Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje

  • 126 Odpowiedzi
  • 28185 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« dnia: Sierpień 09, 2012, 22:15:45 »
Zakładam ten temat, bo sam go poruszyłem. Wszelkie pytania, zglaszanie podejrzanych ludz, albo super okazji proszę zgłaszać tutaj. Może uda się unikać takich ludzi.  :ok:

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:25:11 »
Ja tam akurat nie mam nikogo do zgłoszenia wyrwałem jednego laptopa dell inspiron 9100 za 30zł którego nadal używam  :D Jest koło mnie htc one v za 450zł ale babka nie odpowiada  :-| raz był sensation za 350zł ze zbitym digitizerem ale kasy nie miałem  :(

Poza tym dużo cwaniaków i małolatów na tablicy  :-| Miałem wystawionego galaxy 551 na sprzedaż zamianę to mi proponowali śmieszne ceny/ inne sprzęty na zamianę  :E większość z nich jechałem równo  :evil: Może z 2ludzi przez 3miesiace zaproponowało coś sensowniejszego  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2012, 22:33:10 wysłana przez jirajamgo »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:31:10 »
 :ok: Tego jest w pi... Dużo tego jest, ale najgorsze, że niektorych ludzi "sprzedajacy" chcą napaść. Vonski by się przydał ze swoimi kolegami z kosza   :evil:  Głównie problemy zauważyłem w działach elektronicznych - telefonach, laptopach, tabletach.

*

Offline Rafiii

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Najnowszy i najlepszy
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:32:20 »
Proszę bardzo Panowie, byłem dzisiaj aż w BB za Note bo tak się skusiłem przy szukaniu wcześniej, 1100zł niby. I co? Zostałem zrobiony w wuja... http://tablica.pl/oferta/samsung-galaxy-note-ID1phkh.html Umówiłem się na konkretną godzinę i co? Nie przyjechał... Stracone pieniądze na paliwo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2012, 22:37:48 wysłana przez Rafiii »

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:37:32 »
Tyle ze ja nigdzie nie jeżdżę po nic jak już pisze to pisze żeby podjechać domnie (nawet dopłacę za paliwo) ale jak ktoś chce sprzedać pilnie to podjedzie  :wink:

*

Offline Lumpy

  • 13
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia Lumia 820
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 09, 2012, 22:38:21 »

*

Offline Rafiii

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Najnowszy i najlepszy
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2012, 00:52:31 »
http://allegro.pl/samsung-galaxy-note-n7000-2szt-gw-zestaw-chelsea-i2551169671.html Dziwny zbieg okoliczności. Też z maja tak jak gadał koleś przez telefon, też z limitowanej edyji, również z media markt. Gość z allegro to handlarzyk(do tego junior), nie wiem czy nie ma on czegoś wspólnego z tym z tablicy. Tym bardziej, że te na tablicy zniknęły. Pomijam już fakty wypisywania w jego opisie rzeczy typu "używany tylko 4 tygodnie", "leżały w pudełku" i te chamsko przyklejone folie.  EDIT: miejscowość na fakturze: BB, do tego nie zakrył imienia i nazwiska, a podobno on zakupił.  Ten z allegro coś tam bełkotał jeszcze, że ma 3 telefony(coś w tym rodzaju), a i dodał, że telefon miał wymieniany wyświetlacz w ramach gwarancji. Nie wiem sam już co o tym myśleć.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 01:10:36 wysłana przez Rafiii »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:24:37 »


Poza tym dużo cwaniaków i małolatów na tablicy  :-| Miałem wystawionego galaxy 551 na sprzedaż zamianę to mi proponowali śmieszne ceny/ inne sprzęty na zamianę  :E większość z nich jechałem równo  :evil: Może z 2ludzi przez 3miesiace zaproponowało coś sensowniejszego  :)

Te śmieszne ceny to cwaniaki typu "łowca okazji" albo komisy.
Na allegro też tego pełno, frajera szukają co kasę szybko chce dostać.

Połączone: Sierpień 10, 2012, 14:32:31
BTW, trza by zacząć masowo zgłaszać oszustwa, bez systemu rejestracji i weryfikacji a potem ocen i komentarzy oszuści mają raj.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 14:32:31 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:36:40 »
Dlatego ja w ogóle z tego nie korzystam. Szkoda czasu i nerwów. Wolę zapłacić w sklepie/eBayu/allegro trochę więcej i mieć spokój (względny, w przypadku allegro :P)

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2012, 14:48:34 »
Wysłałem ostatnio mejla do tablicy, oto treść oraz ich odpowiedź:
Cytuj
Witaj!
 Dziękujemy za wiadomość.

 Przykro nam, ale jako serwis ogłoszeń drobnych nie mamy żadnego wpływu, ani też nie ponosimy odpowiedzialnosci za tego rodzaju sytuacje.

 Jeśli w czymś jeszcze możemy pomóc - napisz do nas.

 Pozdrawiam :)
 Ewa,
 Zespół Tablica.pl

 Najwięcej informacji o działaniu serwisu Tablica.pl znajdziesz w Dziale Pomoc pod adresem http://tablica.pl/pomoc/


 2012-08-09 22:28 - b7rabbit@wp.pl napisał:
 Witam, od kilku miesiecy przegladam oferty w dziale telefony komórkowe i zauważam
 bardzo dużo oszustów. Prawie każda okazja kończy się tak samo: gdy sprzedajacy sie
 umawia na odbior osobisty to albo nie przychodzi, nie odbiera telefonu, albo
 przychodzi ze znajomym i próbuje napaść na kupującego - dosłownie, kilkakrotnie
 szarpałem sie ze "sprzedającym". Inaczej ma sie w przypadku wysylki: sprzedajacy
 nie chca wysylac pobraniowe przesylki, a gdy już sie ktos zgodzi to bywa, że
 wysyla... Ziemniaka, kamienia, czesto proponują przelewy z góry. Głównie maja te
 incydenty miejsca w przypadku nowych, drogich na rynku telefonów, np Samsunga
 galaxy: note, s3, s2 czy iphone: 4 oraz 4s (obecnie rynkowe ceny wahaja się od
 850zł do ponad 2.5 tys zł - na tablicy zdarza się, że telefon za 2200zł
 sprzedajacy chce "oddac" za 1000zł) Mogą Państwo coś z tym zrobić?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 15:16:25 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:03:39 »
A oni w ogóle pobierają jakieś opłaty za wystawienie?

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:15:52 »
Za darmo, free for all.

*

Offline vonski

  • a.k.a. borubar
  • *****
  • 7226
  • Płeć: Mężczyzna
  • Free bootloaders!
  • Sprzęt: OnePlus X, Galaxy S6, Xperia Z3 Tablet
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 10, 2012, 15:30:15 »
Czyli jednym słowem chlew, który ma nabijać klientów allegro i kasę z reklam.

*

Offline Rafiii

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Najnowszy i najlepszy
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:18:57 »
Normalnie wysyp oszustów na allegro i tablicy, najpierw wczorajszy incydent, a dzisiaj kolejne. Przed chwilą znalazłem HOX za 1400zł, odszedłem od komputera na kilkanaście minut, wracam i konto zawieszone, aukcje usunięte. Żeby było śmiesznie oszust pisał, że preferuje odbiór osobisty, ale na aukcji nie było takiej możliwości. Nazwa użytkownika: janpodar. No i kolejny dzisiaj, pojechałem po telefon, sprzedający podał adres, gdy byłem na miejscu napisał, że musi zostać dłużej w pracy i żeby kontaktować się potem. Oczywiście teraz nie odbiera(nie chce mi się w to bawić już, ale kliknąłbym mu kup teraz na jakiś przedmiot i podjechał pod wskazany adres i nie byłoby przyjemnie).  Sądząc po jego innych aukcjach koleś pracuje w dziupli: wojciech442 i to SS... Jeszcze z 2 lata temu ludzie nie byli tacy, można było normalnie coś kupić od uczciwych prywatnych sprzedających, teraz pełno śmiesznych handlarzyków(np. 3jacob, który pisze, że wszystkie telefony są jego, a prawda taka, że gówniarz kłamie), oszustów, cebulaków itd...  :(

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 10, 2012, 21:42:39 »
Akurat na allegro odrazu widać, kto coś kreci albo może kręcić po sposobie wystawienia aukcji oraz po dorobku komentarzowym. Ja dzisiaj kupiłem coś za 2/3 ceny rynkowej na allegro (pochwale się, jak przyjdzie) - aukcja grzecznościowa, wygladało tak, jakby sekretarka wystawiała coś szefowi, zobaczymy. Kasa już dawno doszła przez payu.

Rafii - odnosze wrażenie, że chciałbyś wszystko na już i w super cenie, albo masz cholernie wielkiego pecha. Jezdzisz po telefony na slasku i juz drugi raz w ciagu dwoch dni ktos Cie wystawił. Akurat z tym gościem, co oferował nota za 1.2k z bielska rozmawiałem i odrazu doszedłem do wniosku, że ściemnia (gubil sie w informacjach, nie znał bielska i okolic, po spytaniu sie dlaczego tak tanio to powiedział, że w komisie oferowali mu tysiaka). Do zawieszenia konta na allegro nie trzeba wiele, wystarczy kilka razy złamać regulamin np sprzedawać replikę ip 4s mówiąc, że jest to orginał (do kilku zawieszeni kont sie przyczyniłem). 

Vonski ma racje: Okazje bardzo żadko istnieją, z autopsji powiem, że można ich szukać w niszach rynkowych - w pozostałych przypadkach raczej "okazje" są bardzo... Znikome.

*

Offline Rafiii

  • 22
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Najnowszy i najlepszy
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 10, 2012, 22:10:39 »
Owszem, mam ostatnio wielkiego pecha, ale nie potrzebuje wszystkie na już i w super cenie, po prostu miałem trochę wolnego czasu i pomyślałem nad zmianą sprzętu ;) Po temacie Lumpy jakoś tak się wciągnąłem w oglądanie. Nie chodzi już o same okazje, ale bezczelność ludzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 22:28:18 wysłana przez Rafiii »

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 11, 2012, 01:44:24 »
Cytuj
Okazje bardzo żadko istnieją, z autopsji powiem, że można ich szukać w niszach rynkowych - w pozostałych przypadkach raczej "okazje" są bardzo... Znikome.

Nie zgodzę się. Właśnie na przepełnionych rynkach można znaleźć najwięcej okazji. Jeśli ktoś ma sprzęt wart kilkaset, bądź kilka tysięcy złotych i chce się go sprzedać, a na allegro jest tego kilkanaście stron, to oczywiste, że woli sprzedać trochę taniej, niż czekać trzy miesiące aż sprzęt straci wartość. A w tym przypadku trochę taniej to kilkaset złotych. Wystarczy mieć trochę oleju w głowie oceniając sprzedającego oraz opis aukcji. Wyjątkiem są jedynie sytuacje, kiedy sprzedawca ma zhakowane konto, ale w takich przypadkach ciężko cokolwiek zaradzić. Kupuję elektronikę na allegro od 2001, m.in. komputery, sprzęt do grania i telefony (nie tylko na użytek własny) i nie pamiętam, bym cokolwiek kupił za rynkową cenę allegro...

*

Offline woof

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: różnie
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 11, 2012, 08:09:10 »
rynek weryfikuje cene :mrgreen:, czym większa podaż tym? mniejsza cena więc ....  :O

co do okazji - sam będąc nieco młodszym gorzej zarabiającym człowiekiem czasem trzeba coś było sprzedać ze stratą żeby przeżyć do pierwszego;)

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 11, 2012, 09:08:12 »
Wszędzie gdzie są pieniądze do zarobienia trafiają się oszuści i cwaniacy co szybko i łatwo chcą się dorobić. Ale prawda taka że na tych portalach (bo jest ich kilka już znanych) szybciej można sprzedać niż na allesyfie a tu jest coraz gorzej i drożej. Żona często sprzedaje tam i nie ma problemu, zdarzają się że chcą za pobraniem, ale nie wysyła, jest zawsze opcja odbioru osobistego jak ktoś się obawia.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:14:57 »
Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie nie chcą wysyłać za pobraniem ? Przecież teraz pieniądze z pobrania są na koncie w ciągu trzech dni ( mam na myśli pocztę ) ... ubezpieczenie paczki też nie jest drogie, więc gdy zaginie paczka mamy zwrot pieniędzy ...
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline krissos

  • ****
  • 635
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy II +32GB
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:23:49 »
Dlatego bo zdarza się że ktoś się rozmyślił i nie odbierze przesyłki a wtedy płacę za przesyłkę w dwie strony. Czadami wysyłam ale i tak za przesyłkę ktoś musi wpłacić a resztę może przy odbiorze. A tak jak zapłaci za wysyłkę to jest jakaś gwarancja że odbierze.
Nie mów mi jak mam żyć bo nie ty za mnie będziesz umierać

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:30:20 »
Dlaczego nigdy za pobraniem:

1) brak kasy, brak sprzętu i jeszcze trzeba wyłożyć na wysyłkę
2) adresat ma dwa tygodnie na odbiór paczki z urzędu, a często nie ma wolnej gotówki żeby odebrać przesyłkę więc czekamy, potem jeszcze minimum 3dni oczekiwania na przelew (i ta nadzieja że nie pomyliło się numeru konta), w tym czasie cały czas patrz pkt. 1)
3) adresat olewa przesyłkę, paczka wraca do nas, jesteśmy prawie 3tyg. w plecy, do tego na minusie za przesyłkę w obie strony
4) przesyłka przypadkiem ginie, uszkadza się w transporcie, w takim przypadku to nadawca użera się z procedurą reklamacyjną i wciąż patrz pkt.1)
 (w zasadzie nawet przy zwykłej przesyłce adresat nie ma prawa występować z reklamacją, ale przynajmniej to on jest bez kasy i bez przedmiotu)

Rozwiązania połowiczne:
przelew kosztów wysyłki, plus koszt ewentualnej przesyłki powrotnej (oczywiście w kalkulacji kwoty pobrania będzie to uwzględnione)......

Wady:
-skoro ktoś nie chce podawać/nie ma konta bankowego to przelew z poczty będzie trwał z 5dni, do tego koszt przelewu, do tego czas stracony na łażenie na pocztę z tym przelewem, wreszcie... dlaczego Kupujący nie chce zapłacić całości i mieć spokój (szansa na wpłatę i brak wysyłki paczki jest taka sama jak szansa otrzymania ziemniaka w paczce).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 10:34:20 wysłana przez Antej »

Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 11, 2012, 10:55:12 »
Dlatego właśnie kupujący pokrywa koszt przesyłki, oczywiście robiąc przedpłatę kosztów ... A co do ziemniaka w paczce - o przesyłce z możliwością sprawdzenia zawartości słyszałeś ? Jeszcze nigdy nikt po wpłaceniu na moje konto kosztów przesyłki nie zrezygnował z odbioru ... Chyba nikt nie chciałby oddawać około 50 zł za darmo (niby nie duża kwota, ale jednak ) ...  - mam na myśli przesyłkę pobraniową priorytetową, ubezpieczoną z możliwością sprawdzenia zawartości - w dwie strony ...
Oczywiście kłócił się nie będę, każdy wysyła tak jak pasuje ...
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 11, 2012, 11:10:22 »
o przesyłce z możliwością sprawdzenia zawartości słyszałeś ?

Może zejdź z tonu, bo podejrzewam że mam lepiej opanowane cenniki  i  opcje wysyłki od Ciebie.

Z mojej strony odpowiem:
Jeszcze nikt pytający o wysyłkę pobraniową nie chciał wpłacić na poczet kosztów nadania.

Zabawy z pobraniem + koszt przelewu "z ratą na wysyłkę" + koszt opcji sprawdzenia + plus czas stracony na dostarczenie do mnie ww. "raty" = niepotrzebne zamieszanie dla Kupującego i Sprzedającego dla przesyłek o wartości do 500zł ( powyżej tej kwoty nie robię "biznesów" na odległość).

O niepotrzebnych kosztach dodatkowych, gdy przykładowy polaczek-ciułaczek chce dzisiaj stargować nawet 5zł z ceny końcowej nawet nie będę wspominał. Najlepiej żeby w ogóle za darmo mu to do domu dostarczyć w 24h a on zapłaci w ciągu 30dni.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2012, 11:13:25 wysłana przez Antej »

Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 11, 2012, 11:20:46 »
o przesyłce z możliwością sprawdzenia zawartości słyszałeś ?

Może zejdź z tonu, bo podejrzewam że mam lepiej opanowane cenniki  i  opcje wysyłki od Ciebie.

Może naucz się czytać ze zrozumieniem ...
Nie zaatakowałem Ciebie, zwyczajnie zapytałem czy słyszałeś o przesyłce ze sprawdzeniem zawartości ...
Co do Twoich podejrzeń, raczej nie masz lepiej opanowanych cenników ...
Jak już pisałem nie atakowałem Ciebie, więc rozmowę uważam za zakończoną ...
'Jeśli twoja religia warta jest zabijania zacznij proszę od siebie.' - Gerry Duggan

- Jak może przetrwać kraj, który karze podatkiem człowieka pracującego, a nagradza zasiłkiem dla bezrobotnych ludzi obijających się ... - Janusz Korwin - Mikke

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:31:47 »
Cytuj
Nie mogę zrozumieć dlaczego ludzie nie chcą wysyłać za pobraniem ? Przecież teraz pieniądze z pobrania są na koncie w ciągu trzech dni ( mam na myśli pocztę ) ... ubezpieczenie paczki też nie jest drogie, więc gdy zaginie paczka mamy zwrot pieniędzy ...

Teraz płaci się przez PayU, sprzedawca dostaje pieniądze w 10 minut po zakończeniu aukcji, następnego dnia wysyła paczkę, kolejnego kupujący ją odbiera, w ciągu wymienionych przez Ciebie trzech dni to sprzedający zdąży kasę przechlać, a kupujący wyrwać dziewczynę na nową zabawkę i ją przelecieć.


*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:47:11 »

Teraz płaci się przez PayU, sprzedawca dostaje pieniądze w 10 minut po zakończeniu aukcji

Może nie bądźmy aż takimi optymistami, te 10minut to czas w którym dostajemy info że kasa jest wpłacona i że teraz to już musi dotrzeć na konto docelowe.

Dzięki takim "niedopowiedzianym" tekstom muszę potem tłumaczyć starszemu pokoleniu przez pół godziny, dlaczego niektórzy czekają 2-3dni aż pieniądze fizycznie wpłyną na konto docelowe, a inni bluzgają że PayU wysłało kase na "stare" konto.

*

Offline Czesiorazdwatrzy

  • ***
  • 465
  • Płeć: Mężczyzna
  • Welcome to Hakurei Reitaisai Festival!
    • J-games.pl  - Forum japońskich gier, jrpg
  • Sprzęt: XDA 2i; i780; Desire Z
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 12, 2012, 00:58:18 »
Cytuj
Może nie bądźmy aż takimi optymistami, te 10minut to czas w którym dostajemy info że kasa jest wpłacona i że teraz to już musi dotrzeć na konto docelowe.

Ach ten wirtualny pieniądz  :E Fakt, że pieniędzy nie ma, ale wiadomo, że można wysyłać sprzęt, bo $$$ dojdzie ;)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 12, 2012, 02:05:08 »
Okazje się trafiają, kiedyś zaryzykowałem i kupiłem i600 za chyba stówę a stały wtedy ponad 2x tyle.
Pierwsza aukcja tego użytkownika, okazało się że człowiek naprawdę zadbał aby wszystko było jak najlepiej, towar wysłany następnego dnia, ładnie zapakowany, potem miał tylko drobne problemy bo dość długo czekał na kasę z "płacę z alegro" a tam chyba samemu się jakoś wypłaca czy coś...
Nigdy nie odbierałem z tego kasy więc nie wiem.
W każdym razie sa ludzie uczciwi i można uczciwie kupić okazję a potem sprzedać za dwa ponad razy tyle po kilku miesiącach użytkowania.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline berek99

  • 22
  • Sprzęt: c702
Odp: Tablica.pl - pytania, przekręty, okazje
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 17, 2012, 21:13:03 »
Oto jaka kulturę prezentują niektórzy użytkownicy Tablica.pl. Telefon chciałem odebrać osobiście, a Pan sprzedający z Warszawy jest. Coś kombinował



Uploaded with ImageShack.us
A na początku było:
Siemens C65 ->K550i->SPV c600->HTC Alpine->HTC Wizard->HTC Pharos->Samsung Omnia->HTC G1->Iphone 2G->Nokia e52->HTC Universal-> LG Swift GT540,
Jest:c702