Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??

  • 38 Odpowiedzi
  • 5728 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 23:17:41 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

mobi_one

Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 10, 2007, 01:24:19 »
Fuji rulez wg. tego :)
ale pamietac nalezy, ze jak robimy odbitke w standardowej wielkosci, to te szumu juz nie sa takie widoczne, to raz, a dwa kto robi zdjecia cyfrowka w nocy bez flasha? Jak ktos jest zapalonym fotografem, to robi takie zdjecia analogiem, lub cyfra o wiele drozsza. Bo zajmuje sie (pol)profesjonalnie tego typu zdjeciami. Tak wiec z tymi szumami to bardziej paranoja niz problem.

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2007, 22:32:57 »
przez waszą dyskusję kupiłem H5 i pierwsze rozczarowanie - wg instrukcji tylko dedykowane akumulatory SONY gwarantują zrobienie ok 340 zdjęć, zwykłe baterie i akumulatory ok  .... uwaga 30 zdjęć.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2007, 22:50:00 »
Hehe, a ja sie nadal zastanawiam jednak nad FZ7/8 lub fuji 6500 (6000), albo ewentualnie nad olympusem e-500, ale to chyba juz zbyt powazny aparat jak dla mnie - poczatkujacego amatora.
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 17, 2007, 22:53:56 »
Hehe, a ja sie nadal zastanawiam jednak nad FZ7/8 lub fuji 6500 (6000), albo ewentualnie nad olympusem e-500, ale to chyba juz zbyt powazny aparat jak dla mnie - poczatkujacego amatora.

decyzje trzeba podejmować szybko ( przeważnie osobiście tracę na szybkim podejmowaniu ) bo jak pojawia się kilka rozwiązań to robi się problem.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 18, 2007, 01:17:17 »
przez waszą dyskusję kupiłem H5 i pierwsze rozczarowanie - wg instrukcji tylko dedykowane akumulatory SONY gwarantują zrobienie ok 340 zdjęć, zwykłe baterie i akumulatory ok  .... uwaga 30 zdjęć.
Co prawda sam używam kilku kompletów akumulatorów Sony 2500mAh, ale nie wydaje mi się żeby były one jakoś specjalnie dostosowane do aparatów tej firmy, myślę, że MARKOWE akumulatory o podobnej pojemności sprawdzą się tak samo dobrze...

Jeżeli chodzi o zwykłe baterie to ich używanie w aparacie cyfrowym to jednak nieporozumienie, nawet najlepsze nigdy nie dorównają akumulatorkom (charakterystyka rozładowania jest zupełnie inna).

P.S Jeżeli jednak uznasz, że potrzebujesz oryginalnych aku Sony to mogę Ci odsprzedać nowe komplety NH-AA-2DB po dobrej cenie bo sam kupiłem je w niemal hurtowej ilości ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2007, 01:18:48 wysłana przez Kusiu »

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 18, 2007, 08:06:38 »
Co prawda sam używam kilku kompletów akumulatorów Sony 2500mAh, ale nie wydaje mi się żeby były one jakoś specjalnie dostosowane do aparatów tej firmy, myślę, że MARKOWE akumulatory o podobnej pojemności sprawdzą się tak samo dobrze...

Jeżeli chodzi o zwykłe baterie to ich używanie w aparacie cyfrowym to jednak nieporozumienie, nawet najlepsze nigdy nie dorównają akumulatorkom (charakterystyka rozładowania jest zupełnie inna).

P.S Jeżeli jednak uznasz, że potrzebujesz oryginalnych aku Sony to mogę Ci odsprzedać nowe komplety NH-AA-2DB po dobrej cenie bo sam kupiłem je w niemal hurtowej ilości ;)

napisałem to co przeczytałem, są to akumulatory SONY STAMINA ( chyba tak się pisze ), będę testował zwykłe akumulatory i zobaczę jak się zachowują ale Twoją ofertę zapisuję w pamięci.

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 18, 2007, 20:03:11 »
Hehe, a ja sie nadal zastanawiam jednak nad FZ7/8 lub fuji 6500 (6000), albo ewentualnie nad olympusem e-500, ale to chyba juz zbyt powazny aparat jak dla mnie - poczatkujacego amatora.
@Devasto:: A ja z kolei zacząłem zastanawiać się nad FZ30. Są na Allegro nowe po ok. 1,5 kPLN, a używane taniej o jakieś 2-3 stówy.
Dźwiganie tej mojej lustrzanki nie zawsze mi się uśmiecha lub nie zawsze jest możliwe i taka hybryda będzie jak znalazł... A nie chcę FZ50, bo ma raczej gorsze oceny... ta większa ilość pikseli chyba wyszła aparatowi bokiem...

cytryna:: tak jak pisał Kusiu używanie w cyfrówce baterii to nieporozumienie i wyrzucanie pieniędzy w błoto. Natomiast to co pisze Sony to taki marketingowy chwyt  ;) Akumulatory jakiejś firmy, która specjalizuje się w produkcji ogniw nie będą gorsze. Moim zdaniem warto również zainwestować w jakąś przyzwoitą ładowarkę.
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Sony DSC-H5 czy Panasonic DMC-FZ8, a moze cos innego...??
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 24, 2007, 21:28:59 »
W końcu zdecydowałem sie na Fuji s9600  8) Mam już gotówkę i na początku maja będę śmigał już z nowym aparatem. :] Bylem zdecydowany na tanszy o ok. 300zł model 6500fd, ale ze względu na to, że wchodzą do niego tylko karty xD (koszt za 2Gb to ok. 160-200zł) biorę s9600, który ma slot na dużo tańsze - Cf. Akurat ostatnio sobie sprawiłem 4Gb do pda, wiec różnica  miedzy tymi dwoma cyfrówkami co do kosztu zakupu nie jest znaczna - odpada karta. :) W czerwcu wyjezdzam na pare miesiecy za granice, podejrzewam, ze nie bede mial dostepu do PC, wiec duza pojemnosc karty jest dla mnie bardzo wazna.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2007, 21:59:00 wysłana przez @Devasto »
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G