Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??

  • 132 Odpowiedzi
  • 45087 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 19, 2008, 22:29:59 »
Ja dla własnej satysfakcji kiedyś zrobię (o ile się uda) cpe.
Zastanawia mnie dlaczego oni namnażają to "ok", nawet bank, a gdzie tam styl formalny.
Napisz mu, że nie zobaczy paczki, jeśli bank nie wyśle Tobie listu formalnego, a nie taki bełkot.
Wszak o klienta trzeba dbać. :)

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 19, 2008, 22:58:35 »
Taa, murzyn się zniechęci i koniec transakcji, a tutaj chodzi o to żeby się nim pobawić.  :evil:

Re_, dzięki za umieszczenie korespondencji, jeszcze nigdy nie czytałem nic z takim zainteresowaniem.  :E

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 20, 2008, 00:32:15 »
Dwa lata temu telefon na komórkę, z numeru zastzrezonego.
Jakiś ciul pyta po angielsku, czy mamy na stoku tusze i tonery do hp.
Mamy - odpowiedź.
On chce dużo.
OK - nie problem.
Fine, to on napisze zamówienie.
Po dwóch dniach na faksa przyłazi kwit. Nagłówek, pierdoły, zamówienie.
W sumie byłoby tego dwie palety - jedna tuszy druga tonerów.
Po 2 godzinach po faksie telefon, i znów gadka, że oni w Angli są, baaaardzo duża firma itp pierdoły. Zabawiał mnie rozmową około godziny.
Ok, szacunek. I że oni teraz na fakturę czekają.
Ja, ze nie problem, tylko następnego dnia.
Bęc faksem proformę i czekam co dalej mądrale wymyślą.
Po moim faksie, po godzinie telefon i znów pitulenie, że oni jeszcze większa firma w tej Anglii, i ze on już ten przelew zrobił.
A to jakieś chore pieniądze były. Dużo tego.
Ja mu na to, ze oczywiście, że rozumiem i zaraz mu wysyłam.
No to on, że on już załatwi sprawę z transportem.
Następnego dnia telefon, od pacjentki z dhl, że wysyła do mnie dostawczaka po dwie palety. ja do niej, ze to jej sprawa co ona zrobi, ja czekam na kasę.
Po godzinie telefon od szefa baaardzo dużej firmy, że on kase już wysłał, zę mi wysyła z banku potwierdzenie itp.
Przychodzi fax , pierdoły i trele morele, bak of englant. Łzy w oczach miałem. transakcja mojego życia.
I znów dzwoni, po faksie, ze już do mnie jedzie transport, że on pieniądze wysłał dwa dni temu. i taka sobie gadka. Ja na dokładkę siedziałem u klienta i pytlowałem w języku dziwnego kraju na dziwne tematy. Wzbudzałem niemałe zdziwienie, jakie to ja 'interesa' prowadzę.

Wracam do mojej firemki. Siedzę i zażywam relaksu, a tu wchodzi mi kurier z dhl po dwie palety z towarem.
Ja w śmiech i mówię facetowi, ze ma koleżankę wesołkę, bo wyraźnie mówiłem, że czekam na kasę. Zadzwonił do pacjentki która go wysłała, ona do mnie, że nie chcę wydać towaru dla jej klienta. Znów łzy w oczach miałem, tym razem ze śmiechu.
Do dziś wpływają te pieniądze na moje konto.
Podejrzewam, ze całą gadkę prowadziłem z turasem.
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 20, 2008, 07:42:43 »
Widzę, że chłopaki już mocno kombinują, nie ograniczają się już do allegro.
Jak był transport na jego koszt to można było mu coś posłać.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 20, 2008, 07:54:16 »
Ja bym przeszedł się po sąsiadach i uzbierał 2 palety najbardziej śmierdzących śmieci jakie tylko można sobie wyobrazić  :grin:

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 20, 2008, 09:16:30 »
Widzę, że chłopaki już mocno kombinują, nie ograniczają się już do allegro.
Jak był transport na jego koszt to można było mu coś posłać.


znajdź coś ciężkiego w dwa dni, na dwie palety co będzie przypominać tonery i tusze.
Chętnie następnym razem to zrobię :).
Transport był na jego koszt.
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 20, 2008, 09:27:33 »
Przejdź się do jakiegoś sklepu z AGD i poproś o duże pudła, a do środka zapakuj byle co i zaklej taśmą żeby kurier nie zaglądał ;)

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 20, 2008, 09:56:24 »
w sumie można by coś takiego zrobić, owinąć folią i niech stoją palety na podwyrku i czekają na 'supervisor z baaardzo duża firma'
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Dino_Zaurus

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 20, 2008, 12:56:53 »
taaaa, ja mam pelno pustych kaset do HP 8000 chetnie sie ich pozbede :P

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 20, 2008, 14:15:08 »
moj nigeryjski kontrahent sie zgodzil na doplacene 100 euro.
Cytuj
Hello,

  thanks for your mail.but i have already pay the sum of 400 EURO to the bank and you still want me to pay 100 EURO he it for the shipping ok.i will go to the bank tomorrow to pay the sum of 100 EURO to the bank ok

i tym razem nie napisal milej koncowki na mailu wiec odpisalem i postanowilem zrobic mu problem:
Cytuj
hello

you again havent wrote " willing to hear from you
> > soonest" i think you dont like me now.
im waiting for money. you must also change in bank "black berry with
accesories".
its blackberry not black berry and i dont sell accesories! its a horrible,
bloody mistake!
best regards

odpisal bardzo szybko:
Cytuj
ok.i am going to the bank this morning so that the bank can correct the error ok
i zaraz potem z bank of essex przyszedl kolejny poprawiony mail :D

cos mam wrazenie ze ten pajac traci cierpliwosc. wiec napisalem mu ze ide juz wyslac przedmiot.
i chwile temu napisalem mu ze juz go wyslalem:
Cytuj
hello
i have send item to you my friend.
i have question. why your bank use non-formal style in writing?
nevermind friend, i have sent you in this mail post office confirmation.
willing to hear from you
 soonest my friend.
best regards
zalaczylem takie oto potwierdzenie: http://img181.imageshack.us/my.php?image=oplatada4.png  :D
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2008, 14:35:27 wysłana przez re_ »

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 20, 2008, 14:38:21 »


Spoko potwierdzenie  :E

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 20, 2008, 15:56:43 »
staralem sie tak jak i oni z "bank of essex"  :E

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 20, 2008, 16:03:06 »
Trzeba było zrobić coś na wzór tego banku essex, taką stronę, koniecznie żeby na dole ruszał się animowany gif z paczką.  :P

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 20, 2008, 16:13:29 »
nawet o tym pomyslalem, ale stwierdzilem ze za duzo zachodu z tym by bylo :D
moze na nastepnego dziada jak trafie to zrobie :)

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 20, 2008, 18:52:47 »
'straszny bład'  :)

obśmiałem się jak norka :)
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 20, 2008, 19:25:35 »
nie odpisal i juz chyba nie odpisze :( . wiedzialem ze mnie przestal like gdy zaczalem wytykac mu bledy.
zalosne jest to, jak tepym trzeba byc by w czyms takim sie mylic. zwyklem trafiac na oszustow profesjonalistow- ktorzy przynajmniej STARALI sie udawac...
za kazdym razem zastanawialem sie jak do niego pisac zeby mu translator to przetlumaczyl jakos znosnie - bo cholera wie jak toto mysli i jak jego umysl odbiera to co mu sie wysyla.

*

Offline J@rek

  • *
  • 98
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 20, 2008, 19:43:30 »
łeeeeeeeeeee, koniec zabawy :(
Nie kłócę się z głupcami bo nie ma sensu.

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 23, 2008, 20:42:05 »
Dobre-zapodajcie więcej. I na przyszłość więcej inwencji.
Cytuj
Trzeba było zrobić coś na wzór tego banku essex, taką stronę, koniecznie żeby na dole ruszał się animowany gif z paczką.
O właśnie.  :smile:
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline Wicked

  • ****
  • 829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n311 sd 2GB + toshiba g900 + nokia 5530 4GB
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 24, 2008, 22:52:22 »
Cytuj
Dearest Stefan Ozeranski, 
 
Good day and God bless,I am just coming back from the bank now and immediately sending you this massage. I am so happy to let you know that everything is going very fine.I went to the bank this morning and officially registered/introduced your name to the bank as my foreign partner for the transfer of this money to your account in your country Poland.
 
I am so happy to inform you that our discussion with Rev Dr Roland Kone, The man in charge of international Remittance department went very well today. I introduced you to the man and explained to him for the transfer of this money to your account for investment project in Poland.
 
I told the bank that because of the political situation here in this country now, that I want to relocate for resettlement in your country   and also for this money deposited by my late father to be transferred into your account in Poland for investment project and the man understood with me.
 
He requested for your contact and I gave to him your contact e-mail address.
 
He gave me the contact information of the bank for you to write an official application letter to the bank introducing your self to the bank as family foreign partner of Alfarouk family and requesting for the transfer of this deposited money to your account, so that the bank will advise you on what to do for the successful transfer of this money to your account in your country.
 
Here are the bank contact details......
Contact Person/ Rev Dr Roland Kone
Director International Payment Unit
BHCI BANK ABIDJAN COTE D'IVOIRE
TEL:+22521370911 FAX:+22524002853.
E-MAIL:(bhci.info@banknoteclub.com)
E-MAIL:(remittancedpt@banknoteclub.com)
E-MAIL:(dr.rollandkone@banknoteclub.com)
 
 
Please, try to write an official application letter to the bank introducing your self to the bank as the foreign partner of Alfarouk family and requesting for the transfer of this money to your account in  your country Poland immediately you receive this massage, please it's very important because this is the only thing delaying now. I have tried our best here and please do not delay to contact the bank and remember that the Bank here open as from 7.30 in the morning and close by 5.30 in the evening.
 
Please address your message to Rev Dr Roland Kone, Director of international payment unit, introduce your self and let him know that you are writing on behalf of Alfarouk family, introduce your self as my foreign partner and explain that you want the Child of Late Alfarouk relocate for resettlement in your country and also for the money deposited by my late father in their bank transferred to your account for investment Project.
 
Please try to contact the bank immediately you receive this massage to enable the bank transfer this money as soon possible because my wish is to come over soonest. Please let me know immediately you contact the bank.
 
I have trusted in you and please do not betray me when this money is transferred to your account because this is the only hope for my future and Please keep this issue very confidential with you for security reason.
 
I am waiting to hear from you as soon as you contact the bank and wish and pray that God will lead us through.
 
 
May God bless you and protect all of us.
 
Best Regards
Williams Alfarouk


Ja się też bawię z takim jednym, chociaż nie chcę mi się już wymyślać listów. Ae chyba jeszcze trochę to pociągnę. Jedynie nie mam żadnego pustego kota, żeby użyć jako podpuchę.

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 25, 2008, 10:32:27 »
i mnie też dopadli ;p
ale sie nie dalem :)

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 25, 2008, 21:06:05 »
moj nigeryjski przyjaciel napisal mi pare niemiich slow. tym samym zakonczylismy nasza znajomosc a ja nie ubilem interesu zycia.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 25, 2008, 21:28:39 »
Rozumiem że netykieta i regulamin PDAClubu zabrania umieszczenia tych niemiłych słów tutaj? Bo strasznie jestem Ciekaw co napisał. A przede wszystkim dlaczego Ciebie przezywał.  :P

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 25, 2008, 23:02:22 »
 nazwal mnie wulgarnym okresleniem meskiego pryrodzenia a takze kazal mi sie pieprzyc. a zrobil to byc moze dlatego ze nie dalem sie okrasc. na poczatku studiow to mimo ze to polibuda mialem taki przedmiot "podstawy komunikacji personalnej" cos takiego. teraz zaluje ze ta historia nie przydazyla mi sie wczesniej, zrobilbym na jej bazie referat zaliczeniowy z tego przedmiotu- "wyludzenia na zasadzie 'nigeryjskiego szwindla' ".

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 27, 2008, 01:34:24 »
nazwal mnie wulgarnym okresleniem meskiego pryrodzenia a takze kazal mi sie pieprzyc.

OOooo.. Trafiłeś na jakąś wyjątkowo wrażliwą, ale jednocześnie wylewną jednostkę :) Zazwyczaj kiedy uzewnętrzniamy swoje uczucia względem ich osoby oraz jakże korzystnej oferty zamykają się w sobie i nie mówią już nic :(

*

Dino_Zaurus

Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 27, 2008, 16:37:10 »
na mail do firmy mi dzis przyszlo, nawet nie odfiltrowalo tego jako spam...i co ja mam mu biedny odpisac ?

INDEPENDENT INVESTMENT REVIEWS LTD.
A Symbol of Entrepreneurial Relationship and Growth
16-19, Southampton Place, 
London, WC1A 2AJ.
 
Dear Sir,
 
I write to you based on a request by an investor and his need for investment/funding in your project. My name is Mr. David Robert Miller, the chief financial consultant of Independent Investment Reviews Ltd (IIRL). 
           
My company most times represents the interests of very wealthy investors. Due to the sensitivity of the position they hold in their society and the unstable investment environment of their country, they evacuate majority of their funds into more stable economies and developed nations where they can get good yield for their funds.
 
A Reserved Client, whom I had personally worked with few years ago with a proposal, recently, approached me that he wants an individual who will assist him to invest $28.2 Million US Dollars on his behalf in a good profitable business in your country for a period of 6 years for a start.
 
I await your response.
 
Best regards,
 
MR. David Robert Miller
Chief Consultant, IIRL UK.
TEL: +44-702-408-7475
FAX: +44-871-503-6525
FAX: +44-871-503-6527

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 27, 2008, 17:31:26 »
jeeeeejkuuuuuuu zostaniesz milionerem  :E
 xD

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 27, 2008, 19:39:20 »
no śmiej się Adamerso ale u nas w Tarnowie (czy w okolicach )babeczka  dokładnie w ten sposób popłynęła na bodajże 150k złociszy :) miała pomóc w transferze kabony i obiecali jej chyba z 350k zapłaty za to :) oczywiscie jeżeli najpierw wpłaci odpowiednią sumę dzięki której będzie można przetransferować grube melony na konto jakiejś tam fundacji :P aż trudno uwierzyć, że ludzie się dają naciągnąć na taki szit :) i to jeszcze na tak grube pieniądze
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 27, 2008, 19:47:48 »
no śmiej się Adamerso ale u nas w Tarnowie (czy w okolicach )babeczka  dokładnie w ten sposób popłynęła na bodajże 150k złociszy :) miała pomóc w transferze kabony i obiecali jej chyba z 350k zapłaty za to :) oczywiscie jeżeli najpierw wpłaci odpowiednią sumę dzięki której będzie można przetransferować grube melony na konto jakiejś tam fundacji :P aż trudno uwierzyć, że ludzie się dają naciągnąć na taki szit :) i to jeszcze na tak grube pieniądze

150k o.0

A myślałem, że duże pieniądze zarabiają ludzie myślący xP

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8901
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 27, 2008, 20:15:53 »
To przez pazerność, dobrze jej tak.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Wysyłka paczki do... Nigerii - jakiś przekręt??
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 27, 2008, 21:47:29 »
Cytuj
i co ja mam mu biedny odpisac ?
Odpisz,że się zgadzasz i chętnie weźmiesz tę kasę  :smile:
Zgrywaj totalną ciemnotę,jak cię o nic nie poprosi to niech ci je da.Jak będzie chciał kasy najpierw,to zadawaj mu debilne pytania w stylu: "Dlaczego ja mam kasę wam dawać jak mówicie,że to wy chcecie mi dać?" (dlatego,żebyśmy cię mogli w ch.... zrobić,ale tego oczywiście nie pisz)Zgrywaj kompletnego matoła-ciekawe jak wiele czasu minie zanim uzna,że jesteś tak tępy,że nie zasługujesz na to,żeby cię okraść. Takie coś może być zabawne pod warunkiem,że sie tego nie bierze serio i na poważnie.No i jak sie ma czas. A jak się znudzi to opierniczasz - albo mówisz,że jesteś z Interpolu a cała gadka była operacją mającą na celu ich złapanie. Przynajmniej parę nocy sobie nie pośpią.  :grin:
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.