Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki

  • 4 Odpowiedzi
  • 488 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

damist

Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki
« dnia: Maj 09, 2008, 18:41:01 »
Cześć. Diabli wzięli moje gniazdo usb w universalu. Nie mogę teraz dziada ładować  :-| Zastanawiam się czy by nie rozbebeszyć ładowarki i + do + , - do -  podłączyć prosto z ładowarki. Typ akumulatora to Li-ion. Ladowałem tak kiedyś baterie do telefonu i nic się działo  jednak pamiętam jak kolega tak się bawił to mu po prostu bateria wybuchła. Jak myślicie , nic się nie stanie ?

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 09, 2008, 18:42:33 »
Było już wałkowane kilka razy, nie naładujesz w ten sposób, poza tym możesz doprowadzić do uszkodzenia baterii...

Chociaż ja osobiście ładowałem baterię w N-gage'u prosto z ładowarki...

*

damist

Odp: Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 09, 2008, 19:12:47 »
Odpowiem sam sobie . Ładować można . Po ładowaniu baterii 20minut wskaźnik naładowania zwiększył się z 0% na 9% tak że bateria się łąduje. Może nie do końca jest to zdrowe dla akumulatora jednak ładuję akumulator Li-ion o zwiększonej pojemności , którego nie jest mi szkoda :P
Chociaż ja osobiście ładowałem baterię w N-gage'u prosto z ładowarki...
O ile się nie mylę to w n-gage jest akumulator Li-ion ?
Dobrze Tobie trzymała po ładowaniu jej takim sposobem ?

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 09, 2008, 19:24:26 »
No właśnie ładowałem kupioną na Allegro Litowo-Jonówkę 1020mAh, nic się nie grzało, aczkolwiek pojemność baterii wyraźnie spadała z ładowania na ładowanie...

*

Offline qba_rozpruwacz

  • **
  • 160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ushuru - blog majsterkowicza
  • Sprzęt: Apple Newton i Palmy: T|C, Vx, III, IIIxe
Odp: Ladowanie akumulatora prosto z ładowarki
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 09, 2008, 21:48:47 »
A sama zainteresowana N-Gage zmarła z niewyjaśnionych powodów w oleju z frytek :)

A w temacie: nie radzę tak kombinować... Ładowałem tak baterię z telefonu której używałem do radyjka przenośnego domowej roboty... Pewnego razu zostawiłem jak się ładowała, poszedłem "odcedzić kartofelki" wracam a tu bateria roz... ...Wiecie jak źle usunąć z parapetu ten shit co wylatuje z baterii Li-Ion po wylewie?
Żyje się po to, żeby jeździć,
jeździ się po to, żeby ŻYĆ!