rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?

  • 7 Odpowiedzi
  • 2407 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« dnia: Sierpień 11, 2004, 19:03:27 »
jak w  temacie, jak Wam to dziala w domu/mieszkaniu, chodzi mi o to, jak bardzo zasieg jest tlumiony przez sciany...??

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2004, 20:46:21 »
mnie w domu działa bez zarzutu - 3 piętra, sporo ścian - działa, kluczyk to Bluetake BT007x

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2004, 21:10:24 »
To bardzo trudno porownac bo bardzo zalezy od konstrukcji pomieszczen. W jednym budynku mam koniec zasiegu dwa pokoje dalej a w innym bez problemu. Bardzo zalezny nawet od obrócenia sie, przechodzenia w poblizu innych itp. Zdecydowanie gorzej niz karta WLAN.
Moj BT to BT007x .

rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2004, 21:52:08 »
http://allegro.pl/show_item.php?item=28898237 -> wkrotce do mnie przyjdzie, postram sie Wam zdac relacje jak tylko bede mogl :]. Testowac bede z hp ipaq 1940 w 2 domach, 1 o bardzo grubych scianach(zaklad polaczony z domem mieszkalnym), oraz w 1 o zwyklej kostrukcji ;). Potem w zwyklym bloku z lyty :). Zasieg wierze ze gorszy, ale poki co Blue mi najbardziej odpowiada ze wzgledu na niskie koszty netu poprzez Blue oraz jedyna mozliwosc w moim 1940 ;). Pzdr!! Piszcie inni ludzie, ciekaw jestem jak to smiga na otwartej przestrzeni oraz w blokach :].

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2004, 23:30:21 »
Hmm trzeba było wybrać Bluetake'a, to chyba najmniej kłopotliwy sprzęt, a na X-Micro trochę sie tu na forum ktoś już skarżył.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2004, 16:04:17 »
Problem z BT jest taki ze nawet jesli jest polaczenie to wraz z odlegloscia dramatycznie spadaja transfery. Probowalem swego czasu zestawic siec lokalna na donglach i mimo ze komputery byly blisko siebie nie chcialo toto dzialac z zadowalajacym skutkiem. Co z tego ze bedzie dzialac przez 3 sciany jesli z 1 MB lacza przez BT zostanie wam 50 kbps. Obawiam sie ze BT zawsze zostanie tylko namiastka WiFi.

rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2004, 16:40:16 »
Bo powstalo do zupelnie innych celow glownie jako 'bezprzewodowy COM' a nie jako rozwiazanie do tworzenia bezprzewodowych sieci bo od tego jest WiFi i niech tak najlepiej pozostanie. BT bardzo dobrze sprawuje sie w swoich funkcjach. Ostatnio tylko zrobilo sie troche glosno o slabych zabezpieczeniach ale tak to juz jest z tymi protokolami bezprzewodowymi :(
Co jest do wszystkiego to do niczego jak to mowia ...

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
rzeczywiste zasiegi kluczy bluetooth 100 m. usb?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2004, 21:12:08 »
Do tego dochodza jeszcze dosc powszechne klopoty z konfiguracjami, pewnoscia dzialania BT. Pod tym wzgledem WLAN jest stabilniejszy, lepiej dopracowany i latwiejszy w samodzielnej instalacji .