Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?

  • 4 Odpowiedzi
  • 2747 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?
« dnia: Marzec 08, 2009, 22:30:52 »
Jako że planuję rozpocząć inwestowanie na giełdzie potrzebuję narzędzia, które umożliwi mi opanowania choć podstaw tej sztuki.
Chodzi mi o program lub portal na którym można będzie wirtualnie inwestować na PL giełdzie z wartościami możliwie jak najbardziej zblizonymi do rzeczywistych.

widziałem program "wirtualny Inwestor", całkiem całkiem, ale płatny, oraz stronę http://gra.invest24.pl/, ale tego jak na razie nie przeglądałem dokładniej.
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline grb

  • Ekspert UMPC
  • ***
  • 347
  • Płeć: Mężczyzna
    • My tunes
  • Sprzęt: Samsung i600, MSI Wind, Wibrain B1
Odp: Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2009, 23:03:42 »
Ja zaczynałem na resell.pl. ale chyba każdy większy portal o tej tematyce ma taką funkcję, onet, bankier.pl itp.

*

Offline open

  • ****
  • 799
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Moto Defy
    Touch Pro
    Lark FreeBird 5.1
Odp: Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 09, 2009, 07:35:39 »
Jako że planuję rozpocząć inwestowanie na giełdzie potrzebuję narzędzia, które umożliwi mi opanowania choć podstaw tej sztuki.
Kiedyś bawiłem się na wspomnianym już wyżej onecie - klik - za darmo, tylko trzeba założyć sobie na tym portalu konto emailowe  :ok:

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 09, 2009, 08:17:48 »
Onet to jest kicha, nawet tam nie zaczynaj grać. Generalnie to trzeba by być mocno upośledzonym, żeby tam nie wychodzić na +. Resell już lepszy, ale żaden symulator nie ma przełożenia na rzeczywistość (albo mi coś umknęło).

*

notosiup

Odp: Wirtualna gra na giełdzie - gdzie?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 09, 2009, 10:32:51 »
w żadnym symulatorze nie ma "kolejki" do sprzedaży/kupna papierów. Nie będziesz czekał miesiącami na sprzedaż/kupno jak ci co się wpakowali w bioton na przykład :) Symulator jedynie wykona Twoje zlecenie z opóźnieniem, a w rzeczywistości z płynnością nie jest tak idealnie. Z drugiej strony, gdyby był symulator odzwierciedlający siły popytu i podaży, kursy akcji odbiegałyby od tych z prawdziwego parkietu. Nie znam symulatora, w którym można handlować akcjami i forwardami, więc nie ma wtedy możliwości zabezpieczenia.