Laptopowy SSD mSATA w desktopie

  • 1 Odpowiedzi
  • 16703 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Atlantis

  • *****
  • 1036
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy Note 4, ThinkPad Tablet 2
Laptopowy SSD mSATA w desktopie
« dnia: Sierpień 24, 2016, 09:48:37 »
Trochę wyleciałem z obiegu, jeśli chodzi o zagadnienie modernizacji zwykłego desktopa. ;)
Pomyślałem, że warto byłoby mieć w nim dysk SSD. Po modernizacji laptopa został mi 128GB SSD mSATA. Początkowy plan zakładał wystawienie go na Allegro, ale przyszło mi do głowy, że może uda mi się za jego pomocą trochę przyspieszyć desktopa (i5, 5GB RAM-u). Wiem, że istnieją adaptery do zamontowania takiego dysku w miejsce standardowego napędu 3,5". Problem w tym, że mam w tej chwili zajęte wszystkie porty SATA na płycie głównej (dwa dyski twarde i dwa napędy optyczne). Niby mógłbym ograniczyć się do jednego napędu DVD, ale wolę tego nie robić (jeden z nich to nagrywarka M-DISK, której wolę nie męczyć odczytywaniem zwykłych krążków).

Oczywiście zawsze mogę kupić dodatkowy kontroler SATA na PCI-E + adapter do SSD i ewentualnie poprzepinać kable, gdyby były jakieś problemy z bootwaniem.

Niemniej ideałem byłoby dla mnie takie urządzenie: kontroler SATA na PCMCIE z miejscem na zamontowanie jednego lub kilku laptopowych "dysków" SSD oraz co najmniej jednym wyprowadzonym złączem SATA. Da się gdzieś dostać coś takiego w przyzwoitej jakości wykonania? Ktoś próbował takiego rozwiązania?

EDIT:

Coś takiego się nada?
http://allegro.pl/pci-e-dual-msata-ngff-m-2-do-pc-sata3-i6221486797.html
Można liczyć na przyzwoitą jakość wykonania i stabilne działanie?

EDIT2:

Przyglądam się tej karcie rozszerzeń i widzę, że na złączu PCI-E nie ma żadnych styków. O co chodzi? Czyżby to była atrapa, wpinana w to złącze, ale z komputerem łączona przez kabelek SATA?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 09:59:40 wysłana przez Atlantis »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Laptopowy SSD mSATA w desktopie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:01:32 »
Tak to własnie wygląda.
Kontroler Sata na PCI-E?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...