Sprawdź swój mózg! :)

  • 59 Odpowiedzi
  • 11506 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline Bat.

  • Homofob i seksista
  • ******
  • 3315
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Śląsk
    • Deskorolka Underflip
  • Sprzęt: Dell Axim X51v | Blackberry 8110, 9700, PlayBook
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:29:01 »
Dobre  :ok: Udało mi się wymusić w lewo i w prawo, ciekawe czy ktoś umie w górę i w dół  :E
Ty dopiero myślisz o górze i dole? Ja już po ukosach jadę :P

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:46:06 »
ALe zeby zniknela nie umiecie ...  :P :P :P
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Nameless

  • *****
  • 1393
  • Płeć: Mężczyzna
    • PDAclub.pl
  • Sprzęt: iPod Touch, iPAQ 2210, Palm m515 i Nokia 6820
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2007, 19:06:13 »
A kto by chciał, żeby mu taka laska zniknęła? :P

~..in a Rub-a-duB style..in a Rub-a-duB style..~

*

Offline grochu128

  • **
  • 202
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Hero, Blackberry 8300
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 03, 2007, 16:07:35 »
ja umiem zrobić żeby była w kolorze :E

*

Offline Tricolore

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
    • André
  • Sprzęt: ASUS MyPal A696
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 03, 2007, 16:20:27 »
A ja umiem zrobić, żeby co innego zrobiła.. ale już nie powiem co :]

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 12, 2007, 00:46:54 »
A kto by chciał, żeby mu taka laska zniknęła? :P
buahahaha .....

a co do reszty to fakt obraca sie raz w prawo, raz w lewo .... tzn mozna zmieniac
Napisane: Grudzień 12, 2007, 00:42:59
Sprawa kół "obracających" sie w przeciwną stronę to trochę inna sprawa. Co nieco o tym mówi dział fizyki zwanym Optyką. Efekt ten można głównie zauważyć na filmach, a w naturze przy sztucznym oświetleniu (np. lampy uliczne) - jest to związane z zależnością częstotliwości "projekcji" (ilość klatek na sekundę w przypadku filmu czy częstotliwością pracy żarówki - 50 Hz) i gęstością "szprych" i prędkością obrotowa koła.
Nie będę tu się rozpisywał na ten temat, ale przypadek kół ma nie wiele wspólnego z przypadkiem jaki został przedstawiony w tym wątku.

to inne pytanie ... odejdziemy na chwile od tancerki jesli mozna  :grin:
(w skrocie ) gdzies w gruzji lub w turcji .,.... jest takie miejsce gdzie wozi sie turystow autobusem i pokazuje ze autobus (wbrew zasadom przyciagania ziemskiego) podjezdza sam z dolu na gore (nie na silniku, na luzie, po prostu sie toczy a nie powinien) ... jak mozna to wytlumaczyc ? anomalia ?!

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 12, 2007, 00:51:45 »
Bylo o tym na Discovery. Jest to zludzenie optyczne i mimo, ze wydaje sie ze jest pod gore tak na prawde jest lekko z gorki.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 12, 2007, 01:13:18 »

(w skrocie ) gdzies w gruzji lub w turcji .,.... jest takie miejsce gdzie wozi sie turystow autobusem i pokazuje ze autobus (wbrew zasadom przyciagania ziemskiego) podjezdza sam z dolu na gore (nie na silniku, na luzie, po prostu sie toczy a nie powinien) ... jak mozna to wytlumaczyc ? anomalia ?!

Góra Żar koło B.Białej, podobno ten sam efekt, samochód toczy się pod górkę, nie sprawdzałem

*

Offline MN

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II WM6
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 12, 2007, 20:47:22 »
Ja byłem na górze Żar na rowerze. Naprawdę niesamowity efekt. Męczyłem się podjeżdzając pod góre, a tu nagle luz i rower sam pod górke podjeżdża. Raz byłem samochodem i nie zauważyłem gdzie to jest, ale na rowerze czy na piechotę od razu się wyczuje.

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 12, 2007, 23:00:38 »
Ja byłem na górze Żar na rowerze. Naprawdę niesamowity efekt. Męczyłem się podjeżdzając pod góre, a tu nagle luz i rower sam pod górke podjeżdża. Raz byłem samochodem i nie zauważyłem gdzie to jest, ale na rowerze czy na piechotę od razu się wyczuje.

Efekt pojawia się nagle? czy idąc pieszo także wyczuwa się róznicę?
Gdyby ktoś dysponował jakimś zdjęciem tego miejsca, może mógłby załączyć na forum

*

Offline AMi

  • *****
  • 1763
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia 7110
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 12, 2007, 23:03:28 »
256
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2022, 00:09:00 wysłana przez AMi »

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 13, 2007, 03:05:40 »
Niestety złudzenia to są. Akurat grawitacja, to jedna z niewielu rzeczy pewnych na tym świecie.

eeee tam, a malo to jest anomalii geomagnetycznych na ziemi ?!  :E
tych malych i tych wiekszych ....

male - http://www.zlocieniec.gawex.pl/czubajka/ostry.html
srednie - http://forum.beskid-niski.pl/viewtopic.php?t=2345
(to wieksze - niemal jak w temacie opisanym jw ... tylko skad tutaj grawimetr wziac, echhh)
wieksze - http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=124 oraz http://www.paranormalium.pl/artykul.php?id=692
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2007, 03:18:49 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline MN

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II WM6
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 13, 2007, 15:28:44 »
Ja byłem na górze Żar na rowerze. Naprawdę niesamowity efekt. Męczyłem się podjeżdzając pod góre, a tu nagle luz i rower sam pod górke podjeżdża. Raz byłem samochodem i nie zauważyłem gdzie to jest, ale na rowerze czy na piechotę od razu się wyczuje.

Efekt pojawia się nagle? czy idąc pieszo także wyczuwa się róznicę?
Gdyby ktoś dysponował jakimś zdjęciem tego miejsca, może mógłby załączyć na forum

To jakoś tak płynnie się pojawia. Na piechotkę też się wyczuwa. No chyba że ktoś jest niezbyt rozgarnięty, to może nawet nie zauważyć. Zdjęć niestety nie mam. Jak byłem to jeszcze nie miałem telefonu z aparatem.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 13, 2007, 15:38:23 »
ja byłem w Polsce zobaczyc taką "magiczną górke" ale nie pamietam gdzie to było i żeczywiscie samochód na luzie jechał do góry i tak samo było z piłeczka od ping ponga

*

Offline as127

  • **
  • 207
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 13, 2007, 18:18:44 »

To jakoś tak płynnie się pojawia. Na piechotkę też się wyczuwa. No chyba że ktoś jest niezbyt rozgarnięty, to może nawet nie zauważyć. Zdjęć niestety nie mam. Jak byłem to jeszcze nie miałem telefonu z aparatem.

Pytałem ponieważ wikipedia podaje http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar_(szczyt) że jest to efekt magnetyczny (co oczywiście nie oznacza, że tak jest)
Cytat z wikipedii:
Góra Żar słynie także ze zjawiska uznawanego przez niektórych za paranormalne - na pewnym odcinku drogi prowadzącej w stronę góry siła grawitacji wydaje się oddziaływać w przeciwnym kierunku (przedmioty, w tym samochody, "toczą się pod górę"). Wynika to z tego iż góra jest namagnetyzowana. Nie jest to złudzenie optyczne. Pole magnetyczne wytwarzane przez tą górę jest większe od pola grawitacyjnego Ziemi, przez co przedmioty metalowe przemieszczają się w górę zamiast w dół.....................

Z innych miejsc o których słyszałem to koło Horyńca zdroju (lubelskie?) sa w lesie jakieś głazy. brak tam efektów typu iluzja optyczna. Natomiast jest efekt tzw "gęsiej skórki" na głowie (ze strachu?). Nie wiadomo dlaczego -duchy?

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2007, 19:15:43 »
mi się cofa w głąb ekranu  :mad:
.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 16, 2007, 02:49:06 »
patrzac tylko na krancowe elementy zarysu tancerki nie zauwazymy w ktora strone sie obraca
natomiast osoby spostrzegawcze zauwaza ze prawy posladek tancerki wyraznie wysuwa sie z prawej strony a nie chowa...to jednoznacznie okresla strone w ktora sie ona obraca...piers tez-prawa sie wychyla zza sylwetki(z prawej strony) natomiast lewa sie chowa(z lewej)...
osoby nie zwracajace uwagi na szczegoly oszukaja swoj wzrok natomiast te bardziej spostrzegawcze i szczegolowe nie potrafia.......
moze gdyby animacje przyszybczyc to nikt by nie zdazyl zwrocic uwagi na szczegoly?
Napisane: Grudzień 16, 2007, 02:40:56
a co do tych toczen sie pojazdow i innych przedmiotow pod gorke to nawet u nas w polsce jest takie miejsce zdaje sie w uwadze na tvn pokazywali...a teraz troche inne wrzenie optyczne   http://www.panoramio.com/photo/5612802   szymbark  -   dom inny niz reszta...po wejsciu jak czlowiek widzi ze wszystko do gory nogami to blednik zaczyna wariowac...obraz inny niz odczyt blednika i kazdy jak po pol litra wody ognistej sie czuje...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 02:52:39 wysłana przez daras28-82 »
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline MN

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II WM6
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 16, 2007, 08:16:46 »

To jakoś tak płynnie się pojawia. Na piechotkę też się wyczuwa. No chyba że ktoś jest niezbyt rozgarnięty, to może nawet nie zauważyć. Zdjęć niestety nie mam. Jak byłem to jeszcze nie miałem telefonu z aparatem.

Pytałem ponieważ wikipedia podaje http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBar_(szczyt) że jest to efekt magnetyczny (co oczywiście nie oznacza, że tak jest)
Cytat z wikipedii:
Góra Żar słynie także ze zjawiska uznawanego przez niektórych za paranormalne - na pewnym odcinku drogi prowadzącej w stronę góry siła grawitacji wydaje się oddziaływać w przeciwnym kierunku (przedmioty, w tym samochody, "toczą się pod górę"). Wynika to z tego iż góra jest namagnetyzowana. Nie jest to złudzenie optyczne. Pole magnetyczne wytwarzane przez tą górę jest większe od pola grawitacyjnego Ziemi, przez co przedmioty metalowe przemieszczają się w górę zamiast w dół.....................

Z innych miejsc o których słyszałem to koło Horyńca zdroju (lubelskie?) sa w lesie jakieś głazy. brak tam efektów typu iluzja optyczna. Natomiast jest efekt tzw "gęsiej skórki" na głowie (ze strachu?). Nie wiadomo dlaczego -duchy?


To napewno nie jest wina pola magnetycznego!!!! Jak wyjaśnisz w takim razie toczenie się butelki plastikowej pod górkę, albo własne odczucia???? To jest złudzenie optyczne i tyle.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 16, 2007, 08:44:18 »
patrzac tylko na krancowe elementy zarysu tancerki nie zauwazymy w ktora strone sie obraca
natomiast osoby spostrzegawcze zauwaza ze prawy posladek tancerki wyraznie wysuwa sie z prawej strony a nie chowa...to jednoznacznie okresla strone w ktora sie ona obraca...piers tez-prawa sie wychyla zza sylwetki(z prawej strony) natomiast lewa sie chowa(z lewej)...
osoby nie zwracajace uwagi na szczegoly oszukaja swoj wzrok natomiast te bardziej spostrzegawcze i szczegolowe nie potrafia.......

Dokładnie - też się zdziwiłem że przy tak dobrym przestrzennym zarysowaniu postaci można się pomylić co do kierunku.
Nawet na zdjęciach podanych przez nocnegoMarka - są przesunięte o fazę, ale poruszają się w tę samą stronę
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 16, 2007, 20:21:37 »
to nie zludzenie optyczne z tym toczniem sie pod gorke,musza byc spelnione tylko 2 warunki:
odpowiednia pochylosc drogi i kierunek w strone gory,
jezeli jest to odpowiednio duzy i wysoki masyw jest w stanie tak silnie odzialywac na przedmioty na drodze ze bedzie je wciagal pod gorke...
olow niby nie ma ladunku magnetycznego,widzialem kiedys doswiadczenie jak duza olowiana kula przyciagala malutkie.
to nie zludzenie ani zjawiska paranormalne,tylko czysta fizyka.
sila odsrodkowa i grawitacja ziemi rownowaza sie na tyle aby utrzymac ksiezyc w ruchu okreznym,wiec czemu gora ma nie oddzialywac na przedmiety?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 16, 2007, 20:52:47 »
Kazać naszej baletnicy zrobić jednej obrót w prawo,  następny w lewo to nie problem - ale czy Panowie umiecie kazać jej tańczyć w prawo lewo - po jednym obrocie - patrząc tylko i wyłącznie na jej cycuszki hehe - mi jakoś nie wychodzi...

*

Offline MN

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA Vario II WM6
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 16, 2007, 21:27:11 »
to nie zludzenie optyczne z tym toczniem sie pod gorke,musza byc spelnione tylko 2 warunki:
odpowiednia pochylosc drogi i kierunek w strone gory,
jezeli jest to odpowiednio duzy i wysoki masyw jest w stanie tak silnie odzialywac na przedmioty na drodze ze bedzie je wciagal pod gorke...
olow niby nie ma ladunku magnetycznego,widzialem kiedys doswiadczenie jak duza olowiana kula przyciagala malutkie.
to nie zludzenie ani zjawiska paranormalne,tylko czysta fizyka.
sila odsrodkowa i grawitacja ziemi rownowaza sie na tyle aby utrzymac ksiezyc w ruchu okreznym,wiec czemu gora ma nie oddzialywac na przedmiety?

To w takim razie dlaczego talkich miejsc jest tak mało???? Na pewno znalazło by się podobnych gór cała masa, ale nie słyszałem żeby na jeszcze jakiejś działy się takie rzeczy.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 21, 2007, 10:46:23 »
a ile miejsc spelnia warunki ktore wymienilem???odpowiednio duzy masyw,kierunek w strone gory,odpowiednie nachylenie...jest kilka takich miejsc na swiecie i oczywiscie teoretycznie mozna stworzyc podobne warunki dla potrzeb experymentu!!!
ale sadze ze pani od fizyki potrafi to wyjasnic tak aby wszyscy zrozumieli,
ja niestety miewam problemy z ubieraniem mysli w slowa,temat rozumiem ale ciezko mi przekazac ta wiedze...
pozdrawiam.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline v1ck

  • **
  • 203
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x50v
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 21, 2007, 18:09:03 »
Ha! udalo mi sie zeby krecila sie w prawo i lewo ;> dziwne to :) wkreca ;]

LOL udalo mi sie nawet zeby te 2 krecily sie w przeciwnych kierunkach i tamte 2 w tych samych :) a raz zlapalem sie na tym ze jak zaczela si ekrecic w drua strone to nagle odbijala w druga :F lol...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2007, 18:14:24 wysłana przez v1ck »

*

Offline skerdeJ

  • ****
  • 745
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 21, 2007, 19:48:47 »
Tak na serio to to nie ma nic wspolnego z mózgiem  :P to tylko animacja gif
.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 23, 2007, 04:06:53 »
predzej z narzedziem wzroku to fakt,ale mozgiem mozna zmusic wzrok do olania szczegolow i wtedy teoretycznie animacja zacznie przedstawiac ruch w przeciwnym kierunku.nie wiem czy to dziala bo diabel tkwi w szczegolach...
Napisane: Grudzień 23, 2007, 03:54:17
ale tego nie potraficie wyjasnic!!!
te emotki- :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:
bansuja w rytm mojej muzy co jej wlasnie slucham!!!
         


alloy mental-fire (chris liebing remix)(2)
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 23, 2007, 10:37:31 »
Chcesz 16 razy bana? Nie ma sprawy ]:>

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 25, 2007, 13:28:15 »
to tak mozna??? 16 za jednym razem????
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 25, 2007, 13:49:35 »
to tak mozna??? 16 za jednym razem????

jak ładnie poprosisz...  :grin: :mrgreen: ;-)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprawdź swój mózg! :)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 25, 2007, 15:07:09 »
ani chybi to by mnie wykluczylo z zabawyi za co???
za bansujace banany!
tu jak w wiezieniu chyba trza uwazac zeby cos nie tak nie grypsnac... :E




wiem ze to zarty.
pozdro
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...