epuls, fotka itp :)

  • 15 Odpowiedzi
  • 1242 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
epuls, fotka itp :)
« dnia: Marzec 02, 2008, 22:52:59 »
nie chcialem pisac w innym topiku zeby nie robic OT, jako ze to hyde park postanowilem zalozyc taki temt.

co sadzicie o takich portalach jak fotka.pl, epuls, grono? jestescie na "nie" czy lubicie "sobie poogladac focie na epie" :D ?
ja jestem zdecydowanie na NIE. ani fotka.pl ani epuls ani nawet nasza-klasa gdzie jest juz za cukierkowo, na poczatku nawet chcialem sie zarejestrowac ale postanowilem poczekac jak to sie rozwinie(w koncu stwierdzilem ze to drugi epuls a jesli ktos mnie bedzie szukac to jesli ma mnie znalezc-czyt. ja bym chcial by mnie znalazl- to znajdzie).
nie przekonuja mnie argumenty o "znajomych"- mam ich w realnym swiecie pod komorka, nie musze ich "dodawac" do jakiejs listy.
ogolnie nie czaje sensu takich portali, moze jestem za stary(bo chyba srednia wieku na epulsie czy fotce to z 15 lat) albo zbyt cyniczny :D
co wy o tym sadzicie? :) pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 22:54:44 wysłana przez re_ »

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2008, 22:58:58 »
Hmm, zależy. Jeśli mam sprawdzić czyjeś dane, wiarygodność, lub po prostu czegoś dowiedzieć się o tej osobie to takie portale uważam za bardzo przydatne.  :mrgreen:

Na naszej-klasie konto mam, na fotce również. Uznałem że jeśli ktoś się chce czegoś o mnie dowiedzieć, to niezależnie od tego czy jestem na w/w portalach i tak znajdzie to czego szukał. Mi to już nie robi różnicy.

A niech się dzieci bawią...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2008, 23:03:07 »
no wyszedlem z tego samego zalozenia - jak ktos bedzie chcial to sie dowie. ja po prostu nie rozumiem po co, nie widze sensu :) licze jednak ze znajdzie sie ktos kto bedzie probowal to wytlumaczyc bo chcialbym poznac jakies sensowne argumenty "za". z czystej ciekawosci.

*

Offline Omega90

  • ****
  • 736
  • Sprzęt: loox n560,HTC Blue Angel,Dell Axim x50v,HP ipa3870
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2008, 23:06:46 »
Ja jestem stanowczo na NIE, według mnie takie serwisy to siedliska dzieci neo i tego typu inne.... Nie ma tam nic sensownego ano godnego uwagi. Znajomi i przyjaciele są w realu, a nie na pokaz na jakiejś liście....

Jeśli kogoś uraziłem to przepraszam, mówie ogólnikowo ;)
fsc pocket loox n560, HTC Blue Angel

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2008, 23:16:10 »
Ja jestem tylko na n-k. Do fotki zawsze miałem sceptyczne podejście, a od momentu jak jeszcze byłem z pewną osobą i dostałem hasła do jej konta to już w ogóle (na fotkę i epuls). Powiem tyle że tylko jedno było dla mnie śmieszne - jak zacząłem odpisywać kolesiom z całej polski na to co oni do niej pisali... szczególnie jak już się dowiedzieli że piszą z jej chłopakiem  :E

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2008, 23:19:18 »
Gdzieś już to słyszałem.
Kitun? Bleee... Musisz zmienić sygnaturę.  :P

O n-k chyba nie mówimy. Tam akurat rzeczywiście nie przesiadują dn, większość to dorośli...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2008, 23:28:52 »
Kitun? Bleee... Musisz zmienić sygnaturę.  :P
Po czymś ludzie muszą poznawać że ja to ja  :P

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2008, 23:37:45 »
Gdzieś już to słyszałem.
Kitun? Bleee... Musisz zmienić sygnaturę.  :P

O n-k chyba nie mówimy. Tam akurat rzeczywiście nie przesiadują dn, większość to dorośli...

no wydaje mi sie ze naplynelo tam troche dzieci. nic sie nie boj, zrobia drugi epuls. nie mam  tylu lat by wyszukiwac znajomych ze szkolnej lawy, ze wszystkimi z ktorymi chcialem miec kontakt to mam wiec n-k mi niepotrzebne by szpanowac trzycyfrowa liczba znajomych na liscie :D

a zes to juz gdzies slyszal bo kitor napisal to w innym watku, nie chcialem tam sie dopisywac bo dotyczy czego innego. mimo ze to HP to po co robic OT :D

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8900
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2008, 07:57:54 »
Ja szczerze mówiąc to z tego wątku (i coś kitor w jakimś innym wspominał) dowiedziałem  się o epuls. Nie widzę sensu takiego portalu ale ja jestem po 30 a tam przeważnie młodzież szkolna  :) O fotce słyszałem ale nie interesuje mnie ta strona.
Natomiast bardzo fajna jest nasza szkapa ale nie nadużywam tego portalu  :ok: Zaglądam tam żeby pooglądać i ewentualnie pogadać ze starymi znajomymi, którzy jak się okazuje porozjeżdżali się po całym świecie, takie czasy.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

damist

Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2008, 08:08:28 »
Obserwując zachowania ludzi na tych portalach dochodzę do jednego wniosku , jest to sekta :E Ludzie mają swój wirtualny świat ale skoro ich to bawi i kręci to niech se siedzą na tych portalach i wlepiają "dysie" i dodają siebie wzajemnie do listy znajomych przynajmniej nie będę widział tych ludzi na ulicy i tam nie będę się z nimi drażnił. Co do epulsa to szczerze powiem słyszę o tym syfie pierwszy raz :P
bo chyba srednia wieku na epulsie czy fotce to z 15 lat) albo zbyt cyniczny :D
Oj żebyś się nie zdziwił , na fotce jest cała masa moich rówieśniczek i w realnym świecie na widok PDA to tylko pada pytanie " Można z tego wejść na fotke ? " a jedyna rozmowa z nimi to " Masz fotke ? " Szlak mnie w tym momencie trafia .

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2008, 15:02:49 »
no owszem jest troche ludzi starszych ale... no raczej nie wsrod moich znajomych.
nie wiem skad to sie bierze, jak zobaczylem te potrale to sam z siebie nie czulem potrzeby rejestrowania sie, ba, nawet mnie to smieszylo. potem okazalo sie wsrod znajomych ze posiadanie epulsa itp jest passe. moze masz racje - drugie, wirtualne zycie. piekne, kolorowe. i jestes kims bo masz duzo znajomkow i duzo punktow.

*

damist

Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 03, 2008, 16:49:49 »
Ja na to patrze następująco:
Dzielę ludzi na dwie grupy , pierwszą z nich są ludzie , którzy mają tam konto dla zabawy zaś drugą grupą są zakompleksione dzieciaki.
Co do tej pierwszej grupy osobiście znam kilka osób , które mają konta na tych portalach i o dziwo są to normalni ludzie a nie dysio wlepywacze i nie żyją fotką czy epulsem czy innym draństwem. Co do drugiej grupy to szczerze powiem nie rozumiem ich zbytnio ale moim zdaniem ludzie mający po kilka tys. znajomych mają jakieś kompleksy i w realnym świecie nie mają wielu znajomych więc zasmakowując internetu zobaczyli ze nie są sami i że takich ludzi jest całą masa i wlepiają se te "dysie" dodają po kilka tys. znajomych aby wyleczyć swe kompleksy. Takie jest moje zdanie. Mnie osobiście nigdy nie pociągało do tego typu portali i chyba nigdy nie pociągnie nawet jeśli wszyscy wokół mieli by konta na epulsach czy innym dziadostwie mnie siłą do tego nikt nie zmusi. A że żyjemy chyba w wolnym kraju każdemu wolno robić co się podoba i do kiedy ci ludzie nie przeszkadzają mi nic do nich nie mam i niech se robią to co robią przynajmniej tak jak pisałem w poscie wyżej mniej tego na ulicach będzie :E

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 03, 2008, 19:50:24 »
Może wypowiem się w ten sposób: z fotką.pl miałem do czynienia po raz pierwszy około 2001 roku i wierzcie mi - wtedy to był ZUPEŁNIE INNY portal. Ludzie jeszcze jakąś klasę mięli, jakoś potrafili pisać, nie używali jakichś dziwactw w STyLu cZeGoŚ TaKiego albo nie kaleczyli naszego pięknego, polskiego języka jakąś żałosną stylizacją na amerykańszczyznę... Gdy dzisiaj coś takiego czytam dosłownie przysłowiowy nóż mi się w kieszeni otwiera.
Niemniej przykra prawda jest taka, że to dzieci neo w pewnym sensie zepsuły opinię całkiem fajnemu serwisowi społecznościowemu, chociaż nie jest przecież prawdą, że tam tylko dzieci siedzą - niestety kilka lat temu (w związku z upowszechnieniem się tanich łącz stałych i zniknięciem konieczności liczenia impulsów) miał miejsce prawdziwy wysyp dzieciaków. :/ To jest jednak bolączka, która dotyczy całego internetu - są zwyczajnie miejsca, gdzie ci nieszczęśni, początkujący internauci zaglądają chętniej...
Druga sprawa to fakt, że sami administratorzy zdecydowanie przesadzili z niektórymi płatnymi opcjami, jednocześnie zaniedbując rozwój swojego przedsięwzięcia. Była szansa na polski myspace, ale ją zmarnowali...

*

Offline slammer

  • ****
  • 536
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Spica
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 03, 2008, 21:44:29 »
miałem kiedyś konto na fotce. tak dla zabawy i dowiedzenia się czegoś o znajomych ze szkoły... teraz założyłem konto na naszej-klasie. nienawidzę tego serwisu ale chciałem zobaczyć jak teraz wyglądają koleżanki z podstawówki :) niektóre nawet niezłe... jedna nawet miss czegośtam. no i także można się czegoś dowiedzieć o nowo poznanych (w rl) osobach. moim zdaniem takie serwisy są dobre. przynajmniej skupiają dzieciaki w jednym miejscu. w innym wypadku panoszyły by się po forach...

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 03, 2008, 22:22:43 »
Co do naszej-klasy to idea była całkiem fajna - wyszukiwanie starych znajomych. Portal społecznościowy w całkowicie innym stylu. Chociaż zrobiła się z tego bardzo szybko wielka baza danych - znajomi np. wyszukiwali dodatkowych informacji o kontrahentach z Allegro, tak dla pewności, aby zobaczyć z kim mamy do czynienia, chociaż co prawda gdy już aukcja została zaklepana. ;)
Tutaj nie chodzi tylko o trzymanie dzieciaków w jednym miejscu - idea była naprawdę niesamowita i godna XXI wieku, kiedy społeczeństwo naprawdę mocno się zinformatyzowało (chociażby patrząc na to ile par się poznaje przez Internet...) - patrzmy co wyrosło z takiego myspace.com na zachodzie. Coś więcej niż tylko katalog zdjęć - całkiem mocna platforma do wymiany poglądów, niekiedy wręcz można mówić o eksperymentach amatorów z publicystyką, a muzycy wykorzystują serwis, by się wypromować. ;) U nas fotka.pl stała się synonimem skupiska dzieci neo - a szkoda. Bo jak powiedziałem powstawała w czasach, kiedy o dzieciach neo nikt nie słyszał. ;)

To nie tak, że strona ta została stworzona dla dzieciaków - ona padła ich ofiarą. Tak samo jak "forum onetu" padło dosyć wcześnie ofiarą ludzi o dosyć specyficznym poczuciu humoru i dzisiaj nie ma tam najmniejszych szans na jakąś normalną rozmowę. :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: epuls, fotka itp :)
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 05, 2008, 08:23:17 »
mnie najbardziej smiesza wyrzuty typu -"a dlaczego ty nie masz epulsa???" albo "czemu cie nie ma na naszej klasie?' odpowiadam "bo ja nie chodzilem do waszej klasy"...i poco mi do cholery ten ep?zeby jakies malolaty mogly do mnie pisac i wklejac mnie jako znajomego mimo ze w zyciu mnie na oczy nie widzialy???


zenada!
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...