Otwieranie samochodu telefonem...?!

  • 21 Odpowiedzi
  • 19356 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« dnia: Styczeń 18, 2007, 12:15:58 »
http://www.smog.pl/wideo/6612/jak_otworzyc_auto_za_pomoca_telefonu_komorkowego/

Co o tym myslicie? Czy jest cos takiego mozliwe? A moze to po prostu walek jakich wiele..?

Jedna z komentujacych osob napisala, ze chodzi tutaj o to, ze sygnal z pilota przesylany jest przez telefon. Czyli, np. zgubilismy pilota, zapasowy jest w domu na drugim koncu Polski. Dzwonisz do domu, a zona otwiera ci fure :))
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Jinks

Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:28:48 »
Cytuj
jak_otworzyc_auto_za_pomoca_telefonu_komorkowego/

Walnąć nim w boczną szybę.
 :) Tylko w boczną!!! Bo przednia klejona.

Cytuj
Czyli, np. zgubilismy pilota, zapasowy jest w domu na drugim koncu Polski. Dzwonisz do domu, a zona otwiera ci fure

Nawet jeśli to nie bardzo to widzę.
Z bliska to jeszcze pół biedy,złodzieje samochodów mają takie coś do rozbrajania alarmów, z tym,że po użyciu tego otwierają się wszyskie w promieniu 20 metrów ;)  A nawet wtedy to jak to miałoby działać? Sygnał musiałby iść przez wszyskie stacje przekaźnikowe w Polsce,bo auto mogłoby być w Szczecinie albo w Zakopanem,a nie istnieje telefon który miałby taki zasięg bezpośredni. I długo nie będzie,bo po pierwsze antena,po drugie pobór energii. W te otwieranie auta na odległość wierzyć mi sie nie chce. Chyba,że telefon satelitarny.

*

Offline kwieto

  • ******
  • 2785
Re: Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:45:21 »
Cytat: "deva100"
http://www.smog.pl/wideo/6612/jak_otworzyc_auto_za_pomoca_telefonu_komorkowego/

Co o tym myslicie? Czy jest cos takiego mozliwe? A moze to po prostu walek jakich wiele..?

Jedna z komentujacych osob napisala, ze chodzi tutaj o to, ze sygnal z pilota przesylany jest przez telefon. Czyli, np. zgubilismy pilota, zapasowy jest w domu na drugim koncu Polski. Dzwonisz do domu, a zona otwiera ci fure :))


AFAIK pilot przesyla do samochodu sygnal radiowy, do tego szyfrowany.
Problemy sa wiec co najmniej dwa:
- jak zarejestrowac fale radiowe za pomoca telefonu? Przeciez to nie jest dzwiek, ktory membrana mikrofonu moglaby zarejestrowac, a sluchawka wyemitowac.
- nie jestem pewny czy komunikacja miedzy alarmem a pilotem nie przebiega w obie strony, tzn po wyslaniu klucza przez pilota, alarm potwierdza zgodnosc wysylajac z kolei sygnal do pilota. (obilo mi sie o uszy takie rozwiazanie, nie wiem na ile powszechne)

Juz pierwsza kwestia budzi sporo watpliwosci co do dzialania takiego rozwiazania.
Moze po prostu sprawdz?
Ludzie zazdroszczą ci nie tego, że coś zrobiłeś, ale tego że ci się chciało to zrobić.

*

Offline Greg.

  • 48
Re: Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2007, 12:57:57 »
Cytat: "kwieto"
Cytat: "deva100"
http://www.smog.pl/wideo/6612/jak_otworzyc_auto_za_pomoca_telefonu_komorkowego/

Co o tym myslicie? Czy jest cos takiego mozliwe? A moze to po prostu walek jakich wiele..?

Jedna z komentujacych osob napisala, ze chodzi tutaj o to, ze sygnal z pilota przesylany jest przez telefon. Czyli, np. zgubilismy pilota, zapasowy jest w domu na drugim koncu Polski. Dzwonisz do domu, a zona otwiera ci fure :))


AFAIK pilot przesyla do samochodu sygnal radiowy, do tego szyfrowany.
Problemy sa wiec co najmniej dwa:
- jak zarejestrowac fale radiowe za pomoca telefonu? Przeciez to nie jest dzwiek, ktory membrana mikrofonu moglaby zarejestrowac, a sluchawka wyemitowac.
- nie jestem pewny czy komunikacja miedzy alarmem a pilotem nie przebiega w obie strony, tzn po wyslaniu klucza przez pilota, alarm potwierdza zgodnosc wysylajac z kolei sygnal do pilota. (obilo mi sie o uszy takie rozwiazanie, nie wiem na ile powszechne)

Juz pierwsza kwestia budzi sporo watpliwosci co do dzialania takiego rozwiazania.
Moze po prostu sprawdz?

Właśnie - polecam sprawdzić, jednak fizyka wskazuje na niepowodzenie takiego testu:

Mikrofon - np. w słuchawkach Plantronics Audio 350 - przenosi sygnał w paśmie 0,1 - 8 kHz. Nie sądzę, by w telefonie był lepszy...

Z kolei pilot, taki do bramy garażowej, jakiego używam (nie wiem jak to jest z pilotami do samochodów) wysyła sygnał w paśmie 433 MHz !
Ucho tego nie słyszy, a tym bardziej mikrofon telefonu komórkowego....

Ten pilot musiałby wysyłać sygnał w tym samym paśmie, w którym działa mikrofon telefonu.

pozdr.

Greg.

*

Offline Klimer

  • ***
  • 344
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.klimer.dkp.pl
  • Sprzęt: Palmax GPS
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2007, 13:18:34 »
hymm a jak ja mam w samochodzie przy klamce port podczerwieni, to moze by sie go dało wykorzystać do otwierania samochodu :P w kluczyku tez taki jest. otweira sie bez kierowania kluczyka na ten slot ale jak go tam skierujesz to mozesz np. otwierac okna itp itd. muszę to sprawdzić :D

wystarczy PDA i program do sterowania TV :)
To nie tablica ogłoszeń!! Ostatni raz bez warna.

*

Jinks

Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:06:51 »
Cytuj
ja mam w samochodzie przy klamce port podczerwieni, to moze by sie go dało wykorzystać do otwierania samochodu  w kluczyku tez taki jest. otweira sie bez kierowania kluczyka na ten slot ale jak go tam skierujesz to mozesz np. otwierac okna itp itd. muszę to sprawdzić  

wystarczy PDA i program do sterowania TV

Spróbuj,choć mi się to też za łatwe wydaje. Gdyby tak było mozna,to po miastach chodziłyby bandy uzbrojone w piloty od telewizorów i okradały auta ze wszystkiego co w srodku. :)

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2007, 14:32:31 »
Temat jest już dość dobrze znany od dawna. Jeśli ktoś posiada pilot podczerwieni to lepiej jest go wyrzucić, ponieważ każdy sygnał wysyłany z tego urządzenia może zostać zarejestrowany przez odpowiedni czytnik. Swojego czasu nawet Casio wypuściło serię zegarków z programowalnym nadajnikiem IR. Jak się w niedługim czasie okazało było to dobre narzędzie do włamywaczy. Co innego z falami radiowymi. Jak sama nazwa wskazuje nie są to fale akustyczne, które może wychwycić mikrofon, ponieważ zakres akustycznych fal to przedział od 20Hz do 20kHz. Jeśli mikrofon przenosi cały zakres fal (co się rzadko zdarza) to nie ma szans na wyłapanie wyższych częstotliwości. Odpada zatem przekazywanie sygnału za pomocą mikrofonu. Jeśli byłoby to możliwe w słuchawce mikrofonu oprócz głosu ludzkiego słyszelibyśmy jeszcze różne fale np. mielibyśmy wbudowany odbiornik FM. Urządzenie które mogłoby odbierać dane z nadajnika radiowego i ewentualnie służyć do złamania zabezpieczeń poprzez dalsze przesłanie sygnału musiałoby posiadać odpowiedni dekoder (nie byle jaki) i emiter sygnalu odpowiedniej częstotliwości. Ja nie sugeruję, że to nie jest możliwe, bo nasze zabawki mają naprawdę dużo różnego typu przydatnych części w sobie, ale na pewno nie jest to banalnie proste do wykorzystania.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline b707

  • **
  • 211
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2007, 15:57:11 »
Cytat: "klimer"
hymm a jak ja mam w samochodzie przy klamce port podczerwieni, to moze by sie go dało wykorzystać do otwierania samochodu :P w kluczyku tez taki jest. otweira sie bez kierowania kluczyka na ten slot ale jak go tam skierujesz to mozesz np. otwierac okna itp itd. muszę to sprawdzić :D

wystarczy PDA i program do sterowania TV :)


Port podczerwieni jest poto aby wykryć to ze ktos łapie za klamke;] Podobne bajery stosuje sie w drozszych lustrzankach które zaczynaja ustwaiac ostrosc gdzy przyłozysz aparat do oka.

Ogólnie to co pokazane to moim zdaniem pic na wode... Ale... Przy dziejsszych technoligiach było by to mozliew... Mozna juz kupic alarmy które pozwalaja na odpalenia samochodu odpowiednim smsem... Wiec specjalne kombajny łączące funkcje telefonu i pilota do auta to kwestja czasu.. Moze nawet i kilku lat... W japoni telefony spełniaja juz takie funkcje ze u nas dopiero pojawiaja się namiastki tego... Przykład? Furore ostatnio w wiekszych mistach robia nowe legitymacje studeckie które w waie pełnia funkcje kart bibliotecznych, biletów okresowcyh... W Japonii płacisz telefonem za zakupy, za autobus... nie wysyłając sms'a tlko przykładajac go do wyznaczonego miejsca... Finlandia próbyje dorównac ale u nich wszystko opiera się jeszcze na sms'ach
pzdr

*

Offline Klimer

  • ***
  • 344
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.klimer.dkp.pl
  • Sprzęt: Palmax GPS
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2007, 15:57:35 »
Cytat: "Jinks"
Cytuj
ja mam w samochodzie przy klamce port podczerwieni, to moze by sie go dało wykorzystać do otwierania samochodu  w kluczyku tez taki jest. otweira sie bez kierowania kluczyka na ten slot ale jak go tam skierujesz to mozesz np. otwierac okna itp itd. muszę to sprawdzić  

wystarczy PDA i program do sterowania TV

Spróbuj,choć mi się to też za łatwe wydaje. Gdyby tak było mozna,to po miastach chodziłyby bandy uzbrojone w piloty od telewizorów i okradały auta ze wszystkiego co w srodku. :)


to napewno jest indywidualny jakis kod wysyłany albo cos takiego. pozatym nawet jak masz radiowy i złodziej chce dzięki temu się włamać to najpierw musi sygnał zeskanować. czyli powiedzmy być około 50m od Ciebie, a potem go odtwarza. są skanery.

w moim samochodzie sytuacja wyglada tak ze samochód otwiera się bez wskazywania na niego kluczykiem (Więc pewnie radiowo) ale jak przyłoże to coś co nazywam kluczykiem (bo klucza jako tako tam nie ma :P ) do portu podczerwieni przy klamce to wtedy przy przytrzymaniu przycisku otwierania mogę otworzyć/zamknąć w samochodzie szyby.
To nie tablica ogłoszeń!! Ostatni raz bez warna.

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 18, 2007, 16:26:22 »
czyli wg. tego filmu mogę nagrać na telefonie komendę "otworzyć" i "zamknąć"... :)
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline cytryna

  • *****
  • 2390
  • Płeć: Mężczyzna
  • Herb Pruszkowa
  • Sprzęt: Nokia N70 BLACK, FS N520
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:30:45 »
obecnie jest mniej finezji a więcej brudnej roboty, gość z samochodu ( przeważnie wychodzi dobrowolnie ) - samochód do "lodówki" i jazda do "stodoły". Potem można się bawić i kombinować. :P



tak słyszałem, sam tego nie robię ;)

*

Offline 6nt

  • Ekspert Mio z GSM
  • ******
  • 2545
  • Płeć: Mężczyzna
  • Myślę, więc... myślę!
    • SGL-W
  • Sprzęt: HTC Kaiser z orangutana (TyTN II), MIO A701, SE K8
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2007, 19:54:12 »
Kochani. To, co jest na tym filmie, jest bzdetem strasznym. Sorki, ale tak jest. Po pierwsze - rzeczywiście sygnał jest radiowy i kodowany. Po drugie - jakby nawet znaleźć przekaźnik  choćby w jedną stronę, to przy dużych odległościach sygnał mógłby ulec zniekształceniu. jest natomiast sposób, żeby zwiększyć zasięg pilota - przyłożyć go np. do głowy. Na prawdę - działamy wówczas jako "bioantena". To, oczywiście poza kilkadziesiąt metrów nie wyjdzie i tak...

*

Offline b707

  • **
  • 211
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:14:19 »
Cytat: "6nt"
Kochani. To, co jest na tym filmie, jest bzdetem strasznym. Sorki, ale tak jest. Po pierwsze - rzeczywiście sygnał jest radiowy i kodowany. Po drugie - jakby nawet znaleźć przekaźnik  choćby w jedną stronę, to przy dużych odległościach sygnał mógłby ulec zniekształceniu. jest natomiast sposób, żeby zwiększyć zasięg pilota - przyłożyć go np. do głowy. Na prawdę - działamy wówczas jako "bioantena". To, oczywiście poza kilkadziesiąt metrów nie wyjdzie i tak...


Peawda;] Udowodniłem to sobie w praktyce... głowa działa :D

*

Offline yourek

  • **
  • 141
  • Sprzęt: HTC touch pro, HTC HD Mini,LG
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:16:22 »
Najlepsze jest to na tym filmie ze programuje telefon samsunga a otwiera motorola!

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:20:38 »
akurat, a z boku stal gosciu z pilotem i otworzyl auto :)

ciekawe dlaczego komorke przykladali do klamki a nie do antenki od centralnego?


ps. odnoscie do pytania z tematu, jest taka mozliwosc ale nie tak jak na filmie  ;)

*

Offline >>Devasto>>

  • ****
  • 543
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: I9000, Nexus7 3G
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:33:14 »
Cytat: "yourek"
Najlepsze jest to na tym filmie ze programuje telefon samsunga a otwiera motorola!


Tu nie chodzi o to, ze on go programuje, ale o to, ze dzwonisz z jednej komorki na druga. Do tej pierwszej przykladasz pilota, a druga do samochodu. Przynajmniej tak ja to widze..
Ale to chyba walek, skoro komorka nie ma mozliwosci wylapania takich czestotliwosci.
Pozdr. Dev
Były MDA I, Dell X51v, MDA Pro, Palm TX, Samsung I600, Eclicto, Samsung I780, I5700, jest , I9000, PSP, ASUS eee 901, Kindle 3, Nexus7 3G

*

Offline drivex

  • **
  • 167
    • http://drivex.no-ip.info
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:35:08 »
mhhmm a co powiecie na to iz w autoalarmie zamontowany jest odbiornik Bluetooth z ustawionym pinem, koles przyklada telefon po to zeby bylo te 10m, wlacza bluetooth -> nastepuje nawiazanie polaczenia i otwarcie zamka centralnego

motka v3 ma bt ;)

*

Offline Adamerso

  • :)
  • ******
  • 4139
  • Płeć: Mężczyzna
  • abonent czasowo niedostępny
  • Sprzęt: Oneplus 9 pro + Teclast T50 PRO + Jornada 680 :))
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2007, 20:36:07 »
to może wzmocnić nieco sygnał. (aczkolwiek tylko przyłożenie pilota do pierwszego telefonu - drugi nie ma znaczenia)


tak samo jak np. przyłożenie pilocika do głowy (patent z top gear - na serio działa)  ;)

*

Offline MAYKO

  • **
  • 111
  • Płeć: Mężczyzna
    • CONERC sp z o.o.
  • Sprzęt: N 97 HTC HD2 test HTC HD3
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2007, 21:46:10 »
trzeba by zacząć ze każdy szanujący sie zamek ma zmienny klucz... co praktycznie uniemozliwia takie bajery... pozatym telefon pracuje na zupełnie innych częstotliwościach moj zamek działa na 2,7 GHz i potrzebuje komunikacji dwustronnej... najpierw pilot wysyła sygnał do odbiornika tam jest analizowany a następnie zostaje przełany do pilota jezeli algorytmy są zgodne dopiero wtedy pilot działa...

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2007, 22:00:56 »
ten filmik nie jest zadnym dowodem,

moze autor chcial zaszpanowac znajomemu a pozniej poszlo to w swiat  :huh:

jak juz ktos chce sie tak bawic, oczywiscie swoj a nie obce auta, musi zainstalowac alarm z modulem GSM, maja mozliwosc sterowania bajerami poprzez komorke wlasciciela

*

Offline McMike

  • *****
  • 1585
  • Płeć: Mężczyzna
  • McMike
  • Sprzęt: E90, Asus A639, AM 4.1 + S8 i octa
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2007, 23:38:59 »
Wszystko jest możliwe, oczywiście być może film, to trik jaki główny bohater zastosował.
Tak więc Panowie (bo żadna Pani się nie odezwała;) ) jest możliwe sterowanie komórką, mogę wam nawet załatwić sterowanie, przez sms'a, czajnikiem elektrycznym, wodą w kranie i temu podobne bzdety, jak włączenie ogrzewania w domu np. 15 min przed waszym uprzedzonym wejściem.
Poza tym niech ktoś z USA sam powie, jakie typy alarmów montowali w starszych autach, hehehe....(chociaż z klamki wygląda mi to na toyotę carinę...). W każdym bądź razie alarm jest pewnie zmieniony bo podpięty pod klakson (więc może to być jakiś starszy typ "ekonomicznego" alarmu) - przez co może być to stały kod, a nie zmienny, oraz nie zabezpieczony przed jego naruszeniem.
Rząd nic nie robi i to się najbardziej chyba Polakom podoba =)

*

Offline dr_Henio

  • ***
  • 453
  • Płeć: Mężczyzna
    • pdaclub
Otwieranie samochodu telefonem...?!
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2007, 00:00:36 »
wszystko jest na allegro sam modul do alarmu to koszt miedzy 50-100zl zalezy od sprzedawcy i typu  :proud:  nie reklamujac nikogo