Reset pamięci baterii w Laptopie Dell

  • 21 Odpowiedzi
  • 64171 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

jajco112

Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« dnia: Luty 15, 2008, 12:12:12 »
Witam pewnie nie w tym dziale ale czy mógłbym prosić Moderatowór o skierowanie do odpowiedniego działu jeżeli to nie ten?

Tak więc potrzebuje zresetować pamięć baterii w laptopie DELL d600. Wiem że to na pewno elektronika blokuje baterie bo z tego co się doczytałem po kodzie który jest wyświetlany na diodach sygnalizacyjnych na baterii jest to zużycie aku... Jednak sprawdzałem ogniwa wyciągając je z baterii i obciążałem i są całkiem zdrowe... Jednak nie chciał bym wydać 300zł na baterie po regeneracji (tyle mi powiedział życzliwy pan w Wielkim mieście Wrocław :P ) Tak więc jest jakiś sposób na to aby zresetować pamięć elektroniki baterii? Tak aby naliczanie cykli rozpoczęło się od nowa?

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2008, 12:32:15 »
Pierwsze słyszę o czymś takim jak reset baterii. A co do cen to Ci równo przywalił. Poszperaj na Allegro, wydaje mi sie, że widziałem nowe(tak deklarowane) po około
 200,00 zl. G
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline marcinl

  • DWBKH
  • ******
  • 24436
  • Płeć: Mężczyzna
  • pw to nie helpdesk
    • mój syn Mateuszek
  • Sprzęt: SGS2 z powrotem :)
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2008, 13:00:45 »
odpowiedni dział - Hyde Park, przenoszę

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2008, 13:18:47 »
Nówkę baterię do della D600 kupisz na allegro w cenie 90-120zł.

*

Offline eMCej09

  • ****
  • 769
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 2G 16GB; JVC MP-XV841; PALM IIIc;SONY Clie SJ-22; PALM Centro CDMA; GPS P 3104;PSP FAT; NDS CLS  + pare giga MMC I SD
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2008, 14:32:57 »
z tego co wiem firmy serwisowe czasem po prostu w ogole pozbywaja sie elektroniki, wiec moze samemu to zrobic? grozi to tym, ze jak padnie ogniwo zupelnie (np. sie wyleje, spuchnia, zapali) to konsekwencje ponosisz Ty, a blokada jest zakladana wlasnie po to, by dwac gwaranecje, ze w czasie tych kilkuset doladowan nic z bateria sie nie stanie
...

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2008, 14:38:10 »
No świadomość tego mam... Ale bateria nie zdechnie z dnia na dzień... A rozwiązanie ma być przejściowe... Bo denerwuje mnie to jak nawet laptopa nie można wziąść bez ładowarki nawet żeby przez 10 min zobaczyć allegro.... A co do ogniw to są raczej w dobrej kondycji bo przed tym uszkodzeniem bratu trzymał jako gps około 1godziny. A jak oglądał film to jeden spokojnie obejrzał... A laptop był używany tylko w aucie ze wzg na to że jeździ ciężarówką... Jednak bateria padła i musiał szybko to naprawić i kupił nowego... Kiedyś widziąłem podobny temet na elektrodzie jednak nigdzie nie mogę znaleźć programu... A wersja demo ma możliwość tylko odczytu wiadomości i to bardzo skromnych... a full kosztuje coś koło 50$... tak więc to jest nowa bateria (pewnie nie nowa tylko regenerowana)

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2008, 14:46:08 »
Jeśli chodzi Ci o te baterie z allegro to są one nowe, a nie regenerowane. Pochodzą z wymiany baterii na ogniwach wyprodukowanych przez sony i objęte są 6-miesięczną gwarancją.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2008, 10:20:46 »
z tym jest ciążka sprawa, jest w baterii elektronika, która po ludzku chroni baterię przed przeładowaniem a pozatym liczy cykle i jak dojdzie np. do 500 to automatycznie zmniejsza pojemność tzn. wcześniej przerywa ładowanie żebys myślał ze bateria padła i poleciał po nową, a w prawdzie bateria wytrzymała by spokojnie drugie tyle cykli ta elektronika baterii jest uciążliwa.

Słyszałem ze niektórzy ludzie wymontowują ten scalaczek który liczy cykle i go przez kompa rsetują ale trzeba zbudować programator dla większości osób to za trudne

gdyby ci sie udało jednak przeprogramować układ to wystarczy wymiana ogniw jak stracą pojemność a będzie to sporo tańsze niż wymiana całej baterii. ogniwa same są tanie

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2008, 18:28:35 »
No jako elektryk chciałbym spróbować stworzyć takie cudo a co do ogniw to wiem ze są bardzo tanie w porównaniu do regenerowania baterii... A w bajki o nowych bateriach z sejfu della gdzieś daleko w alpach są tak samo prawdopodobne jak nowe baterie w telefonach które leżą 3 lata... Ogniwa się starzeją? Więc jeżeli są nowe ale nie wyprodukowane w tym roku bądź zaszłym bo mamy początek roku tak więc ogniwa już swoje przeleżały więc już lepiej kupić regenerowaną niż nową? przynajmniej większe szanse na sprawne ogniwa? Bo regenerowane to ta sama obudowa z innymi ogniwami...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2008, 20:33:43 »
Reset elektroniki baterii nie jest taki prosty - musisz wylutować pamięć flash (najczęściej kostka z 8 pinami - po 4 z dwóch stron), zbudować programator, załatwić program do tego (a darmowe nie są), przeprogramować... Mój tata się w to bawił w c640, z takim efektem że podczas ponownego podłączania ogniw do elektroniki, owa elektronika się spaliła... i jest tak bardzo często nestety

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 17, 2008, 07:55:09 »
Tak i co na tym stracił że elektronika się spaliła? i tak kupił całą nową baterie potem? Więc co mi zależy? mam szybkie rączki do odłanczania... :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 17, 2008, 10:29:26 »
Kupił elektronikę od innej pojemności, zresetował. Bateria działa ale diody na niej nie pokazują stanu akumulatora tylko jakiś bład.

*

Offline wikrap1

  • *****
  • 1162
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.mtbrowery.pl.tl
  • Sprzęt: atari portfolio/wizard /g900/Nokia e51
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2008, 16:33:03 »
czytując różne fora widziałem jak sie chwalili ze sobie baterie zresetowali tylko niegdzie nie widze instrukcji/schematów jak zrobić programator, ale są do ściągnięcia obrazy tej pamięci w nowej bateri więc może wystarczy wlutować tą pamięć w pendrive i wrzucić to zneta w miejsce starego? Spytam taty może czy przez pendriva by to zadziałało

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2008, 16:47:33 »
Pamięć nie jest równa pamięci. W pendrive to możesz "przylutować" pięścią  :wink: Program którym to mój tata robił to jeśli dobrze pamiętam Smart Battery Workshop, schematy były chyba na jego stronie.

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2008, 18:21:40 »
A skąd wziąć program? Może mógłbyś pomóc?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 17, 2008, 18:27:35 »
No właśnie teraz szukam i chyba autor tego programu przestał go sprzedawać, strona programu nie istnieje

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 17, 2008, 18:32:08 »
Właśnie tu jest problem... Może na elektrodzie trzeba ładnie poprosić? chociaż raczej nie dadzą nic za darmo... a z tego co pamiętam demo nie potrafi resetować pamięci ani wgrywać nic ono tylko backupy robi...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 17, 2008, 18:40:47 »
To już ci nie powiem bo ładne półtora roku minęło od tamtego czasu

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 18, 2008, 00:17:00 »
Elektroda. Jest jeden temacik rzeka: Ładowanie baterii w laptopie - Regeneracja ogniw Old zawiera dużo wsadów pamięci, info o programach konkretnie do resetowania pamięci, porad, schematów etc. O D600 też coś tam pisali na stronie 35.

*

jajco112

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 18, 2008, 00:22:45 »
Dobra sprostuje model... :P pomyłka bo to jest c600... Bo bateria jest w multi bayu... (ojciec mnie zmylił a ja nie popatrzył...)

*

Offline kahvm

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2008, 20:09:14 »
Też mam problem z takim akumulatorem. Rozmontowana leży na parapecie i szukam fachowca, który lutuje scalaki SMD i przeprogramowałby pamięć flash. Pewnie nic z tego:(

Odp: Reset pamięci baterii w Laptopie Dell
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 23, 2008, 14:47:23 »
należy wymienić ogniwa na nowe a potem zaprogramować eprom nowym wsadem wtwdy będzie hasać
Napisane: Luty 23, 2008, 14:08:57
no dobra na złość  :evil: tym palantą z allegro :banan:
1 w bateri jet 6 albo 8 ogniw typu g3 3,7V
2 bateria da sie otworzyć bez połamania jej :banan:
3 programator eprom kosztuje do 20zł :party:
gotowe wsady znajdziesz w zadanej lekturze
4 ogniwa najlepiej zgrzewać z braku laku lutujesz bardzo gorącą lutownicą kolbową ( pistoletową można se wsadzić ;D)
   należy unikać przegrzania
reszta jest opisana tu:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1795278#1795278
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=840210&highlight=bateri&sid=a3605b47b2cbe3c2d25fb92c0eec3c4c 

miłej lektury i powodzenia to naprawde nie jest trudne  :ok:   
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 14:49:36 wysłana przez szamankfc »