Kurier - DHL

  • 20 Odpowiedzi
  • 2904 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Kurier - DHL
« dnia: Maj 07, 2008, 17:20:06 »
Witajcie

Zamówiłem wczoraj kuriera na godzine 14-17 dnia dzisiejszego. No więc siedze tak sobie i czekam aż się zjawi ten ich zółty samochód z czerwonymi napisami DHL. Niestety mija godzina 16,30 nikogo nie ma. Postanowiłem zadzwonić do biura obsługi, Pani powiedziała mi że moje zamówienie kuriera zostało anulowane. Powód: Klient zrezygnował - niestety nikt się pod tym nie podpisał... Ostatecznie zamówiłem kuriera na jutro.

Co w tej sprawie zrobić? Ktoś z Was miał podobną sytuacje? Składać reklamację?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2008, 18:32:42 »
Potwierdzam - schodzą na psy - właśnie przed chwilą miałem identyczną systuację - zamawiałem rano oddzwonili że mieli problem - poprosiłem na 16 - 17 do 18 nie dotarł - zadzwoniłem - operatorka powiedziała że ktoś anulował - kurier? Musiałem nadać Pocztexem - minimalnie drożej ale pewniej.   
potrzebna zgoda

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2008, 18:45:16 »
Potwierdzam - schodzą na psy - właśnie przed chwilą miałem identyczną systuację - zamawiałem rano oddzwonili że mieli problem - poprosiłem na 16 - 17 do 18 nie dotarł - zadzwoniłem - operatorka powiedziała że ktoś anulował - kurier? Musiałem nadać Pocztexem - minimalnie drożej ale pewniej.   

Nie mam możliwości nadania pocztexem niestety, co do anulowania - pewnie kurier sie nie wyrobił i zadzwonił do znajomego aby anulował to coś - kurier sam w sobie nie ma takiej możliwości... Szkoda gadać - myślałem że ten DHL to jedna z porządniejszych firm ale jak już widać schodzą na psy.

A tak poza tematem to jakie firmy kurierskie tanie i dobre polecacie?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2008, 19:20:56 »
Kuriera zamówiłem na wtorek miedzy 14.00 a 16.00. Przyjechał o 11.30, oczywiście wtedy to ja w szkole byłem. Koleś poinformował mojego dziadka że podjedzie dnia następnego O TEJ SAMEJ GODZINIE. Bogu dzięki wydrukowałem dziadkowi dane do wysyłki, bo oczywiście tych z zamów kuriera koleś nie miał. CO TO JEST?

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 07, 2008, 19:26:31 »
Kuriera zamówiłem na wtorek miedzy 14.00 a 16.00. Przyjechał o 11.30, oczywiście wtedy to ja w szkole byłem. Koleś poinformował mojego dziadka że podjedzie dnia następnego O TEJ SAMEJ GODZINIE. Bogu dzięki wydrukowałem dziadkowi dane do wysyłki, bo oczywiście tych z zamów kuriera koleś nie miał. CO TO JEST?

No to widać że firmy kurierskie zaczynają schodzić na psy niestety...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 07, 2008, 19:33:22 »
Dlatego universal leci przez pocztexa  :P

*

damist

Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 07, 2008, 19:56:56 »
Dlatego universal leci przez pocztexa  :P
O matko :E Nie dość że to drogie to i spóźnialskie . Dziś dostałem dwie paczki , jedna wysłana była pocztą a druga pocztexem . Gościu co rozwozi paczki przywiózł obie na raz :E

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 07, 2008, 19:58:01 »
A sam mówiłeś że pocztexem ci na następny dzień przyszła ;]

*

Offline srwe

  • **
  • 197
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: N50 Premium
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 07, 2008, 19:58:22 »
no tak poza tym, może to trochę nie adekwatne, no ale trochę w temacie:
fajnie jak u mnie listonosze roznoszą przesyłki, zwykłe listy+np przesyłki priorytetowe
i tak bierze dziad część, idzie do jednej klatki, a w tym czasie torba z reszta przesyłek wisi sobie nie pilnowana na rowerku przed klatką. Ile to fatygi, by ktoś sobie z znienacka coś jumnął tak, by nikt nawet nie zauważył, i jak tu mówić o bezpieczeństwie przesyłek, dlatego moim skromnym zdaniem PP to dziady:P
Ten wirus to posiadacz PDA inaczej nazywany użyszkodnik - coś zawsze namota i zwala na wirusy komputerowe.
PDAclub=syfbiany, wółemy i palmzłoschy :P
omnia złomnia :P

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 07, 2008, 21:42:31 »
jas_pik dzisiaj wysłał do mnie universala, cytuję pw:

Właśnie wysłane . Nie Dhl tylko pocztexem bo kurier nie dojechał a był akurat w poblizu pocztex


*

Offline zajac

  • ****
  • 742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS III Black
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 07, 2008, 22:20:58 »
To ja tez sie podlacze, osobiscie tez juz mialem przeprawy z kurierami... Najlepsze sa texty jak nie zastana nikogo w domu... Dzwonie do centrali a oni ze awizo zostawil, taaa... jasne.. ciekawe gdzie... w skrzynka poczty nie moga a na 3 pietro mu sie biec nie chcialo... Oczywiscie sciemnial, dopiero laskawie po 3dniach dowiozł mi paczke bo nie mial nic w moja strone... :/ ale to byl OPEK...
Cale szczescie ze mam znajomego kuriera to dzwonie do niego bezposrednio jak mam jakies zlecenie lub On ma paczke dla mnie... Ale to tylko w GLS'ie

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2008, 14:32:14 »
Tego kuriera to o kant dupy roztrzaskać, łajza miałbyć miedzy 11 a 17 dzisiaj, dzwonie pare minut temu do babki z biura obslugi ktora mi mowi ze bedzie, poprosilem o przelaczenie do kuriera - polaczyla mnie - odbiera jeden gbur glupi i sie pytam za ile bedzie u mnie - odpowiada ze nie bedzie - byl rano o 8 chociaz zamowienie poszlo na 11-17.  Dodatkowo dzwonilem z innego numeru wczoraj a baba w obsludze mimo tego że zapisane było w informacji że telefon jest inny niż ten z którego dzowniłem (był podany numer), ale kurier zadzwonił na ten numer z którego dzowniłem aby go zamówić a nie na ten co był podany w treści zlecenia. Co za barany, z DHL już nigdy nie skorzystam chyba.

Co polecacie?

*

Offline narqotic

  • *****
  • 1852
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung i780
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 08, 2008, 14:39:11 »
Ja korzystałem już z usług kilku kurierów. GLS w miarę dobry, ale zdarzają się zgrzyty, UPS niby taka świetna firma, a kurier przyjechał dopiero po 3 telefonie (czekałem 2 tygodnie na wysłanie paczki).
Jedyny kurier którego mogę polecić to Siódemka. Nie miałem z nim najmniejszych problemów, zawsze jak jest jakaś paczka do odebrania albo jak kurier przyjeżdża po paczkę, dzwoni do mnie żeby się dowiedzieć gdzie jestem.

*

olmeca

Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 08, 2008, 14:42:13 »
no to o GLS geniusz zostawil mi ostatnio awizo przyklejone na drzwiach wejsciowych do klatki z kim i po co mam sie kontaktowac. Tak wiec wszyscy ludzie poruszajacy sie po centrum Gdyni byli poinformowani o tym ze mam przesylke do odebrania.

*

Offline Tymon

  • ***
  • 356
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wroclove :)
    • http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3463311
  • Sprzęt: LG L7, SE P900
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 09, 2008, 15:15:35 »
no to o GLS geniusz zostawil mi ostatnio awizo przyklejone na drzwiach wejsciowych do klatki z kim i po co mam sie kontaktowac. Tak wiec wszyscy ludzie poruszajacy sie po centrum Gdyni byli poinformowani o tym ze mam przesylke do odebrania.

mi kiedys tez listonosz zostawil awizo w drzwiach... jakby na poczcie nie poprosili mnie o dowod bym sie niezle w.....

a dzisiaj nasza kochana Poczta Polska nie zastala mnie w domu, chociaz w nim bylem... poza tym napisali na awizo, ze przesylka jest uszkodzona... nie dosc, ze czlowiek czeka na przesylke priorytetowa z Bialegostoku do Wrocka tydzien to jeszcze im sie nie chce zadzwonic domofonem, a jak juz laskawie zostawia awizo, to przesylka uszkodzona...

kiedys z kumplem zamawialismy paczke z allegro, przyszla listonoszka i paczka cala mokra, pytamy sie czemu on taka mokra byla a babka do nas "no przeciez pada, to jest mokra"...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,wid,9933024,wiadomosc.html?P%5Bpage%5D=1

cos na temat ;)
Częstochowa,Opole,Wrocław :D

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 09, 2008, 15:21:39 »
podłączając się do tematu: czekam właśnie na kuriera DHL ;) Ma być za godzinę. Mój hermes idzie w Polskę.

*

Offline Kapitan Pazur

  • *****
  • 11296
  • Sprzęt: iPhone 5, Xperia Z3 Compact
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 09, 2008, 15:59:00 »
to że kurier zostawia awizo a potem przyjeżdża o innej godzinie niż się umawiał to standard niezależnie od firmy
dlatego ja zawsze jak ma do mnie przyjść paczka to podaję adres do pracy a nie do domu, albo biorę przesyłkę ubezpieczoną - wtedy jest normalne awizo do odebrania na poczcie wtedy kiedy mi pasuje, a nie ciuciubabka z kurierami albo szukanie paczki po sortowniach gdzieś za miastem. A jak paczka zginie to przynajmniej muszą oddać równowartość palmtopa czy co tam w środku jechało

*

Offline p77

  • ***
  • 422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SGS+
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 09, 2008, 16:23:52 »
paczka nadana ;)

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 09, 2008, 18:20:34 »
paczka nadana ;)

Gratuluję, u mnie tez dzisiaj był - i powiem tak - jeżeli ktoś mieszka nie w mieście i zamawia kuriera na 14-17 na przykład, to lepiej brać kontakt od kuriera i z nim gadać osobiście bo mi powiedział "Pan nie patrzy na to co piszą - oni nie wiedzą gdzie i kiedy ja będę w danym miejscu. Więc najlepiej umawiać się osobiście - w moim terenie mogę zamówić na 14-17 ale kurier i tak jeździ w godzinach 8-11 czasami 10-13

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 09, 2008, 18:47:13 »
Ja z DHL'em w Szczecinie nie mam problemow, a korzystam od dluzszego czasu regularnie (nadawanie i odbieranie, takze zagraniczne). Zawsze dzwonia jak cos maja itd. Z Siodemki kiedys mi cos dostarczali to tez zadzwonili. UPS jak czasem zamawialem to tez zawsze przyjezdzali punktualnie.
Dziwicie sie, ze kurierzy zostawiaja awiza na drzwiach wejsciowych budynkow, ale niby gdzie indziej maja je zostawiac? Do budynku nie zawsze ich ktos wpusci, a w skrzynce poczty polskiej wiadomo ze nie moga, no to gdzie indziej?

*

Offline mmaciek3905

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wortal o oświetleniu ostrzegawczym
  • Sprzęt: SAMSUNG i780, Samsung Galaxy i5700
Odp: Kurier - DHL
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 09, 2008, 22:32:35 »
Ja z DHL'em w Szczecinie nie mam problemow, a korzystam od dluzszego czasu regularnie (nadawanie i odbieranie, takze zagraniczne). Zawsze dzwonia jak cos maja itd. Z Siodemki kiedys mi cos dostarczali to tez zadzwonili. UPS jak czasem zamawialem to tez zawsze przyjezdzali punktualnie.
Dziwicie sie, ze kurierzy zostawiaja awiza na drzwiach wejsciowych budynkow, ale niby gdzie indziej maja je zostawiac? Do budynku nie zawsze ich ktos wpusci, a w skrzynce poczty polskiej wiadomo ze nie moga, no to gdzie indziej?

Dokładnie - ale wiesz, w dużym mieście gdzie masz rozdzielnie to co innego ale na wsi i w miasteczkach itd. to już niestety gorzej. Teraz jak coś chce to dzwonie do kuriera i sprawę z nim załatwiam.

Dzisiaj kolega z warszawy zamawiał DHL o 11 to o 12,20 powiedzieli ze w poniedzialek będą bo dzisiaj sie nie wyrobią :D