Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?

  • 21 Odpowiedzi
  • 3567 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« dnia: Czerwiec 03, 2008, 15:22:47 »
Od jakiegoś czasu - chyba od 8 miesięcy posiadam Wiatróweczkę nazwałem ją "Elizabeth"

Hatsan 90s


z optyką Gamo 3-9x40

z mojego doświadczenia przekonałem się ze przybliżenie stałe np 6x40 było by najlepszym rozwiązaniem.
ja i tak na stałe korzystam z 3x40.

nie jest to jakiś super sprzęt ale jestem zadowolony - zrobiłem trochę przeróbek:

- wymieniona prowadnica z oryginalnej plastikowej na dłuższą metalową.

dzięki temu sprężyna spręża sie w jednym kierunku - nie wygina sie w "s" - nie wykrzywia.

- spiłowana sprężyna + podkładki ślizgowe.
 oryginalna jest cięta z metra jak sie spiłuje nie rysuje tłoku (może powstać dziura) zmniejsza ryzyko na pęknięcie.
 podkładkę zrobiłem z 1 pensówki z królową Elizabeth :) dlatego taka nazwa :)



- nasmarowana oczywiście molibdenowym smarem
- zmiękczony spust poprzez wymianę śrubki (oryginalny była za krótka)
- tłumik (działał - ale sie urwał i musze zrobić jeszcze jeden) - ale wyciszał.

Czy ktoś z was sie też sobie lubi postrzelać :)
Czy znacie jakieś programy do zastosowania w strzelectwie (no z GPS to do pomiaru odległości co najwyżej)
Do czego strzelacie i jakie są najlepsze wasze osiągi?


[wszystkie zdjęcia pobrane z internetu - wyszukane przez images.google.pl]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 15:34:55 wysłana przez xprimo »

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2008, 10:25:10 »
Ojej troche tego będzie(zdjęcia też z google bo nie chce mi sie aparatu szukać)
Na razie posiadam tylko wiatrówki i asg(na razie :evil:):
Walther ppk/s(tak ten z srebrnym zamkiem, mam też oksydowany)

Walther Redhawk

Glock 17- moje cudeńko, wymieniony zamek na abs'owy(oryginalny niby też z abs'u, ale raczej wyglądało to jak plastik, nowy wygląda jak ostry, zresztą podobnie waży), mocniejsza sprężyna powrotna(bo i zamek cięższy), zewnętrzna lufa metalowa, wewnętrzna- nowa, o zwiększonej celności, kulki śmigają aż miło.
Nie mogłem sie powstrzymać i jednak znalazłem aparat, tylko po to żeby zrobić zdjęcia klocka.



M4 Ris commando Umarex'a- sprężyniak, niezbyt dobrej jakości
Granatnik na ziemniaki home made :grin:
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 08, 2008, 12:38:26 »
to ja swoja chinska wiatrowka sie chwalic nie bede bo i nie ma czym jak tu koledzy takie cuda pokazuja...
a jedynym moim osiagnieciem jest wystrzelanie trzech pudelek diabolkow w ciagu tygodnia :evil:
do czego strzelamy?
no przeciez ze nie do kotow :E
z daleka sie fajnie strzela do puszek po browarze z woda,lepiej widac kiedy sie trafi!
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 08, 2008, 14:14:51 »
Custom na bazie Huntera robiony lata temu przez Jerzego Nazarko. Fot chwilowo brak...

*

Offline kruusk

  • **
  • 208
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: za dużo się tego zebrało, więc jest na dole
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 08, 2008, 21:22:51 »
Ja strzelam czasami do tarcz ipsc(tylko klocek i ppk na strzelnicy) zwykłych wiatrówkowych skupieniowych(klocek, redhawk), cd-ki(wszystko),szopa(łuk, granatnik ziemniaczany)
HTC: Wallaby(t-mobile)-> Himalaya(era)->Wizard(już nie ma)-> acer n311->MSI WIND-> xda Flame->Samxung i5700-> Lenovo s10-3t ->Samsung Galaxy Tab->Motorola Defy

*

Offline januszjur

  • *****
  • 1216
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2/Toshiba TG01/Kaiser/HTC....
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 08, 2008, 21:45:47 »
Moim faworytem jest MG42 lub bardziej współczesne MG3 z wieży Leo 2... kaliber zdecydowanie większy..

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 08, 2008, 22:46:07 »
Ja tam tylko ASG :)


(i to na dodatek martwe :< spężynka od spustu zdechła i coś się poluźniło - aby strzelić trzeba się strasznie nagmerać  :( zna ktoś serwis takich zabawek?)



kj works beretta m9 full metal z blow backiem :)

o taka :) :

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 15, 2008, 21:46:46 »
To moze ja troche odswieze temat: Osobiscie preferuje tylko i wylacznie bronie asg. I tylko te o mocy dobrej wiatrowki :evil:. A w moim posiadaniu jest karabin snajperski do asg, a mianowicie L96a1: [/img] http://world.guns.ru/sniper/ai-awm300f.jpg [/img] I do tego dwójnóg, luneta 3-9x40 (w planach lepsza), 3 magazynki i do kompletu pelen mundur marines :evil:
Zapraszam wszystkich chetnych do gry w asg, oczywiscie z pomorza.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2008, 22:21:25 wysłana przez Bacao »
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

olmeca

Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 15, 2008, 22:36:49 »
jak tylko uda mi sie odlozyc co nieco grosza to z checia nabede jedyna niepowtarzalna zabawke IZH-61 http://baikalinc.ru/en/company/57.html#tth

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 16, 2008, 01:40:13 »
Osobiscie preferuje tylko i wylacznie bronie asg. I tylko te o mocy dobrej wiatrowki :evil:.

I wlasnie przez taka dzieciarnie jak ty odszedlem ze swiatka airsoftu 4 czy 5 lat temu.

*

Offline Bacao

  • *****
  • 1582
  • Płeć: Mężczyzna
  • czyt. Bokął
    • PdaSite.pl-idealne miejsce w sieci dla Twojego PDA.
  • Sprzęt: Acer C110, Motorola Milestone
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 16, 2008, 16:04:41 »
Spokojnie, wszyscy gracze sa dobrze ubezpieczneni-maja google przetestowane i sprawdzone, a poza tym jedna kulka nikomu w tym wypdaku nie zrobi krzywdy, a oprocz tego staram sie nie strzelac w glowy itp. Moze troche przesadzilem z ta moca. Moja snajperka ma 450 fps, na kulkach 0.12, jako ze uzywam 0,25 moc spada.
Moj nick (apelido) znaczy tyle co usmiechniety :D
Toshiba G900--->HTC Universal (XDA EXEC)---> HTC Hermes (MDA Vario II)---> HTC TyTN II---> Nokia N810--> Acer C110 + Motorola Milestone

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 16, 2008, 18:41:19 »
Ja tez ASG - Beretta m92

co do ostatniej dyskusji- ja wyznaje zasade, ze z niczego do nikogo nie celuje jesli nie mam zamiaru kogos zabic :P A co do takich imprez z ochraniaczami itp. to jeszcze nie wiem. Narazie nie uczestnicze w czyms takim i nie wiem czy bede.

Narazie to moim targetem sa puszki i papierowe tarcze. puszki wisza na sznurkach na drewnianej ramie, bo nie chcialo mi sie ich ustawiac co 10 s :P

*

Offline xprimo

  • ***
  • 477
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG G (E975)
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:39:44 »
najśmieszniejsze jest to że strzelając z wiatrówki nie musisz robić tego na strzelnicy bo to nie broń więc równie dobrze można by sobie z okna strzelać i nikt ci nie powinien zabronić bo prawa nie łamiesz ale na zdrowy rozsądek nikt tak nie robi.

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 16, 2008, 21:50:26 »
najśmieszniejsze jest to że strzelając z wiatrówki nie musisz robić tego na strzelnicy bo to nie broń więc równie dobrze można by sobie z okna strzelać i nikt ci nie powinien zabronić bo prawa nie łamiesz ale na zdrowy rozsądek nikt tak nie robi.

ceglami teoretycznie tez mozesz rzucac z okna.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:31:18 »
najśmieszniejsze jest to że strzelając z wiatrówki nie musisz robić tego na strzelnicy bo to nie broń więc równie dobrze można by sobie z okna strzelać i nikt ci nie powinien zabronić bo prawa nie łamiesz ale na zdrowy rozsądek nikt tak nie robi.

Według tego co słyszałem, to mylisz się. Na karteluszce od mojego ASG widnieje tekst mówiący iż napad z ASG liczy się jako napad z bronią według prawa, a strzelanie z okna do ludzi to jest jakby nie patrzeć napad.Skoro ASG się liczy to tym bardziej wiatrówka :wink:

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:21:30 »
I tak i nie zapewne. Nie każdy kto strzela z okna strzela do ludzi. Ciężko byłoby to udowodnić , a wszystko co nie udowodnione działa na korzyść oskarżonego . Domniemanie niewinności . Żeby go o to oskarżyć musiałby najpierw kogoś postrzelić. A i tak można zwalic na przypadek. "Nie chciałem go postrzelić - naprawdę !!!! Celowalem we wróbla!! ". Musieliby cudować z jakiegoś innego paragrafu, ze stwarzał zagrożenie dla innych osób czy coś .
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:46:43 »
Znaczy się zabronienie samego strzelania z okna byłoby bez sensu- jak jest ciepło, to strzelam z otwartego okna do swoich puszek czasem jak mocno przypieka- parter, działka i nikt nie jest na linii ognia  B)

Ale strzelanie z okna w mieście- "celowanie do wróbla" no to sory, w miejscach publicznych się nie strzela :wink: I myślę, że prawo przewiduje takie sytuacje.

Jeśli już strzelać do ludzi- podoba mi się to prawo w Ameryce, że jeśli ktoś nam wejdzie na posesję, to możemy strzelać- Imho bardzo słuszne :D

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 17, 2008, 12:48:02 »
a do wróbli to niby wolno? Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje

*

Offline Yoggi

  • Nasz Poeta
  • ****
  • 507
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LOOX N-560 GPS+ACER n35 GPS+ I-Phone 16 GB
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 17, 2008, 15:57:58 »
Cytuj
strzelanie z okna w mieście- "celowanie do wróbla" no to sory, w miejscach publicznych się nie strzela
Nie wiem czy okno jest miejscem publicznym.Jakby strzelał w tłumie na dworcu,albo w banku to rozumiem.
Cytuj
a do wróbli to niby wolno? Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje
Bez żartów.Za człowieka grozi większa kara jak za wróbla.Za wróbla to by może w najgorszym razie grzywnę dostał.Albo i nic - bo żaden sąd się wróblem nie zajmie.Co innego kot,a najlepiej pies (to i dwa lata za znęcanie można dostać),ewentualnie jakiś gatunek chroniony.
Na tej samej zasadzie to i ja powinienem zarobić wyrok.Wczoraj spotkałem karalucha i bestialsko go zamordowałem.Karaluch też zwierzę.A mysz??? To pół Polski by siedziało.Złapanie myszy w pułapkę na myszy.....? ? ? Klasyczne (nie żywołapki) w tej sytuacji powinny być nielegalne  :O
Przecież to broń do zabijania myszy-gdzie jest ustawa?!?!?!
Lepiej rok odsiedzieć w celi - niźli słuchać Wuwuzeli
Trąba bowiem tak ogłusza,że człowieka cierpi dusza.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 17, 2008, 16:25:58 »
Tak, okno jest miejscem publicznym(takie w bloku) bo pod nami chodzą ludzie, dzieci zwierzęta.jak strzela z okna, to śrut w tym oknie przecież nie pozostaje, tylko leczi przez właśnie miejsce publiczne :wink:

Zabicie myszy możne tolerować, bo szkodzi ona ludziom :wink:

*

Offline barthek

  • ***
  • 265
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 17, 2008, 20:04:15 »
posiadam wiatrówę - atrapa karabinku AK - kupiłem na broń.pl
obecnie uszkodzona przez niekonserwowanie - moje surwiwalowe zabawy latem. fajnie się strzelało do gołębi i różnych takich zwierzyn...

*

Offline cynik

  • ****
  • 578
  • Płeć: Mężczyzna
  • Voerboer
  • Sprzęt: Loox 720, SE K750
Odp: Strzelectwo - jaką "broń" posiadacie?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 18, 2008, 16:05:46 »

Według tego co słyszałem, to mylisz się. Na karteluszce od mojego ASG widnieje tekst mówiący iż napad z ASG liczy się jako napad z bronią według prawa, a strzelanie z okna do ludzi to jest jakby nie patrzeć napad.Skoro ASG się liczy to tym bardziej wiatrówka :wink:

Doczytaj sobie co to jest napad. Repliki ASG dla laikow sa nie do odroznienia od broni palnej, totez jesli usilujesz uskutecznic z tym klasyczna "dziesione" to z punktu widzenia ofiary nie ma zadnej roznicy.