Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?

  • 13 Odpowiedzi
  • 10636 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« dnia: Styczeń 22, 2015, 11:46:15 »
Witam :) Niedawno kupiłem sobie tablecik Prestigio Visconte Quad i generalnie mi się bardzo podoba, ale chciałbym nieco się nim pobawić... Problem tylko w tym, że nie działa mi w nim bootowanie z zewnętrznych urządzeń USB - czy jest jakaś rada na to? Brakuje mi w EFI opcji bootowania z USB, również EFI shell nie pokazuje tych urządzeń :( Czy może trzeba jakoś pena podmontować?

Nawet usiłując zrobić bootowanie USB przez menu odzyskiwania win8 wywala komunikat, że się nie da:(. Czy może coś w SCU trzeba coś przestawić, ale nie widzę nic związanego z secure boot... Aczkolwiek widzę w menu Admister Secure Boot, że niby jest unlocked i disabled :(

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2015, 11:15:22 »
Tak zaawansowany użytkownik liczy tu na pomoc przy chińskim krzaku czy tylko się podszywasz?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Mortus

  • 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lumia 1520
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 23, 2015, 23:35:54 »
Akurat z efi w tabletach pc można się nieźle pogubić. Posiadam transformera T100TA i zabootowanie na nim czegoś to cud. Po pierwsze musisz się dowiedzieć jakie uefi masz czy 32 bitowe czy 64 bitowe  (transformer ma 32 bitowe), po drugie znajdź informację z jakiej ścieżki uefi próbuje załadować bootloader (transformer bootuje tylko /EFI/BOOT/bootia32.efi). Jednak za wiele z 32 bitowym uefi nie zrobisz (podejrzewam, że tablet ten ma 32 bitowe efi) np. nie odpalisz 64 bitowego systemu (ponoć można ale trzeba strasznie kombinować), większość dystrybucji linuxa przystosowana jest tylko i wyłącznie do efi 64 bitowego...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2015, 02:24:37 »
Dodam że na większość urządzeń można znaleźć modowane biosy.
Tu jednak nie spodziewałbym się wiele.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2015, 11:05:33 »
Tak zaawansowany użytkownik liczy tu na pomoc przy chińskim krzaku czy tylko się podszywasz?

nie podszyw ;)


Kupiłem, bo wiele od tego nie oczekiwałem, ale tak elementarnego braku się nie spodziewałem  :-|

Również nie jest to pierwsze EFI w moich rączkach, więc raczej nie jest to kwestia pogubienia się w gąszczu menu... Zresztą pisałem z supportem :

Cytuj
____ 2015-01-22 11:48 - Adam G:
Witam :) Niedawno kupiłem sobie tablecik Prestigio Visconte Quad i generalnie mi się bardzo podoba, ale chciałbym nieco się nim pobawić... Problem tylko w tym, że nie działa mi w nim bootowanie z zewnętrznych urządzeń USB - czy jest jakaś rada na to? Brakuje mi w EFI opcji bootowania z USB, również EFI shell nie pokazuje tych urządzeń :( Czy może trzeba jakoś pena podmontować? Nawet usiłując zrobić bootowanie USB przez menu odzyskiwania win8 wywala komunikat, że się nie da:(. Czy może coś w SCU trzeba coś przestawić, ale nie widzę nic związanego z secure boot... Aczkolwiek widzę w menu Admister Secure Boot, że niby jest unlocked i disabled :(

____ 2015-01-22 13:27 - Prestigio:
Dzień dobry,

Uprzejmie informujemy, że nie ma na to rady na chwilę obecną.

Dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Prestigio.
W przypadku dodatkowych zapytań zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiam.

____ 2015-01-22 15:37 - Adam G:

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jednak nie rozumiem w czym problem aby tą funkcję odblokować choćby poprzez aktualizację BIOS/EFI? Mam też parę pytań powiązanych:
1) Biorę udział w programie Windows Technical Preview i chcę zainstalować na moim urządzeniu testową wersję Windowsa 10 - jak będę mógł powrócić do kopii systemu wersji windows 8.1 (wykonanej przy użyciu wbudowanego narzędzia do tworzenia obrazu dysku w Win8)? Tu nadmienię, że odpalany w Win10 instalator Win8 nie ma opcji downgrade'u.
2) Co w przypadku gdybym chciał zrezygnować z multibootowania Windowsa z Ubuntu?
3) Po co na tak malutkim dysku mam trzymać prawie 4gb partycję odzyskiwania, skoro mam utworzoną w/w kopię systemu na dysku zewnętrznym - zgodnie z zaleceniami Microsoft?
4) Czy z racji tak absurdalnego ograniczenia w BIOSie (o którym nie ma żadnej informacji na opakowaniu) jest możliwość zwrotu urządzenia?
5) Jaki jest powód nałożenia takiego ograniczenia, które nie występuje na podobnych urządzeniach Microsoft, Asus, Dell ani tabletach innych producentów? I de facto wpływa jedynie na to, że urządzenia nie da się samodzielnie naprawić, bo korzystając z konta administratora w Win8 można je bardzo łatwo skutecznie "uszkodzić" w sposób wymagający bootowania z USB. Czy chodzi o zarobek na "serwisowaniu" polegającym na reinstalacji Win8? Jaki jest koszt wykonania takiej usługi?
Pozdrawiam,
Adam G

ale niestety na drugą wiadomość tak sprawnie nie odpisali :)

Próbowałem z efi się pobawić, ale póki co ten chiński tool do dumpowania/backupowania EFI nie rozpoznaje urządzenia :( Nie wiem również jaki jest pierwotny producent, nawet cpu-z bzdury na tym cudzie wyświetla :(

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2015, 07:10:36 »
Jest forum na którym modują biosy.
Poszukaj, jak jest opcja pobrania oryginalnego biosa to poproś na forum o obrobienie.
Ja tak dodałem nie wspierany modem hsdpa do Thinkpada.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2015, 22:35:22 »
O, Adamerso, widzę że kupiliśmy tego samego krzaczka  :mrgreen: Akurat ja kupiłem go jako tablet pod kafelki, po rozoraniu systemu po mojemu nawet to ładnie działa jak na te bebechy...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2015, 23:55:42 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 30, 2015, 06:56:54 »
Mam jedno a w zasadzie dwa pytania.
Macie wersje 16GB?
Jak się na tym mieścicie?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2015, 11:43:23 »
A to jest inna?
System bootuje z obrazu, ficzer który wprowadzili w 8.1u1. Na 10gb partycji lądują pliki użytkownika, wszelkie poprawki itd - działa jako "nakładka" na system tylko do odczytu, jak w routerach.
Mam w tej chwili z 2,5gb wolnego. Można przecież zawsze program files jak i users przenieść na kartę.

Zabawna sprawa jest z tym gigabajtem ramu. System zżera jakieś 650mb, a jak podliczyłem uruchomione usługi... to jeszcze uda się zbić trochę. Ale nie chciało mi się póki co walczyć /system eliminacji studentów jest aktywny/.

BTW: Półtorej godziny zabawy i bujnąłem go z USB :mrgreen: Ale skoro producent twierdzi że się nie da, chwilowo pozostawię tą wiedzę dla siebie  :) Bo rzeczywiście, z pena zrobionego za pomocą Windows USB Download Tool od MS nie ruszał, jak i z innych bootujących na czymkolwiek innym.
PS: Możliwe że uda się na nim Androida odpalić. Znalazłem innego chińczyka z niemal identycznymi bebechami który ma kitkata i 8.1 do wyboru. Tak, bawię się z tym tylko dlatego że chętnie odpaliłbym tam ingressa ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 11:47:08 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2015, 12:08:40 »
Myślałem o takim http://www.x-kom.pl/p/211215-tablet-8-colorovo-citytab-supreme-z3735e-1024mb-16gb-win-81office.html
dla kobity, do ebooków itd ale te 16GB mnie skutecznie od tego odwiodło.
Sam mam 64 w Dellu a kupując bałem się nawet 32.
System zajmuje u mnie około 18GB a ramu jakoś nie zauważyłem aby 1,7GB przekroczył.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 30, 2015, 13:25:46 »
MS zrobił parę ciekawych myków - jednym jest właśnie to że zamiast duplikować dane  partycji recovery na systemową, tak długo jak nie zostaną nadpisane (np poprawkami z WinUpdate) używa plików z partycji recovery. A że  obraz systemu na recovery jest dobrze skompresowany + pozbawiony masy śmieci to w efekcie zajmuje mało.

Kolega ma Della (o, patrz, tego samego co ty) który wyszedł przed 8.1u1 i faktycznie na 32gb ma 3gb wolnego. Ale tam system nie używa jeszcze recovery w sposób który opisałem wyżej.

W tej chwili tle chodzi MediaMonkey, pisze w chromie i mam niecałe 800mb ramu użyte + jakieś 200mb na pliku wymiany.

Sprzęt mam wprawdzie dopiero 3 dni, ale jestem mega zadowolony. Do pracy i tak nosze ze sobą Thinkpada w700, więc tablet to z założenia dla mnie zabawka do ebooków, netu, etc. No i mieści się idealnie w kieszeni płaszcza, marynarki w odróżnieniu do XPS10 którego miałem. Wygodny w użyciu w pionie - pod kciukami mam niemal cały ekran. Nie mówiąc już o tym że to x86...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2015, 13:28:14 wysłana przez Kajetan Krykwiński »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:08:09 »
Właśnie X86 mnie przekonało do zakupu.
Co do zajętości dysku to miałem na myśli 18GB razem z aplikacjami.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 30, 2015, 23:51:33 »
Tak kombinuję z Androidem i wpadłem na ścianę  :] EFI w założeniach przy Win8 z hybrid sleepem jest zawsze 32bit. Android ma bootloader tylko dla efi 64bit. Damn.
Ale sesja kończy się niedługo, to będzie i chwile czasu na zabawę. Szczególnie że na dysku leży uefi od bliżniaczego chińczyka w wersji 64bit (pod androida) i narzedzie serwisowe intela do flashowania po USB.
Ech, Adamerso, wszystko przez ciebie. Gdybyś nie zapytał to bootowanie z USB to cieszyłbym się tabletem z windowsem  :)

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Prestigio Visconte Quad - bootowanie z USB?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2015, 05:53:46 »
Patrz, jeszcze rozwiąże problem...
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...