Drukarka laserowa z drugiej ręki?

  • 7 Odpowiedzi
  • 667 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« dnia: Kwiecień 11, 2008, 20:37:57 »
Widzę, że Allegro jest tego pełne, czasem nawet w cenie tylko trochę większej, niż zestaw pojemników z tuszem dla mojej leciwej HP 690C, chociaż ta i tak jest tańsza w eksploatacji i mniej awaryjna (czasem trzeba tylko szynę nasmarować) niż nowoczesne atramentówki, niemniej po jakimś czasie dysze w pojemnikach zaczynają szwankować i tekst na wydruku zaczyna być niewyraźny, zresztą i tak raczej nigdy się nie umywa do możliwości laserówek.
Raczej nie chciałbym pchać kasy w nówkę. :P Drukowanie obrazków, grafik i zdjęć w kolorze też mnie szczególnie nie obchodzi - wszystko, czego oczekuje od drukarki to wyraźnie wydrukowany tekst w formacie A4.
Jak wygląda sprawa z uzupełnianiem tonera w takim urządzeniu? Przypadkiem nie okaże się po jakimś czasie, że bardziej opłacalny będzie dla mnie zakup kolejnej drukarki? :P Za jakimi modelami warto się konkretnie rozglądać? Mile widziany moduł Ethernet. ;)

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2008, 23:33:38 »
Nie lepiej dolozyc kilka zl o kupic np. http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewlett_Packard/laserowe_mono/osobiste/HP_LaserJet_1018/pelny,id,28292/

300zl to nie jest duzo, a nieraz w tesco czy gdzies indziej w promocjach za na 240 zl widzialem ostatnio...

a plusy: nowa, gwarancja, szybko drukuje, USB
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline holtex

  • *****
  • 1277
  • Płeć: Mężczyzna
  • Białystok
  • Sprzęt: xperia x8 , n95 8gb
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2008, 10:33:28 »
Mam HP 4L, używaną z allegro. nie narzekam, jest bardzo wydajna i tania w eksploatacji :)

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2008, 19:05:51 »
jak potrzebowalem kupic drukarke od lat kilku kupowalem tylko na allegro ... wszystkie swoje kolejne zabawki
zawsze z gwarancja i prawie zawsze byly w porzadku ....  :P

1018 to nie jest drukarka a zabawka ...  :grin:

sugerowalbym zakup HP LJ 1200N lub 1300N, zreszta moze byc i bez "N" bo sam jetdirect (sieciowka) kosztuje do pln 50
kupuj ze swoich okolic zeby w razei awarii serwis miec ... obok
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2008, 19:08:00 wysłana przez andy_bez_wandy »

*

Offline Wicked

  • ****
  • 829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Acer n311 sd 2GB + toshiba g900 + nokia 5530 4GB
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 12, 2008, 20:56:56 »
1018 to nie jest drukarka a zabawka ...  :grin:

Mam 1010, czyil poprzednika 1018 (w zasadzie niczym się prawie nie różnią) i nie nazwałbym tego zabawką. Do drukowania różnego rodzaju tekstów, np. książek, skryptów etc nadaje się idealnie. Na pierwszym tonerze wytrzymała mi 4 lata, a zdarzało mi się naprawdę dużo drukować. Regeneracja tonera kosztowała mnie 80 zł.

*

Offline kosmo

  • ***
  • 254
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2008, 21:04:22 »
poszukaj na allegro jakis okazji, ja znalazlem za 50zł xeroxa n2125 z odbiorem osobistym niedaleko mnie, drukuje pieknie, 1200dpi, 21 stron na minute, jeszcze tonera nie wymienialem (a to moze byc problem bo regeneracja ~250zł) ma ethernet, możliwosc dołożenia ramu itp. wady: duza :P

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2008, 21:23:20 »
Cytuj
sugerowalbym zakup HP LJ 1200N lub 1300N, zreszta moze byc i bez "N" bo sam jetdirect (sieciowka) kosztuje do pln 50
kupuj ze swoich okolic zeby w razei awarii serwis miec ... obok

A jaki koszt eksploatacji? Toner drogi? Łatwo uzupełnić?
Nie okaże się przypadkiem, że lepiej kupić nową z pełnym tonerem? ;P

*

Offline andy_bez_wandy

  • ******
  • 4056
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Drukarka laserowa z drugiej ręki?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2008, 23:45:17 »
Cytuj
sugerowalbym zakup HP LJ 1200N lub 1300N, zreszta moze byc i bez "N" bo sam jetdirect (sieciowka) kosztuje do pln 50
kupuj ze swoich okolic zeby w razei awarii serwis miec ... obok

A jaki koszt eksploatacji? Toner drogi? Łatwo uzupełnić?
Nie okaże się przypadkiem, że lepiej kupić nową z pełnym tonerem? ;P

no wlasnie, niekoniecznie ... moze sie okazac ze masz racja ale tak samo mozesz kupic "cos" gdzie albo proszek z tonera sie wysypie i po sprawie ....
do domu wystarcza te modele, wlasnie HP bo sa i tansze w eksploatacji i latwiejsze do naprawy niz jakies "wynalazki"
1200 i 1300 to jest to samo, ponoc 1200 jest bardziej solidna i o 30% tansza  :P
tonerow sam bym nie sypal bo sie na tym i nie znam ... i nie mam ochoty pozniej sprzatach drukarki, kupuje toner (zamiennik-i) i po sprawie ...