Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)

  • 6 Odpowiedzi
  • 15798 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« dnia: Sierpień 12, 2016, 15:14:59 »
W trakcie ostatniej awarii telefonu uświadomiłem sobie, jak mocno zestarzał się w tej chwili sprzęt z mojej "kolekcji".
Sprzęt wymieniam na tyle rzadko, że często okazuje się, że stare urządzenie jest już niewiele warte. Jeśli było to ciekawszy egzemplarz, to go sobie zostawiałem. W ten sposób leży u mnie kilka urządzeń z PalmOS-em, PocketPC, Windowsem Mobile i Androidem.
Z urządzeniami na Windowsie niewiele dzisiaj można zrobić. Zestarzał się software, brakuje aktualnych wersji aplikacji, a hardware może mieć problemy nawet z odtworzeniem współczesnej strony Internetowej.

Liczyłem, że może przynajmniej uda mi się wykorzystać któreś z urządzeń androidowych (Desire Z lub tablet GSM Samsung P1000). Niestety okazało się, że fabryczne systemy (odpowiednio Gingerbread i Froyo) nie radzą sobie z obsługą wielu współczesnych aplikacji, tak więc mogłem zapomnieć chociażby o dostępie do Spotify.

Czasy zabawy we wgrywanie nieoficjalnych ROM-ów mam dawno za sobą. Ostatnio chyba reanomiwałem w ten sposób HP TouchPada, gdy producent przestał wspierać WebOS-a, wyłączając obsługująca go "chmurę".

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z rootowaniem i wgrywaniem nowszych wersji systemu (co najmniej ICS) do Desire Z i Samsunga P1000? Da się ich w ten sposób jeszcze jakoś znośnie używać? Ma to w ogóle jakiś sens?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2016, 20:32:34 »
Nie ma sensu chyba ze odcinasz sie od google play.
Zarejesteujesz tylko konto do googla to momentalnie wszystkie aplikacje systemowe dostaną tak ciężki update ze sprzęt stanie.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2016, 23:50:29 »
P1000 opchłem jakieś rok temu bo nawet dla dziecka się nie nadawał niezależnie od systemu, próbowałem go używać na cyanogenie ale nie dało się a to było dawno temu.
Kup raczej jakiegoś budżetowego TP-linka.
BTW, jak twój X201?
Sam jakiś czas temu zakupiłem poleasingowego i jestem zachwycony.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 20, 2016, 09:56:32 »
P1000 opchłem jakieś rok temu bo nawet dla dziecka się nie nadawał niezależnie od systemu, próbowałem go używać na cyanogenie ale nie dało się a to było dawno temu.
Kup raczej jakiegoś budżetowego TP-linka.

Desire Z też to dotyczy? Istnieje możliwość zarejestrowania konta Google (dostęp do GMaila itp.) ale zablokowania automatycznych aktualizacji aplikacji systemowych? Chodzi mi głównie o to, żeby można było ten sprzęt wykorzystać w wypadku awarii i mieć dostęp przynajmniej do podstawowych aplikacji, bo np. takie Spotify wymaga co najmniej ICS-a.

Co ciekawe HP TouchPad przerobiony na Androida (jeśli dobrze pamiętam KitKat) ciągle sprawdza się bardzo dobrze. Da się na nim przeglądać Internet, czytać ebooki, słuchać Spotify a nawet oglądać Netflix.
Swoją drogą na P1000 z Froyo Netflix też działa znośnie.


Cytuj
BTW, jak twój X201?
Sam jakiś czas temu zakupiłem poleasingowego i jestem zachwycony.

Bardzo dobrze, ale jakby nie patrzeć parametry X201 jeszcze przez jakiś czas pozostaną aktualne.
ThinkPad Tablet też się sprawdza. ;)

Nie chodzi o to, żebym nie miał czego używać. Po prostu jeśli już zostawiam sobie jakis starszy sprzęt, to lubię w miarę możliwości wycisnąć z niego tyle, ile tylko się da i przedłużyć jego życie. EeePC 901 np. po lekkim ulepszeniu hardware'u ciągle sprawdza się jako linuksowy komputerek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2016, 15:03:09 »
A mogę tak ciągnąc dalej OT zapytać ile masz ramu w X201?
Próbowałem do swojego wpakować kość 4GB ale się wysypuje zaraz za biosem...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2016, 19:43:48 »
A mogę tak ciągnąc dalej OT zapytać ile masz ramu w X201?
Próbowałem do swojego wpakować kość 4GB ale się wysypuje zaraz za biosem...

A to dziwne... Ja mam od początku zainstalowane 4GB. Z tym, że niestety w tej chwili mam licencję tylko na 32 bitową wersję Windowsa 7, więc mogę używać tylko niecały 3GB. Niemniej przez BIOS przechodzi bez problemu i uruchamia system, więc korzystanie 4GB w tym modelu jest jak najbardziej możliwe.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Używanie starszego sprzętu (Samsung P100, Desire Z)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2016, 20:07:17 »
Chodzi mi bardziej o 4GB kości a zatem o podbicie do 8GB.
Mam obecnie 2x2GB.
Ogólnie 4GB mi wystarczy na codzienne duperele ale jak już coś grubszego chcę zrobić to zaczynają się nerwy bo brakuje pamięci.
Wsadziłem kość 4GB i bios wykrył, wszystko niby ok ale przy ładowaniu systemu pokazało mozaikę artefaktów i się sprzęt wyłączył.
Problem mógłby być z taktowaniem ale kości automatycznie powinny spaść do wspieranego...


Co z ta licencją?
One fabrycznie mają naklejone win7pro czyli możesz na tej licencji zainstalować zarówno 32 jak i 64bit bo to pro.
W przypadku gdy dostałeś licencję "refurb" to również masz dowolność niezależnie czy to home czy pro.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...