Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)

  • 628 Odpowiedzi
  • 120284 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 04, 2009, 11:20:23 »
i po kolejnej masie krytycznej w gliwicach. ciekawa sprawa tylko jeden kierowca darł się z auta reszta się smiała robiła foty i machała no i jeden dawca który myślał że jak zawyje swoim zakapionym suzuki to każdy ucieknie...
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 04, 2009, 15:45:41 »
to kiedy u was są masy krytyczne? pierwsza niedziela miesiąc? ciekawi mnie to bo na całym świecie masy odbywają się w ostatnie piątki miesiąca :D miodnie było na ostatniej w warszawie. 1967 osób :D na majowej spodziewamy się rekordu - ponad 3000 :D i cała warszawa będzie nasza - już 29.05.2009 :D
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 04, 2009, 21:40:56 »
raz byłem, więcej nie pojadę
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 04, 2009, 22:12:20 »
W sobotę mijałem taki mały peletonik - z 10 rowerzystów. Dziadki, plastrony typu "Lubię rower", a że byli swego rodzaju zawalidrogami, wyprzedziłem ich, słysząc po drodze " no! no! no! dawca!". Przyznam, że nieźle się uśmiałem, tym bardziej, że jechałem jakieś 34 km/h :P

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 04, 2009, 23:15:43 »
" no! no! no! dawca!". Przyznam, że nieźle się uśmiałem, tym bardziej, że jechałem jakieś 34 km/h :P

to ciekaw jestem jak zareagowali by na moją prędkość pewnego słonecznego dnia w zeszłym roku... 67 km/h za ciężarówką na trasie siedlce-warszawa :P co jak co ale rekord mam nie chwaląc się 76 km/h :P ale to dawne czasy, nigdy tego nie powtórzę. teraz się pukam w czoło jak mogłem zachowywać się tak nieodpowiedzialnie na rowerze... teraz staram się nie przekraczać raczej tych 50 km/h... :P
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 05, 2009, 09:16:57 »
" no! no! no! dawca!". Przyznam, że nieźle się uśmiałem, tym bardziej, że jechałem jakieś 34 km/h :P

to ciekaw jestem jak zareagowali by na moją prędkość pewnego słonecznego dnia w zeszłym roku... 67 km/h za ciężarówką na trasie siedlce-warszawa :P co jak co ale rekord mam nie chwaląc się 76 km/h :P ale to dawne czasy, nigdy tego nie powtórzę. teraz się pukam w czoło jak mogłem zachowywać się tak nieodpowiedzialnie na rowerze... teraz staram się nie przekraczać raczej tych 50 km/h... :P

o dziwo mój rekord wygląda dziwnie - szosówką leciałem 81km/h na przypadkowej drodze, mtb 89km/h (kilka lat temu - maraton w Karpaczu) na zjeździe po szutrze   :grin:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 05, 2009, 10:06:20 »
u nas w piątki ale cały weekend nie siadałem do kompa :P

beju też bym nie powtórzył rzeczy które robiłem na rowerze jak byłem młodszy. w moim wypadku poprostu się boję kontuzji na które nie mogę sobie pozwolić - praca
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 10:35:18 wysłana przez jarqka »
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 05, 2009, 10:40:41 »
jarqka: czlowiek po prostu w pewnym momencie dorosleje i zdaje sobie sprawe ze nie warto ryzykowac tylko dla predkosci... bo to bylo dobre i "dawalo zajawke" za mlodu.. teraz to czlowiek mysli o rodzinie, narzeczonej itp. nie warto sie zabijac. a i kondycja nie ta :grin:
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline cataractyt

  • ***
  • 269
  • Fillucas
  • Sprzęt: Lumia 930, iPhone 4s, Meizu MX4
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 05, 2009, 11:08:02 »
@Bikekowal

No 89 km/h na szutrze nie jest jakieś super bezpieczne :D
Mój rekord jest słaby - znaczy chyba nigdy nie jechałem tak, żeby wyciągnąć jak najwięcej, ale na najcięższym przełożeniu - z przodu 3 z tyłu 8 jechałem jakieś 55 km/h. I ciężko było wyciągnąć więcej, bo już kręcenie korbą prawie nic nie dawało. Ale myślę, że bym wyciągnął więcej,  gdyby to nie była krajowa droga, z tymi takimi muldami od ciężarówek i niestety nie miałem czego się uczepić, żeby zyskać ten kochany tunel aerodynamiczny :d
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 19:29:14 wysłana przez Fillucas »

*

Offline jarqka

  • ****
  • 818
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Honor 7, Honor 8, Iphone 4,5 , iPAQ 214, Ipad 3
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 05, 2009, 11:15:05 »
trafiłeś w dyche beju tymbardziej że ja już żonaty :P
They Use Force To Make You Do What The Deciders Have Decide You Must Do

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 05, 2009, 11:21:16 »
@Bikekowal

No 89 km/h na szutrze nie jest jakieś super bezpieczne :D
Mój rekord jest słaby - znaczy chyba nigdy nie jechałem tak, żeby wyciągnąć jak najwięcej, ale na najcięższym przełożeniu - z przodu 3 z tyłu 8 jechałem jakieś 55 km/h. I ciężko było wyciągnąć więcej, bo już kręcenie korbą prawie nic nie dawało. Ale myślę, że bym wyciągnął więcej,  gdyby to nie była krajowa droga, z tymi takimi muldami od ciężarówek i niestety nie miałem czego się uczepić, żeby zyskać ten kochany tunel aerodynamiczne :d

na maratonach często zdarzają się sytuacje niebezpieczne. Wszystko zależy od tego czy się boisz tej prędkości czy nie. Jesli się boisz to po prostu jeździsz powoli. Akurat tak się udało że trafił sie stromy zjazd. Prędkość sprawdziłem dopiero na mecie, sam byłem mocno zdziwiony. Wrażenia przednie :D Dałoby radę więcej, ale na wyżyłowanej masowo maszynie do xc (trek 8500) z amorkiem 80mm lepiej nie zjeżdzać z nadmiernymi prędkościami (>100km/h). Maszyny do DH są bezpieczniejsze w tej materii.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 05, 2009, 12:40:11 »
trafiłeś w dyche beju tymbardziej że ja już żonaty :P

a potem dochodzą do tego dzieci i pozostaje tylko rower holenderski na niedzielę. wyolbrzymiam trochę :D
ale generalnie tak to jest, im człowiek starszy tym mniej wariuje... ale zdaża mi się jeszcze pod prąd jeździć w korku :P
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline oozz

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x51v, I5800
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 05, 2009, 14:36:23 »
To ja także poproszę o radę...
Szukam ramy do delikatnego XC. Najchętniej amortyzowana.
Jakieś tanie propozycje można znaleźć (19")?
(pod stery 1 1/8 ")

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 05, 2009, 19:10:20 »
do jakiej ceny?
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline oozz

  • *
  • 76
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Dell Axim x51v, I5800
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 06, 2009, 10:28:55 »
800 z damperem?
(taniej pewnie się nie da...)

*

Offline beju

  • Android Singularity
  • ******
  • 7093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Mini poradnik przed zakupem - co wybrać
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 06, 2009, 11:47:38 »
średniej klasy sam damper tyle kosztuje :) więc raczej ciężko będzie ci się zmieścić :)
iPhone SE 10.1
NEXUS 4 5.1
i780 6.1

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 06, 2009, 15:11:39 »
khem... jakby to napisać.... zapomnij o tym
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 11, 2009, 13:12:11 »
ale na wyżyłowanej masowo maszynie do xc (trek 8500) z amorkiem 80mm lepiej nie zjeżdzać z nadmiernymi prędkościami (>100km/h). Maszyny do DH są bezpieczniejsze w tej materii.

zjazd na rowerze xc takim jak ten trek przy prędkości ~90km/h to już jest opcja kamikadze. Na dh jest łatwiej jechać tak szybko, ale czy bezpieczniej ?...

a potem dochodzą do tego dzieci i pozostaje tylko rower holenderski na niedzielę.

a myślałem, że tylko mnie to dopadło ;) Właśnie sprzedałem mojego fulla i szukam jakiegoś taniego wozidła na niedzielę bez pozycji "głową w mur" ;)

Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 11, 2009, 20:27:18 »
do czego rower?
Czy ja wiem do jezdzenia po ulicy i moze po jakis lasach albo kij wie co ogolnie podobaja mi sie rowery typu MTB.
Slyszalem ze tego typu rowery nie nadaja sie do jazdy normalnej po ulicy przynajmniej tak mi kolega mowil kupil sobie ostatnio Kone Scrap(http://www.skiteam.pl/archiwum/2007/rower/Kona/Scrap/).Tak wiec myslalem nad rowerem http://allegro.pl/item624842696_rower_kross_level_a2_full_alivio_tylko_u_nas.html

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 12, 2009, 07:20:20 »
jeśli nie chcesz duzo wydawać kup krossa, kony w tej cenie nie prezentują nic szczególnego.

ale na wyżyłowanej masowo maszynie do xc (trek 8500) z amorkiem 80mm lepiej nie zjeżdzać z nadmiernymi prędkościami (>100km/h). Maszyny do DH są bezpieczniejsze w tej materii.

zjazd na rowerze xc takim jak ten trek przy prędkości ~90km/h to już jest opcja kamikadze. Na dh jest łatwiej jechać tak szybko, ale czy bezpieczniej ?...


nie tak całkiem, podobno można szybciej. Fakt że niektórym zapala się czerwone światełko, ale do czasu kiedy wiesz co robić, nie ma tragedii. Pewnie zaraz ktoś mi powie jakie to bezmyślne itp. Może i tak. Ale co z tego. To nie jazda samochodem po zatłoczonych drogach z predkością 200km/h. To czysta adrenalina nie przeszkadzająca nikomu. A jak zaliczysz glebe to przy tej prędkości i tak nic z ciebie nie zostaje.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 12, 2009, 17:58:22 »
Mam pytanie czy warto kupowac tego krossa czy moze dozbierac jeszcze troche kasy na cos lepszego?

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 12, 2009, 18:11:48 »
zależy ile chcesz tym jeździć. jeśli raz w tygodniu przejechać się do lasu to nie ma sensu
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 13, 2009, 18:14:24 »
Czyli ten Kross to bedzie najlepszy wybor do 1250zl?

*

Offline BigBadBlackDog

  • **
  • 151
  • Płeć: Mężczyzna
    • Moja mała mieścinka :)
  • Sprzęt: i780, Motorola Pro+
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 13, 2009, 23:20:59 »
w tych pieniądzach owszem, aczkolwiek idź do sklepu i zobacz na ceny, bo na aukcji jest zeszłoroczny model, a tegoroczny u mnie w mieście kosztuje tyle samo w normalnym sklepie - co śmieszniejsze - ostał się jeden egzemplarz A2 z zeszłego roku i kosztuje 1299 :)
Nie puszczone bąki unoszą się do mózgu, stąd biorą się posrane pomysły

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 14, 2009, 14:39:33 »
Ja też zastanawiam się jaki rower kupić, jeżdżę głównie po mieście, czasami dłuższe trasy. Zastanawiam się nad rowerem miejskim a szosowym. Odwiedziłem dzisiaj taki sklep z używanymi rzeczami z Niemiec w mojej miejscowości i spodobały mi się dwa rowery miejskie (nie było szosowych) Były dwa peugeoty jeden za 210zł, drugi za 270zł i jeden Kettler-alu-sportad nie wiem jaka cena, zapomniałem się zapytać, ale dowiem się.
Wszystkie rowery do małej regulacji (hamulce, przerzutki itp.) Pomyślałem że gdybym zdjął z nich bagażnik, błotniki i światła, rower nadawałby się do jazdy na troszkę dłuższe trasy? Najlżejszy z tych wszystkich jest ten kettler. Na co patrzeć przy zakupie tych rowerów?

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 14, 2009, 14:45:19 »
"lekkość" to nie jest priorytet w szosówce, bezwład jest czasem wygodny (niekoniecznie na polskich drogach)
przejedz się kawałek i zobacz który lepiej "toczy" się po drodze.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 14, 2009, 14:55:23 »
"lekkość" to nie jest priorytet w szosówce, bezwład jest czasem wygodny (niekoniecznie na polskich drogach)
przejedz się kawałek i zobacz który lepiej "toczy" się po drodze.
No właśnie mam tak zamiar zrobić:D To nie są jako tako szosówki, tylko rowery miejskie (mają błotniki, bagażnik, światła, inną kierownicę którą pewnie zmienię.)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 14, 2009, 15:58:40 »
"lekkość" to nie jest priorytet w szosówce, bezwład jest czasem wygodny (niekoniecznie na polskich drogach)
przejedz się kawałek i zobacz który lepiej "toczy" się po drodze.

mała nieścisłość, kolega mówił o miejskim, nie szosie.. w szosówkach waga to priorytet, im mniejsza tym lepiej oczywiście
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 14, 2009, 17:05:09 »
Ten Ketter niestety odpada :-| 390zł za niego chce :E
Umówiłem się na przejażdżkę tym Peugeotem za 270zł i od razu sam z siebie spuścił do 250zł. Jutro po szkole się zobaczy:)
Ten peugeot tak wygląda: http://allegro.pl/item631595254_peugeot_cologne_sachs.html
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2009, 17:53:15 wysłana przez maciekzx »

*

Offline maciekzx

  • **
  • 239
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Eee 904HD|Nokia 9300|i600|Centro|Wallaby|Treo 600
Odp: Pochwal się swoim rowerem & dyskusja :)
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 14, 2009, 20:35:51 »
Powiedzcie mi jeszcze czy jeśli ściągnę z tego roweru wszystkie błotniki itp. i zmienię kierownicę na taką z szosowych to czym on się będzie różnił? Długość ramy?