Studia techniczne

  • 10 Odpowiedzi
  • 30985 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline luko3

  • **
  • 170
  • Płeć: Mężczyzna
Studia techniczne
« dnia: Czerwiec 30, 2010, 23:00:21 »
witam,
zauważyłem że sporo ludzi z forum studiuje, to może coś mi poradzicie. Matura poszła mi słabo z przedmiotów które stawiałem na pierwszym miejscu (biologia, chemia) i ze stomatologią się mogę pożegnać, więc postanowiłem pójść na jakiś kierunek techniczny (zdawałem też matematykę rozszerzoną, zresztą jestem po mat-fiz'ie). Trochę poczytałem i zawęziłem poszukiwania do dwóch kierunków: mechanika i budowa maszyn i mechatronika. Tu pojawiają się pytania, po pierwsze: gdzie lepiej studiować : na AGH czy na Politechnice krakowskiej? Chodzi mi o poziom studiów, ogólną atmosferę na uczelni itp.? I jeszcze pytanie odnośnie kierunków, jak myślicie po czym będzie łatwiej znaleźć pracę jakąś rozsądną? Rozumiem że nikt nie zagwarantuje mi pracy po studiach, ale po jednych szansa jest większa, po innych mniejsza... Ciekawi mnie też dlaczego jest taka różnica w progach punktowych, na mechanice ok. 300, na mechatronice ok.700 (AGH), na PK różnica jest też bardzo duża. Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi. Pozdrawiam
Casio BN-10 --> Jornada 690 --> Ipaq h1940 --> Dell X30 --> Nokia 9300 --> Toshiba G900 --> MDA PRO --> Samsung I780 --> Palm Centro --> HP IPAQ hx2410 --> FS Loox 718 --> ?

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2010, 01:12:34 »
otwórz gazetę i zobacz kogo poszukują . ja skonczyłem mechaniczny budowa maszyn na politechnice gdanskiej prog tez byl niski przyjeli ponad 450 osób i co semestr potem polowe kroili az tak do 4go semestru. orłem nie byłem i pracy po takich studiach zero .
potem zrobiłem podyplomowe z rachunkowości i zostałem księgowym , w zawodzie z kolegów kilku zostało projektantami wiekszość dilerami aut i przedstawicielami  czegokolwiek  a reszta robi co innego no moze jakimis majstrami orły pozostawały

Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2010, 10:12:48 »
Ciężko ocenić, która uczelnia jest lepsza, więc podam tylko pare faktów:
-po AGH powinno być łatwiej o pracę, uczelnia ma wiele kontraktów itp, na studiach zaocznych jest sporo laboratoriów wyjazdowych do konkretnych firm (na dziennych pewnie też) i (tutaj opieram sie o relację mojej drugiej połowy) często w trakcie 'zwiedzania', studenci dostawali sugestię zgłoszenia się po obronach a nawet w trakcie studiów
-jeśli odpadniesz na PK to jesteś przyjmowany na AGH, na ten sam rok (np. odpadasz po 3cim semestrze, to od razu się przenosisz i robisz 4ty semestr) bez najmniejszych problemów; w drugą stronę to nie działa
-mechatronika to dosyć obszerny kierunek, który w dużej mierze jest powiązany z elektroniką, optyką itd
-na PK, mechanika i budowa maszyn to nie taki prosty kierunek, ale wszystko da sie przeżyć (chociaż ja po roku zmieniłem :) )
-na PK sa dużo większe problemy z dziekanatami (szczególnie mechaniczny) niż na AGH, trzeba albo się dobrze uczyć, albo mieć mocne nerwy

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2010, 10:23:16 »
te kolejki na mechanicznym do dziekana :)  i te przemiłe panie w dziekanacie :) miło powspominać :)
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2010, 10:48:05 »
też miałem miłą panią w dziekanacie na Dzień Dobry odpowiadała czego ?
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2010, 11:15:33 »
Aha odnośnie pracy, to wazny jest nie tylko kierunek, co specjalizacja. Jako przyklad niech posłuży własnie Mechanika i Budowa Maszyn na PK:
-do wyboru były 3 albo więcej specjalności (samochodówka, aparatura przemysłowa i klimatyzacja)
-większość znajomych po klimatyzacji, broniła się wczoraj a pracę w dziedzinie w które się kształcili mają już od miesiąca -dwóch (w sumie z 8 osób)
-po samochodówce szału nie ma, biorąc pod uwagę, ze klimatyzacja to prosta i przyjemna specjalizacja; mniejszy udział mających pracę w kierunku
-nie wiem jak po aparaturze przemysłowej

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2010, 13:29:25 »
się wczoraj a pracę w dziedzinie w które się kształcili mają już od miesiąca -dwóch (w sumie z 8 osób)

tzn co to za praca przedstawiciel klimy, czy montazysta   bo do tego to studiów nie potrzeba napisz czym się zajmują dokładniej
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline I_Mat

  • **
  • 217
  • dunno
  • Sprzęt: spełnia normy
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2010, 14:56:09 »
jeden jako inżynier do nadzorowania procesu spawania turbin do energetyki, drugi projektuje rozplanowanie instalacji w pomieszczeniach, ogólnie przeliczenia jakie wymienniki mają być stosowane itd; innych nie pytałem, ale niektórzy raczej jako przedstawiciele

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2010, 15:44:43 »
do nadzoru spawania jak na moje oko to powinien byc po spawalnictwie a jakby spwali wiatraki to pewnie by zatrudnili po ochronie srodowiska  :mysli:
, rozplanowywanie i przeliczenia to inż tez specjalnie nie potrzebny, ogólnie w polsce bieda z produkcją wiec tych inż zapotrzebowanie tez niespecjalne ale wiadomo trzeba próbować
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2010, 16:22:58 »
do nadzoru spawania jak na moje oko to powinien byc po spawalnictwie a jakby spwali wiatraki to pewnie by zatrudnili po ochronie srodowiska  :mysli:
A Ty nie miales nic ze spawalnictwa na budowie maszyn? No bez przesady :P

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: Studia techniczne
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2010, 16:42:28 »
akurat mam specjalność spawalnictwo i koledzy z innych kierunków do projektowania jak najbardziej poza konstrukcjami w których wymóg jest ustawowy ze musi to być spawalnik , ale juz do dozorów odbiorów kontroli to juz na pewno nie no chyba ze prace przejściowe robili na spawalnictwie to wtedy tez ok
ale pozostale kierunki lizneły tylko spawalnictwo tak jak ich kierunki
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB