Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!

  • 15 Odpowiedzi
  • 2880 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« dnia: Lipiec 14, 2007, 23:30:30 »
Bijmy brawa dla Microsoftu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

W momencie zrobiło mi się słabo, mam zaćmione przed oczami, ale jeszcze jakoś kantem widzę, poważnie słabo się czuję.
Od niedawna jestem posiadaczem aparatu cyfrowego na karty CF. Jakoże kablem ten aparat zczytuje fotki tylko do programów graficznych, a czytnika nie mam, to przerzucam kartę do PDA żeby szybko je zrzucić przez AS (normalnie wszystko zrzucam przez WiFi, bo AS nigdy nie ufam, no ale podłączenie WiFi trwa tyle co zrzucenie fot przez AS). Pamiętam, że kiedy przy opcji "przenieś" wysypał mi się AS i zrobił format karty. Tym razem zrobiłem przenieś (eh, nie chciałem tego używać - ale chciałem kartę od razu wyczyścić i przenieść fotki - a nie pomyślałem o zabezpieczeniu, po koncercie jestem :( ). Zaraz jak się zorientowałem to nacisłem "Anuluj" - normalnie dziala, ale tu gówniarz wywalił mi znowu wszystko z karty. Zaznaczam, że karta jest 100% sprawna, bo AS robi to z dowolną kartą (SD tak samo), więc to na 100% wina programu. Jak po anulowaniu zobaczyłem, że foldery znikły, od razu wyciągnąłem kartę.

Teraz pytanie - wiem, że na 100% AS nie mógł usunąć w ułamku sekundy wszystkich plików z karty. Karty do niczego narazie nie wkładam, leży sobie. Miałem taką sytuację kiedyś, to wiem że karta będzie do odczytu wszędzie i będzie z nią wszystko OK, tylko teraz:

Jak odzyskać dane z karty? - zdjęcia na niej były BARDZO ważne. Cały dzień fotografowania i męczenia się z trybem manualnym, te zdjęcia po prostu muszę mieć. Miałem jeszcze kilka klipów z koncertu.

Słabo mi się robi, ratujcie. Czytnika nie mam - tylko aparat i palmtop, ale jeśli będzie konieczny to spróbuję na jutro załatwić.
Napisane: Lipiec 14, 2007, 23:29:09
kur czemu MS robi takie gówna, ten AS to jedna wielka niedoróba, ja pier... nie mogę już na tą ikonkę patrzeć.
Nie ma się co spieszyć, od teraz ZAWSZE WiFi i metoda kopiowania. Tyle razy się przekonałem, że jak człowiek się spieszy to dwa razy traci, a tu mogę stracić więcej :(
Mam nadzieję, że coś się jeszcze z tym zrobi, chociażby żeby odzyskać przynajmniej część fotek.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:54:42 »
Polecam PC Inspector File Recorvery - wyciągnąłem tym wszystkie zdjęcia/filmy (lub ogólniej - dane :) ) z karty mojego aparatu po jej formacie

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:00:39 »
Polecam PC Inspector File Recorvery - wyciągnąłem tym wszystkie zdjęcia/filmy (lub ogólniej - dane :) ) z karty mojego aparatu po jej formacie
Hmm, a jak to działa - muszę mieć czytnik?
Może CardExport z PDA wystarczy?
Albo lepiej nie będę kombinował, bo tylko zmaszczę, wstrzymam się i spróbuję załatwić ten czytnik szybko :(

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:08:16 »
czytnik najlepiej, u mnie jako czytnik robił aparat także card export powinien wystarczyć

poprostu zamykasz okna które pojawiają ci się na starcie, później  menu Object > Drive , wybierasz dysk logiczny (literę) i apply.
w deleted powinieneś mieć ładne drzewo folderów z usuniętymi plikami, dajesz na każym prawym i save to
jeśli nie widzisz plików to będzie gorzej, wchodzisz w tools >find lost data; dajesz apply i wyszukuje wszysto sektor po sektorze. ma to jedną wadę, jako nazwę pliku będzie "cluster<numer sektora>.rozszerzenie

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2007, 00:31:34 »
Nazwa pliku mnie nie obchodzi, byle to tylko zadziałało. Spróbuję z CardExport - nie wiem czy progs zadziała do czytania, bo kiedyś odmawiał posłuszeństwa, ale chyba nic mi się nie nadpisze po samym włożeniu karty.
Dzięki, sprawdzę to za moment.
Napisane: Lipiec 15, 2007, 00:10:59
Kurde, nic z tego. CardExport tworzy mi dyski z kartami i jak wchodzę w ten dysk to mam "Włóż dysk do stacji dysków LITERA", czyli jak kiedyś mi nie działał tak nadal mi nie działa. Byleby nic nie zrobił z tą kartą gorzej. Ehh i skąd ja teraz czytnik wezmę, a jutro niedziela :(
Napisane: Lipiec 15, 2007, 00:28:12
Co myślicie o tym:
http://www.allegro.pl/item214220935_czytnik_kart_pamieci_sd_mmc_sm_cf_katowice_fv.html
Chyba lepsze to niż te czytniki za 12zł i w sumie mógłbym w poniedziałek osobiście po niego podjechać, byłoby szybciej.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2007, 13:55:17 »
Kupiłem jednak inny w sklepie komputerowym za 29zł :) Włożyłem kartę, użyłem programu kitora i odzyskało wszystko ;D
Dziękuję :)

Teraz tylko pytanie - dwa zdjęcia mają tylko miniaturki widziane w systemie, ale po otwarciu jedno z nich jest w 1/5 i reszta jest szara (tak jakby przekopiowany nie do końca JPEG z internetu), a drugie w ogóle nie chce się otworzyć. Program ich stan ocenia na "good" - da się coś z tym zrobić?

A da się tak, żeby przywrócić te foldery do tablicy alokacji i aparat widział te fotki?

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 17, 2007, 14:27:00 »
Jeśli nie pofragmentowały się fotki w systemie plików, będziesz w stanie je odzyskać PhotoRecem. Powodzenia!

Edit: Ach, nie zauważyłem że rozwiązanie już jest. ;) Ale i tak polecam ten program, uratował mi tyłek nie raz. ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2007, 14:28:32 wysłana przez MacBirdie »

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 17, 2007, 14:58:45 »
MacBirdie - nie szkodzi, pobieram program i może uda się nim odzyskać te 2 fotki, których się nie da wpełni otworzyć :)
A wszystkie są w dobrym stanie, bo specialnie nie korzystałem z karty na czas szukania czytnika - to chyba najważniejsze żeby nic nie zapisywać nowego ;)
Napisane: Lipiec 17, 2007, 14:34:41
Hehe, jeszcze gorzej, odzyskał wszystko z karty, ale te 2 zdjęcia, których się nie da zobaczyć w całości olał - nie zgrał ich po prostu :)

Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 17, 2007, 18:27:20 »
Spróbuj jeszcze "Digital Image Recovery"

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2007, 22:48:21 »
Spróbuję. Nadal jednak zastanawia mnie to, że nic nie zapisywałem na karcie, a tych dwóch zdjęć nie mogę odzyskać - a były całkiem fajne :) Może AS je w pierwszej kolejności kopiował zanim nacisłem "Anuluj"? Może to ta jego super opcja "Kopiuj i konwertuj" - głupszej rzeczy nie szło wymyślić...

*

Offline DinthKSC

  • ****
  • 962
  • Płeć: Mężczyzna
    • Prywatny blog
  • Sprzęt: iPAQ h4150
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 19, 2007, 08:22:18 »
Bat: co do Card Export to sam czasami przy przerwaniu polaczenia potrafi "zniknac" zawartosc karty

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2007, 12:56:00 »
Bat: co do Card Export to sam czasami przy przerwaniu polaczenia potrafi "zniknac" zawartosc karty
Hmm, to może on mi uwalił te 2 zdjęcia. No trudno, chyba już ich i tak nie odzyskam, bo aparat znowu poszedł w ruch i wszystko ładnie zgrywam czytnikiem - oczywiście najpierw funkcja "kopiuj" ;D

*

Offline Glaniu

  • **
  • 235
    • www.pagla.pl
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 23, 2007, 21:46:34 »
Czesc
a mnie po skopiowaniu przez czytnik kilku gierek i wlozeniu do SPV przestal widziec karte komp rowniez milczy i nic nie widzi PC Inspector File Recorvery widzi ,ze jest cos o pojemnosci 1,89gb ,ale nic poza tym ????

Co robic ratunku????????????????

Pozdrawiam
Glaniu

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 23, 2007, 23:14:13 »
1. Uzupełnij pole sprzęt w profilu
2. Trzeba wyrzucić SPV a kupić coś normalnego  :D
A teraz na poważnie:
Znasz angielski? Bo coś mi się zdaje że to 1,89gb to twoja karta pamięci którą masz wybrać...

*

Offline Glaniu

  • **
  • 235
    • www.pagla.pl
Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2007, 14:58:02 »
tak to moja karta pamieci ,ale nic sie z tym nie da zrobic i w tym miejscu prosil bym o jakis przewodnik krok po kroku

Pozdrawiam
Glaniu

Odp: Szybkie odzyskiwanie danych z karty - KOCHANY ACTIVESYNC!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 06, 2007, 15:31:36 »
Czesc wszystkim,

Podobny mam problem u siebie sprawdzalem juz cale mnustwo programow i lipa ...

Karta to 2gb sd kingstona, Wrzucalem na nia zdjecia z wakacji i jakies inne pierdoly w sumie 1.2gb zajmowalo , po odlaczeniu od kompa karty i wsadzeniu do aparatu jakos nie widzialo karty , chcialo formatowac.  Wyprobowalem cala mase programow i aktualnie szuka PC Insprctorem , sa jakies w deleted rzeczy ale tylko same puste katalogi i jakis jeden plik , zapuscilem find lost data narazie 30% i nic nie znalazl

co tu jeszcze mozna zrobic ??? nic nie bylo nadpisywane na karte :( Pomocy to cale zdjecia z wakacji :(( do aparatu swojego wlozyc nie moge bo mam XD :(  sprawdzalem jeszcze f-recovery i mediaRecover no i lipa :(