416
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Sprzęt: Motorola MOTOLUXE XT615
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 03, 2008, 11:31:12 »
Dzieki wszystkim za odp.

- osobnik dodany do czarnej listy
- serwis Allegro poinformowany
Nokia N-GAGE, O2 XDA Exec, FSC Pocket LOOX T830, HP iPAQ 914c

*

Offline kocureq

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
    • Yet Another Tech Blog
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note, Galaxy S4
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2008, 13:55:37 »
Żaden przekręt, czy nigeryjski czy na samochód z "third party shipping company" nie dojdzie do skutku, jeśli coś co masz (towar, pieniądze) wyślesz dopiero po otrzymaniu zapłaty / przedmiotu zakupu i jego sprawdzeniu. Wystarczy myśleć co się robi.

Gadanie o czyszczeniu kont to może być w Stanach - tam można komuś obciążyć konto znając jego numer, u nas można tylko wpłacić. Jedyne niebezpieczeństwo to to, że ci wpłacą pieniądze pochodzące z działalności przestępczej...
Palm m505 -> Treo 650 -> Eten M700 -> HTC Touch Pro -> HTC HD2 -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy S4

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2008, 14:10:51 »
z tego co wcześniej pisano to ten przekręt polega na tym że oni nic nie wpłacają tylko wysyłają jakieś lipne potwierdzenia wpłaty z systemu a'la escrow - niby że wpłacili pieniądze, ale bank je przetransferuje na konto sprzedawcy dopiero po wysłaniu paczki

*

olmeca

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2008, 14:15:05 »
z tego co wcześniej pisano to ten przekręt polega na tym że oni nic nie wpłacają tylko wysyłają jakieś lipne potwierdzenia wpłaty z systemu a'la escrow - niby że wpłacili pieniądze, ale bank je przetransferuje na konto sprzedawcy dopiero po wysłaniu paczki

Dokladnie dostajesz lipne potwierdzenie wyslania pieniedzy z widniejacym tam podanym numerem konta i umowiona kwote. Faktycznie papier ma mniejsza wartosc od toaletowego.

*

Offline lemOOr

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IBM T42 |
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2008, 14:22:36 »
z tego co wcześniej pisano to ten przekręt polega na tym że oni nic nie wpłacają tylko wysyłają jakieś lipne potwierdzenia wpłaty z systemu a'la escrow - niby że wpłacili pieniądze, ale bank je przetransferuje na konto sprzedawcy dopiero po wysłaniu paczki

dokładnie, najpierw robią zlecenie w 'banku' ten przysyła Ci maila ze oczekuje na dowód wysyłki od Ciebie i wtedy przeleje na Twoje konto kasę w rzeczywistości ani bank, ani kontrahent nie istnieją a wszystkie wiadomości to fake`i
Pozdrawiam
lemOOr

*

olmeca

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2008, 14:54:59 »

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2008, 15:34:06 »
Podawaj tak dalej - aż ktoś Ci konto wyczyści -  jest wiele możliwości a ty jedną z informacji już podajesz złodziejom na tacy. Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację. 

ROTFL. 96 1140 2004 0000 3102 0591 2029. Prawdziwy numer mojego konta, nacieraj.
Nie opowiadaj takich bzdur, bo ktoś jeszcze uwierzy. Na pl.biznes.banki zabiliby cię śmiechem po takiej teorii.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2008, 15:44:05 »
Podawaj tak dalej - aż ktoś Ci konto wyczyści -  jest wiele możliwości a ty jedną z informacji już podajesz złodziejom na tacy. Pamiętaj że jeśli będziesz miał wyczyszczone konto to za publiczne podawanie swojego numeru konta i danych osobowych masz małe szanse na odzyskanie pieniędzy - bank wykorzysta tą informację. 

ROTFL. 96 1140 2004 0000 3102 0591 2029. Prawdziwy numer mojego konta, nacieraj.
Nie opowiadaj takich bzdur, bo ktoś jeszcze uwierzy. Na pl.biznes.banki zabiliby cię śmiechem po takiej teorii.

Heh... Nie dokonuj nadinterpretacji, dobrze? Mówiłem tylko, że nie powinno się bez potrzeby podawać jakichkolwiek informacji, zwłaszcza gdy pojawiają się podejrzenia co do intencji drugiego człowieka (a zasadę ograniczonego zaufania powinno się stosować nie tylko na drodze). Rzecz jasna samym numerem konta wiele się nie zdziała (niejeden sprzedający podaje numery na stronie "O Mnie" i nie spotykają go z tego powodu żadne tragedie) niemniej posiadanie numeru konta potencjalnemu oszustowi może ułatwić sprawę, nie otworzy drzwi do skarbca. :)

Inny przykład: numer PESEL, imiona rodziców, data urodzenia itp. - niezbyt poufne dane, prawda? Parę lat temu oglądałem reportaż o kobiecie, która została zadłużona przez bezdomną - jej znajomą z dzieciństwa, która znała część z tych informacji, resztę zdobyła. Potem wystarczyło tylko znaleźć naiwną osobę "w okienku"...

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2008, 15:53:02 »
ROTFL. 96 1140 2004 0000 3102 0591 2029. Prawdziwy numer mojego konta, nacieraj.
Nie opowiadaj takich bzdur, bo ktoś jeszcze uwierzy. Na pl.biznes.banki zabiliby cię śmiechem po takiej teorii.
Konto prowadzone w BRE BANK SA  czyli mbank .
Już wielokrtonie były czyszczone te konta - poczytaj raporty bezpieczeństwa w krajowych bankach .
Wystarczy wpłacić Ci jeden grosz aby poznać adres .

Do tego dodaj swój aders IP  w netii  - aby móc skanować Twoje porty ( ciekawe jakigo masz firewalla? )
Wystarczy teraz elektronicznego  szpiona - i juz jesteś na widelcu .
A  tak a propos  , to czy dużo masz tam kasy  - bo dla sportu nikt robić tego nie bedzie - przestępcy  robią to dla pieniędzy a nie dla sportu  .
Jak Ci oczyszczą konto to bedziesz się dalej śmiał ??? :grin:
 
potrzebna zgoda

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 05, 2008, 16:02:50 »
Konto prowadzone w BRE BANK SA  czyli mbank .
Wystarczy wpłacić Ci jeden grosz aby poznać adres .

Po wpłacie na konto w mbanku bez podanego adresu sam z siebie się jakoś ten adres nie pojawia, bo jeśli rozumiem to właśnie coś takiego sugerujesz

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 05, 2008, 16:06:24 »
Wystarczy włacić w realnym okienku BreBanku
potrzebna zgoda

*

olmeca

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2008, 16:24:18 »
dokladnie - dowiemy sie wszystkiego o danej osobie w zwyklym okienku, dobre sa okienkowe wplaty duzo wiecej sie mozna dowiedziec  :grin:

*

Offline simon.jg

  • Ekspert FS z GSM
  • ***
  • 416
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Sprzęt: Motorola MOTOLUXE XT615
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2008, 17:15:33 »
Cytat: Kapitan Pazur
z tego co wcześniej pisano to ten przekręt polega na tym że oni nic nie wpłacają tylko wysyłają jakieś lipne potwierdzenia wpłaty z systemu a'la escrow - niby że wpłacili pieniądze, ale bank je przetransferuje na konto sprzedawcy dopiero po wysłaniu paczki

Troche poszperalem i... wlasnie dokladnie na tym mial polegac przekret :-|





Cytat: kocureq
Żaden przekręt, czy nigeryjski czy na samochód z "third party shipping company" nie dojdzie do skutku, jeśli coś co masz (towar, pieniądze) wyślesz dopiero po otrzymaniu zapłaty / przedmiotu zakupu i jego sprawdzeniu. Wystarczy myśleć co się robi.

(...)

Oczywiscie nie wyslalbym nic do momentu otrzymania sms'a z mojego banku potwierdzajacego uznanie na rachunku i oproznieniu bankomatu :E





A to odp. z serwisu Allegro na moje zgloszenie;

Cytuj
Dziękuję za kontakt.

Uprzejmie informuję, że otrzymany przez Pana e-mail był zdecydowanie próbą oszustwa. Konto zgłoszonego Użytkownika zostało zawieszone.

Proszę o ignorowanie tego rodzaju ofert.

Pozdrawiam,

--
Anna Stańczak
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl
Nokia N-GAGE, O2 XDA Exec, FSC Pocket LOOX T830, HP iPAQ 914c

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 06, 2008, 06:43:17 »
Janusz, zlituj się... :(

>Konto prowadzone w BRE BANK SA  czyli mbank.

Ściślej: odwrotnie. Konto w mBanku czyli BRE. Od jednostki mniejszej do większej.

>Już wielokrtonie były czyszczone te konta - poczytaj raporty bezpieczeństwa w krajowych bankach .
>Wystarczy wpłacić Ci jeden grosz aby poznać adres .

Obawiam się, że w BRE zostałbyś wyniesiony na kopach gdybyś stanął przy okienku i próbował wpłacić 1 grosz :)
Twierdzisz, że na potwierdzeniu wpłaty dostajesz pełen adres? Zweryfikuję, jeśli tak, powinno być to zmienione. Dokonuję wpłat gotówki w BZWBK (też podać numer konta? ;)) i tam żadnych danych poza moim imieniem i nazwiskiem nie ma, a jeśli wpłacam w innej placówce niż "moja", gdzie mnie wszyscy znają, żądają ode mnie podpisu zgodnego z wzorcem.
Niezależnie od powyższego: OK, przyjmijmy, że masz mój adres - i co? Podjedziesz do mnie z pistoletem? To, to możesz i bez numeru konta zrobić, sądziłem, że rozmawiamy o bardziej finezyjnych rozwiązaniach, mamy numer konta zawodnika i tylko na tej podstawie obrabiamy go nie wyściubiając nosa zza kompa.

>Do tego dodaj swój aders IP  w netii  - aby móc skanować Twoje porty ( ciekawe jakigo masz firewalla? )

Szanując gramatykę języka polskiego: "... jaki masz firewall?". Takie dane uważam za bardziej tajne niż numer mojego konta :)
 
>Wystarczy teraz elektronicznego  szpiona - i juz jesteś na widelcu.

Elektroniczny szpion - znowu gramatyka, to razi.
Owszem, wystarczy, podrzuć mi go :)

>A  tak a propos, to czy dużo masz tam kasy

Dane tajne :)

>Jak Ci oczyszczą konto to bedziesz się dalej śmiał ???

Jeśli zrobią to bazując na samym numerze mojego konta, wręcz nie będę mógł wyjść z podziwu :)