Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy

  • 7 Odpowiedzi
  • 2632 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:57:14 »
Dziwne to...


Cytuj
Prawo do odprawy przysługuje pracownikowi, którego stosunek pracy rozwiązał się na mocy porozumienia stron lub został wypowiedziany przez pracodawcę. Dotyczy to również sytuacji, gdy pracodawca zmienił pracownikowi warunki pracy lub płacy, które zostały odrzucone przez pracownika i doszło do rozwiązania umowy (wyrok SN z 16.11.2000r., I PKN 79/00).
http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/kiedy;pracownikowi;przysluguje;odprawa,191,0,404671.html


Brzmi to logicznie (inna sprawa, że nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek ze znajomych otrzymał odprawę :) )

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2014, 13:23:41 »
A socjal?
Niestety też mało gdzie jest.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2014, 14:03:25 »
Ja coś kojarzę że kilka lat temu w mojej poprzedniej pracy osoby zwalniane z likwidowanego działu dostały jakieś odprawy. Przy moim odejściu w zeszłym roku nie było tematu, bo nie było w firmie zatrudnionych 20 pracowników już.

Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 06, 2014, 23:37:08 »
Cytuj
Brzmi to logicznie (inna sprawa, że nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek ze znajomych otrzymał odprawę :) )
nie zgodzę się ostatnio mój kumpel dostał wypowiedzenie i odprawę. Wszystko zależy od pracodawcy

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 07, 2014, 00:28:44 »
Brzmi to logicznie (inna sprawa, że nigdy nie słyszałem, żeby ktokolwiek ze znajomych otrzymał odprawę :) )

Pewnie nie masz znajomych odchodzących na emeryturę bądź rentę z tytułu niezdolności do pracy. Ewentualnie wśród młodszych i zdrowszych nie trafił się taki, co utracił pracę z przyczyn od siebie niezależnych (kodeks nazywa to chyba niedotyczącymi) i był zatrudniony u pracodawcy zatrudniającego ponad 20 osób. W sektorze prywatnym większość zatrudnionych pracuje w firmach jednoosobowych lub mikroprzedsiębiorstwach zatrudniających poniżej 20 ludzi.

Co do sprawy, to z artykułu wynika, że sąd rozstrzygał czy w danym przypadku zwolnienie wynikało z przyczyn dotyczących pracownicy czy też nie. I uznał, że tak, gdyż zaproponowano jej inne warunki umowy, według sądu w porządku. Słusznie czy nie, nie jest to sprawa o gwałt albo morderstwo, wszyscy zdrowi i jest droga odwoławcza.

*

Offline ajed

  • *****
  • 6004
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona prywatna
  • Sprzęt: iPhone 4s, iPad 2
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 07, 2014, 10:42:19 »
Nie ma już drogi odwoławczej. Wyrok wydał sąd okręgowy, jako sąd II instancji. Wyrok jest prawomocny i przysługuje od niego skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego. Tyle tylko, że skarga kasacyjna, to środek nadzwyczajny, może być złożona wyłącznie, gdy wartość przedmiotu sporu jest odpowiedni wysoka, a SN zgodzi się ją przyjąć do rozpoznania. Mi się jeszcze nie zdarzyło, by SN przyjął do rozpoznania moją kasację, lub moich przeciwników.

*

Offline abderyta

  • ***
  • 303
  • Sprzęt: takie tam
Odp: Sąd: pracownik może być również winny zwolnieniu z pracy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 07, 2014, 13:05:29 »
Racja. Tam na początku było o rejonowym i mi się zafiksowało.