Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??

  • 38 Odpowiedzi
  • 5724 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« dnia: Kwiecień 06, 2007, 21:49:32 »
Przymierzam sie do zakupu aparatu cyfrowego, ale juz troszke zglupialem. Dlatego prosze Was o pomoc w wyborze. Moze jestescie uzytkownikami aparatow wymienionych w tytule, lub poprostu siedzicie "w temacie".

Obie cyfrowki maja 7,2 mln pikseli, nagrywanie filmow z dzwiekiem, stabilizator obrazu. Zakres zmian ogniskowej taki sam.
W H5 jest zoom optyczny/cyfrowy 12x/24x
W FZ8 12x/4x

Duzym atutem Panasonica jest to, ze uzywa kart SD/MMC, ktore sa duuuuzo tansze od MemoryStickDuo.
Z kolei Sony ma ogromny 3'' wyswietlacz i podwojna stabilizacje obrazu... Panasonic ma mozliwosc nagrywania filmow w formacie Wide VGA (848 x 480) z prędkością 10 lub 30 klatek na sekundę.. FZ8 to następca modelu FZ7, aparatu nagrodzonego złotym medalem DIWA w kategorii ultrazoomów...

I tak mozna wymieniac bez przerwy... :-\
A moze WY zaproponujecie aparat, ktory moze konkurowac z tymi dwoma, jest w podobnej cenie i parametrach.. ???
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:07:11 »
Weź ten, który Ci lepiej leży w ręce, albo ma ładniejsze guziki/logo/nadruki.

De facto jeśli nie masz jakichś specyficznych wymagań które jeden aparat by spełniał a drugi nie, to możesz uznać że oba oferują to samo.

Przy okazji - nagrody DIWA mają to do siebie, że potrafią być przyznawane za dość abstrakcyjne (jak na mój gust) cechy - np. kiedyś złoty medal dostał jakiś HP'ek m.in. za "najlepsze algorytmy odszumiania w tej klasie" (o czymś takim jak po prostu niższe szumy generowane przez matrycę już nikt nie pomyślał :"P )
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:38:00 »
Ja używam Sony H5 i Panasonica FZ-20 (który dość zdecydowanie różni się od FZ7/8 więc ciężko o porównanie).

Na Sony H5 nie narzekam, gdy wybierałem aparat to właśnie on mi najlepiej leżał w dłoni i zrobił na mnie najlepsze wrażenie pod względem estetycznym (wykonanie, zastosowane materiały). W tej klasie aparatów, tak jak już wspomniał Kwieto, poziom jest bardzo wyrównany co potwierdzają liczne testy. Przed zakupem zdecydowanie należy potrzymać każdy z aparatów w ręku, zrobić kilka zdjęć, pobawić się opcjami itd.

Należy też pamiętać, że jest już następca H5 - H9.

Zastanów się czy przypadkiem nie planujesz zakupu dodatkowych akumulatorów, wtedy to co zaoszczędzisz na tańszej karcie (w przypadku Panasonica) dołożysz przy zakupie dedykowanych akumulatorów (Sony używa klasycznych akumulatorków AA).

Z innych ciekawostek to dedykowane etui do Sony jest o wiele lepsze niż dedykowane do Panasonica przynajmniej jeśli chodzi o te 2 modele) ;)

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2007, 22:58:51 »
W FZ8 jest aku "firmowy"?
Jezeli tak jest, to szala zdecydowanie bardziej przechyla sie na strone H5.
Wiem ze jest juz H9, ale jak na moje potrzeby cyfrowka ta jest jednak juz zbyt "profesjonalna".

Co myslicie o porownaniach z tej strony:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=16&mo1=220&p1=1200&ma2=60&mo2=283&p2=1740&ph=2
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2007, 23:13:54 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2007, 00:12:45 »
Co myslicie o porownaniach z tej strony:
http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=16&mo1=220&p1=1200&ma2=60&mo2=283&p2=1740&ph=2

Ciężko porównywać zdjęcia z różnym kadrowaniem i różnym balansem bieli. Moja rada - kup nowszy.
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2007, 00:26:14 »
Ciężko porównywać zdjęcia z różnym kadrowaniem i różnym balansem bieli.

Oraz różnym ustawieniem przedmiotów, co wpływa na parametry naświetlenia :"P

Lepiej poczytać testy na www.dpreview.com

Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2007, 10:11:16 »
O ile dpreview to niezły serwis, potrafi zniechecić do zakupu każdego aparatu, poza może SLRami z wyższej półki. ;)

Brałbym Panasonica za optykę i SD. :)

*

Offline ynse

  • **
  • 231
    • http://ynse.pl
  • Sprzęt: 1940->HP Jornada 680
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 07, 2007, 17:12:38 »
O ile dpreview to niezły serwis, potrafi zniechecić do zakupu każdego aparatu, poza może SLRami z wyższej półki. ;)

Ale przynajmniej nie boją się aparatu skrytykować, w przeciwieństwie do naszych rodzimych serwisów w rodzaju Fotopolis ;).
To ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne...

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:47:40 »
Pobawilem sie dzisiaj troche tymi aparatami i...
Panasonic jakos tak lepiej lezy w rece, ma mniejszy wyswietlacz, ale za to jest ostrzejszy od tego w H5. Drugi ekranik LCD (ten malutki) tez w FZ8 jest fajniejszy, bo wydaje sie, ze albo jest zamontowany blizej, albo jest po prostu wiekszy. Ogolnie Panasonic jest mniejszy i ma fajniejszy ksztalt, ale..

Jakos mimo wszystko jestem bardziej za SONY.. Podobno w tym 3'' wyswietlaczu jest powloka, dzieki ktorej jest lepsza widocznosc w sloncu. Moze to dlatego ten LCD w H5 jest jakis "zamglony". Wiadomo, ze mozna zwiekszyc kontrast ekranu, ale ile to bedzie pradu zarlo wtedy.. No i mozliwosc zamontowania dodatkowych akumulatorkow.. Kolejny plus.
Wydawalo mi sie ze to w H5 jest lepsza optyka, obiektyw Carl Zeis, a w FZ8 Leica..
I nadal nie wiem co wybrac...
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 07, 2007, 19:55:53 »
w tej kategorii, dobrym wyborem jest także Canon S3

Devasto, im dłużej się będziesz zastanawiał, tym większy będziesz miał mętlik w głowie  ;D
----------------------------
the born to be wild

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 07, 2007, 20:07:00 »
Ja osobiscie wybrałbym Panasonica... Optyka firmy Leica, tańsze i bardziej popularne karty i coś jeszcze: 2-letnia gwarancja.
Na Sony gwarancja to rok, karty Memory Stick, no i "korzenie" w sprzęcie Koniki Minolty, która to wg mnie miała słabe aparaty cyfrowe (moża poza serią Dynax)...
Sam, oprócz lustrzanki Canona, mam też Panasonica, tyle że TZ-1 (kieszonkowy aparat z dużym zoom-em optycznym).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 20:12:34 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 07, 2007, 20:11:45 »
Ja osobiscie wybrałbym Panasonica... Optyka firmy Leica, tańsze i bardziej popularne karty i coś jeszcze: 2-letnia gwarancja.

wada Panasonica - dedykowany akumulator
zaleta Sony - akumulatorki R6

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 07, 2007, 20:16:56 »
No to dokupujesz jeden lub dwa takie dedykowane akumulatorki i masz spokój. Z kolei ich zaletą jest to, że są gabarytowo dość małe, tak więc zajmują mniej miejsca i mniej ważą niż komplet zapasowych akumulatorów "paluszkowych". Podobnie wygląda porównanie gabarytów i wagi ładowarki...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 20:22:38 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 07, 2007, 20:23:15 »
Pobawilem sie dzisiaj troche tymi aparatami i...
Panasonic jakos tak lepiej lezy w rece, ma mniejszy wyswietlacz, ale za to jest ostrzejszy od tego w H5. Drugi ekranik LCD (ten malutki) tez w FZ8 jest fajniejszy, bo wydaje sie, ze albo jest zamontowany blizej, albo jest po prostu wiekszy. Ogolnie Panasonic jest mniejszy i ma fajniejszy ksztalt, ale..

Ekranem bym się specjalnie nie przejmował, i tak zbyt wiele w nim nie zobaczysz - ot tyle czy zdjęcie jest prawidłowo naświetlone, a i to z grubsza. Ale już na sprawdzenie czy w 10 osobowej grupie ktoś nie wyszedł poruszony, albo nie zamknął oczu, to raczej nie licz :"P


Wydawalo mi sie ze to w H5 jest lepsza optyka, obiektyw Carl Zeis, a w FZ8 Leica..

Zeiss i Leica to ta sama półka jakościowa, Zeiss'owcy i Leicowcy kiedyś prowadzili takie same wojny systemowe jak niektórzy tutaj na forum (żeby nie pokazywać siebie palcem). Przy czym jakość optyki w cyfrowych kompaktach ma się w obu przypadkach nijak do tego, na czym obie firmy zbudowały swą reputację (czyli optyka do legendarnego średniego formatu - Zeiss - oraz do legendarnych dalmierzowców - Leica).
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 07, 2007, 21:01:19 »
Hehe, jednak dzieki Wam szala przechyla sie na strone FZ8. Dzisiaj majac w reku kazdy aparat po kilkadziesiat minut moge stwierdzic, ze jest on duzo lepiej wykonany, a wyswietlacz z H5 rzeczywiscie nie jest taki fajny. Obraz na nim jest nieostry i nie wiem jak bym nie uwazal, zawsze zostawaly na nim odciski palcow..
Poczytam sobie jeszcze o tym Canonie S3  :)
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 07, 2007, 21:25:40 »
A nie wiem czy wiesz, że na ekrany/wyświetlacze aparatów cyfrowych (komórek zresztą też) Brando również produkuje te swoje folie ochronne... niestety nie na wszystkie modele...  :(
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 07, 2007, 21:31:28 »
Wiem, ale juz na ekran w cyfrowce kupie sobie twarda folie z nizszej polki, bo jednak ekran w aparacie jest znacznie mniej narazony na zarysowanie, niz w palmtopie :)

Chyba ze cos w stylu folii antyodblaskowej od Brando, ale na pewno pogorszy sie wtedy obraz na ekranie LCD..
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 07, 2007, 22:17:21 »
ja osobiście używam fuji s5600 i moge go szczerze polecic
ja bym brał albo fuji s5600 albo jak masz troche wiecej kasy to fuji s6500 albo s9600 lub jakieś lustro np. minolte dynax 5d lub 7d

*

Offline marcus

  • ****
  • 761
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 08, 2007, 07:56:47 »
fuji s5600, to bardzo dobry wybór,
tylko dla niektórych minusem jest to, że brak w nim stabilizacji obrazu, tylko czy to jest aż tak potrzebne ???
----------------------------
the born to be wild

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 08, 2007, 12:42:25 »
tylko dla niektórych minusem jest to, że brak w nim stabilizacji obrazu, tylko czy to jest aż tak potrzebne ???

Nooo, to zależy jak patrzeć.
Z jednej strony, przy takich warunkach do jakich stabilizacja obrazu byłaby mi potrzebna, zdjęcia z takigo kompaktu i tak wyjdą do d... ze względu na inne czynniki (choćby ilość światła / czułość matrycy).
Z drugiej strony, wiele osób robi zdjęcia cyfrowymi kompaktami bez użycia wizjera, ale trzymając aparat przed sobą i patrząc na ekran na tylnej ściance (tak zwana pozycja "na zombie"). Wtedy dużo łatwiej poruszyć aprat podczas robienia zdjęcia, to i stabilizacja jest częściej potrzebna.

Ja sam aparatom Fujifilm niewiele mogę zarzucić - poza elektronicznym wizjerem w aparacie (co w moim przypadku dyskwalifikuje taki sprzęt)
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 08, 2007, 13:37:10 »
W tej chwili jestem zdecydowany na FZ8. Po lekturze testow na www.dpreview.com lepiej kupic H2 od H5, bo ten milion pikseli wiecej robi niewielka roznice. Poczytam sobie jeszcze testy Canonia S3 I tych Fuji. Chociaz jak juz wspomnialem najwieksze szanse ma FZ8 :)

Co myslicie o Panasonicu FZ30?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 08, 2007, 15:14:08 »
FZ-30 to już trochę inna bajka...  :-)
Bardzo duży, ustawiany pierścieniem na obiektywie ZOOM - co ciekawe obiektyw nie wysuwa się na zewnątrz, stabilizacja obrazu, szkła Leica, no i te zalety o których już pisałem: karty SD, 2-letnia gwarancja. Mankamentem są podobno szumy przy większej czułości.

Słyszałem gdzieś opinię, że jest on lepszy od następcy, tj. FZ-50...
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 08, 2007, 16:33:17 »
FZ30 to jednak aparat troszke juz zbyt profesjonalny jak na moje amatorskie potrzeby. Przeczytalem test Canona S3 I pod wzgledem jakosci zdjec jest na poziomie FZ7, a nawet w niektorych wypadkach wypada troche gorzej. Duzym plusem S3 jest doskonaly tryb video.30fps przy 640x480. Jak Waszym zdaniem sprawuje sie tryb video na FZ8? Czy sa ograniszenia co do dlugosci czasu filmu?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 08, 2007, 16:57:53 »
qurcze, przez waszą dyskusję zastanawiam się nad zmianą swojego Nikona 8400 na Sony H5.
Żadnych racjonalnych argumentów nie mam ale lubię zmiany.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 08, 2007, 17:28:16 »
Ja jestem na 95% przekonany do FZ8. Chcialbym jeszcze dowiedziec sie czegos o jakosci I ograniczeniach co do trybu video.

H5 odpadl z powodu gorszego wykonania, drogich, dedykowanych akcesoriow(miedzy inymi kart pamieci), zbyt duzego, bardzo latwo brudzacego sie ekranu(3'' niestety to jednak minus), zbyt malego ekranu w wizjerku, oraz tego, ze przy duzo tanszym Sony H2 wypada bardzo podobnie w testach.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2007, 17:35:55 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 08, 2007, 21:20:19 »
Pod tym linkiem ( http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t81017.html ) byla dyskusja wlasnie o aparatach wspomnianych w tym topicu.
Gosc wybral FZ8, czyli tak jak ja:)
Mysle, ze w tej kategorii cenowej jest on najatrakcyjniejszym produktem.:)

Ps. Co myslicie o sklepie agito.pl? Ceny maja bardzo konkurencyjne, a I liczba pozytywnych opinii jest zachecajaca do zakupu. Wiecie moze cos o odbiorze osobistym w Warszawie? Mial ktos z Was z nimi do czynienia?
Swojego czasu mialem kupic u nich A636n, ale wybor(szczesliwie) padl na x51v z usa:)

Sorry ze pisze posty pod saba, ale cos mi sie krzaczy edycja postow przez gprs..


EDIT:
Po lekturze tego ( http://www.cyberfoto.pl/panasonic/79446-co-sadzicie-o-nastepcy-panasa-fz7.htm?highlight=panasonic ) watku mocno zastanawiam sie jednak nad "legendarnym" ( ;) ) modelem FZ7...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 00:02:30 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline fokstrot

  • ****
  • 949
  • Sprzęt: BB 9780 pin: 26791dc9
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2007, 16:33:07 »
Devasto
FZ7 mocno szumi przy przy ustawieniu wyzszej czulosci. ponoc w FZ8 jest to lepiej rozwiazane
Dell X50v/Bt-359 --> BB

*

mobi_one

Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 09, 2007, 18:57:36 »
co do dedykowanych akumulatorkow (ogniw) uzywam Panasonica FZ20 i za bodajrze 60 zlotych dokupilem oryginalne, ktore w Panasonicu kosztuja 189 zeta(musialem je flamastrem opisac, zeby je rozroznic)
Karty z SPV uzywam w FZ
aparat mam juz z ok 3 lata i sprawuje sie b. dobrze
Jedynie jak zalezy ci na mniejszych szumach to rozejrzyj sie za aparatem z matryca CMOS, mi nigdy te szumy w FZ nie przeszkadzaly, a sa :)

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 09, 2007, 22:23:10 »
Teraz mam dylemat:
FZ7 czy FZ8...
W sumie to roznica ok 100zl miedzy nimi jest... Chyba nowszy model nie moze byc gorszy od swojego poprzednika...?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

mobi_one

Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 09, 2007, 22:27:51 »
moze byc, znam takie przyklady :)