Ubezpieczenie telefonu

  • 3 Odpowiedzi
  • 3225 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline delibear

  • ***
  • 269
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: IPAQ614c → HTC HD2 → HOX
Ubezpieczenie telefonu
« dnia: Wrzesień 22, 2012, 23:05:00 »
Witam. Niedawno zakupiłem HOX'a w pomarańczowej sieci. Dziś zadzwoniła miła pani proponując ubezpieczenie owego fona w cenie tylko 20,99zł. W ciągu dwóch lat daje to kwotę ponad 500zł. Grzecznie podziękowałem, mówiąc, że muszę się zastanowić.
Na stronie przejrzałem warunki ubezpieczenia i muszę powiedzieć, że nie powalają. Tak na przykład nie obejmują zalania, zarysowań umożliwiających korzystanie z telefonu (jak wyświetlacz jest pęknięty, ale działa, to też mi nie uznają?), kradzież tylko z włamaniem, lub gdy widziałem złodzieja, itp.
Myślałem o ubezpieczeniu fona, ale z drugiej strony jest tyle zastrzeżeń, że nie wiem, czy jakby przyszło co do czego, to by się nie wypięli  :-|
Czy ktoś z Was korzystał kiedyś z takiego ubezpieczenia i jak było z likwidacją szkody? 

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie telefonu
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2012, 12:50:01 »
Ja raz dałem się wrobić bo tanie było, jednorazowa opłata przy zakupie (dysku) chyba 30 zeta...
Jak poczytałem warunki w domu to ...
Nigdy więcej.

Okazuje się że takie ubezpiecznie nie obejmuje nic czego nie objęła by gwarancja a jakie jest prawdopodobieństwo że telefon Ci najnormalniej ukradną?

Skusiłem się ostatnio na przedłużenie gwarancji na Think Pada o dwa lata, zobaczymy jak będzie działać.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Ubezpieczenie telefonu
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2012, 16:20:58 »
było już kilka tematów o ubezpieczeniach, w dziale Skradzione. Co prawda dość dawno, ale chyba w dalszym ciągu nie jest to zbyt popularna usługa

Skusiłem się ostatnio na przedłużenie gwarancji na Think Pada o dwa lata, zobaczymy jak będzie działać.
a jak to zrobiłeś? Przy zakupie czy później dokupiłeś? I czy to prawdziwa gwarancja od lenovo czy jakaś forma ubezpieczenia?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie telefonu
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 23, 2012, 18:20:28 »
W sklepie X-KOM przy zakupie, zewnętrzna firma, mają płacić za ewentualne naprawy.
Nie sądzę jednak aby ten sprzęt dożył tych czasów.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...