Podziel się swoim smutkiem :(

  • 5513 Odpowiedzi
  • 638086 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

koldasz

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 18, 2010, 19:56:45 »
"Walka z terroryzmem" sie rozszerza jak paranoja , wplata gotowkowa w jakiejkolwiek wysokosci WYMAGA OKAZANIA DOWODU OSOBISTEGO . Chore. Panstwo policyjne w najbardziej restrykcyjnej formie. Nastepne bedzie podawanie nr.telefonu , no i jeszcze niech mnie namowia na robocika lub innego Izloma to nawet online beda mogli poznac miejsce gdzie sie znajduje, kurna chata.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:01:18 »
zgadzam sie z Toba i z prawie kazdym Twoim madrym slowem, ale ja jestem z tych, ktorzy uwazaja ze policja powinna istniec i powinna byc utrzymywana z naszych podatkow.

Całkowicie się zgadzam. Młodzi idioci teraz zgrywają cwaniaków ze swoimi "ChWDP" i "JP". Trzy dekady temu, siedzieliby cicho.
Na policję można narzekać. Prawda jest taka, że gdyby jej nie było ulice zalałaby fala zdegenerowanych bydlaków. Bodajże w Kanadzie miał miejsce taki przypadek, chyba w latach osiemdziesiątych lub dziewięćdziesiątych - całkowity strajk policji doprowadził do znacznego wzrostu drobnej przestępczości.
Jedyne co jest potrzebne to odpowiednie przepisy chroniące własność i prywatność obywatela, wedle zasady "my house is my castle". I przede wszystkim policja oraz wymiar sprawiedliwości nie może mieć monopolu na bronienie obywatela. Taką sytuację mamy niestety w naszym kochanym kraju - sam obywatel nie może skorzystać ze zbyt wielu środków obrony, gdyż naruszyłby w ten sposób państwowy monopol. Przykładem może być sprawa "linczu" (Jakiego tam linczu? To była zwykła obrona przez agresywnym psychopatą!) we Włodowie. Pięć lat upokarzającego procesu, niepewności, aż w końcu prezydent się zlitował i ułaskawił (ułaskawił - czyli orzeczenie winy pozostaje, darowano jedynie karę). Jak dla mnie zasada powinna być prosta: atakujesz na własne ryzyko, bo broniący się może zrobić z tobą co zechce. Prawo do obrony przed atakiem jest niezbywalnym prawem jednostki. Skandalem jest jego przywłaszczenie przez państwo, które z przyczyn oczywistych nie może tej funkcji w sposób skuteczny spełniać - istnieje małe prawdopodobieństwo, że policjant będzie akurat tam gdzie trzeba, wtedy kiedy trzeba.

"Walka z terroryzmem" sie rozszerza jak paranoja , wplata gotowkowa w jakiejkolwiek wysokosci WYMAGA OKAZANIA DOWODU OSOBISTEGO . Chore. Panstwo policyjne w najbardziej restrykcyjnej formie. Nastepne bedzie podawanie nr.telefonu , no i jeszcze niech mnie namowia na robocika lub innego Izloma to nawet online beda mogli poznac miejsce gdzie sie znajduje, kurna chata.

Wojna z terroryzmem to pic na wodę. Dogodny pretekst. Weźmy ostatnią próbę zamachu przed świętami. Momentalnie podjęto decyzję o zamontowaniu skanerów ciała na lotniskach. Nie zastanawia was, że przecież gotowe rozwiązanie już istniało? Ktoś musiał wydać niemałe pieniądze na opracowanie i wyprodukowanie takich urządzeń. Potem tylko czekano na dogodny pretekst, żeby wprowadzić je do użytku. Normalnie (bez pretekstu z zagrożeniem życia w tle) coś takiego by nie przeszło - ludzie nie lubią, gdy obcy człowiek bezceremonialnie zagląda im pod ubranie. Wystarczy postraszyć terrorystą...
Niestety Unia Europejska pomimo pięknych, liberalnych założeń programowych odchodzi o liberalizmu. Kieruje się w stronę dziwnego neosocjalizmu, z silnym aspektem kontroli. Oczywiście dla dobra obywatela...

*

Offline bronx

  • ***
  • 254
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc Desire S, Dell XPS M1330, iPad (2012)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:20:46 »
obawiam sie tylko jednej rzeczy, iz w naszym pieknym kraju nie doroslismy do samoobrony regulowanej prawnie. przepisy giete by byly nagminnie i jak zwykle sluzyly by glownie bandytom i degeneratom.

co do eu i zaciskajacej sie nam wszystkim coraz ciasniej obrozy i kagancu, to odpowiedzmy sobie - jest ta demokracja, czy nie? wybieramy demokratycznie na poszczegolnych szczeblach jednostki, ktore pozniej na ogol i tak maja nas i nasze interesy gleboko w d...

taka demokracje moi mili, to ja mam gleboko w d...

... i to chyba jest moj smutek... :)

*

koldasz

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 18, 2010, 21:31:54 »
to smutne ale Hitler wojne wygral , albo inaczej Gebels. Jego metody sa stosowane przez panstwa ktore wygraly wojne po obu stronach barykady. Z ciekawych spraw zauwazcie ze Niemcy po wojnie odbudowaly sie najszybciej. Zastanawiajace nie. General Motors =Opel teraz i wtedy, General Electric i Siemens takze ostro wspolpracowaly. Krupps AG takze nalezal do kapitalu z usa. Ktora strona by nie wygrala docelowo te najwieksze firmy by nie stracily.Cala administracja nazistow do obrobki danych kozystala z kart perforowanych i maszyn logicznych IBM ktore za ta kase stworzylo swoje imperium. Wiele firm farmaceutycznych (czesto szwajcarskich rofl) po wojnie mialo zadziwiajaco duzo patentow i nowych lekow. A teraz wmawia sie nam ze talibowie wzieli sie z niewiadomo skad. G...o prawda za kase hameryki sie zbroili, glowny terrorysta swiata bywal w domu Bushow , afera w moich oczach grubymi nicmi szyta. Gebels wygral.

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 20, 2010, 14:24:10 »
Kurna.
Byłem po garnitur na studniówkę, do fryzjera powędrowałem, a w między czasie kurier był u mnie z m4a1.
Nosz kur*a. Dzwonię do niego, a on mówi, że dopiero jutro da radę.

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 20, 2010, 18:20:56 »
Dzisiaj odbierałem osobiście towar z Allegro o oszałamiającej wartości 18zł. Co prawda miałem po drodze, ale parkując uszkodziłem zderzak o zaspę - spawanie plastiku i malowanie będzie mnie kosztować pewnie z 200-300zł.  Nie ma to jak zaoszczędzić na przesyłce :)

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 20, 2010, 18:50:14 »
Spoko, ja mam naderwane nadkole w Space Starze ;)

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 20, 2010, 19:00:07 »
Zajdel w "Limes Inferior" napisał kiedyś coś takiego: "Nie można mieć jednocześnie wolności i porządku. Gdy wydaje Ci się, że masz obydwa, tak naprawdę masz tylko jedno z nich - drugie jest złudzeniem". Ja preferuję wolność jednostki. Dlaczego? Bo wiem, że państwo porządku i bezpieczeństwa i tak nie zaprowadzi - nie bez wprowadzania powszechnej inwigilacji w stylu "1984". A wtedy brak bezpieczeństwa na ulicach czy zagrożenie ze strony terrorystów nie będzie naszym największym problemem. Uważam, że obywatele powinni odzyskać swoje przyrodzone prawo do bronienia się wszelkimi dostępnymi środkami. Dlaczego? Dlatego, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że państwo, które zrobiło sobie z tego monopol przyjdzie z pomocą w odpowiednim momencie.

Ok. Teraz będę głosił herezję. ;) Jaki jest mój wymarzony model państwa? Po pierwsze libertariańskie podejście - jak już wspominałem władza jest administratorem wspólnej własności, finansowanej ze środków publicznych. Słowem politycy są dobrze opłacanymi menedżerami. To prowadzi do kolejnego punktu - technokracji. Uważam, że administracją powinni zajmować się wyłącznie specjaliści z wysokim wykształceniem. I tutaj punkt trzeci - cenzus wykształcenia przy wyborach. Uważam, iż błędem było przyznawanie praw wyborczych ogółowi automatycznie. Do jakich sytuacji to prowadzi widzimy na co dzień - w rządzie i parlamencie zasiadają ludzie wybrani przez naiwny motłoch, któremu naobiecywano to albo tamto. Tudzież mamy do czynienia z absurdalnymi sytuacjami, kiedy o wyborze decyduje wygląd kandydata. Gdy ktoś chce głosować powinien mieć jakieś rozeznanie w polityce i mechanizmach funkcjonowania państwa. Słowem albo ukończona przynajmniej szkoła średnia zakończona zdaną maturą, albo zrobiony elementarny kurs.

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 21, 2010, 23:27:12 »
udałem się na zapis śladu GPS, na śnieg i mróz. Nosz ku :mad: a nie nagrał się ślad z jednego z testowanych urządzeń... zaraz znowu z domu wychodzę...
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 22, 2010, 08:23:00 »
Nie jadę do Wrocławia :( Miałem jechać na tydzien...

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 22, 2010, 11:10:00 »
Chory jestem od wczoraj czuje sie paskudnie i zaraz zwijam sie do lekarza  :(
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:14:43 »
Chory jestem od wczoraj czuje sie paskudnie i zaraz zwijam sie do lekarza  :(

A po co? ja na przeziebienie/grype ostanio u lekarza bylem jakies 5-6 lat temu, jak mnie zatoki bolaly i potrzebny byl antybiotyk. A tak to zawsze zapisuja to samo...

Katar nieleczony trwa tydzien, a leczony 7 dni :)

No chyba ze to jakies powazne objawy, to rozumiem obawy o zapalenie pluc albo czego innego ;)

Zdrowia zycze!

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:29:30 »
heh  no jeśli 41' gorączki to nic takiego to... :-|

Ogólnie to rzadko choruje i chyba byłem dziś pierwszy raz u lekarza od ponad roku..
Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline Edwardo

  • **
  • 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Diamond
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:40:07 »
heh  no jeśli 41' gorączki to nic takiego to... :-|

Ogólnie to rzadko choruje i chyba byłem dziś pierwszy raz u lekarza od ponad roku..

to przy takiej goraczce dzwoni sie po lekarza.... a nie idzie do niego ;)
przynajmniej u mnie tak jest.
tak samo w przypadku rozwolnienia, wymitow i innych niedogodnosci utrudniajacych badz wplywajacych na bezposrednie zagrozenie zycie pacjenta.

*

Offline pHarel

  • ***
  • 468
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4S / iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:44:18 »
Ee tam, bywało gorzej :ok:


Jakieś tam>Hermes>K750>K800>TOSHIBA G900>Diament>i900 Omnia>HTC G1>I900 Omnia>I5700>SGS II>ZTE Blade>Milestone>SGS III > Dell X51 / iPAQ 4100 / iPhone 4S /iPhone 5S 32GB / MacBook Air 13,3 mid 2013 / ATV3

*

Offline marsozerca

  • **
  • 211
  • Płeć: Mężczyzna
  • obserwator ;)
  • Sprzęt: Tośka g900@520MHz@ Win6.1 :)
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 25, 2010, 05:39:04 »
-23 na termometrze za oknem, a trzeba się szykować na uczelnie  :-| kaszana :(
Mam swoje życie wy mówicie mi jak żyć
mam swoją drogę wy mówicie mi którędy iść
mam swoje pięści słyszę z kim się bić
i swoje serce kogo kochać z kogo kpić

*

Offline damkol

  • ****
  • 837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tajne przez poufne.
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 25, 2010, 06:45:20 »
-36 przy gruncie.
Lost in universe.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 25, 2010, 08:17:36 »
+5 w lodówce...

*

Offline strefa510

  • *
  • 66
  • Sprzęt: Samsung i5700 Spica
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 25, 2010, 08:21:24 »
+6 w kuchni  :ok:
eee.. . co to ja miałem??? acha Ericsson a1018s, Siemens M50, SE T630, SE W810  HTC Trinity m700, Siemens M50(wielki powrót). Samsung i5700 Spica

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 25, 2010, 08:39:38 »
+7 w pracy  :S
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

koldasz

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:36:09 »
Dobry :) +26 w mojej sypialni, +22 w duzym pokoju, za oknem -11.

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 25, 2010, 09:39:12 »
Dobry :) +26 w mojej sypialni, +22 w duzym pokoju, za oknem -11.

Nienawidzę Cię  :(
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:23:04 »
wy sie martwicie ze macie cieplo w domach? U mnie lodowka ma efekt cieplarniany ;)

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 25, 2010, 10:26:25 »
wy sie martwicie ze macie cieplo w domach? U mnie lodowka ma efekt cieplarniany ;)

Dasz się ogrzać w niej  :E
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

koldasz

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:18:27 »
Dobry :) +26 w mojej sypialni, +22 w duzym pokoju, za oknem -11.

Nienawidzę Cię  :(
jak cie to pocieszy to mam za to zylaka odbytu hihi. Smacznego buuhahahahaha

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:27:07 »


Fela nowa też poszła  :( :( :(
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 25, 2010, 11:45:59 »
ta ładna nowa felunia którą się niedawno chwaliłeś?
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

koldasz

Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:17:23 »


Fela nowa też poszła  :( :( :(
  Szanowni Panstwo powyzej prezentowany jest obiekt westchnien 2ch pokolen polakow. Specyfikacja techniczna: cichy jak Merc dzieki zatyczka kolanowym , dolaczonym do zestawu. Szanowny klienci zadbalismy o bezpieczenstwo strefa zgniotu konczy sie na komorze silnika jak w najnowoczesniejszych samochodach. System wspomagania ruchu umozliwia pokonanie dowolnego zakretu w zimie z driftem. Bedac dumnym posiadaczem tego wspanialego pojazdu nie zapomnij: zakup i montaz radia z CD w twoim samochodzie podwoi jego cene a gdy do tego zatankujesz do pelna to jego wartosc wzrosnie trzykrotnie.

*

Offline nurek3

  • ***
  • 442
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer N30, Palm Visor Platinum
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:25:59 »
ta ładna nowa felunia którą się niedawno chwaliłeś?

SI.




Fela nowa też poszła  :( :( :(
  Szanowni Panstwo powyzej prezentowany jest obiekt westchnien 2ch pokolen polakow. Specyfikacja techniczna: cichy jak Merc dzieki zatyczka kolanowym , dolaczonym do zestawu. Szanowny klienci zadbalismy o bezpieczenstwo strefa zgniotu konczy sie na komorze silnika jak w najnowoczesniejszych samochodach. System wspomagania ruchu umozliwia pokonanie dowolnego zakretu w zimie z driftem. Bedac dumnym posiadaczem tego wspanialego pojazdu nie zapomnij: zakup i montaz radia z CD w twoim samochodzie podwoi jego cene a gdy do tego zatankujesz do pelna to jego wartosc wzrosnie trzykrotnie.

Ta, mógłbyś wstrzymać się od tego komentarza. Jechałem 50km/h i niestety skoda octawia jest baaardziej poszkodowana, jakie to miękkie teraz robią - wbiłem jej się w prawe tylne naroże. Więc w jej przypadku wstawianie ćwiartki jak nic. A ja mam tylko to. Ale dla mnie aż to.
http://www.pdaclub.pl/info.php?id=6656

Bardzo śmieszne malucha i resztę usuwać ;]

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podziel się swoim smutkiem :(
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:34:54 »
to dlatego ze  maluch strefy amortyzujace zaleza od ilosci wartsw ubrania jakie masz na sobie.W nowych autach producenci przeniesli to na konstrukcje samochodu :D
Napisane: Styczeń 25, 2010, 12:33:35
Gosc w oktawii pewnie poczul lekkie pierdniecie a u Ciebie srodowa kolacja wrocila znow do gardla.