Telewizor do sypialni

  • 10 Odpowiedzi
  • 4382 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Telewizor do sypialni
« dnia: Sierpień 11, 2014, 09:29:10 »
Planuję zakup drugiego telewizora, który mógłbym powiesić na ścianie sypialni. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca, telewizor powinien mieć przekątną ekranu mniejszą niż 32 cale. Nie oczekuję żadnych bajerów w stylu SMatrTV. Prawdopodobnie podłączę do niego jedynie Chromecasta i/lub jakąś małą przystawkę na Androdzie. Urządzenie nie będzie wykorzystywane w roli ekranu do konsoli albo komputera. Telewizor powinien być w standardzie Full HD.
Nie chciałbym wydawać na niego majątku, jednak też szkoda byłoby kupić jakiś złom. Stąd kilka pytań:

1) Powinienem się rozglądać za urządzeniem od konkretnego producenta? Mój "główny" Samsung kupiony przed kilku laty służy mi bardzo dobrze, chociaż gdy go kupowałem należał on raczej do lepszych modeli na średniej półce cenowej.
2) Dobrym pomysłem będzie poszukanie jakiegoś używanego telewizora sprzed kilku lat, który w chwili wyjścia na rynek był "wyższym" modelem, czy może raczej po prostu rozejrzeć się w supermarketach za promocją na jakieś tańsze odbiorniki któregoś z renomowanych producentów?
3) Powinienem szukać czegoś wyposażonego w jakieś konkretne technologie?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2014, 11:37:51 »
Jako były użytkownik telewizora Samsunga, który wyzionął ducha miesiąc (!!) po zakończeniu okresu gwarancyjnego polecam Ci poszukać czegoś
- nowego,
- z gwarancją dłuższą niż standardowe 2 lata.

Jakiś czas temu Sony dawało 5 lat, nie wiem jak to teraz wygląda. Ale celowe postarzanie sprzętu jest faktem, więc skupiłbym się na poszukaniu czegoś, co nie padnie chwilę po zakończeniu gwarancji.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2014, 14:52:02 »
Jako były użytkownik telewizora Samsunga, który wyzionął ducha miesiąc (!!)

Wiesz, to typowy przykład "dowodu epizodycznego". Miliony ludzi na całym świecie kupują telewizory. Niektórym psują się jeszcze podczas trwania gwarancji, innym działają długimi latami i są zmieniane z powodu pojawienia się nowej technologii, z którą nie są kompatybilne. Oczywiście prawie każdy, komu telewizor zepsuje się dzień/miesiąc/pół roku po gwarancji będzie twierdził, że to celowe działanie ze strony producenta. Nawet jeśli procent takich przypadków będzie niewielki, to trzeba pamiętać, że urządzenia elektroniczne są przedmiotami codziennego użytku. Oznacza to, że korzysta z nich prawie każdy. Tak więc w liczbach bezwzględnych będzie to ogromna rzesza ludzi, mogąca wygenerować spory hałas wokół sprawy.

Żeby mówić o konkretach trzeba by dysponować jakimiś wiarygodnymi danymi na temat awaryjności. Wtedy można by zobaczyć jak rozkłada się ona w czasie stwierdzając, czy faktycznie tuż po upływie gwarancji widać jakąś "górkę" na wykresie.

W każdym razie osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem się z przypadkiem takiej awarii. Znam za to całe mnóstwo ludzi używających urządzeń elektronicznych, którym już dawno temu minął okres gwarancji.

Co więcej - nawet telefony komórkowe zmienia się zwykle nie z powodu awarii, ale dlatego, że stały się przestarzałe. A przecież telefon w trakcie swojego "życia" podlega nieporównywalnie większym obciążeniom niż odbiornik telewizyjny. Telewizor spokojnie stoi sobie w salonie, podczas gdy komórka jest noszona w ciasnej kieszeni, narażana na działanie zmiennych warunków środowiskowych itp.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2014, 14:59:27 »
Doświadczenie pozwala zmienić punkt widzenia :) Kiedy mi padła płyta w TV zacząłem grzebać po sieci w poszukiwaniu podobnych przypadków i wierz mi: odosobniony nie byłem.
Może miałem pecha, może to przypadek, a może nie. Zraziłem się i kupiłem ... rzutnik :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2014, 15:15:47 »
Doświadczenie pozwala zmienić punkt widzenia :) Kiedy mi padła płyta w TV zacząłem grzebać po sieci w poszukiwaniu podobnych przypadków i wierz mi: odosobniony nie byłem.

Nikt nie mówi, że byłeś odosobniony. Jak już wspomniałem - liczba osób, które doświadczyły awarii będzie spora, właśnie z uwagi na powszechność sprzętu elektronicznego. No i jest jeszcze jeden aspekt - jak myślisz, kto będzie pisał na forach o awarii? Oczywiście ten, komu się urządzenie zepsuło. Właściciele działających egzemplarzy (nawet jeśli byliby w przeważającej większości) nie będą wchodzić na forum celem napisania, że z ich sprzętem jest wszystko OK. ;)


Cytuj
Może miałem pecha, może to przypadek, a może nie. Zraziłem się i kupiłem ... rzutnik :P

Ktoś inny zapewne także kupił ten sam model rzutnika, który zepsuł się tuż po upływie gwarancji. On zapewne też twierdzi teraz, że towar został celowo tak zaprojektowany. Swoją drogą ja właśnie podejrzewałbym rzutnik o nieco większą awaryjność - w końcu lampa jest dość delikatnym elementem, w dodatku urządzenie ma do czynienia z dość sporymi "udarami" temperaturowymi.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 11, 2014, 15:18:36 »
Masz rację co do rzutnika, ale za te same (a nawet mniejsze) pieniądze mam 100 cali zamiast 40 :)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 11, 2014, 15:44:06 »
Masz rację co do rzutnika, ale za te same (a nawet mniejsze) pieniądze mam 100 cali zamiast 40 :)

Ja tam akurat nie rozumiem tej całej pogoni za calami, skoro towarzyszą jej tylko coraz większe (i coraz bardziej widoczne) piksele. Rzutnik nie jest też w stanie zapewnić takiego kontrastu i nasycenia kolorów, jak panel LCD.
Poza tym to już na pewno nie jet rozwiązanie do mojej sypialni. Skoro z trudem będę w stanie wcisnąć tam 32", to gdzie dopiero upchnąłbym wielki ekran? ;)

Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 11, 2014, 15:48:54 »
Eee ale taki dobry rzutnik dużo kosztuje, znacie jakieś marki w sensownych cenach?

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 11, 2014, 17:55:34 »
Masz rację co do rzutnika, ale za te same (a nawet mniejsze) pieniądze mam 100 cali zamiast 40 :)

Ja tam akurat nie rozumiem tej całej pogoni za calami, skoro towarzyszą jej tylko coraz większe (i coraz bardziej widoczne) piksele. Rzutnik nie jest też w stanie zapewnić takiego kontrastu i nasycenia kolorów, jak panel LCD.
Poza tym to już na pewno nie jet rozwiązanie do mojej sypialni. Skoro z trudem będę w stanie wcisnąć tam 32", to gdzie dopiero upchnąłbym wielki ekran? ;)
Ja jestem stary i ślepy, więc pixeli nie widzę :). Oglądam w HD, przekątna 100cali, odległość od ściany 4,5m. I wygląda jak dla mnie miodnie

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 12, 2014, 00:33:30 »
Samsungi mają teraz licznik odpaleń , ponoć można go wyłączyć jakimś ruskim softem.

Ojciec jakiś czas temu nabył Sharpa 26" full hd za jakieś symboliczne 500 złociszy w jakiejś promocji marketowej.
Fajnie działa jako TV i jako monitor, może znajdziesz podobną promocję?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Telewizor do sypialni
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2014, 14:10:12 »
Skorzystaj z promocji w jakimś markecie i nie musi to być jakaś super marka, oczywiście jakieś całkiem noname bym omijał, ale przynajmniej abyś mógł wymówić jego nazwę :P. Mniej niż 32 cale spokojnie coś tanio dostaniesz. Ważne by było nowe i na gwarancji!