Płatności allegro a...cegła w paczce...?

  • 11 Odpowiedzi
  • 3588 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« dnia: Marzec 03, 2008, 22:40:16 »
Nigdy nie kupowałem za pomocą tego typu płatności. Dzisiaj zakupiłem przedmiot za dość dużą kasę i chcę dokonać przelewu za pomocą płatności Allegro.
Mam pytanie do Was odnośnie bezpieczeństwa takiej transakcji i ewentualnych roszczeń co do potencjalnych prób oszustw przez sprzedawców (tytułowa cegła w paczce).
Rozumiem, że Allegro jest pośrednikiem w tej transakcji, ale czy zabezpiecza również transakcję aż do samego końca? (czyt. otwarcia paczki i sprawdzenia jej zawartości). Czy w przypadku niezgodności towaru z opisem Allegro wyegzekwuje wpłaconą kasę?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 03, 2008, 22:43:23 »
Dokładnie, kupowanie za pośrednictwem płatności allegro jest o wiele bezpieczniejsze, zarówno dla Ciebie jak i sprzedającego.
Kiedyś wyczytałem że Allegro oddaje pieniądze jeśli sprawa zostaje zgłoszona na policję czy coś takiego, ale po więcej informacji zapraszam do regulaminu.

Pamiętaj także że korzystając z płatności Allegro zbierasz punkty Payback.  :grin:

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2008, 23:04:12 »
Allegro nie oddaje pieniędzy jeśli nie zastosowałeś Escrow !! Poza tym ja robiłem dużo razy zapłatę tym sposobem stosując kartę kredytową i w końcu zeszłego roku z tej karty (za pomocą moich danych bo kartę mam) okradli mnie na 1700 zł. Zalecam ostrożność i teraz preferuję przelew.
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2008, 23:13:15 »
Allegro nie oddaje pieniędzy jeśli nie zastosowałeś Escrow !! Poza tym ja robiłem dużo razy zapłatę tym sposobem stosując kartę kredytową i w końcu zeszłego roku z tej karty (za pomocą moich danych bo kartę mam) okradli mnie na 1700 zł. Zalecam ostrożność i teraz preferuję przelew.

To albo miales na kompie jakiegos trojana albo gdzies ci ja zeskanowali, bo nie sadze zeby z PolCardu wyciekl Twoj numer karty ...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2008, 23:26:23 »
Allegro nie oddaje pieniędzy jeśli nie zastosowałeś Escrow !!

Czyli po co jest ta cala usluga, skoro nie oddaja kasy w razie problemow? Chodzi o szybkosc tranzakcji? O to, ze sprzedajacy "widzi" przelana kase na Allegro i moze szybciej wyslac towar?
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2008, 23:30:44 »
Dokladnie po to... a zabezpieczeniem transakcji (ubezpieczeniem) jest wlasnie Escrow...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2008, 00:00:23 »
swoją drogą alelgro nie jest takie chętne do oddawania kasy(mówimy o przypadku bez ubezpieczenia)
Najpierw policja musi zakończyć postępowanie.. a tutaj jak się domyślasz baaardzo trudno o nieumorzenie sprawy (z doswiadczenia mówię)

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2008, 08:48:01 »
Allegro nie oddaje pieniędzy jeśli nie zastosowałeś Escrow !! Poza tym ja robiłem dużo razy zapłatę tym sposobem stosując kartę kredytową i w końcu zeszłego roku z tej karty (za pomocą moich danych bo kartę mam) okradli mnie na 1700 zł. Zalecam ostrożność i teraz preferuję przelew.

To albo miales na kompie jakiegos trojana albo gdzies ci ja zeskanowali, bo nie sadze zeby z PolCardu wyciekl Twoj numer karty ...

Tego nie wiem, to ma ustalić Policja (w co nie wierzę). Mój Bank też się nie popisał bo do dzisiaj ( ponad 2 miesiące)  rozliczyli mi kwotę 850 zł. a reszta gdzieś "wisi".
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2008, 10:36:30 »
Dokladnie po to... a zabezpieczeniem transakcji (ubezpieczeniem) jest wlasnie Escrow...

Czyli powiedzmy, ze skorzystam z normalnego przelewu bankowego, zamiast tych platnosci Allegro.
W przypadku trafienia na nieuczciwego sprzedawce, mam takie same szanse na odzyskanie kasy, tyle ze nie zaplace dodatkowej prowizji do allegro, tak?
Jak to wogole jest z potencjalnym zwrotem kasy w takiej sytuacji?
Czy moge otworzyc paczke przy listonoszu/na poczcie?
Jak jest w takim przypadku przy platnosci za pobraniem?

btw, ostatnio zamowilem sobie rowerek na allegro za 1,5k, tyle ze z zaplata kurierowi do lapy. Ten przy odbiorze protestowal, ze jak otworze, to nie bedzie mogl zabrac tego spowrotem. Powiedzialem mu, ze w takim wypadku spiszemy protokol reklamacyjny. Po tym dal mi spokojnie sprawdzic towar. :)
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2008, 10:54:25 »
Prowizje dodatkowa allegro placisz tylko przy Escrow.Przy platnosciach prowizje placi sprzedajacy. Escrow jest wlasnie po to, ze sprzedajacy wie ze zaplaciles ale nie dostanie kasy dopuki Ty nie potwierdzisz, ze towar ktory zamowiles dotarl ok. wtedy dopiero robisz klik i kasa laduje u sprzedawcy a do tego czasu jest zamrozona przez allegro.

Co do PP to maja taka usluge jak sprawdzenie zawartosci przesylki, wtedy wysylajacy spisuje na blankiecie co przesylka zawiera w obecnosci pracownika poczty, pozniej pani na poczcie pakuje paczke i wysyla. Ty jako odbioraca idziesz po paczke na poczte po czym zostaje komisyjnie otwarta i sprawdzona zawartosci w obecnosci Twojej i 2 pracownikow poczty i porownana z tym co wysylajacy wpisal na blankiecie. Jezeli wszystko sie zgadza Ty odbierasz paczke i podpisujesz ze wszystko ok.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Super_Ghost

  • ****
  • 670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Palm Pre|GC5066HD
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2008, 13:05:53 »
a jeżeli sprzedający napisze na owym blankiecie, że w paczce jest cegła?

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Płatności allegro a...cegła w paczce...?
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2008, 21:46:04 »
To wtedy Ty widzisz, ze w opisie jest cegla i paczki nie odbierasz, chyba, ze te cegle zamawiales...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.